İŞGEM Kayıt Yaptırmak İsteyenler İçin Ayrıntılı Rehber

A+
A-

İşletmenizin giderek büyümesini sağlamak için zaman zaman nakit yardımı almak durumunda kalabilirsiniz. Bu yüzdende KOSGEB bünyesinde oluşturulan İŞGEM’in sizlere sunmuş olduğu destek programlarından ve sunduğu hizmetlerden yararlanmak için kayıt yaptırma sırasında izlenecek yolları buradan açıklamak istiyoruz.

İşletmenizin giderleri arasında yer alan ofis giderleri, personel giderleri ve buna benzer birçok giderin İŞGEM tarafından karşılanmasını istiyorsanız, sizlere İŞGEM’e kayıt yaptırarak bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

işgeme kayıt yaptırmak

isgem kayıt yaptirmak isteyenler icin ayrintili rehber

İŞGEM kayıt rehberi

İŞGEM’e kayıt yaptırmak isteyenler iki farklı yol izleyerek bu konuda yardım talebinde bulunabilirler. Öncelikli olarak KOSGEB’in resmi web sitesi üzerinden başvuru yapma şansınız bulunmaktadır. Web sitesi üzerinden değil de KOSGEB İl Müdürlükleri sayesinde de bu programa başvuru yaparak kayıt yaptırma işlemini başarılı bir şekilde sonlandırabilirsiniz.

İŞGEM’e başvurmak için sizden istenen belgeleri eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru formunda yer alan bilgiler ve dikkat edilmesi gereken hususlar.

  • Bulunduğunuz ildeki İŞGEM’e bir dilekçe yazmanız gerekmektedir.
  • Dilekçenizi yazdıktan sonra destek talebi olarak geçen formun içerisinde yer alan bilgileri buradan eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekecektir.

DESTEK TALEBİ

İŞGEM Kuruluş Desteği

Bina tadilatı

İlk olarak açmak istediğiniz iş yerinizin bina tadilatı konusunda sizlere ne kadar bir masraf çıkartacağını detaylı bir şekle araştırmanız gerekmektedir. Burada dikkat etmeniz konunun KDV giderleri hariç bedel üzerinden hesaplama yapmak olduğunu belirtelim. Yani harcamalarınızın KDV tutarlarını burada yazmamanız gerekmektedir.

Personel Ücreti

Açmak için başvuru yaptığınız firmanızda bulunan personel giderlerinin maaşların ne kadar olduğunu hesaplayarak bu bölüm içerisinde yazabilirsiniz. İŞGEM’in personel giderleri konusunda da sizlere destek verdiğini ve bu yüzden ne kadar maaş giderinizin olduğunu burada ayrıntılı bir şekilde ele almalısınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ayıplı Mal Bedeli İade Dilekçesi Örneği

Mobilya/Donanım giderleri

Açacak olduğunuz ofisinizin veya iş yerinizin mobilya ve donanım konusunda ihtiyacınız olan nakit problemi de İŞGEM tarafından sizlere sunulmaktadır. Burada KDV hariç tutarlarını hesaplayarak form üzerinde yer alan kısma eksiksiz bir şekilde yazmanız gerekecektir. Bu detayları da ayrıntılı bir şekilde ele aldıktan sonra işletmenizin mobilya ve diğer giderleri İŞGEM tarafından karşılanacaktır.

Toplam

Son olarak ise toplam maliyet olarak ne kadar harcama yapmanız gerektiğinin detaylarını burada yazmanız lazım. Gider olarak sizlere İŞGEM’den verilecek olan maliyet tablosunun son halini buradan çıkartabilirsiniz.

İŞGEM İşletme Desteği

Personel Ücretleri

İşletmenizi açtıktan sonra personelinizin aylık giderlerini bu tablo üzerinden belirtmeniz gerekmektedir. Burada SSK giderleri, yemek giderleri ve maaş giderlerinin detaylı bir incelemesini yaparak belirtmeniz gerekiyor.

Bina Küçük Tadilatı

Zaman içerisinde ihtiyacınız olacak olan bina tadilat masrafları da İŞGEM tarafından karşılanan giderler arasında yer almaktadır. Burada yapmanız gereken ne kadar tadilat giderinizin olduğunu hesapladıktan sonra bu kısım içerisinde yer alan forma eksiksiz olarak yazmak olacaktır.

Eğitim ve Danışmanlık hizmetleri

Şirketinizin zaman içerisinde en çok ihtiyaç duyacağı hizmetlerin başında gelen Eğitim ve Danışmanlık hizmet giderleri de İŞGEM tarafından sizlere verilecektir. Giderlerinizin ne kadar olduğunu bu kısma yazarak İŞGEM tarafından talep etme fırsatınız bulunmaktadır.

işgem kaydı için gerekli belgeler

isgem kayit islemleri icin gerekli belgeler nelerdir

Tanıtım ve organizasyon giderleri

Şirketinizin zaman içerisinde tanıtım ve organizasyonlar gibi faaliyetler yapması konusunda da hizmet veren İŞGEM’den talep edeceğiniz bu giderler işlete desteği bölümünde karşınıza çıkmaktadır. Bu konuda ilk olarak giderlerinizin ne kadar olduğunu yazarak destek talebinin de bulunabilirsiniz.

Tôplam

Son olarak İşletme desteği bölümünde lazım olan giderlerin toplam olan maliyetlerini yazarak formu doldura işlemini başarılı bir şekilde halledebilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
İŞGEM ile Nasıl Girişimci Olunur Şartlar Neler?

İşletmelerin zaman içerisinde büyümesine katkı sağlamak ve ülke ekonomisine daha çok gelir elde etmesine yardımcı olmak amacıyla kurulan İŞGEM hakkında...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016