istifa Dilekçe Örneği

A+
A-

İstifa; bir görevden ya da üyelikten resmi anlamda ayrılmak için yapılan resmi müracaat anlamına gelmektedir. Bu işlem, bir görevden, iş yerinden, dernekten, yönetimden, vs. gibi birçok konuda karşımıza çıkacaktır. Örneğin; bir derneğe üye olduktan sonra bu dernekle gönül bağınızı kesebilirsiniz, ancak resmi sorumluluk ve yükümlülüklerinden de kurtulmak için istifa etmeniz gerekecektir. Bunu da sözlü olarak değil yazılı olarak istifa dilekçesi ile yapabilirsiniz. Daha önce istifa nedir istifa nasıl edilir ayrıntılı bir şekilde anlattığımız için çok fazla detaya girmeden sizlerle hazır istifa dilekçe örnekleri paylaşacağız. Yazımızın sonundaki istifa dilekçe örneği word formatında bölümündeki örnek dilekçeleri bilgisayarınıza indirerek üzerinde düzenleme de yapabilirsiniz.

Dernekten İstifa Dilekçe Örneği

istifa dilekçesi

istifa dilekçe örneği

Memurluktan İstifa Dilekçe Örneği

memurluktan istifa

istifa dilekçe örneği

Evlilik Nedeniyle İstifa Dilekçe Örneği

istifa dilekçesi

Evlilik nedeni ile istifa dilekçesi

Özel Sektör İstifa Dilekçe Örneği

istifa dilekçesi

Özel Sektör İstifa Dilekçe Örneği

 

İş Yerindeki Sorunlar Nedeniyle İstifa Dilekçesi

istifa dilekçesi

İş Yerindeki Sorunlar Nedeniyle İstifa Dilekçesi

 

İstifa Dilekçe Örneği Word Formatında

Aşağıdaki linklere tıklayarak istifa dilekçe örneklerini bilgisayarınıza indirebilir ve üzerinde düzenleme yapabilirsiniz.

Dernekten İstifa Dilekçesi (Mektubu)

Evlilik Nedeniyle İstifa Dilekçesi (Mektubu) Örneği

Memurluktan İstifa Dilekçesi (Mektubu)

Özel Sektör İstifa Dilekçesi (Mektubu) Örneği

Yaşanılan Sorun Nedeniyle İstifa Dilekçesi (Mektubu)

İstifa dilekçe örneklerini inceledikten sonra kendiniz için bir istifa dilekçesi yazmadan; İstifa Nedir – Nasıl İstifa Edilir adlı yazımızı okumanızda fayda bulunmaktadır. İstifa Nedir – Nasıl İstifa Edilir adlı yazımız buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İzale i Şuyu Dava Dilekçe Örneği

Sitemiz üzerinden paylaştığımız dilekçe örnekleri tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir resmi müracaatta bulunmadan önce konusunda uzman bir avukat ya da hukukçudan yardım almanız daha sağlıklı olacaktır. Özellikle işten istifa etmeden önce İş Hukuku üzerine bilgili kişilere danışmanız sonradan yaşayacağınız hak kayıplarının önüne geçecektir.

Bir mum diğerini yakmakla ışığından birşey kaybetmez ! Yazımızı Facebook ve Twitter üzerinden paylaşmak ya da beğenmek için sosyal medya butonlarımızı kullanabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Felakettellalci dedi ki:

  Bu konuyla alakalı kanuni süreç hakkında nerden bilgi alabilirim sayın Admin ?

  1. Admin dedi ki:

   Kanuni süreç derken ? İstifa etmeniz ile birlikte; bütün kanuni sorumluluklarınız ortadan kalkacaktır. Ancak işinizi garanti almak adına Noter aracılığıyla istifa mektubunuzu göndermeniz ya da iadeli taahhütlü olarak posta yoluyla göndermeniz daha doğru olacaktır.

 2. Selin dedi ki:

  Merhaba açıklamalarınızı okudum. Dernek istifa sı ile ilgili daha yeni açılmış bir dernekte 3 asli kişiden birisiyim. Buradan istifamı nasıl en doğru şekilde nasıl sağlarım. Sağdece dilekçe yazmam yeterli olacakmıdır?

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Selin Hanım;

   İşinizi en sağlam şekilde yapmak istiyorsanız, istifa dilekçenizi bir Noter aracılığıyla ilgili dernek yönetimine göndermeniz yeterli olacaktır. Ancak çok fazla masraf yapmayayım diyorsanız, bu durumda yazacağınız istifa dilekçenizi iadeli taahhütlü olarak posta yoluyla gönderiniz. Gönderdiğiniz zarfın içerisinde ne olduğunu da zarfın üzerine ve diğer yerlere yazınız. Söz konusu istifa dilekçesinin karşı tarafa ulaşması sonrasında size geri gelecek olan tebliğ belgesini de saklayınız.


Önceki yazıyı okuyun:
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Dilekçe Örneği ve Hizmetler

Ülkemizin en büyük şehri olan İstanbul eşsiz güzelliği ile insanları büyülemekte buna bağlı olarak da özellikle 1980 sonrasında aldığı göçler...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016