İzgaz (İzmit Gaz) Dilekçe Örneği (Abonelik Fatura İşlemleri)

| , ,

İzgaz, İzmit Büyükşehir Belediyesi tarafından kurularak 1994 yılından itibaren doğalgaz dağıtım işine başlamıştır. 2009 yılında, hisselerinin büyük çoğunluğu dünya çapında 70 ülkede enerji sektöründe faaliyet gösteren ENGIE Holdinge satılmış olup, halen Gebze ve Karamürsel hariç tüm Kocaeli şehrinin doğalgaz dağıtımını yapmaktadır. Bölgedeki yaklaşık 350.000 konut müşterisine ve büyük sanayi kuruluşlarına hizmet verilmektedir. Dağıtım şebeke ağı ilin köylerine dek genişletilmektedir.

izgaz dilekce ornegi

İzmit Gaz Dağıtım A.Ş. Abonelik işlemleri

Kocaeli ili içinde doğalgaz uzun yıllardır kullanılmaktadır. Hemen hemen tüm yapılarda doğalgaz iç tesisatı hazır bulunmaktadır. Bu tür bir adrese taşınıldığında doğalgaz aboneliğinin yapılması için gerekli evraklar, abonelik yapısına göre değişiklik gösterse de genel olarak şunlardır: Kimlik, tapu, kira kontratı, yapı kullanım izni, adrese ait elektrik veya su faturası fotokopileri. İlk başvuru çağrı merkezi veya internet üzerinden yapılabilir. Ön başvuru sonrası İzgaz tarafından yapılacak kontroller yapılacak ve sözleşme imzalanması için randevu verilecektir. Sözleşme imzalanması aşamasında güvence bedelleri tahsil edilerek abonelik başlatılmaktadır. Gazın kullanıma başlanması en geç beş işgününde sağlanmaktadır. Adreste doğalgaz kullanımı yok ise önce yetkili iç tesisat mühendislik firmaları ile irtibata geçilerek iç tesisatın döşettirilmesi gerekmektedir.

İzmit Gaz Dağıtım A.Ş. Abonelik İptal işlemleri

Abonelik iptal işlemi için öncelikle çağrı merkezi veya online işlemler üzerinden ön başvuru yapılmalıdır. Başvuru alındıktan sonra İzgaz gerekli sayaç kontrollerini yaparak son tüketim bedelinin ödenmesini tüketiciden isteyecektir. Son fatura bedelinin ödenmesi sonrası, güvence bedelleri on beş gün içinde tüketiciye ödenmekte ve abonelik iptal edilmektedir. Nakil durumunda abonelik iptaline gerek yoktur, yeni adres üzerine sözleşme yenilenmesi yapılmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Mahkeme İçin Mazeret Dilekçe Örneği

İzmit Gaz Dağıtım A.Ş İletişim Bilgileri

İzgaz İzmit Gaz Dağıtım A.Ş genel merkezi Kocaeli’ndedir. Adres: Cumhuriyet Mahallesi Güneş Caddesi No:6 İzmit tir. Çağrı merkezi 444 33 41 ve online izgaz.com.tr den de iletişim sağlanabilmektedir.

İzmitgaz Dilekçe Örnekleri

izgaz Abone Basvuru Dilekcesi Ornegi-1
izgaz Abonelik iptali Basvuru Dilekcesi Ornegi-1
izgaz Fatura itiraz Dilekce Ornegi-1

İzgaz Dilekçe Örneği PDF indirmek için;

izgaz Abone Basvuru Dilekcesi Ornegi

izgaz Abonelik iptali Basvuru Dilekcesi Ornegi

izgaz Fatura itiraz Dilekce Ornegi

Sitemizdeki Doğalgaz Faturasına İtiraz Dilekçe Örneği konulu yazımızı da okuyabilirsiniz.

Önceki Yazı

İGDAŞ Dilekçe Örneği Abonelik İptali Fatura İtirazı Vs

İzmirgaz Dilekçe Örneği Abonelik, Abonelik İptali Fatura İtiraz

Sonraki Yazı

Yorum yapın

Önceki yazıyı okuyun:
İGDAŞ Dilekçe Örneği Abonelik İptali Fatura İtirazı Vs

İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (İGDAŞ), 1986 yılında kurulmakla birlikte, İstanbul’da yaklaşık 6 milyon vatandaşa hizmet vermektedir....

Kapat