İzmir Büyükşehir Belediyesi Dilekçe Örneği ve İletişim Bilgileri

A+
A-

Ege Bölgesinin en büyük, Türkiye’nin üçüncü büyük ili olan İzmir hiç kuşkusuz Türkiye’nin ve Dünyanın en güzel şehirlerindendir. İzmirli vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda yaşamaları amacıyla hizmetlerine aralıksız devam eden İzmir Büyükşehir Belediyesi hakkında merak edilen genel konularda okurlarımıza bilgi vermeye ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına hitaben yazılacak olan dilekçe örneklerini paylaşarak okurlarımızın istifadesine sunmaya çalışacağız.

İzmir bb dilekçesi

izmir buyuksehir belediyesi dilekce ornegi

İzmir Belediyesi iletişim Bilgileri

Türkiye’nin en büyük ve başarılı belediyelerinden biri olan İzmir Büyükşehir belediyesi vatandaşlarına çeşitli iletişim kanalları sağlamıştır. Bunlar arasında belediyeye ait 7/24 ulaşılabilen  0232 292 1200 telefon numarası ve şikayet gibi diğer konularda yetkili Belediye birimi olan HİM’e ait 444 40 35 numaraları bulunmaktadır.

İzmir Belediyesi Hizmet Binaları

Konak’ta bulunan tek binası ile hizmet veren İzmir Belediyesi ana binasında gerçekleştirilebilen işlemlerin büyük bir çoğunluğu ilçe belediyelerinde de gerçekleştirilebilmektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi binasına ulaşmak için bilgi almak isteyen vatandaşlar iletişim numarasını arayarak gerekli her türlü bilgilendirmeyi elde edebilmektedir.

İzmir Belediyesi Çalışma Saatleri

Belediye Binası Konak ilçesinde yer alan İzmir belediyesi sabah 08.30 ve akşam 17.30 saatleri arasında hizmet kapılarını vatandaşlara açık tutmaktadır. Ancak iletişim numarasını kullanarak bilgi almak ve şikayette bulunmak 7/24 mümkündür. Ayrıca İzmir Belediyesi çeşitli hizmetleri internet sayfası aracılığıyla çevrimiçi gerçekleştirme imkanını da vatandaşlara sağlamış durumdadır.  Bu hizmetlere çalışma saatlerinden bağımsız olarak da ulaşılabilir.

İzmir Belediyesi’ne yapılabilen abonelik başvuruları

İzmir sınırları içerisinde su şebekeleri ve su dağıtımı ile ilgilenen ve İzmir Belediyesi’ne bağlı olarak hizmet vern İZSU’ya ulaşmak için iletişim telefonu kullanılabilmektedir. Elektrik hizmeti İzmir genelinde Gediz Elektrik AŞ. Tarafından sağlanmaktadır ve özel bir kurumdur. Bu bağlamda Belediye ile bir bağlantısı bulunmamaktadır.  Doğalgaz, sayaç ve doğalgaz kullanımı ile ilgili diğer hizmetleri İzmir Doğalgaz Dağıtım AŞ. Vermektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yeni Ehliyet Nasıl Alınır Ehliyet Yenileme Dilekçe Örneği

İzmir Belediyesi Şikayet

Vatandaşların kamusal alanda İzmir Belediyesi’ne bildirmek isteyecekleri olaylar ve şikayetçi oldukları durumlar ile ilgilenen Hemşehri iletişim Merkezi görev yapmaktadır. HİM’e ulaşmak için 185  numaralı telefon numarası 7/24 kullanılabileceği gibi çevrimiçi hizmet sayfası olan him.izmir.bel.tr adresi üzerinden de her türlü başvuruyu gerçekleştirmek mümkündür. Ayrıca 444 40 35 numaralı telefonu kullanarak da HİM’e ulaşmak mümkündür.

İzmir Belediyesi Birimleri

Ege bölgesi’nin ve Türkiye’nin en önemli şehirleri arasında yer alan İzmir,  Belediye anlamında da konumunun gereğini yapmaya çalışan bir Belediye’ye sahiptir. Vatandaşlara sunulan ulaşım hizmetlerinden biri olan ESHOT genel müdürlüğü, Eşrefpaşa hastanesi, Fen İşleri başkanlığı, Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı, Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı gibi birimlerce sağlanmaktadır.

İzmir Belediyesi İZUM

Vatandaşlarına toplu taşıma hizmetleri konusunda da yüksek bir standart sağlamayı başaran İzmir Belediyesi İzmir Ulaşım Merkezi (İZUM) uygulaması aracılığı ile şehir trafiği, otobüs hatları, anlık yol durumu gibi bilgileri paylaşmaktadır.

İzmir Belediyesi E-işlem Merkezi

Çevrimiçi olarak talep edilebilen hizmetler arasında İzmir Belediyesi E-işlem Merkezi anasayfası olan eislem.izmir.bel.tr adresinde yer alan başlıklar, Beyan ve ödeme işlemleri, İtfaiye rapor işlemleri  ve çeşitli diğer sorgulamalardan oluşmaktadır.  Bu işlemleri gerçekleştirmeden önce vatandaşların E-işlem merkezine üye olmaları gerekmektedir ve bu konunun detaylarına dair bilgi almak için iletişim telefonları kullanılarak hizmet alınabilir.

İzmir Belediyesi Dilekçe Örnekleri

izmir büyükşehir belediyesi için başvuru dilekçesi

izmir Buyuksehir Belediyesi Basvuru Dilekcesi Ornegi-1

izmir bb dilekçesi

izmir Buyuksehir Belediyesi Dilekce Ornegi-1

Dilekçe örneğimizi indirmek için PDF;

izmir Buyuksehir Belediyesi Basvuru Dilekcesi Ornegi

izmir Buyuksehir Belediyesi Dilekce Ornegi

Sitemiz üzerinden Belediye Dilekçe Örnekleri bölümümüzde daha fazla alternatife ve kapsamlı bilgilere de ulaşabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
İzgaz (İzmit Gaz) Dilekçe Örneği (Abonelik Fatura İşlemleri)

İzgaz, İzmit Büyükşehir Belediyesi tarafından kurularak 1994 yılından itibaren doğalgaz dağıtım işine başlamıştır. 2009 yılında, hisselerinin büyük çoğunluğu dünya çapında...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016