İzmirgaz Dilekçe Örneği Abonelik, Abonelik İptali Fatura İtiraz

Ülkemizin önde gelen inşaat ve sanayi şirketlerinden Kolin A.Ş ve Türkerler A.Ş ortaklığında kurulan İzmir Doğalgaz Dağıtım A.Ş. 2005 yılında kazandığı doğalgaz dağıtım ihalesi ile İzmir, Tire, Bergama, Kınık ve Ödemiş bölgelerinde doğalgaz dağıtımı yapmaya hak kazanmıştır. Şirket ortaklık yapısında yasa gereği % 10 oranında İzmir Büyükşehir Belediyesi bulunmaktadır.

izmirgaz dilekce ornegi

İzmirgaz A.Ş. Abonelik Başvuru İşlemleri

İzmir Doğalgaz Dağıtım firmasından gaz bağlantısı yaptırmak için öncelikle yetkili iç tesisat mühendislik firmalarından biri ile anlaşmak gereklidir. Bu firmalar ev veya işyerinizde tesisat yok ise önce tesisatı hazırlayıp projelendireceklerdir. Tesisatın maliyeti tüketiciye aittir. Proje firma tarafından İzmirgaz’a sunularak onay alındıktan sonra abonelik işlemleri başlatılabilir. Gerekli evraklar şunlardır: Tapu, kimlik, kira kontratı, Dask poliçesi, yapı kullanım belgesi, adrese ait elektrik veya su faturası fotokopileri. Evraklar hazırlandıktan sonra en yakın abone merkezlerinden randevu alınarak sözleşme imzalanmaktadır. Saat ve güvence bedelleri de sözleşme esnasında yatırılabilir. Kiracı olunması ve adreste doğalgaz bulunması durumunda abonelik işlemleri daha kısa sürede yapılmaktadır.  İzmirgaz tarafından son kontroller yapıldıktan sonra en geç beş işgünü içerisinde doğalgaz verilmektedir.

İzmirgaz A.Ş. Abonelik İptal İşlemleri

İzmirgaz’a bağlı olan abonelik iptal edilmek istendiğinde, abone merkezlerine son fatura ile abonenin başvurması yeterlidir. Verilecek dilekçe ile işlemler başlatılacaktır. Adreste yapılacak kontroller sonrası güvence bedelleri banka hesabına gönderilerek abonelik sonlandırılmaktadır. İzmirgaz dağıtım bölgesinde bulunan farklı bir adrese taşınılması durumunda nakil işlemi yaptırılabilir. Bu durumda sadece abonelik nakil ücreti alınmaktadır.

İzmirgaz A.Ş. İletişim Bilgileri

İzmir Doğalgaz Dağıtım A.Ş genel merkezi İzmir 2821 Sokak No:94/F eski otogar karşısı Halkapınar adresindedir. İzmir’in pek çok farklı noktasında abonelik merkezleri vardır.  0 850 222 33 35 ücretsiz çağrı merkezi ve izmirgaz.com.tr den de iletişim sağlanabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İdari Dava Dilekçesi Nasıl Yazılır (Bulunması Gereken Hususlar)

İzmirgaz Dilekçe Örnekleri

izmirgaz Abone Basvuru Dilekcesi Ornegi-1

izmirgaz Abonelik iptali Basvuru Dilekcesi Ornegi-1

izmirgaz Fatura itiraz Dilekce Ornegi-1

Dilekçe örneklerimizi PDF olarak indirmek için;

izmirgaz Fatura itiraz Dilekce Ornegi

izmirgaz Abonelik iptali Basvuru Dilekcesi Ornegi

izmirgaz Abone Basvuru Dilekcesi Ornegi

Sitemizdeki Doğalgaz Faturasına İtiraz Dilekçe Örneği konulu yazımızı da okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Önceki yazıyı okuyun:
İzgaz (İzmit Gaz) Dilekçe Örneği (Abonelik Fatura İşlemleri)

İzgaz, İzmit Büyükşehir Belediyesi tarafından kurularak 1994 yılından itibaren doğalgaz dağıtım işine başlamıştır. 2009 yılında, hisselerinin büyük çoğunluğu dünya çapında...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016