Kamu Personel Alımı 2017 Yılı Duyuruları | Dilekcesepeti.com

Kamu Personel Alımı 2017 Yılı Duyuruları

Bağlantı Reklamları

Gerek işsizlikle mücadele kapsamında ve gerekse de FETÖ ihraçları sonrası kamu dairelerindeki iş yükünün artması sonucunda ortaya çıkan memur açığının kapatılması adına; 2017 yılı memur alımı adına oldukça hareketli bir yıl olarak geçecek diyebiliriz. Bakanlıklar tarafından art arda açıklamalar gelmeye devam ederken, en kapsamlı açıklamalar Adalet Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ‘ndan geldi. Bu yazımızda; Kamu personel alımı 2017 yılı duyuruları ile ilgili olarak tek başlık altında tüm bilgileri toplamaya ve 2017 yılı memur alımlarında yer alan kadrolar ile ilgili kısaca bilgi vermeye çalışacağız.

Adalet Bakanlığı 2017 Yılı Memur Alımı

Adalet Bakanlığı tarafından 2017 yılı içerisinde toplamda 11 bin civarı memur alımı planlanıyor. Bunların yaklaşık 6 bini ( şu anda 3500 kişilik  olanın süreci devam etmektedir, buna ilaveten 2750 daha alınması planlanmaktadır ) Hakim ve Savcılardan oluşurken, 5 bin civarı da İKM ( infaz koruma memuru ), zabıt kâtibi, mübaşir alımı olarak değerlendirilecek. Kısaca Adalet Bakanlığı 2017 yılı memur alımı şartları ile ilgili de sizlere bilgi verelim.

Daha önceki sınavlarda olduğu üzere şartlarda büyük bir değişiklik olmayacağını düşünmekteyiz.

Hakim – Savcı 2017 Alım Şartları

Hukuk Fakültesi Mezunu olmak, 35 yaşından gün almamış olmak (avukatlıktan geçişte yaş sınırı daha yukarıya çıkmaktadır), Hakim ve Savcılık sınavına girerek yeterli puanı almak, mülakatta da başarılı olmak.

Zabıt Kâtibi 2017 Alım Şartları

KPSS ‘den 70 ve daha üzerinde puan almak. Başvuru bölgelerine göre uygulama sınavına girmeye hak kazanmak ( genel itibariyle alınacak aday sayısının 5 katı kadarı uygulama sınavına çağırılmaktadır ), uygulama sınavında 3 dakikada en az 90 kelime yazmak, mülakatta başarılı olmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kredi Hayat Sigortası Nasıl Geri Alınır Dilekçe Örneği

Mübaşir 2017 Alım Şartları

KPSS ‘den 70 ve daha üzerinde puan almak. Yine başvuru bölgesinde alınacak aday sayısının belli bir katına kadar ( genelde bu sayı 5 katı olmaktadır ) çağırılacak adaylar arasına girmek ( bu sıralama da KPSS puanına göre yapılmaktadır ), mülakatta başarılı olmak.

İnfaz Koruma Memuru 2017 Alım Şartları

KPSS ‘den 70 ve daha üzerinde puan almak, boy – kilo şartlarını ( kadın ve erkeklere gör değişmektedir) taşımak, mülakata çağırılacak aday sıralamasına girmek ve mülakatta başarılı olmak.

Sağlık Bakanlığı 2017 Yılı Memur Alımı

Sağlık Bakanlığı da 2017 yılında epeyce personel alacak bakanlıklar arasında başı çekiyor diyebiliriz. Doktor haricinde yaklaşık 16 bin 500 sağlık personeli memur alımı yapmayı düşünen bakanlık, 13 bin civarında da doktor istihdamı yapacağını duyurdu. Bunun yanı sıra 17 bin civarında da şirket personelinin de alınacağı bizzat Sağlık Bakanı Recep AKDAĞ tarafından açıklandı. Sağlık Bakanlığı 2017 personel alımı ile yine genel itibariyle; hemşire, ebe, hizmetli, diyetisyen, fizyoterapist, vs. gibi pozisyonlara olacağı değerlendiriliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 Yılı Öğretmen Alımı

MEB ( Milli Eğitim Bakanlığı ) ‘nın bu konuda daha da ilerleme kaydederek 2017 yılında 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için ilk ilanı yapan bakanlık olduğunu görmekteyiz. Yapılan ilana göre en çok alım yapılacak branşlar; 3570 öğretmen Sınıf öğretmenliği, 2193 öğretmen İngilizce öğretmenliği, 2143 öğretmen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği ve 1835 öğretmen de İlköğretim Matematik öğretmenliği şeklinde olacaktır.

Şartlar

KPSS ‘den 50 puanı geçmek ve tercihlerde yeterli sıralamaya girmek şeklinde olacaktır. İlgili branşa göre lisans bölümünden mezun olmak gerekmektedir. Mülakat sınavında da başarılı olmak gerekmektedir.

Başvuru Tarihleri : 15 Mart 2017 – 21 Mart 2017

Sözlü Sınava İlişkin Sınav Merkezi İlanı : 27 Mart 2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Taşeron İşçiler İçin Sınav Nasıl Yapılacak Sınava İtiraz Şartları

Sözlü  Sınav Tarihleri : 3 Nisan 2017 – 7 Nisan 2017

PTT 2017 Yılı Memur Alımı

PTT de 2017 yılı için 2500 civarında personel alımı yapacağını açıklamış, bunun 500 için de yakın zaman önce ilan vermiştir. Son ilana göre ; 367 gişe görevlisi, 133 dağıtıcı personel alımı yapacaktır.

Başvuru Tarihler : 13 Şubat 2017 – 18 Şubat 2017

Mülakat Tarihleri : 31 Mart 2017 tarihine Kadar sürecektir.

Şartlar : Her iki pozisyon içinde yeterli eğitim seviyesine sahip olmak ve ilgili bölümlerden mezun olmak. Gişe görevlisi pozisyonu için KPSS ‘den 70 ve üzeri puan, dağıtıcı pozisyonu için 60 ve üzeri puan almak, yapılacak KPSS puanı sıralamasında alım yapılacak aday sayısının 4 katı kadar sayı içerisine girmek, mülakatta başarılı olmak.

Başvuru Kanalları

www.ptt.gov.tr

ik.ptt.gov.tr

Bağlantı Reklamları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
Mahsup Nedir Ne Anlama Geliyor

İddianamelerde ve mahkeme kararlarında adını çok duyduğumuz kelimelerden birisi de mahsup kelimesidir. Söz konusu hukuk olunca özellikle eski kelimelerin sayısının...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016