Kaymakamlık Cumartesi Çalışıyor mu Açık mı (Mesai Saati)

A+
A-

İlçe sınırları içerisinde başvuru yapılabilecek en yetkili mülki idari amirliği olma sıfatı taşıyan Kaymakamlıkların cumartesi günü açık olup olmadığı birçok kişi için önemli. Zira ülkemizin idari yapısı gereği her ilçede bulunması gereken kaymakamlıklar yapılabilecek birçok işlem için başvuru yapılması zorunlu tutulan kurumlar arasında yer alıyor.

Ek olarak çoğu yerde nüfus müdürlüklerinin de kaymakamlık içerisinde yer alıyor olması işleri daha da önemli kılmaktadır. Bu kapsamda işlemlerini gerçekleştirebilmek için Kaymakamlığa başvuru iletmesi gereken vatandaşlar kaymakamlığın açılış ve kapanış saatlerini merak edebilmektedir.

Kaymakamlık Çalışma Saatleri

Acil bir durum, KHK ya da üst kademe bir emir olmadığı müddetçe kaymakamlıkların sabah 08:00’da açılması ve akşam 17:00’a kadar da mesaiye devam etmesi gerekir. Söz konusu süreç içerisinde yalnızca öğle molası için 12:30 ile 13:30 arasında hizmet verilememektedir.

Kaymakamlık mesai saatleri 2018: 

Kaymakamlıklar, 08:00 – 12:30 / 13:00 – 17:00 aralığında hizmet vermektedir.

Kaymakamlık saat kaçta açılıyor? 

Kaymakamlıklar 08:00 itibariyle hizmet vermeye başlamaktadır.

Kaymakamlık saat kaçta kapanır? 

Kaymakamlıklar acil bir durum olmaması ve içerisinde bulunulan dönem nedeniyle emir verilmemesi halinde 17:00’da kapanmaktadır.

Kaymakamlık Cumartesi Günü Açık Mı?

Yukarıda da sıkça belirtildiği gibi Kaymakamlığın mesai saatleri acil bir durum olması ya da yetkili bir merciden emir alınmaması halinde belirlidir. Fakat çoğu işlem için Kaymakamlığa ihtiyaç duyulması ve dolayısıyla da zaman zaman yoğunlukların yaşanabilmesi nedeniyle bazen çok daha geç saatlere kadar çalışmaya devam edebilir ve hatta hafta sonları da açık olabilir.

Herhangi bir idari duyuru yapılmadığı müddetçe Kaymakamlıklar cumartesi günleri veya pazar günleri hizmet vermemektedir.

Yine bazı şehirlerin bazı ilçelerindeki Kaymakamlıklar yoğunluğun çok fazla olması nedeniyle kendi mesai saatlerini belirleme olanağına da sahiptir. Söz konusu kaymakamlıklar genellikle nüfus yoğunluğunun çok fazla olduğu ve nüfus hizmetleri gibi diğer işlemleri de kendisi veren kaymakamlıklardır.

kaymakamlıklar hafta sonu açık mı

kaymakamlik cumartesi calisiyor mu acik mi mesai saati

İhtiyaç duyulan kaymakamlığın web sitesi ya da çağrı merkezi aracılığıyla hafta sonları ya da mesai saatleriyle ilgili bir güncelleme yapılıp yapılmadığı öğrenilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Adliye Cumartesi Açık mı Hangi Bölümler Çalışıyor

Sitemizde kamu kurumları çalışma saatleri konusunda genel bilgilere ulaşabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmesinin Feshi ve Tazminat Davası

Müteahhit ve arsa sahibi arasındaki anlaşmazlıklar gün geçtikte artmakta ve pek çok dava ile karşılaşılmaktadır. Kat karşılığı inşaat sözleşmesi ile...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016