Keçi Yetiştirmek İsteyenler İçin Özel Kredi ve Hibe İmkânları

A+
A-

Ülkemizde bulunan keçi türlerinin son zamanlarda yaşanan köyden kente göç oranlarından sonra verimleri oldukça düşüş yaşamıştır. Özellikle de köyden kente göç oranın olduğu yerlerde hayvancılık faaliyetlerinin giderek azalması Gıda. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın bir dizi önlemler almasını neden olmuştur. Bizlerde sizlere bugün Keçi Yetiştirmek İsteyenler İçin Özel Kredi ve Hibe İmkanları hangileri? Bu konuda merak ettiğiniz soruların cevaplarını bu makalemizde ele alacağız.

keçi yetiştiriciliği için özel hibe ve kredi imkanları

keci yetistirmek isteyenler icin ozel kredi ve hibe imkanlari

Devletin keçi kredisi bünyesinde farklı kurumlarından hibe kredi alma şansınız bulunmaktadır. Faizsiz kredi türü, geri ödemesiz kredi türü, hibe kredi türü ve düşük faizli kredi türleri olarak farklı projelerin yer aldığı bu sektör içerisinde sizlerde keçi yetiştirmek için size en uygun olana başvuru yapabilirsiniz. Bu kredi türlerinden yararlanmak isteyenlerin en az 25 keçi ile bu işe başlamaları gerektiğini de buradan belirtmek istiyoruz.

Özellikle KOSGEB’in son zamanlarda hayvan alımları için kredi verdiği konusunda duyduğunuz haberin yalan olduğunu belirtelim. KOSGEB sadece girişimcilik konusunda sizlere destek vermektedir. Herhangi bir hayvan alımı veya benzeri alımlarda destek vermediğinin altını çizelim.

30 Bin TL Hibe keçi kredisi

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı keçi kredisi olarak ayrı bir kredi türü sunmamaktadır. Ancak Hayvancılık adı altında sizlere sunduğu bu kredi türünden faydalanmak için keçi alma imkanı da vermektedir. 30 Bin TL’ye kadar sizlere hibe kredi veren bakanlığın hizmetine başvuru yapmak için resmi web sitesi üzerinden veya il müdürlüklerinden başvuru yapabilirsiniz.

Keçi hibe kredisi almak için ÇKS kaydınızın olması gerekmektedir. ÇKS kaydı nasıl yapılır? Bunu diğer makalelerimizde siz değerli okurlarımız için detaylı bir şekilde ele aldık. ÇKS kaydı bulunan çiftçilerimiz Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na başvuru yaparak ihtiyaç duydukları bu nakit para konusu bakanlık yardımı ile alabilirler. Ancak Bakanlığın burada sizlerden istediği bazı şartlar bulunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İŞGEM Kayıt Yaptırmak İsteyenler İçin Ayrıntılı Rehber

Keçi yetiştirmek için istenen şartlar

  • Öncelikle keçi yetiştirmek istediğinize dair bir proje sunmanız gerekmektedir. Burada işletmenize ait projeleri detaylı bir şekilde anlatmanız ve işletmenizin kapasitesi hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir.
  • Küçükbaş veya büyükbaş hayvan yetiştirmek istediğinize dair bütün detayları buradan açıklamanız gerekmektedir.
  • Keçi yetiştirmek için en az 25 adet keçinizin bulunması gerekmektedir. Ancak bazı kurumların buradan sizlerden en az 40 adet keçi istediğini de belirtelim. 40 adet keçi için hibe verilecek olan kredi türünde 2 adet erkek keçinizin, 38 adette dişi keçinizin bulunması gerekmektedir. Bu belirtilen şartlar dışında herhangi bir kredi imkanı sizlere sunulmayacaktır.
  • Keçi yetiştirme projesi onaylanan kişilere verilecek olan kredi türünün TİGEM tarafından karşılanacağının altını çizmek istiyoruz.

Keçi yetiştirme kredisi Ziraat Bankası

Düşük faizli bir şekilde kredi almak istiyorsanız Ziraat Bankası’nın sizlere bu konuda yardımcı olacağını belirtmek istiyoruz. Devletin sunduğu hibe kredi türlerinden istediğiniz başvuru alamadınız ve kendi başınıza bu işi yapmak istiyorsanız Ziraat Bankası’na giderek buradan yardım alabilirsiniz.

keçi yetiştirmek için tavsiyeler

keci yetistirmek istiyorum diyenlere tavsiyeler ve hibe rehberi

Ziraat Bankası Keçi yetiştirme şartları

  • Öncelikle burada banka sizlerden en az 25 keçi teminatı talep etmektedir. Düşük faiz ile bu kredi türüne başvuru yapmak istiyorsanız en az 25 adet keçinizin bulunması gerekmektedir.
  • 25 adet bulunan keçinizin de hayvancılık sistemi üzerine kayıtlı olması gerekmektedir.
  • Almak istediğiniz kredi türünde bankanın sizlerden talep edeceği son şartın ise keçilerin yaşları ile alakalı olduğunu belirtelim. 25 adet bulunan keçilerinizin yaşlarının 9 aylık ile 24 aylık arasında olması bankanın istediği şartlar arasında gelmektedir.

Sitemizde devletin verdiği hayvancılık destekleri ve diğer hibe krediler ile ilgili daha fazla dökümana ve bilgiye ulaşabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Keçi Yetiştiriciliği İçin Devlet Tarafından Verilen Destekler Neler

Devletin köyden kente göçün önüne geçmek için aldığı bir dizi tedbirler hayata geçmeye devam ediyor. Son yıllarda köyden kente göç...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016