Kitap Okuyarak Para kazanılır mı

A+
A-

Sizlerin sitemize yoğun olarak gönderdiği mailler ve sorular içinde sıkça sorulan kitap okuyarak para kazanma var mıdır? Sorusunun cevabını birlikte arayacağız. Bu makalemizde son günlerde kişilerin evde bilgisayar başında boş vakitlerini değerlendirmek adına farklı arayışlar yani internetten para kazanma yolları arayışı içinde bulunmaları olmuştur. Peki gerçekten böyle bir şey var mıdır?

İnsanlar evde oturup boş zamanlarını değerlendirmek ve bütçesine katkı sağlamak amacı ile internet üzerinden iş bulmak ve boş zamanlarını değerlendirmek için, iş arayışı içine girmişlerdir. Bu herkes için aynı iş elbette değildir. Bir takım insanlar kitap okuyarak para kazanır mıyım diye düşünürken, başka kişilerde farklı sitelerin istekleri doğrultusunda gelen mailleri okuyarak para kazanır mıyım?  Düşüncesi ile internette arayışlarını sürdürmektedirler.

Kulaktan dolma haberler ile aslı astarı olmayan ve gerçeği yansıtmayan internet sitelerine güvenmek ve onların gerçeklik payının ne kadar olduğunu bilmeden hemen bende yapmalıyım demek çokta doğru bir davranış biçimi olmayacaktır.  Etrafınızda kimler bu şekilde para kazandı sorusunu kendinize sormanızda faydalı olacaktır. Kulaktan dolma, bizim bir tanıdık ya da falanca insan kitap okuyarak para kazandı laflarına çokta itibar edilmemesi gerekmektedir.

İnternet üzerinden kitap okuyarak ya da mail okumak kaydı ile para kazanmak var mıdır?

Çağımızın gerektirdiği şartlar doğrultusunda artık insanlar iş bulmak ve para kazanmak amacı ile internetten farklı şekillerde para kazanır mıyım düşüncesi doğrultusunda hareket etmektedirler. Özel sektörde veya kamu kuruluşlarında iş bulamayan veya gelirinin yeterli olmaması insanları bu yollara sevk etmektedir.

Kimler kitap okuyarak para kazanmak istemez ki?  Bu kişiler arasında ev hanımları, emekliler, gelir seviyesi düşük insanlar, asgari ücretliler, öğrenciler, kamu kurumlarında çalışan memurlar ve özel sektörde çalışan insanları sıralayabiliriz. Birçoğu internetten kitap okuyarak hem aile bütçesine katkıda bulunmak hem de,  boş zamanlarını para kazanarak değerlendirmek için bu arayışın içinde bulunmaktadırlar.

Kitap okuyarak para kazanma ya da mail okuyarak para kazanma var mıdır? Var ise ne kadar para kazanılır?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Hırsızlık Nedeniyle Etkin Pişmanlık ve Ceza İndirimi

Sizlere bu sorunun cevabını üzülerek söylüyoruz, kitap okuyarak para kazanma şansınız bulunmamaktadır. Şu anda, gerek internette gerek gerçek hayatta, kitap okuyarak para kazanma şansınız yoktur. Sadece okuduğunuz kitaptaki bilgiler size kar kalacaktır.

O zaman neden bu şekilde söylentilerin yayıldığını, okurların böyle duyumlar içerisine girdiğini anlatalım.  Bu aslında internette birçok şeyin kopyalanması ve izinsiz yayınlanmasından sonra kitap satışlarında bir hayli düşme hatta neredeyse bitme noktasına gelmesinden dolayı oynanan bir tür medya sanal alem oyunlarından bir tanesidir. Bu oyunun amacı size kitap aldırmak, sözde sizi para kazandırmaya yönlendirmektir. Oysa ki amaç yayınevlerinin kitap satmasından başka bir şey değildir. Siz kitabı okuyup özetini çıkardıktan sonra karşınızda hiçbir muhatap bulamazsınız. Birçok yayınevi satılmayan kitaplar sonrasında bu ve buna benzer türde haberler yaymak sureti ile kişileri kitap almaya teşvik ederler. Bu tür yalan haberler onların satış grafiklerinin yükseltilmesini amaçlayan eylemlerden başka hiçbir şey değildir. Bu tür oyunlara gelmemeye özen göstermeniz sizin menfaatinize olacaktır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Kişisel Verilerin Kullanılması Kanunu Amaç ve Kapsamı

Kişisel Verilerin İzinsiz Kullanımı Son zamanlarda bilişim sistemlerinin herkes tarafından aktif şekilde kullanılmaya başlanması ve bununla birlikte sosyal medyada (facebook,...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016