Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Dilekçe Örneği (İletişim, Adres)

A+
A-

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hakkında merak edilen iletişim bilgileri, çalışma saatleri, hizmet birimleri ve diğer merak edilen genel bilgileri bu yazımızla siz değerli okurlarımızla paylaşacak ayrıca Kocaeli Büyükşehir Belediyesine yazılacak olan dilekçe örneklerini sizlerin istifadesine sunacağız.

kocaeli belediyesi dilekçesi

kocaeli buyuksehir belediyesi dilekce ornegi

Kocaeli Belediyesi İletişim Bilgileri

Türkiye’nin önemli bir kenti olan ve iç anadolu bölgesinden marmara bölgesine geçiş kapısı niteliğindeki Kocaeli oldukça eski ve köklü bir belediye yapısına sahiptir. 0262 318 10 00 numaralı telefon numarası ile Kocaeli belediyesinin ana santraline ulaşılabilmekte ve gerekli yönlendirmeler sağlanabilmektedir.  Ayrıca 444 11 41 numaralı telefonla ulaşabilen Kocaeli Belediyesi çağrı merkezi vatandaşların sorularına cevap vermektedir. Ayrıca Kocaeli Belediyesi internet sayfası olan kocaeli.bel.tr adresi üzerinde yer alan iletişim sekmesi kullanılarak belediye bünyesindeki ilgili her birime ve yetkili personele ait dahili telefonlara da ulaşılabilir.

Kocaeli Belediyesi Hizmet Binaları

Kocaeli Merkez’de yer alan Karabah mahallesinde bulunan ana belediye binasına ek olarak Kocaeli Belediyesi aynı zamanda Gebze’de de bir ek binaya sahiptir. Gebze ek binası ve diğer ilçe belediyelerinin tümü Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak hizmet sağlamaktadır.

Kocaeli Belediyesi Çalışma Saatleri

Vatandaşlar bütün kamu kurumları gibi 08.30-17.30 arasında Belediye binalarını ziyaret ederek istedikleri işlemleri yapabilmektedir. Bunun yanında mesai saatleri haricinde de çevrimiçi hizmet vermeye devam eden Kocaeli Belediyesi’nin sunduğu bu seçeneklere anasayfa üzerinden Hızlı menü sekmesi üzerinden görüntülenebilmektedir. Hizmetler arasında otobüs ve vapur saatleri başlıkları da yer almaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kentsel Dönüşüm Nedir Nasıl Başvurulur Hazır Dilekçe Örneği

Kocaeli Belediyesi’ne Yapılabilen Abonelik Başvuruları

Kocaeli’nde yaşayan vatandaşlar elektrik dağıtımı ve hizmetleri konusunda abonelik işlemlerini Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak hizmet veren SEDAŞ’tan almaktadır.  Yine anasayfadan ulaşmanın mümkün olduğu SEDAŞ’a ulaşmak için bir diğer yöntem de 186 numaları iletişim telefonudur. Su işleri konusunda ise İSU yine belediye bünyesinde bulunmaktadır. İSU sanal şube yöntemi ile abonelik gerçekleştiren vatandaşların borç ve fatura takibi yapabilmesine imkan tanımaktadır.

Kocaeli Belediyesi Şikayet

Her konuda vatandaşların şikayetlerini, dilek ve önerilerini bildirebilecekleri bir belediye birimi olarak hizmet veren Çözüm masası vatandaşların gerçekleştirdikleri şikayetlere dair gerekli takibatı yapmakta ve bunların sonuçlarını da şikayet sahipleriyle paylaşmaktadır. 444 11 41 numarasından ulaşılabilen çözüm masası 7/24 kullanılabilen bir hat olarak hizmet vermektedir.

Kocaeli Belediyesi Birimleri

Belediye hizmetlerinin sağlanması konusunda önemli rolleri bulunan Kocaeli Belediyesi birimleri arasında Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi,  Çevre koruma ve Kontrol Dairesi, Destek Hizmetleri Dairesi, Emlak ve istimlak Dairesi, Toplu Taşıma Dairesi, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi  bulunmaktadır. Vatandaşlar ulaşmak istedikleri bütün birimlere çağrı merkezi telefon numarasını kullanarak erişebilmektedir.

Kocaeli Belediyesi Otobüs Saatleri Uygulaması

Kocaeli’nin toplu taşımasında önemli bir yere sahip olan otobüs hatlarının sefer saat ve anlık bilgilerinin aktarılması aracılığıyla Kocaeli belediyesi resmi Otobüs saatleri uygulamasını geliştirmiş ve tamamen ücretsiz bir şekilde vatandaşların kullanımına açmıştır.

Kocaeli Belediyesi Kobis

Kocaeli Belediyesi’ne bağlı Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Kobis projesi ile şehir içerisinde otomobil ile ulaşımın azaltılmasını ve böylece daha sağlıklı bir kamusal alan yaratılmasını hedefliyor. Bu projeye dair atılan bütün adımlar ve güncellemelere de Kocaeli belediyesi anasayfasında yer alan KOBİS kısmından ulaşılarak takip edilebilmekte.

Kocaeli Belediyesi Dilekçe Örnekleri

kocaeli belediyesi dilekçeleri

Kocaeli Buyuksehir Belediyesi Dilekce Ornegi-1

kocaeli belediyesi başvuru dilekçesi

Kocaeli Buyuksehir Belediyesi Basvuru Dilekcesi Ornegi-1

Dilekçe örneklerimizi indirmek için PDF;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Antalya Büyükşehir Belediyesi Dilekçe Örneği İletişim

Kocaeli Buyuksehir Belediyesi Basvuru Dilekcesi Ornegi

Kocaeli Buyuksehir Belediyesi Dilekce Ornegi

Sitemiz üzerinden Belediye Dilekçe Örnekleri bölümümüzde daha fazla alternatife ve kapsamlı bilgilere de ulaşabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Meryem çetinkaya karamurselden 05454256756 dedi ki:

  Slm sayın müdürüm ben Meryem çetinkaya karamurselden yazıyorum Burda çalışan personelinden bir konuda sıkıntı çekiyoruz sahide hayvan sever olarak su kapları koyuyoruz ne yazıkı bunları görev sanıp kaldırıldı yor çalışanların nuz sizden bir ricam var bizlere yardımcı olun sizler bize su kabı verin büyük şehir belediye si yazılı olan belki daha inandırıcı olur dilsiz hayvanlar susuz yaşama şansı yok biliyorsunuz bu iyliği sizler yapın vatandaş olarak bunu bizden esirgemeyin şimdiden tşk ederim Allaha emanet olun saygılar

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Meryem hanım,
   Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığına şikayet ve taleplerinizi makalemizde belirttiğimiz şekilde ilgili birimlere iletebilirsiniz. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından talebinizin olumlu şekilde değerlendirileceği kanaatindeyiz.


Önceki yazıyı okuyun:
Kira Ödemeyen Kiracıyı Evden Çıkarma

Hemen hemen herkesin en büyük hayallerinden birisi; en azından yatırım amaçlı bir gayrimenkul alarak, buradan gelecek kira geliri ile daha...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016