KOSGEB Başvuru Sırasında İstenilen Belgeler Neler? (Tüm Belgeler)

A+
A-

Öncelikli olarak sisteme kayıt olma işlemi yapmanız gerekmektedir. KOSGEB’in resmi web sitesi olan adrese giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan sayfa üzerinde veri tabanına kayıt olmanız gerekmektedir. Veri tabanına kayıt işlemini yaparken üyelik bilgilerinizin doğru olduğuna emin olunuz. Sonra bu işlemi tamamladıktan sonra yönlendirileceğiniz sayfa üzerinde sizlere bazı evraklar bilgisayar ortamında verilecektir. Burada dikkat etmeniz bu evrakların çıktısını almak olacaktır. Çıktısını aldığınız bu evrakların altına kaşenizi ve imzanızı attıktan sonra KOSGEB İl Müdürlüğüne başvuru yapmak için götürmeniz gerekecektir.

kosgeb için belgeler

kosgeb basvuru sirasinda istenilen belgeler neler tum belgeler

Yapmış olduğunuz bu başvuru işleminden kısa süre sonra KOSGEB sizlere dönüş yapacak ve evraklarınızın tam veya eksiksiz olduğu konusunda bilgi verecektir. Eğer eksik bir evrak veya yanlış bilgi varsa bunların düzeltilmesi konusunda uyarıda bulunacaktır.

Veri tabanına kayıt olurken sizden istenecek olan belgeler;

  • KOBİ beyannamesi ilk istenecek belgelerin başında gelmektedir.
  • Başvuru sırasında KOBİ Bilgi dokümanı
  • İşletmenize ait olan Oda Faaliyet gösterir belgesi
  • İşletmenize ait olan Ticaret/Esnaf sicil gazetesi
  • Ve son olarak işletmenize ait olan İmza Sirküleri

İstenecek olan belgelerdir. Bu belgeler ile birlikte KOSGEB’e giderek başvuru yapabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken konuların başında belgelerin asıllarının da yanınızda bulunması gerekmektedir. Sadece fotokopisi ile işlem yapılmayacağını bu yüzden belgelerin asıllarının da yanınızda götürmeniz gerektiğini açıklamak istiyoruz.

Başvuru sırasında izlenecek olan yollar

  • KOSGEB’e başvuru yaparken izlemeniz gereken adımları buradan detaylı bir şekilde ele alalım. Öncelikli olarak yapmanız gereken KOSGEB’in veri tabanı üzerinden kayıt işlemini yapmanız olacaktır. Burada daha önce belirttiğimiz gibi bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir.
  • KOSGEB’in verdiği destekleri almak için tanımladığı KOBİ tanımına uygun bir işletmenizin olması gerekmektedir. KOBİ tanımına uymayanların bu desteklerden alma şansı bulunmamaktadır.
  • KOSGEB il veya İlçe müdürlüklerine giderek yukarda bahsetmiş olduğumuz evrakları teslim etmeniz başvuru sırasında izlemeniz gereken yollardan son adımdır. Bu işlemleri sırası ile yaparak sizlerde KOSGEB’e başvuru yapma fırsatını yakalamış olacaksınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İŞGEM ile Nasıl Girişimci Olunur Şartlar Neler?

KOSGEB’in verdiği eğitim programlarından da almanız gerekmektedir. Özellikle daha önceleri toplam 60 saat olan eğitim süresinin 70 saate çıktığını belirtmek istiyoruz. 70 saatlik eğitim programlarının en az % 80’ine katılmış olmanız gerekmektedir. Bu katılmış olduğunuz eğitim programlarını başarılı bir şekilde tamamlayan KOBİ’ler artık KOSGEB’in sunmuş olduğu programlardan başarılı bir şekilde faydalana fırsatını yakalayacaktır. KOSGEB’in sunduğu destek programları veya hibe kredi türlerinden faydalanmanız için öncelikli olarak bu kursu bitirmeniz gerekmektedir.

kosgeb için istenen belgeler

kosgeb basvurusunda hangi belgeler gerekiyor

KOSGEB’e başvuru yapmak için KOBİ, yeni girişimci ve işletme sahibi olmanız gerekmektedir. Aksi durumda KOSGEB’in sizlere sunmuş olduğu hizmet programlarından faydalanma şansınız bulunmamaktadır. İşte merak ettiğiniz KOSGEB Başvuru Sırasında İstenilen Belgeler Neler Sorusunun detaylı açıklaması.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
KOSGEB Avans Kredisi Sistemi Geliyor Artık Ödeme Beklemek Yok

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama birçok şirketin dikkatini çekmeyi başardı. Ülkemizde özel sektöre ve girişimcilik alanlarına...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016