KOSGEB Başvuru Tarihleri Ne Zaman ve Neye Göre Belirlenir?

A+
A-

İl merkezlerinde müdürlükleri bulunan KOSGEB’in girişimcilere verdiği duyurduğu başvuru tarihlerinin kapasiteye göre belirlendiğini belirtmek istiyoruz. Özellikle son zamanlarda verdiği hibe kredi türleri ile birçok kişinin başvuru yaptığı merkez haline gelen KOSGEB’in başvuru tarihleri hakkında bilgi verelim.

Kuruların ihtiyaçları doğrultusunda açıklanan bu başvuru tarihlerini en güncel olarak sitemizden takip edebilir ve kurs programlarının kotalarını bizlerden öğrenebilirsiniz.

kosgeb başvuruları ne zaman

kosgeb basvuru tarihleri istanbul ankara bursa izmir adana antalya ne zaman

Girişimciliğin desteklenmesi ve geliştirilmesinde son derece etkili bir rol oynayan KOSGEB’in başvuruları zaman zaman değişkenlik göstermektedir. Farklı tarihler arasında verilen bu kurslara katılmak için öncelikle yapmanız gereken sistem veri tabanına kayıt yaptırmanızdır. Sistem üzerinden kayıt yaptıran girişimcilerin almak için başvurdukları eğitim sertifikalarına program oluşturan KOSGEB kotanın dolmasından hemen sonra hizmet için eğitimlerine başlamaktadır.

Yakın zaman içerisinde başlayacak olan KOSGEB başvuruları hakkında bilgi verelim.

KOSGEB Antalya Müdürlüğü

30 kişinin eğitim alacağı bu programın başlangıç tarihi olarak belirlenen gün 26 Ekim 2017 tarihi olurken, bitiş tarihi ise 31 Ekim 2017 tarihi olarak belirlenmektedir. Antalya’nın Alanya ilçesinde uygulanacak olan bu eğitim programına katılmak isteyenlerin Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğüyle bağlantılı olarak başvuru yapması gerekmektedir. Başvuru yapacak olanların Alanya İş Kur Müdürlüğüne başvuru yapması gerekmektedir.

KOSGEB İstanbul Boğaziçi Müdürlüğü

İstanbul’da sorumlu personel olan Y.Süleyman Karadağ’’ın vereceği bu hizmet programının başlangıç tarihi 1 Kasım 2017, bitiş tarihi ise 4 Kasım 2017 tarihidir. Katılımcı sayısı olarak 25 kişinin alınacağı bu programın içeriği ise kendi işini kurmak isteyen katılımcılara verilecektir. Kâğıthane Halk Merkezinde uygulanacak olan bu program içeriği hakkında Türkiye İş Kurumu’ndan bilgi alabilirsiniz.

KOSGEB Bitlis Müdürlüğü

KOSGEB’in Doğu Anadolu bölgesinde verdiği bir diğer kurs programı da Bitlis’te karşımıza çıkmaktadır. Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı ile işbirliği yaparak bu kursu açan KOSGEB’in eğitim merkezi olarak belirlediği yer ise Güroymak olarak açıklandı 26 Ekim 2017 tarihinde başlayacak olan bu kurs programının sona eriş süresi ise 29 Ekim 2017 tarihidir. Katılımcı sayısı 30 kişi ile sınırlı olan bu kursa katılmak için Doğu Anadolu Kalkınma Ajansına başvuru yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Kursu İçin Başvuru Nasıl Yapılır

KOSGEB Konya Müdürlüğü

KOSGEB İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’da da hizmet için eğitimlerine devam ediyor. Türkiye İş Kurumu ile anlaşmalı olarak yapılan bu ortak çalışmasının sonucunda eğitime alınacak personel sayısının 25 kişi olduğu açıklandı 26 Ekim 2017 tarihinde başlayacak olan bu program, 29 Ekim’de sona erecektir.

KOSGEB Edirne Müdürlüğü

Edirne İşkur ile ortaklaşa yapılan bu eğitim programının başlangıç tarihi ise 27 Ekim 2017 olurken, bitiş tarihi ise 30 Ekim 2017 olarak belirlendi. Eğitmen olarak Seda Havale’nin vereceği kurs programına katılacak olan kişi sayısının 25 olduğunu belirtmek istiyoruz.

kosgeb başvuruları neye göre belirleniyor

kosgeb basvuru tarihleri ne zaman ve neye gore belirlenir

KOSGEB Adana Müdürlüğü

KOSGEB’in Adana merkezde açtığı eğitim programının başlangıç tarihi ise 27 Ekim 2017 olarak belirlendi. Bitiş tarihi olarak 15 Aralık 2017’de sona ermesi beklenen bu programın Seyhan ilçesinde uygulanacağını açıklamak istiyoruz. 30 katılımcı ile sınırlandırılan bu eğitim sistemine katılabilecek olan kişilerin mesleki eğitim merkezinde okuyan öğrenciler, açık lisede okul hayatına devam eden öğrenciler katılabilecektir.

Sitemiz üzerinden KOSGEB Devlet Desteği ile ilgili daha bir çok bilgi ve dökümana ulaşabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
KOSGEB Başvuru Sırasında İstenilen Belgeler Neler? (Tüm Belgeler)

Öncelikli olarak sisteme kayıt olma işlemi yapmanız gerekmektedir. KOSGEB’in resmi web sitesi olan adrese giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan sayfa...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016