KOSGEB Desteği ile Solucan Gübresi İşi Yapmak : Hibe Destekleri

A+
A-

Solucan İşi İçin KOSGEB ‘ten Destek Alınabilir mi?  Tüm Süreci Anlattık

KOSGEB üzerinden destek almak için öncelikle yapmanız gereken işleminin girişimcilik sertifikası almak olduğunu bilmelisiniz. Özellikle bu konuda sertifikası bulunan herkesin KOSGEB üzerinden destek alma şartı da bulunmaktadır. Solucan gübresi ve solucan yetiştiriciliği ile uğraşmak isteyen girişimciler içinde bu şart aynı özelliğini taşımaktadır. Bu yüzden bu iş alanında sertifikanızı aldıktan sonra destek kredi türlerinden ve hibe kredi türlerinden yararlanabilirsiniz.

kosgeb desteğiyle solucan gübresi üretimi

KOSGEB Desteği ile Solucan Gübresi İşi Yapmak : Hibe Destekleri

Solucan gübresi ve solucan yetiştiriciliği konusunda daha önce devlet desteği olarak KOSGEB tarafından hibe alarak girişimcilik hayatına başlayanları bulduğunu ve bu hizmet faaliyeti alanında sizlerin de destek alma şansını bulacağınızı açıklamak istiyoruz.

Solucan Gübresi ve Solucan yetiştiriciliği işi destek limitleri

Daha önce sizlere açıkladığımız hibe kredi türlerinde ve destek programlarında devletin sizler koşulsuz bir şekilde sunduğu 2 Bin TL desteğin bulunduğunu, özellikle bu konuda herkesin 2 Bin TL geri ödemesiz destek aldığını belirtelim. 2 Bin TL destek türünden sizlerin ihtiyacı olan iş ekipmanları için verilecek olan hizmet bedelinin 18 Bin TL olduğunu da belirtelim. Burada dikkat etmeniz gereken konunun iş ekipmanlarını almadan önce alacağınız 3 farklı şirketten proforma fatura yani fiyat teklifi almanız. Aldığınız teklifleri KOSGEB’e bildirme işlemini yaptıktan sonra aralarından en uygun olan firma için gerekli olan destek programı açıklanmaktadır. 18 Bin TL’ye kadar verilen bu destek programı kapsamında sizler bu aşamadan sonra ekipmanlarınızı alarak solucan gübresi veya solucan yetiştirme işi için gerekli adımları atmış olacaksınız.

Solucan gübresi ve solucan yetiştiriciliği konusunda hizmet almak isteyen kullanıcılara 2 Bin TL dışında 30 Bin TL’de hibe kredi desteği sağlanmaktadır. İşletmenin giderleri, işletme içerisinde kullanılacak olan malzemelerin tamamının bu 30 Bin TL’lik bütçe tarafından karşılanacak olması bu işe girmenizde sizlere gerekli olan desteği sağlayacaktır. Bu yüzden sizlerde bu işe girmek için kararlı bir adım atmış iseniz mutlaka ama mutlaka KOSGEB üzerinden bu destek programına başvuru yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  KOSGEB Başvuru Tarihleri Ne Zaman ve Neye Göre Belirlenir?

30 bin TL hibe kredinin dışında sizlere 70 Bin TL tutarında geri ödemeli olarak ancak 0 faizli kredi de verecek olan KOSGEB’ten almak istediğiniz bu kredi için mülakatta başarılı olmanız gerekmektedir. KOSGEB özel kurulu tarafından yapılacak olan bu sözlü mülakat içerisinde açmak istediğiniz firmanız hakkında bütün ARGE çalışmasını eksiksiz bir şekilde yapmanız ve kurulun sizlere soracağı sorular karşısında net cevaplar vermeniz bu işte yolunuzun açık olmasına neden olacaktır.

solucan gübresi

solucan isi icin kosgebten ne gibi destekler alinabilir

2017 yılında 50 Bin TL hibe kredi türü ile girişimcilere destek veren KOSGEB’ten 2018 yılında da bu hibe kredi başvurusuna bu iş ile başvuru yapabilirsiniz. Son zamanlarda oldukça dikkat çeken iş alanlarının başında gelen solucan gübresi ve solucan yetiştiriciliği işinde başarılı olmak için gerçek bir iş başarısından bahsedelim.

Solucan gübresi yetiştiren İlknur Pazarcık

Balıkesir ilimizin Bandırma ilçesinde solucan gübresi yetiştiriciliği işine başlayan İlknur Pazarcık isimli bayanın KOSGEB’ten aldığı kredi ile bu işte ayda 50 ton solucan gübresi üretmesi dikkatleri çekti.

Ülkemizde bu konuda çok fazla iş alanının bulunması ancak yeterli üretimin olmadığını gören Pazarcık bu konuda KOSGEB’ten destek alarak evinin banyosunda ürettiği solucan gübresi işini artık devasa bir tesis içerisinde yaparak ciddi bir gelir elde etmektedir.

kosgeb solucan gübresi işine destek verir mi

solucan gubresi isi kosgeb destegi ile yapilabilir mi

Tesisi kurmak için gerekli olan desteği KOSGEB üzerinden başvuru alarak yaptığını açıklayan girişimci, KOSGEB’ten aldığı 100 Bin TL 0 faizsiz kredi desteği ile aylık 50 Ton gübre üretme başarısı gösterdi. 2014 yılında başladığı bu iş alanında şu an için 1.5 Milyonluk tesise sahip olan Pınarcık’ın ürettiği bu solucan gübresini özellikle Karadeniz bölgesinde üretim yapan çiftçilere sattığını açıklaması dikkatleri çekti. Ülkemizde bulunan tarım ürünü çeşitliliğinden dolayı bu açığı kapatmak için elinde bulunan milyarlarca solucan ile üretimine devam eden Pınarcık, gelen taleplere yetişmek için ülkenin her yerinde bayilik açma hedefinde olduğunu belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Keçi Yetiştirmek İsteyenler İçin Özel Kredi ve Hibe İmkânları

Karadeniz bölgesinde çay yetiştiriciliği yapanların ve Akdeniz bölgesinde seracılık faaliyetlerinde bulunanların çok fazla talep ettiği bu solucan gübresinin oldukça verimli olması gelen taleplere yetişememesine neden olmaktadır.

Lütfen bu hibe desteklerinden daha fazla kişinin bilgi sahibi olmasını istiyorsanız, aşağıda yer alan PAYLAŞ butonu ile sosyal medya üzerinden paylaşınız. Unutmayın Bir Mum Diğerini Yakmakla Işığından Birşey Kaybetmez !ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hidayet ataş dedi ki:

    Benim yurt dışına çıkma yasağım var


Önceki yazıyı okuyun:
KOSGEB Başvuru Tarihleri Ne Zaman ve Neye Göre Belirlenir?

İl merkezlerinde müdürlükleri bulunan KOSGEB’in girişimcilere verdiği duyurduğu başvuru tarihlerinin kapasiteye göre belirlendiğini belirtmek istiyoruz. Özellikle son zamanlarda verdiği hibe...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016