Kredi Borcu Yapılandırma Dilekçe Örneği (Detaylı)

A+
A-

Kredi borçları kimi zaman ödenemediği için, kimi zaman erken kapatılmak için ya da kimi zaman farklı sebeplerden ötürü yapılandırılabilmektedir. Bu noktada yapılacak yapılabilecek işlem kredi çektiğiniz bankaya başvurmak ve durumu izah etmek olacaktır. Bazı durumlarda sözlü beyanlar ve başvurular yeterli olmamakta, bu durumda da bir dilekçe ile yazılı başvuru yapılması daha doğru olacaktır. Bizler de siz değerli okurlarımız için bu yazımızda kredi borcu yapılandırma dilekçe örneği paylaşımında bulunacak ve yine süreç ile ilgili bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaşacağız.

Kredi Borcu Yapılandırma Nedir

Bankalar tarafından sunulan krediler, bazı şartlar altında bireylere verilmektedir. Nakit ihtiyacı içerisinde olan kişiler, ilk olarak bankalara başvuru yapar ve gerekli şartları tamamlaması durumunda istediği paraya kredi ile sahip olur. Fakat bazı durumlarda kredilerinin ödemelerini yapamayan bireyler, çeşitli sıkıntılara girmektedir. Bankalar da bu soruna bir çözüm üretmek amacıyla, kredi borcu yapılandırma sistemini aktif etmiştir. Yeniden yapılandırma genel olarak aynı banka üzerinden yapılır. Bu uygulamanın amacı ise, ödeme güçlü çekilen bir kredi ya da kredi kartı borcu için ilgili banka ile görüşme yaparak, kolay bir ödeme planının hazırlanma işlemidir.

kredi borcu yapılandırması

Kredi Borcu Yapılandırma Dilekçe Örneği

Kredi borcu yapılandırma kuralları

Kredi yapılandırması yapılırken, esas alınması gereken bir kaç husus vardır.

  • Kalan borç miktarı
  • Faiz oranları arasındaki fark
  • Ödenmekte olan taksit tutarı
  • Toplam kredi maliyeti

Bu noktalara dikkat ederek, kredi yapılandırma işleminin hesaplamasını yapabilir ve dikkat edilmesi gereken noktaları kavrayabilirsiniz. Buna ek olarak aynı bankada da yapılandırma işlemlerini yapabilirsiniz. Borçlar ödenemediğinde bankalar çoğunlukla yapılandırma yaparak, borcu tahsil etmek isterler. Yapılandırma ile hem bankalar bu borcu tahsil etmiş olurlar, hem de sizler daha rahat ödeme planı ile borcunuzu bitrimiş olursunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ortaklığın Giderilmesi Davası Dilekçe Örneği

Tabi ki bunun da bir bedeli vardır. Faiz oranları ve gerektiği zaman daha uzun vade sistemidir. Kredi borcu yapılandırma işlemlerinde genel olarak uygulanan vade sistemi 72 aydır. Bazı durumlarda faiz oranlarında düşmeler yaşanıyor ve bu düşmeleri gördüğünüz zaman, kredi yapılandırması için başvuru yapabilirsiniz.

Kredi borcu yapılandırılması nasıl olur?

Sizlerinde eğer aktif olarak ödemekte zorlandığınız bir borç var ise ğer, bankanız ile görüşmenizi öneririz. Bankalar borcunu hiç ödemeyen müşterilere göre, yapılandırma sistemini son çare olarak görür. Yani durumunuzu etkili bir yoldan bankaya iletmeniz durumunda, yapılandırma fırsatına sahip olabilirsiniz. Bankalar sizlere nelerin gerekli olduğunuz detaylı olarak aktaracaktır. Ama sizlere aktarmak isteriz ki, kredi borcu yapılandırması sadece aynı banka üzerinden oluyor. Yani başka banka üzerinde tüm borçlarınızı bu yapılandırma sistemi ile birleştirmeniz mümkün değildir. Borç yapılandırmasından sonra, ödemelerinizi mutlaka düzenli olarak yapmalısınız.

Kredi Borcu Yapılandırma Dilekçe Örneği

kredi borç yapılandırma dilekçesi

Kredi Borcu Yapılandırma Dilekçe Örneği

Kredi Borcu yapılandırma dilekçe örneğimizi PDF olarak indirmek için;

Kredi Borcu yapilandirma icin dilekce ornegi

Dilekçe örneğimizdeki kurgu tamamen bir hayal ürünü olup, bunu kendinize göre uyarlamalı, kredi yapılandırma sebebini kendinize göre uyarlamalısınız.

Kredi sicil affı süreci ve dilekçe örneğimize ulaşmak için buraya tıklayınız.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Kpssye Girmeden Memur Olmak İçin Ne Yapmak Gerekiyor

KPSS terimi kamu personeli seçme sınavının kısaltmasıdır ve bu sınava başarılı olan kişilerin devlet kurumlarına yerleşerek memur olmasının bir yoludur....

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016