Kredi Kartı İptal Ettirmek İçin Dilekçe Örneği (Kesin İptal)

| , , , ,

Artık hayatımızda günlük olarak kullandığımız demirbaşların arasında hiç şüphe yok ki kredi kartları yer alıyor. Kredi kartlarını bankalardan başvuruda bulunarak almak oldukça kolay bir işlem. Ancak iş kredi kartını kapattırmaya geldiğinde ise durum maalesef öyle olmuyor. Bankalar tüketicilere vermiş oldukları kredi kartını iptal etme noktasında pek gönüllü davranmıyorlar. Bu konuda izlenebilecek en iyi yollardan bir tanesi tabii ki bir dilekçe ile başvuruda bulunmak. Çünkü dilekçe işimizi resmiyete dökmüş olacak, yasal anlamda da ileride hak iddia edebilme adına bizim için önemli bir araç olacaktır. Ancak genelde dilekçe ile birlikte yapılan başvurular sonrasında sonuca gidilmekte ve iptal ettirilmek istenen kredi kartı bankalarca iptal ettirilmektedir. Şimdi bizlerde bu yazımızda siz değerli okurlarımız için hazırlamış olduğumuz kredi kartı iptal ettirmek için dilekçe örneğimizi paylaşmaya çalışacağız.

Kredi Kartı İptal Dilekçesi Nasıl Hazırlanmalı

Vermiş olduğumuz dilekçe örneğimizde de görüleceği üzere; burada en önemli noktalardan birisi de kredi kartınız ile ilgili tüm bilgileri dilekçenizde paylaşmamanızdır. Örneğin kredi kartınızın tüm numaralarını yazmak yerine son 6 hanesini yazabilirsiniz. Son kullanma tarihi, CVC numarası, vs. Gibi bilgileri dilekçenizde belirtmenize gerek yoktur.

Dilekçede usulen olması gerekenlerden ve nasıl dilekçe yazılır bundan da kısaca bahsedecek olursak; öncelikle dilekçenizin sağ üst köşesine bir tarih atmalı, daha sonrasında dilekçenizi yazdığınız kurumun ünvanı ile başlayarak sonraısnda ise; talebiniz ve gerekçelerinizi yazıp, sağ altına da imza atarak dilekçenizi oluşturabilirsiniz. Varsa ekler bölümüne; dilekçeniz ekindeki belgelerinizi de muhakkak yazmalısınız.

Dilekçeyi Verdikten Sonra Ne Yapmalı

Kredi  Kartı İptali İçin dilekçe yazıp bunu da bankaya teslim ettikten sonra ya dilekçenizin yanınızda bulunduracağınız bir suretine banka görevlisinden “Teslim aldım” şeklinde yazı yazdırıp imza alabilir ya da evrakınızın kayıt numarasını öğrenebilirsiniz. Eğer bu hususlarda sıkıntı yaşıyorsanız, bu durumda dilekçenizi iadeli taahhütlü olarak bankaya posta yoluyla gönderebilirsiniz. Bu anlamda da resmi olarak iptal talebinizi bankaya iletmiş olursunuz. Ancka bu noktada kesinlikle; postanın teslimi sonrasında size posta kanalıyla iade edilen tebellüğ belgesini kaybetmemelisiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Tutanak Nasıl Tutulur Dikkat Edilmesi Gereken 5 Önemli Detay

Aşağıda paylaşmış olduğumuz dilekçe örneğini kendinize göre kolay bir şekilde uyarlayarak kredi kartı iptali için bankalara başvuruda bulunabilirsiniz.

Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız.

kredi kartı iptali için dilekçe
Kredi kartı iptal dilekçesi

Kredi Kartı İptali İçin Dilekçe Örneği

Dilekçe örneğini word formatında indirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Kredi Kartını İptal ettirmek İçin Verilecek Dilekçe Örneği

Önceki Yazı

Kredi Hayat Sigortası Nasıl Geri Alınır Dilekçe Örneği

Kredi Notu Düşük olanlara Bu Bankalar Kredi Veriyor

Sonraki Yazı

Yorum yapın

Önceki yazıyı okuyun:
Kredi Hayat Sigortası Nasıl Geri Alınır Dilekçe Örneği

Geçtiğimiz yıl yapılan açıklama uyarınca yüz binlerce kişi kredi çekerken başvurduğu hayat sigortası poliçesine yaptığı ödemeleri, kredisi bitmesine ya da...

Kapat