Kredi Notu Düşük olanlara Bu Bankalar Kredi Veriyor

A+
A-

Ülkemizdeki tüketicilerin kredi notlarıyla ilgili genel bir değerlendirme yapılması gerekirse kredi notlarının pek tatmin etmeyecek düzeyde olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Öyle ki 12 milyona yakın kişi kara listededir ve bununla birlikte doğrudan kredi kullanabilir yaşta olan kişilerin neredeyse % 30’unun kredi başvurusu dahi yapamayacak durumda olduğu çıkarımında bulunabilir. Ek olarak kara listede olmadığı halde kredi notu düşük olan tüketiciler vardır ve zaten % 30’luk kesim için bir pazar oluşturamayan bankalar bu nedenle bazı şartları esneterek düşük kredi notuyla kredi kullanılmasına imkan sağlayabilir.

Dolayısıyla bazı şartların sağlanması ve bazı prosedürlerin yerine getirilmesi halinde düşük kredi notuna sahip tüketicilerin de kredi kullanması mümkündür.

kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar

kredi notu dusuk olanlar icin bazi bankalar kredi kampanyalari duzenleyebiliyor

Kredi Notu Düşük Kişiler Nasıl Kredi Çekebilir?

Kredi notu düşük olan tüketicilerin izleyebileceği en mantıklı strateji teminat ya da kefil gösterilmesi veya beyan edilen gelir belgesine karşın düşük limitli bir finansman başvurusu yapılmasıdır.

Teminat Göstermek

Bankalar kredi sağlanmasının önündeki risklerin kaldırıldığı her noktada tüketiciye kredi sağlayabilir. Krediden doğan ödemelerin yapılmaması konusundaki riski ortadan kaldıracak en etkili yöntem ise başvuru için teminat göstermektir. Dolayısıyla taşınır ya da taşınmaz malların teminat gösterilmesinin önünde bir engel yoksa düşük kredi notu olan tüketiciler yapacağı başvuru için bu yöntemi kullanarak yüksek limitle kredi çekebilir.

Kefil Gösterilmesi

Kefil gösterilecek kişinin düzenli bir geliri olması, yüksek bir kredi notuna sahip olması ve daha önce kara listeye girmemiş olması halinde tüketiciler kefil göstererek de kredi başvurusu yapma imkanına sahiptir. Unutulmaması gereken en önemli ayrıntı, krediden doğan yükümlülüklerin yerine getirilmemesi halinde kefilin de tıpkı krediyi kullanan kişi gibi bundan sorumlu olacağıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  TOKİ Başvurusu İçin Gerekli Belgeler (Kimler Başvurabilir)

Gelire Göre Düşük Limitli Kredi Kullanmak

En sık uygulanan ve en kolay kredi çekme yöntemlerinden birisi de beyan edilen gelire nazaran çok daha düşük limitli bir kredi başvurusu yapmaktır. Örneğin beyan ettiği gelirin 6’da 1’ine denk gelecek bir taksit ödemesi için kredi başvurusu yapan tüketiciler rahatlıkla kredi çekebilir.

Kredi Notu Düşük Olana Kredi Veren Bankalar

Daha önce de belirtildiği gibi bazı bankalar kredi kullanım şartlarını esneterek düşük kredi notuna kredi verebilmektedir. Bu bankalar genel itibariyle ya öz varlığı çok yüksek ve risk alabilir durumda olan bankalar ya da bireysel müşteri tabanında hızlı yayılma telaşında olan bankalardır.

Aktifbank Düşük Kredi Notuna Kredi

Faiz oranları diğer bankalara nazaran çok yüksek olsa da müşterisi olunsun ya da olunmasın düşük limitli tüketicilere kredi konusunda en çok yardımcı olan banka Aktifbank’tır. Bilindiği gibi Aktifbank, PTT’nin bankacılık lisansı olmaması nedeniyle bankacılık faaliyetlerini yürüten, PTT şubelerini banka şubesi olarak kullanma hakkına sahip bir aracıdır.

Düşük kredi notu olan tüketiciler Aktifbank’ın düzenlediği N’ Kolay Kredi kampanyası sayesinde 7 gün 24 saat kredi kullanma imkanına sahiptir. Bunun için tek yapılması gereken N’ Kolay Kredi’nin internet sitesine gitmek ve başvuru formunu doldurmaktır. Başvuru formu Aktifbank’a ulaştığında algoritma risk analizi yapacak ve kredi başvurusunu sonuçlandıracaktır, sonuç tüketicinin beyan ettiği GSM’e SMS olarak iletilecek ve kredinin en yakın PTT ATM’sinden tahsis edilmesi mümkün hale gelecektir.

N’ Kolay Kredi’nin faiz oranı % 2,29’dur ve bu nedenle geri ödemesinde güçlük yaşanıp yaşanmayacağı iyi analiz edilmelidir. Hayat sigortası yaptırmak zorunlu değildir, % 0,5 finansman tahsis ücreti yapılması gerekir ve en az 3 ay, en fazla 48 ay vade yapılabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kredi Sicili Bozuk Olanlar Düzeltmek İçin Ne Yapmalı?

Fibabanka Düşük Kredi Notuna İhtiyaç Kredisi

Kefil şartıyla kredi notu düşük tüketicilere finansman teklifinde bulunan Fibabanka, bireysel müşteri tabanında hızla yayılma çabasında olan bankalar arasında yer almaktadır.

24 aya kadar vadelendirilebilen Fibabanka ihtiyaç kredisi için yapılan faiz teklifi % 1,69 ile % 1,79 arasında ve en fazla 10 bin TL’ye kadar nakit talep edilebiliyor.

Ziraat Bankası Düşük Kredi Notuna Kredi

Ziraat Bankası’da teminat veya kefil şartının yerine getirilmesi kaydıyla düşük kredi notuna sahip tüketicilerin kredi için başvurabileceği bankalar arasında yer almaktadır. Bu kapsamda kredi notu düşük olan tüketiciler teminat şartlarını karşılayan bir mal varlığına sahipse en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilir. Kullanılabilecek maksimum kredi limiti 90 bin TL, teminat gösterilmesi halinde faiz oranı % 1,24’tür.

Vakıfbank Düşük Kredi Notuna Kredi

Gelir belgesi, kefil ve teminat şartlarından en az ikisini yerine getiren tüketiciler Vakıfbank aracılığıyla da ihtiyaç kredisi çekme imkanına sahiptir. Kredi notu düşük olsa da bu şartın yerine getirilmesi halinde tüketiciler standart ihtiyaç kredilerinden farklı bir prosedüre tabii tutulmaz. Kısa süre içerisinde yüksek limitli kredi tahsisi gerçekleştirebilen Vakıfbank’a kredi başvurusu iletecek tüketicilerin mutlaka şubeye gitmesi gerekir.

Hangi bankalar kredi notu düşük olanlara kredi veriyor

kredi notu dusuk olanlara bu bankalar kredi veriyor

Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Fark edilebileceği gibi kredi notu düşük olan tüketiciler gerek prosedür gerek faiz oranları olarak diğer tüketicilerden farklı muamele görmekte ve daha zor koşullarla karşı karşıya kalmaktadır. Dolayısıyla kredi notunun düşük olduğunu kabullenip buna alışmaya çalışmaktansa kredi notunu yükseltme gayretinde olmak önemlidir.

Kredi notunu yükseltmek için öncelikle mevcut dönemde sahip olunan tüm borçlar kapatılmalıdır. Daha sonra düşük limitli bir kredi için başvuru yapılmalı ve bu krediden doğan sorumluluklar harfiyen yerine getirilmelidir. Kredinin kullanıldığı sırada bir kredi kartı sahibi olmak ve bunu aktif şekilde kullanmak da kredi notuna olumlu yönde etki edecektir. Kredi başvurusu olumsuz sonuçlanıyorsa en azından bloke teminatlı bir kredi kartı alınabilir ve kredi notu 3 – 4 ay içerisinde kredi temin edebilecek seviyede yükseltilebilir.

Kredi notunuzun yanlış hesaplandığını düşünüyorsanız, bu durumda kredi notuna itiraz yoluna gidebilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Kredi Kartı İptal Ettirmek İçin Dilekçe Örneği (Kesin İptal)

Artık hayatımızda günlük olarak kullandığımız demirbaşların arasında hiç şüphe yok ki kredi kartları yer alıyor. Kredi kartlarını bankalardan başvuruda bulunarak...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016