Kredi Notuna İtiraz Dilekçe Örneği : Banka ve KKB İçin Ayrı Ayrı

A+
A-

Kredi notu konusu artık ekonomik hayatımızın bir gerçeği haline gelmiş durumda. Bankalar ve diğer bazı finans kurumları; tüketicilerin kredi notuna göre bir değerlendirme yaparak, kredi ve kredi kartı verip vermeme konusunda buna göre karar veriyor. Dolayısıyla kredi notu düşük olan kişiler, bankadan kredi kartı alma ve kredi çekme konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyor. Hatta hatta iş kredi sicilinin bozulmasına kadar bile gidebiliyor. Ancak kredi notunun hesaplanmasında; nadir de olsa bazı durumlarda yanlış puan ve skorlar ortaya çıkabiliyor. İşte bu noktada ilgili birimlere bir itirazda bulunmak gerekiyor. Bu itiraz konusunu bugünkü yazımızda biraz daha ayrıntısıyla ele alarak; siz değerli okurlarımız için hazırlamış olduğumuz kredi notuna itiraz dilekçesi örneğimizi paylaşmaya çalışacağız.

Kredi notuna nasıl itiraz edilir itiraz dilekçesi

Kredi Notuna İtiraz Dilekçe Örneği : Banka ve KKB İçin Ayrı Ayrı

Kredi Notuna İtiraz Etmenin Yolu Nedir

Bu noktada ilk olarak yola çalıştığımız bankadan başlayarak çıkabiliriz. Çünkü; bankalar ile ilgili en çok işlem çalıştığımız bankada daha yoğun olacağı için kredi notumuzu etkileyen durumlar en çok bankadaki işlemler olacaktır. Dolayısıyla kredi notumuzun hesaplanmasında bir hata olduğunu düşünüyorsak, bu durumda ilk olarak bankamıza bir müracaatta bulunabiliriz.

Söz Uçar Yazı Kalır ! Yazılı Başvuruda Bulunun !

Dilekcesepeti.com olarak her zaman okurlarımıza tavsiye ettiğimiz bir husus var ki; o da hangi kuruma ya da birime olursa olsun, müracaatlarınızı yazılı olarak yapmanız. Çünkü “Söz Uçar Yazı Kalır” atasözü hepimizin malumu, aynı zamanda sitemizin sloganlarından da birisidir. Kredi notuna itiraz konusunda da bir dilekçe hazırlayın ve bununla birlikte başvuruda bulunun. UNUTMAYIN; Dilekçe hakkınız sizin ANAYASAL bir hakkınızdır. Dolayısıyla bu hakkınızın bilincinde bir şekilde hareket edin dilekçe ile başvuruda bulunun.

İkinci Aşama Kredi Kayıt Bürosu A.Ş.

Kredi notu konusunda en aktif birimlerin başında hiç şüphe yok ki; KKB olarak bilinen Kredi Kayıt Bürosu gelmektedir. Bankanıza kredi notuna itiraz için başvuruda bulundunuz ve herhangi bir sonuç alamadınız; bu durumda ikinci adresimiz Kredi Kayıt Bürosu olacaktır. Kredi Kayıt Bürosu ‘na da az önce belirttiğimiz üzere bir dilekçe ile başvuruda bulunmanız daha sağlıklı olacaktır. Yazılı başvurunuza yazılı bir şekilde cevap gelecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İzale i Şuyu Dava Dilekçe Örneği

Nasıl Dilekçe Hazırlayacağım

Her zaman sizlere hatırlattığımız bir husus var ki; o da dilekçe yazarken kısa ve öz bir şekilde ne talebiniz olduğunu anlatmanız ve hikayeye kaçmamanız gerektiğidir. Talebinizi net bir şekilde, açıklamaları ve nedenleri ile birlikte yazmanız yeterli olacaktır. Ancak kısa ve öz derken, önemli noktaları da kesinlikle atlamamalısınız. Hâli hazırda sizler için hazırlamış olduğumuz iki ayrı olmak üzere; hem bankaya kredi notuna itiraz dilekçe örneği hem de KKB (Kredi Kayıt Bürosu) ‘ye kredi notuna itiraz dilekçe örneği aşağıda paylaşılmıştır. Dilekçeleri kendinize göre uyarlamanız yeterli olacaktır.

Banka Dilekçemi Almak İstemiyor

Genelde dilekçe ile başvurularda bu tarz sorunlarla karşılaşılabilinmektedir. Ancak merak etmeyin bu hususta da çözümümüz bulunuyor. Yazdığınız dilekçenizle en yakın PTT ‘ye giderek, iadeli taahhütlü bir şekilde ilgili bankaya posta etmeniz yeterli olacaktır. Aynı durum KKB ‘ye göndereceğiniz dilekçeniz için de söz konusudur. Nereye gönderirseniz gönderin, iadeli taahhütlü gönderdiğiniz postanızın teslim edilmesi ile birlikte, söz konusu evrakın teslim alındığına dair imzalı bir tebellüğ belgesi de size iade gelecektir. Böylelikle evrakınızın teslim alındığına dair elinizde bir belge bulunmuş olacaktır. Bu belgeye ileride ihtiyacınız olabileceğinden saklamanız yararınıza olacaktır.

Basit ve Kolayca Doldurabileceğiniz Kredi Notuna İtiraz Dilekçe Örneği

kredi notuna itiraz etmek için dilekçe örneği

Banka İçin Kredi Notuna İtiraz Dilekçe Örneği

Kredi notuna itiraz KKB için dilekçe örneği

KKB (Kredi Kayıt Bürosu) İçin Kredi Notuna İtiraz Dilekçe Örneği

Paylaştığımız kredi notuna itiraz dilekçe örneklerini PDF formatında indirmek için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

Banka icin kredi notuna itiraz dilekce ornegi

Kredi Kayit Burosu icin kredi notuna itiraz dilekce ornegi

Daha çok kişinin bu konuda bilgi sahibi olabilmesi için hemen aşağıda yer alan PAYLAŞ butonlarından yazımızı sosyal medya üzerinden paylaşabilirsiniz. Unutmayın; Bir Mum Diğerini Yakmakla Işığından Bir Şey Kaybetmez !

 ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Kredi Notu Öğrenme : Ücretsiz Öğrenmek İsteyenler de Buraya

Tüketicilerin bankalarla girdiği ilişkiler 10 yıl boyunca banka tarafından saklanmak ve ihtiyaç duyulduğunda yetkili mercilerle paylaşılmak zorundadır. Bankacılık mevzuatının bir...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016