Kurum Bazlı Dilekçe Örnekleri

Dilekçe yazmak gerçekten çok teknik bir iştir ve aynı zamanda bilgi istemektedir. Bu nedenle bir hukukçudan ya da konusunda eğitim almış bir başka kişiden yardım almak iyi olacaktır. Ancak buna durumu olmayan vatandaşlarımızda Dilekcesepeti.com olarak sizler için hazırlamış olduğumuz dilekçe örnekleri yararlanabilir.

Kurum Dilekçeleri

Bu bölümden Adliye dilekçe örneği, SGK dilekçe örneği, İcra dilekçe örneği, belediye dilekçe örneği, Maliye dilekçe örneği, nüfus dilekçe örneği, okul dilekçe örneği, üniversite dilekçe örneği gibi daha bir çok kurumla ilgili olarak yazışma için örneklere ulaşabilirsiniz.

Bu dilekçeleri kuruma gitmeden hazırlamak size zaman kazandıracaktır. Her ne olursa olsun dilekçe resmi bir evraktır, sizden dilekçeyi alan kurum ya da kişi yasal süresi içerisinde dilekçeniz ile ilgili size dönüş yapmak mecburiyetindedir. Bu yükümlülüğe uymayan kişiler hakkında idari ve adli soruşturma açılabilecektir. Sözlü yapılan müracaatlarınız konusunda; elinizde herhangi bir belge olmadığı için kurumlar size dönüş yapmayabilir ya da başvurunuzu işleme bile koymayabilir. Bu nedenle yazılı olarak dilekçe ile başvurulması en doğru yoldur. Sonradan üzülmemek için; ” Söz uçar, yazı kalır … ” misali resmi kurumlara hatta hatta özel kurumlara bile başvurularımızı ve taleplerimizi yazılı olarak bir dilekçe ile yapmalıyız.

Dilekcesepeti.com olarak sizlere hazırlamış olduğumuz dilekçe örnekleri ile destek olmaya devam ediyoruz. Kurum bazlı dilekçe örnekleri bölümümüzün yanı sıra diğer bölümlerimizde bulunan dilekçe örneklerine de göz atabilir,  kanuni değişiklikler ve yapılması gerekenler hakkında da güncel olarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yeni değişiklikler ilgili anında haberdar olmak için E-Bülten ‘e abone olabilir, yine sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizleri takip edebilirsiniz. Böylelikle güncel gelişmeler anında tarafınıza bildirilmiş ve haberdar edilmiş olacaksınız.

 

 

Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016