KYK Üniversite Değişikliği Dilekçe Örneği : Nasıl Yapılır

| , , ,

Kredi ve Yurtlar kurumu yani halk arasında KYK, her yıl binlerce öğrenim gören gence burs ve kredi desteği sunmaktadır. KYK kurumundan burs veya kredi almakta olan öğrenciler belirli şartlara göre belirlenmekte ve ekstra olarak, bazı öğrencilere yurt hizmeti de sunulmaktadır. Öğenim hayatlarını maddi sıkıntı olmadan geçirmek isteyen öğrenciler, bu destekleri almaktadırlar. Fakat öğrenci farklı sebeplerden dolayı üniversite değişikliği yaptığı zaman, bunu mutlaka ve mutlaka KYK kurumuna iletmek zorundadır. Çünkü E-devlet sisteminde KYK bunu görmelidir yani hangi okula devam ediyorsanız, o okulun ismi gözükür. Peki KYK üniversite değişikliği nasıl yapılır ?

kyk universite degisikligi dilekce ornegi nasil yapilir

KYK Üniversite Değişikliği

Sizlere örnek vermek gerekirse Ege Üniversitesinde okuduğunuzu düşünelim. Ailevi sebeplerden dolayı Zonguldak ilçesine yerleşmeye karar verdiniz ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’ne başarılı olarak geçiş yaptınız. Nasıl geçtiğinizin bir önemi burada yoktur. İsterseniz DGS ile geçin, isterseniz, Üniversite giriş sınavına tekrar girin veya girdiğiniz seneye göre tercih yapın ya da not ortalaması ile geçiş yapın, bunların hiçbir önemi yoktur. Yalnızca KYK’ya bunu bildirmeniz gerekiyor. Peki bildirim nasıl yapılır?

KYK Üniversite Değişikliği Dilekçesi

KYK kurumuna ıslak imzanız ile beraber, dilekçe iletmeniz gerekiyor. Dilekçe örneğine ise aşağıdan ulaşabilir ve kendinize göre doldurabilirsiniz. Fakat eklemeniz gereken bazı evraklar bulunmaktadır. İlk olarak ayrıldığınız kurumdan ayrılmakta olduğunuz tarihi ve sınıfı gösteren, burs alan öğrenciler için ayrıldığı kurumdan başarılı bir şekilde çıkış yaptınız gösteren ve son olarak yeni kuruma kayıt yapılan tarihi ve sınıfı gösteren belgeyi dilekçeye eklemeniz gerekiyor. Tüm bu belgeleri kargo veya posta yolu ile ödemesini yaparak, SÖĞÜTÖZÜ MAH. 2176 SOK. NO:25 ÇANKAYA/ANKARA adresine iletiniz. Genelde 10 gün içerisinde işlemler tamamlanır. Aklınıza takılan sorular için, 444 19 61 numaralı hattı arayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Alacaklının İstemine Dayanan İflas Davası Dilekçesi Örneği

KYK Üniversite Değiştirme Dilekçe Örneği

KYK universite Yatay Gecis Dilekce Ornegi

KYK Dilekçe örneği PDF olarak indirmek için;

KYK universite Yatay Gecis Dilekce Ornegi

Sitemiz üzerinden Üniversite Dilekçe Örnekleri konusunda daha fazla bilgi ve dökümana ulaşabilirsiniz.

Önceki Yazı

Boşanma Davası Açma İşlemleri Nelerdir (Tüm Süreç Detaylı Anlatım)

Anlaşmalı Boşanma Ücreti Masrafları Ne Kadar Tutar (Tüm İhtimaller)

Sonraki Yazı

Yorum yapın

Önceki yazıyı okuyun:
Boşanma Davası Açma İşlemleri Nelerdir (Tüm Süreç Detaylı Anlatım)

Boşanmaya karar veren çiftlerin en merak ettikleri konuların başında boşanma işlemleri nasıl yapılır, boşanma süreci için gerekli belgeler, boşanma davası...

Kapat