KYK Üniversite Yatay Geçiş Bölüm Değişikliği Dilekçe Örneği

| , ,

KYK(Kredi ve Yurtlar Kurumu) her yıl binlerce öğrenciye burs, yurt ve öğrenim kredisi imkanı sunmaktadır. Öğrencilerin öğrenim hayatlarına maddi açıdan sıkıntı yaşamamaları için destek veren KYK, geçtiğimiz 2 gün içerisinde 2018 yılı için geçerli olacak burs ve kredi sonuçlarını açıklamıştır. Ayrıca öğrenciler yatay geçiş ile bölüm değiştirdiği zaman, bunu KYK kuruma iletmek zorundadır. Eğer iletilmez ve öğrenci öğrenimine devam ederse, yurttan ilişiği kesilebilir veya burs-kredi gibi imkanlar son bulabilir. Peki KYK Yatay Geçiş bölüm değişikliği dilekçesi nasıl doldurulur ve KYK yatay geçiş yaparken, nereye bilgi verilmesi ve neler yapılması gerekiyor?

kyk universite yatay gecis bolum degisikligi dilekce ornegi

KYK Yatay Geçiş Dilekçesi

Örnek olarak İstanbul Teknik Üniversitesi’nde öğrenim gördüğünüzü varsayalım. Sizler yatay geçiş ile ODTÜ’ye geçmek istiyorsunuz fakat KYK’dan burs alıyorsunuz. Bu durumda aşağıdaki KYK Üniversite Yatay Geçiş dilekçe örneğini doldurmanız gerekiyor. Sizler için örnek olarak hazırladığımız dilekçe üzerinde kendinize göre uyarlama yaparak düzenleyebilirsiniz.  Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise, içerisinde koyacağınız evraklardır.

KYK Yatay Geçiş Gönderilmesi Gereken Evraklar

İlk olarak dilekçenizi doldurunuz ve imzanızı atınız. Ardından ekstra olarak, eski okuldan ayrıldığınız tarihi ve sınıfı gösteren bir belge, burs alanlar için eski okuldan başarılı bir şekilde ayrılmış olduğunu gösterir belge ve son olarak yeni okula kayıt olduğunuz tarih ve sınıfı gösteren belge gibi evrakları ilave etmeniz gerekmektedir. Bu evrakların bizzat veya posta yoluyla ilgili birime ulaştırılması  gerekmektedir. Mail veya faks yoluyla gönderilen belgelerin kabul edilmediği unutulmamalıdır. Peki yatay geçiş KYK evrakları nereye gönderiliyor?

KYK Yatay Geçiş Bildirimi Gönderim Adresi

Tüm bu belgeleri kargo veya posta yolu ile SÖĞÜTÖZÜ MAH. 2176 SOK. NO:25 ÇANKAYA/ANKARA adresine göndermeniz gerekiyor. Ayrıca ödemeyi sizler yapmalısınız çünkü ödeme yapılmadığı zaman bildirimleriniz teslim alınmadan geri gelebilir. Tüm merak ettiklerinize 444 19 61 numaralı destek hattından ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Taşeron İşçi Başvurusunun Reddine İtiraz Dilekçe Örneği

KYK Dilekçe Örneği

KYK universite Yatay Gecis Dilekce Ornegi-1

KYK Yatay geçiş dilekçe örneği PDF olarak indirmek için;

KYK universite Yatay Gecis Dilekce Ornegi

Sitemiz üzerinden Üniversite Dilekçe Örnekleri konusunda daha fazla döküman ve bilgilere ulaşabilirsiniz.

Önceki Yazı

İSU Dilekçe Örneği : Abonelik, İptal, Şikayet, Fatura İtiraz

İZSU Dilekçe Örneği : Abonelik İptal Şikayet Fatura İtiraz

Sonraki Yazı

“KYK Üniversite Yatay Geçiş Bölüm Değişikliği Dilekçe Örneği” üzerine 6 yorum

 1. Peki ayni kurumdaki bir bolume yatay gecis yaptigimiz da (merkezi yatay gecisle) farkli bir durum soz konusu oluyor mu?

  • Merhaba Yusuf bey,
   Farklı bir durum olmayacağı kanaatindeyiz ancak bu konuda daha ayrıntılı bilgi almak için KYK’dan ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

   • Merhaba, yatay geçiş başvurusu yaptım ve kazandım. Kayıt olmadan önce mi sonra mı kykya dilekçe yazacağım?

    • Merhaba Özlem hanım,
     Bu konuda nakil olmak istediğiniz KYK müdürlüğü ile iletişime geçerek ayrıntılı bilgi almanızı tavsiye ederiz.

 2. Artık e devlet üzerinden nakil yapılıyor diye öğrendim. KYK’ya bir dilekçe,evrak vs. göndermemiz gerekiyor mu?

  • Merhaba Şifa Akyol,
   İlgili KYK müdürlüğü ile görüşerek bu konuyu netleştirmenizi tavsiye ederiz, bazen e-devlet aracılığıyla yapılan başvurular ön kayıt veya başvuru olarak kabul edilmektedir.

Yorum yapın