KYK Üniversite Yatay Geçiş Bölüm Değişikliği Dilekçe Örneği

A+
A-

KYK(Kredi ve Yurtlar Kurumu) her yıl binlerce öğrenciye burs, yurt ve öğrenim kredisi imkanı sunmaktadır. Öğrencilerin öğrenim hayatlarına maddi açıdan sıkıntı yaşamamaları için destek veren KYK, geçtiğimiz günlerde 2019 yılı için geçerli olacak burs ve kredi sonuçlarını açıklamıştır. Burada dikkat edilmesi gereken husus yatay geçiş yapan öğrencilerin bölüm değişikliğine ilişkin olarak Kredi ve Yurtlar kurumuna (KYK) bu konuda gerekli bilgilendirmeyi yapmış olmalarıdır, yatay geçiş yapılarak yapılan bölüm değişikliklerinde de kesinlikle  KYK’na bildirilmesi zorunludur, Bu bilgilendirme zamanında yapılmaz ve hiç iletilmeden öğrenci öğrenimine devam ederse, yurttan ilişiği kesilebilir veya burs-kredi gibi imkanlar son bulabilir. Böyle bir durumla karşılaşılmaması için öncelikle Kredi ve Yurtlar Kurumuna KYK yatay geçiş başvuru dilekçesinin verilmesi gerekmektedir,  Peki KYK Yatay Geçiş bölüm değişikliği dilekçesi nasıl doldurulur ve KYK yatay geçiş yaparken, nereye bilgi verilmesi ve neler yapılması gerekiyor?

Yataş geçiş bölüm değişikliği KYK bildirme dilekçesi

kyk universite yatay gecis bolum degisikligi dilekce ornegi

KYK Yatay Geçiş Dilekçesi

Örnek olarak İstanbul Teknik Üniversitesi’nde öğrenim gördüğünüzü varsayalım. Sizler yatay geçiş ile ODTÜ’ye geçmek istiyorsunuz fakat KYK’dan burs alıyorsunuz. Bu durumda aşağıdaki KYK Üniversite Yatay Geçiş dilekçe örneğini doldurmanız gerekiyor. Sizler için örnek olarak hazırladığımız dilekçe üzerinde kendinize göre uyarlama yaparak düzenleyebilirsiniz.  Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise, içerisinde koyacağınız evraklardır.

KYK Yatay Geçiş Gönderilmesi Gereken Evraklar

İlk olarak dilekçenizi doldurunuz ve imzanızı atınız. Ardından ekstra olarak, eski okuldan ayrıldığınız tarihi ve sınıfı gösteren bir belge, burs alanlar için eski okuldan başarılı bir şekilde ayrılmış olduğunu gösterir belge ve son olarak yeni okula kayıt olduğunuz tarih ve sınıfı gösteren belge gibi evrakları ilave etmeniz gerekmektedir. Bu evrakların bizzat veya posta yoluyla ilgili birime ulaştırılması  gerekmektedir. Mail veya faks yoluyla gönderilen belgelerin kabul edilmediği unutulmamalıdır. Peki yatay geçiş KYK evrakları nereye gönderiliyor?

KYK Yatay Geçiş Bildirimi Gönderim Adresi

Tüm bu belgeleri kargo veya posta yolu ile SÖĞÜTÖZÜ MAH. 2176 SOK. NO:25 ÇANKAYA/ANKARA adresine göndermeniz gerekiyor. Ayrıca ödemeyi sizler yapmalısınız çünkü ödeme yapılmadığı zaman bildirimleriniz teslim alınmadan geri gelebilir. Tüm merak ettiklerinize 444 19 61 numaralı destek hattından ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Gaiplik Dava Dilekçesi Örneği : Süresi ve Yetkili Mahkeme

KYK Dilekçe Örneği

Kyk yatay geçiş başvurusu dilekçe örneği

KYK universite Yatay Gecis Dilekce Ornegi-1

KYK Yatay geçiş dilekçe örneği PDF olarak indirmek için;

KYK universite Yatay Gecis Dilekce Ornegi

Sitemiz üzerinden Üniversite Dilekçe Örnekleri konusunda daha fazla döküman ve bilgilere ulaşabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Yusuf Erbay dedi ki:

  Peki ayni kurumdaki bir bolume yatay gecis yaptigimiz da (merkezi yatay gecisle) farkli bir durum soz konusu oluyor mu?

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Yusuf bey,
   Farklı bir durum olmayacağı kanaatindeyiz ancak bu konuda daha ayrıntılı bilgi almak için KYK’dan ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

  2. Özlem dedi ki:

   Merhaba, yatay geçiş başvurusu yaptım ve kazandım. Kayıt olmadan önce mi sonra mı kykya dilekçe yazacağım?

  3. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Özlem hanım,
   Bu konuda nakil olmak istediğiniz KYK müdürlüğü ile iletişime geçerek ayrıntılı bilgi almanızı tavsiye ederiz.

 2. Şifa Akyokuş dedi ki:

  Artık e devlet üzerinden nakil yapılıyor diye öğrendim. KYK’ya bir dilekçe,evrak vs. göndermemiz gerekiyor mu?

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Şifa Akyol,
   İlgili KYK müdürlüğü ile görüşerek bu konuyu netleştirmenizi tavsiye ederiz, bazen e-devlet aracılığıyla yapılan başvurular ön kayıt veya başvuru olarak kabul edilmektedir.


Önceki yazıyı okuyun:
Mahkeme Kararına İtiraz Dilekçesi Örneği

Bir çok aşamada, Savcılık, Ceza Mahkemesi, Hukuk Mahkemesi İcra Daireleri gibi bir çok kurumun vermiş olduğu kararlara karşı itiraz edilebilir....

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016