KYK Yurttan İzin Almak İçin Dilekçe Örneği : Nasıl İzin Alınır

A+
A-

Bu yazımızda KYK yurdun kalan öğrenciler için önem arz eden bir konu olan izin alma konusu ile ilgili olarak; KYK Yurttan İzin Almak İçin dilekçe örneği ve nasıl izin alınır sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Kredi Yurtlar Kurumundan izin dilekçesi

KYK Yurttan İzin Almak İçin Dilekçe Örneği : Nasıl İzin Alınır

KYK Yurdunda Kalanlar Yurttan Nasıl İzin Alırlar?

Üniversite dönemleri başladığı zaman tercihler yapılır, sınav sonuçları gelir ve herkesi kalacak yer bulma heyecanı sarar. Özellikle de özel yurtlar ve ev ya da apart sahipleri öğrencileri bünyesinde barındırabilmek için pek çok yöntemi denerler. Ancak devletin sunduğu bir imkan olan kredi ve yurtlar kurumu sayesinde KYK yurtlarında da tıpkı özel yurtlardaki gibi imkanlar yer alıyor. Daha doğrusu devlet yurtlarında kalmak pek çok özel yurtta ve apart evlerde kalmaktan daha sağlıklı, hijyenik, kaliteli ve güvenlidir. KYK yurtları genellikle çok fazla geniş bir öğrenci kapasitesine sahiptir ancak odaları 2-4-6 kişilik sayılardan oluşur. Ayrıca KYK yurtlarında kalmak hem rahat hem de güvenilirdir.

KYK Yurdundan Çıkarken Nasıl İzin Almak Gerekiyor?

Her özel yurt gibi KYK yani devlet yurtlarından da dışarıya çıkabilmek için ya da uzun süreli yurtta bulunmama durumu olduğunda izin almak gerekiyor. KYK yurdundan uzaklaşacağınız zaman mutlaka kaç gün uzak kalacağınıza dair tarih ve imza belirten bir kağıt imzalamanız gerekiyor. İmzaladığınız izin kağıdı üzerine izin almış oluyorsunuz ve çıkışı yapabiliyorsunuz. Günlük olarak belli giriş ve çıkış saatlerine sahip olan KYK yurtlarında genel olarak en geç giriş saati 11.30 civarıdır ve bu saatten sonra giriş yapan öğrenciler yurda alınmaz ve derhal ailelerine haber verilir. Bu nedenle KYK yurdunda kalanlar yurttan nasıl izin alır diye sorarsanız, bilgilendirici bir izin kağıdı imzalamanız gerektiğini belirtirler.

KYK Yurtları İzin Konusunda Rahat Mıdır?

KYK yurtlarında barınmak hem yemek açısından hem de sağlık ve güvenlik açısından oldukça önemlidir, rahattır ve güvenilirdir. KYK yurtlarında devletin tayin ettiği güvenlikler ve resmi memurlar yer almaktadır. Barınılan odalarda kullanılan yataklar, masalar ve benzeri ürünler devlete aittir ve son moda tasarımlar yer alır. Günde üç öğün yemek vardır. Yemek fişi tarzında ekstra hizmetleri ve imkanları bulunur. Ayrıca KYK yurdu devlet yurdu olduğu için fiyatları da özel yurtlara nazaran daha uygun olmaktadır. KYK yurtlarından İzin almak da oldukça kolaydır. Günlük giriş ve çıkışlarda isminizin olduğu yere imza atmak durumu ise mecburidir. Ancak genel itibariyle işlemler resmi usul üzerinden yürümektedir. Bunun için bir dilekçe de yeterli olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Vasi Tayini Dilekçe Örneği

KYK Yurttan İzin Dilekçesi Örneği

Yurt izin dilekçesi KYK

KYK Yurt İzin Dilekçesi Örneği

KYK Yurt izin dilekçesi örneği PDF formatında indirmek için;

kyk yurt izin dilekce ornegi

 ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Mahkeme Masrafı Kim Tarafından Ödenir (Tüm İhtimaller)

Mahkeme masraflarının kim tarafından ödeneceği konusunu iki başlık halinde sizlerle paylaşacağız. Adli yargı sistemimiz, Ceza Mahkemeleri ve Hukuk Mahkemeleri olarak...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016