Mahkumlara Müjde Son Dakika 2019 (900+ Yorum!)

| ,

Denetimli Serbestlik Yasası ‘nda 7 Eylül 2016 tarihinde 29824 sayılı yönetmelik kapsamında; kapalı ceza infaz kurumu müdürlüklerinde bulunan mahkumların, açık ceza infaz kurumlarına geçiş koşullarının değiştirilmesi ile ilgili olarak bazı düzenlemelere gidilmişti. Ancak şartlar iyileştirildi derken yine mahkumlara yönelik bir kez daha düzenleme yapılmıştır.  Mahkumlara müjde son dakika 2019 konulu bu yazımızda mahkumlara yönelik yapılan en son düzenlemeler ile ilgili bilgi vermeye çalışacağız.

mahkumlara müjde
mahkumlara mujde son dakika

22 Şubat 2017 ‘de Şartlar Değişti

22 Şubat 2017 tarihinde yapılan yeni bir düzenleme ile açık ceza evlerine geçiş ile ilgili şartların bir kez daha düzenlendiğini, bu düzenlemenin de Resmi Gazete ‘de yayınlanarak yürürlüğe girdiğini görmekteyiz. Gerek cezaevlerindeki tutuklu – hükümlü sayısının FETÖ / PDY soruşturmaları nedeniyle artması, gerekse de mevcut şartların yetersiz kalması sebebinden böyle bir düzenlemeye gidildiği değerlendiriliyor.

Hangi Mahkumlar Yararlanacak

22 Şubat 2017 tarihinde yapılan düzenleme ile; 10 yıldan daha az süreli hapis cezası ile cezalandırılan hükümlüler, bu cezalarına konu sürenin 1 ayını iyi hal üzere cezaevinde geçirdikten sonra açık cezaevine geçiş yapabilecek. Yine yapılan düzenleme ile; 5275 Sayılı Yasa kapsamında; 44. maddede belirtilmiş olan eylemler bakımından; toplamda 5 ya da daha fazla hücreye koyulma cezası alarak, son hücre cezası kaldırıldıktan sonra 1 yıl süre geçmeyenler de bu kapsama girmiş oldu.

Firar Etmiş Olanlar da Kapsamda

Firar edenlere önceki düzenlemelere göre açık cezaevlerine geçiş hakkı verilmemekteyken, yapılan düzenleme sonrasında ilk defa firar etmiş olan, yakalanan kişiler bakımından da tekrar aynı şekilde firar etmeyeceğinin değerlendirilmesi halinde açık ceza evlerine çıkışlarının önü açılmış oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  8 Başlıkta Tüketici Hakları Nelerdir Öğrenelim

Yasal Düzenlemenin Tam Metni

Açık Ceza İnfaz Kurumlarına Ayrılma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

Md. 1 – 2/9/2012 tarihli ve 28399 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Açık Ceza İnfaz Kurumlarına Ayrılma Yönetmeliğinin 6 ncı maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde yer alan “cezalarının” ibaresi “cezaları on yıldan az olanlar bir ayını, on yıl ve yukarı olanlar ise” olarak değiştirilmiştir.

Md. 2 – Aynı Yönetmeliğin 8 inci maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“c) Haklarında iyi hal kararı verilse bile, 5275 sayılı Kanunun 44 üncü maddesinde sayılan eylemlerden dolayı toplam beş ve daha fazla hücreye koyma cezası alıp, son hücreye koyma cezasının kaldırılması üzerinden bir yıl geçmemiş olanlar,”

Md. 3 – Aynı Yönetmeliğin 13 üncü maddesinin birinci ve ikinci fıkraları aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(1) Açık kurumda cezası infaz edilmekte iken; firar suçu hariç kınama dışında disiplin cezası verilmek suretiyle kapalı kuruma iade edilenler disiplin cezasının kaldırılma tarihinden itibaren, Yönetmelikte aranan diğer şartlara uyduğu takdirde açık kuruma ayrılabilir.”

“(2) Açık kurumda cezası infaz edilmekte iken ilk kez firar edip yakalanan ve hücreye koyma disiplin cezası verilmek suretiyle kapalı kuruma iade edilen hükümlüler, disiplin cezasının kaldırılmasından itibaren Yönetmelikte aranan diğer şartlara uyduğu ve bir daha firar etmeyeceği değerlendirildiği takdirde açık kuruma ayrılabilir. Açık kurumdan ikinci kez firar eden hükümlüler hakkında ise bu Yönetmeliğin 8 inci maddesinin ikinci fıkrasının (c) bendi hükmü uygulanır.”

Konu ile ilgili Açık Cezaevine Geçiş adlı yazımızı okumak ve dilekçe örneklerine ulaşmak için buraya tıklayınız. 

Mahkumların ve mahkum yakınlarının bu konuda ne kadar merak ve endişe içinde olduklarının farkında olduğumuzdan bu konunun hassasiyeti ve öneminin bilincindeyiz.  Mahkumlara yönelik 2018 yılı ve sonrasında yapılacak olan af veya ceza indirimi gibi yasal düzenlemelerle ve değişikliklerle ilgili sitemizde sürekli olarak güncelleme yapılacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Dikkat Temyiz Süreleri Değişti : En Son ve Yeni Haliyle Temyiz Süreleri

SON DAKİKA GÜNCELLEMESİ 26/08/2017

Değerli okuyucularımız konu ile ilgili olarak 694 Sayılı KHK ile bazı yeni düzenlemeler yapılmıştır. Lütfen ilgili düzenlemeler için bu yazımıza muhakkak göz atınız.

Eski hükümlüler için devlet tarafında İş Kur ve KOSGEB destekleri ile ilgili yazımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

2019 da Af Çıkacak mı ? (GÜNCELLEME 02/01/2019)

MHP tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulan Af Tasarısı ile ilgili içeriğimiz yayına alınmıştır. Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Henüz kabul edilen / onaylanan bir durum söz konusu olmayıp, adından da anlaşılacağı üzere TASARI kapsamındadır. Ancak kader mahkumları ile ilgili olası bir af düzenlemesinin çok yakın olduğunu söyleyebiliriz. Dilekcesepeti.com olarak sizler için en DOĞRU bilgileri, bu konuda hassasiyetinizin de farkında kişiler olarak YALANSIZ, en HIZLI şekilde aktarmaya devam ediyoruz. Takipte kalınız.

Önceki Yazı

Mahkemeden Zorla Getirme Kararı Nedir Kime Çıkarılır

Mahsup Nedir Ne Anlama Geliyor

Sonraki Yazı

“Mahkumlara Müjde Son Dakika 2019 (900+ Yorum!)” üzerine 994 yorum

 1. Merhaba benim eşim adam yaraladı üç ay ceza evinde hatta denetimli serbestlik ten çıktı mahkeme uckere ertelendi salı günü mahkemesi var tekrar gidermiş noglur cevap verin

  Cevapla
  • Merhaba Asi,
   Anladığım kadarıyla eşinizin yargılaması devam etmekte, mahkemenin vereceği sonuç cezanın ne olacağı ile ilgili bir yorum yapamayız, dava dosyasının durumuna göre ilgili mahkeme tarafından eşiniz suçlu bulunursa cezanın alt ve üst sınırları değerlendirilerek bir ceza verilecektir, daha önce ceza infaz kurumunda geçirmiş olduğu süreler verilen cezadan mahsup edilir.

   Cevapla
 2. Mrb esim islemedi bir suc yuzunden kamu davsindan 1yil 8 ay ceza yedi acik ceza evinde 3 ay yatip denetimli serbeslige cikti muhtarla anlasmazligi oldugu icin muhtar burda bulunmuyor diyerek denetimli serbesligini yakti asil yatari 12 ayin 27 2019 kadardi denetimli serbeslik ise 7.ayin 30 2019 bitiyordu.suanda kapali ceza evinde ne kadar yatari olur lutfen bilgi verirmisiniz.

  Cevapla
  • Merhaba,
   Yazmış olduğunuz yorumdan anladığımız kadarıyla; Eşinizin tahliye edileceği tarih koşullu salıvermenin (şartlı tahliyenin) bittiği tarih olan aynı zamanda denetimli serbestlik uygulandığında bitiş tarihi olan 30/07/2019 tarihi olacağı kanaatindeyiz, diğer tarih yani 27/12/2019 tarihi bihakkın tahliye tarihidir.

   Cevapla
   • Cevabiniz icin cok tesekur ederim mehmet bey beni cok rahatlattiniz ben 6 cocuk annesim en kucuk 3 er yasinda ikizlerim var rabbim kimseye yasatmasin en agir cocuklarimin babam nerde neden gelmiyor demisi rabbim sucsuz yere yatan herkezin yar ve yardimcisi olsun

    Cevapla
    • Merhabalar, eşim açık cezaevinde disiplin cezasi aldı 2 ay etkilinliklerden alıkoyma. Kapalı cezaevine gönderdiler 28 ağustos 2019da ekimin 28inde cezası bitiyor salıverme oluyormu

     Cevapla
     • Merhaba Özge hanım,
      Yeni yargı paketinin uygulamaya başlanması ile bir çok mahkuma tahliye imkanı doğacaktır, eşinizin de salıverileceği kanaatindeyiz.

 3. merhaba benim suçum 109/3-b suan yargıtayda dosyam 2009 olay tarihi 2/1 yararlanabiliyorum 6 sene ceza veriyorlar fakat yeni yasa çıkarsa %50 cekilecek deniyo zaten benim infaza göre yarısı yasa çıkarsa benim durumum ne olur Mehmet bey teşekkürler.

  Cevapla
 4. Bu af mhp nin meclise sunduğu 19.05.2018 oncesinimi kapsiyor. Yani 2019 yilinda suc islemis birisi yararlanamiyormu? Birde adam oldurmeye tesebbus etmis birisi bu aftan yararlanabilecekmi? Tesekkurler.

  Cevapla
  • Merhaba Mehmet bey,
   Şu anda gündemde olan ve Meclis komisyonunda görüşülecek olan infaz yasasında yapılacak olan düzenleme bu nedenle bunu AF olarak değerlendirmeyelim, komisyonda yapılacak olan görüşmeler sonrasında infaz yasasında yapılacak olan değişikliğin tam olarak ne olduğunu söyleyebiliriz, bu konuda bizde sizler gibi gündemi yakından takip ediyoruz.

   Cevapla
 5. eşim 6 yıl ceza aldı bir yıl yatdı sonra acık ceza evine gecti ev iznindeyke gürciztana firar etdi.3yıldır orda yaşıyor, af yazasıdan faydalanırmı? türkiyeye geri dönmek istiyor ,ceza alırmı ? 2016 tarihinde tutuklanmıştı. cevabıızı beliyorum teşekkürler

  Cevapla
  • Merhaba Hasret hanım,
   Şu anda gündemde Ceza İnfaz Yasasında yapılacak olan değişiklik var değişikliğin tam olarak nasıl olacağı ile ilgili bir netlik yok ancak yeni ceza infaz yasasının infazının 1/2 olarak uygulanacağı ve denetimli serbestlik süresinin 2 veya 3 yıla çıkarılacağı ile ilgili söylentiler var, eşinizin işlediği suç yasa kapsamında olursa faydalanacağı kanaatindeyiz ancak firar suçundan dolayı ayrıca hakkında yargılama yapılacaktır. Yine de kesin sonucu çıkarılacak olan yeni Ceza İnfaz Yasası ile birlikte göreceğiz.

   Cevapla
   • Mrh benim eşim 3 ay ceza aldı 10 gündür ceza evinde kavgadan girdi nezmn çıkar denetimli serbetsliktn faydalanirmi hiç bi şekilde haber alamadım ondan çok merak etiyorm

    Cevapla
    • Merhaba Gamze hanım,
     Cezanın miktarı göz önüne alındığında ceza infaz kurumuna girdi çıktı işlemi yapılarak denetimli serbestlikten doğrudan yararlanabileceği kanaatindeyiz, ancak ceza infaz kurumuna girdi çıktı işlemi 1 ile 15 gün arasında bir süre olabilir.

     Cevapla
   • Mrhbalar benim esimin kosullu saliverilmesi geri alindi ve muddetnamede indirimsiz yaziyor yani 3 5 sene kapalida yatacak girrli 1 ay oldu eger bu yasa cikarsa esimde yararlanirmi lutfen yardimci olun bana

    Cevapla
    • Merhaba Funda hanım,
     Çıkacak olan ceza indirimi veya yasanın kapsamının ne olduğunu tam olarak bilemediğimiz için kesin bir şey söyleyemiyorum bu nedenle yasanın taslak halinde meclise sunulmasından sonra bu konuda bilgi verebiliriz.

     Cevapla
 6. Mrb Eşimin 19 ay cezası var açık cezaevindeydi oradayken firar etti 2 gün sonra kendisi teslim oldu şuan kapalı da benim esimde aftan faydalanabilirmi ? Lütfen cevap yazın Allah rızası için

  Cevapla
  • Merhaba İpek hanım,
   Henüz hazırlanmış bir af tasarısı bulunmamakta, Ceza infaz yasasında değişiklik yapılacağına ilişkin Cumhurbaşkanı ve Adalet Bakanı tarafından bazı açıklamalar yapıldı ancak detayları ile ilgili bir netlik yok, buna ilişkin bir netlik olduğunda bunu sizlerle paylaşacağız.

   Cevapla
 7. Merhaba eşimin 24 ay cezası vardı 4 ayını yattı açık ceza evinden firar etti 2 gün kactı sonra gitti kendisi teslim oldu şuan kapalıda Eşim firar ettiği için meclise sunulan aftan faydalanabilirmi Allah rızası için cevap verin lütfen ayriyetten 19 ayına 6 ay daha eklenirmi disiplin cezası olarak ?

  Cevapla
  • Merhaba İpek hanım,
   Şu anda kesinleşmiş bir af yasası bulunmamakta sadece gündemde olan Ceza İnfaz Yasasının yeniden düzenlenmesi ile ilgili, buna ilişkin düzenleme gerçekleştikten sonra ayrıntılı bilgi verebiliriz. Firar suçu ile ilgili olarak ayrı bir dava açılabilir, disiplin hapsi olarak geçirmiş olduğu süreler normal infazından düşülecektir.

   Cevapla
 8. İyi günler.Eşim tahahhütü ihlalden 3 ay tazyik hapsi için açık cezaevine alındı ve 6 gün sonra firar etti 14 mart 2019 da.23 gün sonra tekrar yakalandı ve Ankara Sincan kapalı cezaevine alındı.firar ettiği için 11 gün hücre cezasını yattı ve 30 haziran tahliye günüydü
  Aynı kişiye iki tane taahhütte bulunduğu için bi 3 ayımız daha var ama neden hala açık cezaevine alınmadı anlayamadım.denetimli serbestliğe imza atıyordu içeri alınmadan önce 2 aya yakın bi zaman kalmıştı imzanın bitmesine ilk açık cezaevine alındığında donduruldu dendi acaba açık cezaevine alınmamasının sebebi denetimli yandığı için mi ki ?

  Cevapla
  • Merhaba Rebel,
   Taahhüdü ihlal nedeniyle uygulanan tazyik hapislerinde infaz uygulanmaz (indirim yapılmaz) firar etmesi nedeniyle açık ceza infaz kurumuna alınmadığı kanaatindeyim.

   Cevapla
   • Denetimli serbestliğinin yanıp yanmadığını nerden öğrenebiliriz ?
    Bide Ceza infaz yasasından tahahhütten yatanlardan da yararlanabiliyor mu?

    Cevapla
 9. merhaba ben ben 2012 yılında 6000 adli para cezasına çarptırıldım ödeyemedim hapse atıldım beş ay yattım açıktan izne çıktım geri dönmedim 2018 yılının mayıs ayında yakalandım kalan parayı ödeyip çıktım fakay firardan dolayı mahkeme bana 6 ay hapis cezası verdi temyize gönderdim kesinleşip geldi şimdi ben bu cezanın ne kadarını yatarım ve denetimli serbestlikten faydalanabilirmiyim lütfen acil yardım edin

  Cevapla
  • Merhaba Ayşe hanım,
   Firar nedeniyle hakkınızda verilen cezanın kesinleşmesi halinde ceza infaz kurumuna girdi çıktı işlemi yapılarak denetimli serbestlikten faydalanabilirsiniz.

   Cevapla
 10. merhaba ben 2012 yılında 6000 adli para cezasına çarptırıldım ödeyemedim hapse atıldım beş ay yattım açıktan izne çıktım geri dönmedim 2018 yılının mayıs ayında yakalandım kalan parayı ödeyip çıktım fakay firardan dolayı mahkeme bana 6 ay hapis cezası verdi temyize gönderdim kesinleşip geldi şimdi ben bu cezanın ne kadarını yatarım ve denetimli serbestlikten faydalanabilirmiyim lütfen acil yardım edin

  Cevapla
  • Merhaba Sepil hanım,
   Ceza infaz yasasında yapılacak olan düzenleme ile ilgili kesin bir netlik bulunmamakta, hangi suçları kapsayacağı ve uygulamanın sonuçlarının ne olacağı yasanın resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmesi ile netlik kazanacaktır.

   Cevapla
 11. Merhaba benim eşim tehtit sucundan 3 sene 2 ay ceza aldı 1 yıl yatacaktı 7 ay yattı beş ay kalası açık ceza evinden izne geldiginde 4 sene gitmedi yakalandı şimdi ne olacak durumu bana ne olur yardımcı olun

  Cevapla
  • Merhaba Emine hanım,
   Eşiniz kalan cezasını ceza infaz kurumunda tamamlamak zorunda, ayrıca firar suçundan hakkında farklı bir dava açılacaktır.

   Cevapla
 12. esim denetim serbestlik gorurken bi baska dosya si geldi 5 yil 10 ay di simdi kapali ceza evinden acik ceza evine 11 ay kesinlesti aftan yararlanirmi iki cocuk evimin tek gecim kaynagi allahim herkesin cikarsin sizden yorumunuzu bekliyorum

  Cevapla
  • Merhaba Fatma hanım,
   Uzun zamandır gündemde olan af konusu ile ilgili hükümetten gelen net bir açıklama yok, sadece belli zamanlarda ısıtıp ısıtıp mahkum ve mahkum yakınlarına umut verilmektedir, 2019 yılı veya 2020 yılı içerisinde af çıkmasını umut ediyoruz, af konusunda bir açıklama yapılması halinde sitemizden gerekli bilgilendirmeyi yapacağız.

   Cevapla
  • Merhaba Fatma hanım,
   01 Temmuz 2015 tarihinden önce işlenen suçlara (bazı suçlar hariç) iki yıl denetimli serbestlik uygulanmaktadır.

   Cevapla
 13. Tekrar merhaba mehmet bey esimin müddet namesi geldi 5 sene 18 ay 32 gün ceza almış bunun 2 sene 8 ay yatari olacakmış neden bu kadar ceza almış firardan.
  14 ağustos 2019 da ceza evine girdi .
  Hücre cezasını yatar yatmaz açığa çıkacakmış .yani bir ay içerisinde. infaz dedi bunu.
  Esim disiplin affından yararlanıyorum diyor dogru mudur?
  Açıkta ne kadar yatar.
  Nolur beni aydınlatın çok zor durumdayım

  Cevapla
  • Merhaba Emine hanım,
   esinize verilen ceza 5 yıl 18 ay 32 gün hapis cezası ise; suç tarihini 01 Temmuz 2016 tarihinden önce işlenmiş kabul edersek;

   Eşinize verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 3 YIL 3 AY 13 GÜN HAPİS cezası olacaktır.

   Sonuç ceza 2 yıldan fazla olduğundan 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince eşiniz denetimli serbestlikten doğrudan yararlanamaz.

   1 YIL 3 AY 13 GÜN HAPİS cezasını ceza infaz kurumunda çektikten sonra denetimli serbestlikten yararlandırılarak serbest bırakılır.

   Eşinize verilen ceza 10 yıldan az olduğundan Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma Yönetmeliği gereğince cezasının 1 ayını kapalı ceza infaz kurumunda çekmesi gerekmektedir.

   Cevapla
 14. Selamlar. Mühür bozma sucundan hapis cezası aldım. Denetimli serbestlikten yaralanıp, tahliye edildim. Ancak imza atmayı kaçırdım ve kapalı cezaevine gonderilecegim söylendi. Henüz karar verilmemisken bir kez daha (mühür bozma) aynı suçtan yakalandim. Ancak haftasonuna denk geldigi icin beni yine acik cezaevine aldilar. Avukatim pazartesi gunu beni kapali cezaevine atacaklarini soyleyince bende firar ettim. Su anda hala kacak bir sekilde af cikmasini umuyorum. Eger af cikarsa hem mühür bozma suçlarim hem de firar suçum affedilir mi? Eger affedilmeyeceksem, teslim olmak doğru bir karar mi ve alacağım ceza ne kadar? Cevap vermenizi saygılarımla rica ederim. iyi çalışmalar

  Cevapla
  • Merhaba Fatih bey,
   Uzun zamandır gündemde olan af konusu henüz bir netlik kazanmış değil, kapalı kapılar arkasında konuşulan bir şeyler var ancak bu konuda yapılan resmi bir açıklama bulunmamakta, bu nedenle af çıkıp çıkmayacağı ve kapsamını ne olacağı ile ilgili net bir şey söylememiz mümkün değil, mühür bozma ve firar suçundan ayrı ayrı yargılamanın devam edecektir, bu aşamada kesin kararı yargılamayı yapan ilgili mahkeme verecektir, dosyanın tamamını incelemeden bu konuda yorum yapmamız doğru olmayacaktır.

   Cevapla
 15. merhaba Mehmet bey benim sucum 109/3-b 2009 olayı biz yargılamayı yenileme yaptık suç tarihi 2009 olarak hala geçerlimi yargılamayı yenilemeyi yapmadan önce 2/1 den yararlanıp denetimli serbestlik 2 seneydi hala yararlanabilirmiyim 6 yıl ceza veriyorlar şuan yargıtayda yenilemenin itirazı olarak. suç tarihi ne olur 2016 mahkeme açılış tarihi, 2018 karar tarihi, indirim konusunda da ne olur saygılar.

  Cevapla
  • Merhaba Okan bey,
   İnfaz hesaplamalarında suç tarihi dikkate alınır 01/07/2016 tarihinden önce işlenen suçlarda (bazı suçlar hariç) infaz bahsettiğiniz şekilde uygulanır.

   Cevapla
 16. Merhaba mehmet bey yeni yargi paketindeki 5 yil alti cezalara tahliye imkani cikti.esim 100 tl sahte para yuzunden karsi taraf sikayetci olmadigi halde kamu davasi 1.yil 8 ay ceza aldi 3 ay acik ceza evinde kaldi daha sonra denetimli serbeslikten yararlanip cikti ama murtarlik secimlerinde muhtardan yana olmadigimiz icin muhtar burda bulmuyor diyerek denetimli serbesligini yakti su anda ceza evinde martin 6 da cikicak ne yazikki sucsuz yere yatiyor …yeni kanundan esim yararlanabilirmi …

  Cevapla
 17. merhaba mehmwt bey cezası bıtmesıne 1 ay kala babasının rahatsızlıgından dolayı fırar eden bırı ne kadar ceza alır

  Cevapla
  • Merhaba Songül hanım,
   Tutukevinden, ceza infaz kurumundan veya gözetimi altında bulunduğu görevlilerin elinden kaçan (firar eden) tutuklu veya hükümlü hakkında altı aydan bir yıla kadar hapis cezasına hükmolunur. (2) Bu suçun, cebir veya tehdit kullanılarak işlenmesi halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.
   Disiplin suçu ile ilgili aşağıdaki şekilde açıklama yapabiliriz.
   Disiplin suçu işleyen bir mahkumun, öncelikle disiplin suçunu infaz etmesi gerekir. Disiplin suçunun infazından sonra disiplin suçu cezasının kaldırılması süresi başlayacaktır. Bu süre de iyi halli tamamlandıktan sonra diğer şartlar da varsa hükümlü şartlı tahliye (koşullu salıverilme) hakkından yararlanabilir.
   Tabi kalan cezasını koşullu salıverme süresi bu sürenin altındaysa koşullu salıverme tarihinde tahliye edilecektir,
   Fırat suçu yönünden ayrıca dava açılacaktır.

   Cevapla

Yorum yapın

Önceki yazıyı okuyun:
Mahkemeden Zorla Getirme Kararı Nedir Kime Çıkarılır

Ceza Mahkemelerinde yapılan yargılamada maddi gerçeğe ulaşılabilmesi ve yargılamanın bir an önce sonuçlandırılabilmesi amacıyla yapılan çağrıya rağmen gelmeyen sanık, müşteki,...

Kapat