Mersin Belediyesi Dilekçe Örneği (İşlemler, İletişim, Saatler)

A+
A-

Akdeniz Bölgesinin en güzel ve büyük illerinden biri olan Mersin kuşkusuz ülkemizin ve dünyanın da en güzel şehirlerinden biridir. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Mersin ilinde yaşayan vatandaşların görüş ve önerileri dikkate alınarak ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik çalışmalar aralıksız devam etmektedir. Mersin Büyükşehir Belediyesi hakkında merak edilen hizmet alanları, abone işlemleri, çalışma saatleri, iletişim bilgileri ile diğer konularda bu yazımızla okurlarımıza bilgi vermeye ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığına hitaben yazılacak olan dilekçe örneklerini paylaşarak okurlarımızın istifadesine sunmaya çalışacağız.

mersin b b dilekçe örnekleri

mersin buyuksehir belediyesi dilekce ornegi

Mersin Belediyesi İletişim Bilgileri

Vatandaşlarına verdiği hizmetlerle ilgili bilgi alma ve diğer konularda belediye ile temasa geçme imkanı olarak sunulmuş 444 2 153 numaralı telefon ile Mersin Belediyesi ile iletişime geçmek mümkündür. Bunun yanında kişiler Mersin Belediyesi’nin resmi anasayfası olan Mersin.bel.tr adresini kullanarak iletişim sekmesinden ilgili diğer belediye birimlerinin yetkililerinin telefon numaralarına da erişebilmektedir. Ayrıca vatandaşlar belediye ile e-posta göndererek de iletişim kurma olanağına sahiptir.

Mersin Belediyesi Hizmet Binaları

Mersin Belediyesi ana binasının yanında Yenişehir ilçesinde bir ek hizmet binasına sahiptir. Vatandaşlar her iki binadan da mesai saatleri içerisinde aynı hizmetleri nerede alındığının bir farkı olmadan talep edebilirler. Mersin Büyükşehir Belediyesi ana binası şehir merkezinde,  Çankaya Mahallesi’nde yer alamktadır.

Mersin Belediyesi Çalışma Saatleri

Mersin belediyesi sabah 08.30 ve akşam 17.30 saatleri arasında hizmet kapılarını vatandaşlara açık tutmaktadır. Ancak iletişim numarasını kullanarak bilgi almak ve şikayette bulunmak 7/24 mümkündür. Ayırca Mersin belediyesi çeşitli hizmetleri internet sayfası aracılığıyla çevrimiçi gerçekleştirme imkanını da vatandaşlara sağlamış durumdadır.  Bu hizmetlere çalışma saatlerinden bağımsız olarak da ulaşılabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Su Faturasına İtiraz İçin Dilekçe Örneği : Nasıl İtiraz Edilir

Mersin Belediyesi’ne Yapılabilen Abonelik Başvuruları

Mersin Belediyesi’ne bağlı bir kurum olan MESKİ şehir genelinde şebeke ve su ile ilgili bütün hizmetleri sağlamaktadır. Bu hizmetler arasında yer alan sayaç işlemleri ve abonelik için gerekli bütün bilgilere 0324 337 08 41-45 numarasından erişmek mümkündür. MESKİ başvuruları bireysel olarak kabul etmektedir. Mersin genelinde elektrik dağıtımı ve bütün doğalgaz belediye tarafından özelleştirilmiştir ve abonelik işlemleri de özel kuruluşlar tarafından yerine getirilmektedir.

Mersin Belediyesi Şikayet

Vatandaşların Belediye tarafından sağlanan hizmetlerden memnun kalmadıkları ya da istekte bulunmak istedikleri durumlar için kullanıma sunulmuş olan 444 2 153 numarası kullanılmaktadır. Mersin belediyesi bunun yanında e-posta yöntemi ile de şikayetleri almakta ve vatandaşlara şikayetlerinin akıbetini takip edebilmeleri için takip bilgileri sağlamaktadır.

Mersin Belediyesi Birimleri

Fen işleri Daire Başkanlığı, Basın Yayın Hallkla ilişkiler Dairesi başkanlığı, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, Çevre Koruma Kontrol Dairesi Başkanlığı, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Sağlık İşleri Başkanlığı,  Ulaşım daire başkanlığı Mersin Belediyesi’nin en önemli birimleri arasında yer almaktadır. Mersin.bel.tr adresi üzerinde ilgili birimlere iletişim bölümünden görüntülenebilen telefon numaralarından erişilebilir.

Mersin belediyesi Mersin Ulaşım

Akdeniz Bölgesi’nin önemli illerinden biri  konumunda yer alan Mersin toplu taşıma anlamında son yıllarda oldukça büyük ilerleme kaydetmiştir. Bu ilerlemede büyük bir payı olan Mersin Büyükşehir Belediyesi vatandaşlara otobüs hareket ve sefer bilgilerini görüntüleyebilecekleri resmi bir uygulama da sunmuştur. Mersin ulaşım uygulaması kullanılarak kişiler görüntülemek istedikleri otobüs hattının anlık ve canlı bilgisine ulaşılabilmektedir.

Mersin Belediyesi E-işlem Merkezi

Mersin Belediyesi resmi internet adresi üzerinde kişilerin belediye binalarına gelmelerine gerek kalmadan gerçekleştirebilecekleri hizmetler bulunur. Bunlar arasında interaktif işlemler, belge bildirimi ve AYKOME yönetimi yer almaktadır.

Mersin Belediyesi Dilekçe Örneği

mersin b b için dilekçe

Mersin Buyuksehir Belediyesi Dilekce Ornegi-1

mersin b b dilekçesi

Mersin Buyuksehir Belediyesi Basvuru Dilekcesi Ornegi-1

Mersin Buyuksehir Belediyesi Dilekce Ornegi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Facebook Hesabından Rahatsız Edeni Bulmak (Şikayet İşlemi)

Mersin Buyuksehir Belediyesi Basvuru Dilekcesi Ornegi

Sitemiz üzerinden Belediye Dilekçe Örnekleri bölümümüzde daha fazla alternatife ve kapsamlı bilgilere de ulaşabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Milli Eğitim Şikayet Hattı MEBİM ALO 4440632

Vatandaşlardan gelecek olan talep, öneri, görüş ve olumsuzluklara ilişkin kayıt oluşturmak, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki okul ve kurumlarda çalışan öğretmen...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016