Milli Eğitim Müdürlüğü İçin Dilekçe Örneği : Şikayet ve Talep Dilekçeleri

Her yıl okullar açılırken, veliler ile okul müdürleri arasından çeşitli sorunlar yaşanmaktadır. Bunun yanı sıra yine öğretmenler ile veliler arasında da problemler yaşanabilmekte bazı durumlarda konu Milli Eğitim Müdürlüğüne kadar intikal edebilmektedir. Bu yazımızda bu anlamda ihtiyaç duyulabilecek Milli Eğitim Müdürlüğü için dilekçe örneği paylaşımında bulunacak ve yine diğer alternatif başvuru kanallarından bahsetmeye çalışacağız.

Milli Eğitim Müdürlüğü İçin Dilekçe Örneği : Şikayet ve Talep Dilekçeleri

Sorunlarınızı Dile Getirin

Sadece okullar açılırken değil dönem dönem okulların çeşitli hataları, eksiklikleri ya da yanlışları nedeni ile sorunlar yaşanabiliyor. Bu hatalar her zaman okul yönetimi ile ilgili de olmayabilir. Okullarda ki, sorunları şikayet etmek için günümüzde milli eğitim müdürlüklerine şikayet ederek bu sorunları bildirmek mümkün olabilir. Üstelik internet üzerinden ya da telefon ile şikayet etmek günümüzde çok kolaydır. Sizde internet üzerinden ya da telefonla Milli Eğitim Müdürlüğünü arayarak sorunları bildirebilirsiniz.

Telefonla Milli Eğitim Müdürlüğüne Şikayette Nasıl Bulunabiliriz

Sabit hatlardan ya da cep telefonlarınızı kullanarak artık 147 Alo Şikayet hattını da arayarak dilediğiniz şikayette de bulunabilirsiniz. Şikayette bulunduğunuzda telefonun başında ki kişi size yardımcı olarak şikayetinizi dinleyerek kayıt oluşturmaktadır. Oluşturulan kayıt sonrasında da sizin takip edebilmeniz için size bir numara veriliyor. Numara ile sizde şikayetinizin son durumunu öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca aradığınız ya da size bilgi gelmesini istediğinizi numarayı vererek de şikayetiniz ile ilgili tüm gelişmeleri mesaj yolu ile telefonunuza gelecek kısa mesajla takip edebiliyorsunuz. Hızlı ve pratik bir şekilde şikayetinizi oluşturarak istediğiniz her konuda Milli Eğitim Müdürlüğüne şikayette bulunabilirsiniz. Günümüzde birçok kişi telefon ile şikayette bulunmakta ve oku ile ilgili sorunları bildirmektedir.

İnternet Üzerinden Şikayet Nasıl Oluşturulur

İnternetin aktif olarak kullanıldığı bu yıllarda sizde interneti kullanarak okulunuzda gördüğünüz sorunları BİMER şikayet edebilirsiniz. Üstelik şikayet etmek oldukça kolay ve hızlıdır. İnternete girerek BİMER sayfasına girdiğinizde şikayet alanına tıklayarak ilgili kurumları seçerek şikayetiniz ile ilgili detayları yazıyorsunuz. Daha sonra ise şikayetinizi Başbakanlık tarafından değerlendirilerek ilgili kuruma aktarılmakta ve takibi yapılmaktadır. Artık eskisi gibi olmayıp, her şikayet değerlendirilerek takibi yapılmamaktadır. Çocuklarımızın daha güzel okullarda ve daha güzel öğretim görevlileri tarafından yetiştirilmesini istiyorsanız, ister telefonla isterseniz de internetten yaşadığınız tüm sorunları şikayet ederek aktarabilirsiniz. Tüm şikayetler değerlendirilerek ilgili kuruma aktarılarak takibi yapılıyor. Sizde okulunuzda ki sorunları internet üzerinden BİMER ya da telefondan 147 Alo Şikayet Hattı ile şikayet kaydınızı oluşturabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Çocuk Parası Başvurusu Dilekçe Örneği 2019

Milli Eğitim Müdürlüğüne Dilekçe İle Talep ve Şikayetlerinizi İletebilirsiniz

Eğer mevcut işleyiş ya da farklı konu ile ilgili herhangi bir talep, öneri ya da şikayetiniz var ise; bu durumda Milli Eğitim Müdürlüğüne dilekçe ile de başvuruda bulunabilirsiniz. Dilekçelerinize ilgili kurum tarafından yasal süresi içerisinde bir cevap verilerek, konu ile ilgili dönüş sağlanacaktır.

Milli Eğitim Müdürlüğüne Dilekçe Örneği

Milli Eğitim Müdürlüğünden Talep Dilekçesi Örneği

Milli Eğitim Müdürlüğüne Şikayet Dilekçesi Örneği

Milli Egitim Mudurlugunden ogretmen icin nakil dilekce ornegi

Milli Eğitim Müdürlüğü Dilekçesi Örneklerimizi PDF olarak indirmek için;

Milli Egitim Mudurlugunden ogretmen icin nakil dilekce ornegi

Milli Egitim Mudurlugunden talep icin dilekce ornegi

Milli Egitim Mudurlugune Ogretmen Sikayeti icin dilekce ornegi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 108 YORUM
 1. Kaan Özdemir dedi ki:

  Benim isteğim askerlik gibi matematik dersininde bedellisi olsun lütfen.Ögrenciler bıktı matematik dersinden neyse parası verelim.
  Arz ederim.

 2. Taha mert ceyhan dedi ki:

  Okulumun ismi şehit teymen ali yılmaz orta okulu hem müdür yardımcısı hem fen öğretmenim aydat parası istiyor 100 lira lutfen bunun için gerekli şeylerin yapılaması gerekiyor babam işsiz ve emekli 1363 lira alıyor 750 tl kira ve gerikalan parayla 4 kardeş annem ve babam varız ayın 30 zor dayanıyoz bide aydıt parası isteniyor gereken şeylerin yakılmasını arz ederim

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Taha Mert, Okul şikayet ve taleplerinizi Milli Eğitim Bakanlığının şikayet ve talep hattı olan MEBİM 4440632 nolu telefon hattını arayarak iletişim merkezi yetkililerine iletebilirsiniz.

 3. Harun yılmaz dedi ki:

  Merhabalar.ismim harun yılmaz gaziantep şahinbey ilçesinde bulunan haci fehime güleç ilköğretim okulu 1/d sınıfında halen okumaya devam eden kızımın öğretmeni şenay kılıç hanım çocuklara ödevi dışardan getirip çocuklarımıza sattığı kitaptan veriyor. Ben ona karsi olduğum için devletin verdiği kitablari yeterli bulduğum için o seti almadım.ve benim çocuğum şu an öğretmen o setlerden ödev verdiği için derslerinden geri kalmakta bunun çözülmesi için gereken ne ise yapılmasını arz ederim

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Harun bey, Okul şikayetlerinizi Milli Eğitim Bakanlığının şikayet ve talep hattı olan ALO 4440632 nolu hattını arayarak iletişim merkezi yetkililerine bildirebilirsiniz. Talepleriniz ilgili birimlere aktarılarak tarafınıza bu konu hakkında bilgi verilecektir.

 4. mehmet mustafa ergün dedi ki:

  mili eytim müdürlüğü ne adiyaman ili golbasi ilcesi harmanlı beldesi ilk okulunda türkçe ve matamatik öğretmenleri olmadığından çocuklar ders verilmiyor öğretmen ataması yapılmasını arz ederim saygilarimla

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Mustafa bey,
   Milli Eğitim Müdürlüğüne yapacağınız okul veya okul yöneticileri ile ilgili şikayet ve taleplerinizi MEBİM ALO 4440632 nolu telefon hattından iletişim merkezi yetkililerine yapabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezine yapacağınız şikayet ve talepleriniz 3 gün içerisinde ilgili birimlere iletilmektedir.

 5. Recep Enes GÜNEŞ dedi ki:

  merhaba BEN HALİL AKYÜZ ORTAOKULUNDA OKUYORUM hocam bizi sürekli tehtit edip zorunlu test kitapları aldırıyor adı FATMA GÜNDÜZ görevde atılmasını talep ediyorum

 6. Htc dedi ki:

  Biz öğretmenimize şikayet dilekçesi yazmıştık sanırım soruşturma başladı biz bunu bir gün içinde geri çekebilir miyiz çünkü öğretmeniz pişman

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Hatice hanım,
   Millî eğitim bakanlığı şikayet ve talep hattı olan 4440632 nolu telefon numarası arayarak iletişim merkezi yetkililerine talebinizi iletebilirsiniz.

 7. Samet dedi ki:

  Sürücü kurları kayıtları silmiyor ugraştırıyor para istiyorlar bu konuda yardım edebilecek varmı??

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Samet bey, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak çalışan sürücü kurslarını MEBİM 4440632 nolu telefon hattını arayarak iletişim merkezi yetkililerine iletebilirsiniz, şikayet ve talepleriniz iletişim merkezi yetkilileri tarafından 3 gün içerisinde ilgili birimlere aktarılmaktadır.

 8. İsimsiz dedi ki:

  Kocaeli Dürdane özdilek ortaokulu öğretmeni mustafa Saruhan matematikçi konuları düzgün anlatmıyor sınava hazırlık test veriyor sonrada tahtaya kaldırıp çözdürüyor çözemeyenlerede ekşi veriyor bide teknoloji tasarım hocası sigara içip geliyor sınıfa ve sınıfı sigara kokusu sarıyor

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba İsimsiz, Okul idaresi ve öğretmenler ile ilgili şikayet ve taleplerinizi Milli Eğitim Bakanlığının şikayet ve talep hattı olan MEBİM ALO 4440632 nolu hattını arayarak iletişim merkezi yetkililerine iletebilirsiniz.

 9. Ummuhan dedi ki:

  Ibrahim Feridun Ilköğretim Okulu Beylikdüzünde çiğ köfteden sağlıksız dönere kadar hiçbir hijyeni olmayan ürünler satılmaktadır.Ilkokul cağındaki bu çocuklara uygun olmayan bu ürünlerin satılmasından veliler olarak cok rahatsiziz

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Ummuhan hanım, okul kantini veya okul idaresi ile ilgili şikayet ve taleplerinizi Milli Eğitim Bakanlığının şikayet ve talep hattı olan MEBİM 4440632 nolu telefon hattını arayarak iletişim merkezi yetkililerine bildirebilirsiniz.

 10. Arzu demir dedi ki:

  Merhaba ben arzu ümraniye sehit sevgi yesilyurt ilkögreti okuluna ögretmen eksikliginden çok Madurai.1 sinif iki ögretmen degisti ve okullarin kapanmasina 2 kalmis ögrenciler boşta.ve bu okulda yillardir bir yilda en az iki ögretmen degisiyor.sonrada diger ögretmen alt yapidan eksik buluyor cocukları.gelisen bir ulkede hala egitim sadece pastası olana olmamalı 4 cocuk okuttum bu okulda hepsindede ayni sordum vardi ve hala da varr ilgililer lutfen bizi duyun daha ses getirir yolllara baş vurmak zorunda kalmamaliyiz lutfen.

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Arzu hanım,
   Milli Eğitim Bakanlığına yapmak istediğiniz şikayet ve taleplerinizi 4440632 nolu telefon hattını arayarak Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi (MEBİM) yetkililerine iletebilirsiniz.

 11. Fatih Süleyman dedi ki:

  Merhaba ben Hakkari *****lisesi 9.sınıf öğrencisiyim bundan birkaç ay önce okumakta olduğum eski lisenin müdürü N.T tarafından darp edildim . Okul idaresi ve öğretmenlerimin bana karşı tutumlarından dolayı başka ildeki bir liseye nakil vermek zorunda kaldım. Yeni okulumda ders ve alan değişikliğinden dolayı çok zor şartlarda okumaya devam ediyorum .MEB’in yürüttüğü soruşturma hala sonuçlanmadı ayrıca böyle eğitim amaçlarına ters düşen hareketlerin tekrarlanmaması için bir projemiz var yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Fatih bey,
   Milli Eğitim Bakanlığının iletişim hattı olan 4440632 nolu telefon hattını arayarak iletişim merkezi yetkililerine şikayet ve taleplerinizi yapabileceğiniz gibi, e-devlet aracılığıyla CİMER başvurusu yaparak şikayet ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

 12. Hamit Çiğdemli dedi ki:

  Altunuzade izci evinin çay bahçesine devamlı olarak gitmekteyim kendim emekliyim ve buraya gelen insanların çoğunlukla emekli kişiler iştimiğimiz çay düne kadar 1500 tll idi nedense 2500 tl oldu neye dayanarak oldu anlamış değiliz konunun araştırılarak tekrar aynı fiyata getirilmesi gerekli ihtimanın gösterilmesini arz ederim . Konun araştırılarak şahsıma bilgi verilmesini rica ederim

 13. aynur dedi ki:

  merhaba seneye derslikler in kesinlikle azaltılmasını istiyoruz

 14. gece dedi ki:

  desliklerin azaltılmasını bir öğrenci olarak çok istiyorum 8 saat çok ağır geliyor ve ben tam gün olduğum için daha yorucu geçiyor

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Aybüke,
   Bu konudaki taleplerinizi Milli Eğitim Bakanlığının talep ve şikayet hattı olan 4440632 nolu hattını arayarak iletişim merkezi yetkillilerine iletebilirsiniz.

 15. Isimsiz dedi ki:

  Ben ortaokulda okuyorum yabanci öğrenciyim turkce ortalamam 55e varmiyo ve bu durumda yabanci öğrencilerin afi varmıdır yani normal turkce anliyorum konuşuyorum ama ana dili olunca kafam karisiyo lütfen bu tür olaylar cok oluyor aslında yabanci öğrencilere ek puan vermek lazım bu durumu çözerseniz sevinirim

Önceki yazıyı okuyun:
Ceza Mahkemesi İstinafa Cevap Dilekçesi Örneği

Daha önce yazmış olduğumuz yazılarımızla istinafın ne olduğu, İstinaf başvurusunun nasıl yapılması gerektiği ve istinaf başvuru dilekçesi örneğine ilişkin ayrıntılı...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016