Milli Eğitim Müdürlüğü İçin Dilekçe Örneği : Şikayet ve Talep Dilekçeleri

A+
A-

Her yıl okullar açılırken, veliler ile okul müdürleri arasından çeşitli sorunlar yaşanmaktadır. Bunun yanı sıra yine öğretmenler ile veliler arasında da problemler yaşanabilmekte bazı durumlarda konu Milli Eğitim Müdürlüğüne kadar intikal edebilmektedir. Bu yazımızda bu anlamda ihtiyaç duyulabilecek Milli Eğitim Müdürlüğü için dilekçe örneği paylaşımında bulunacak ve yine diğer alternatif başvuru kanallarından bahsetmeye çalışacağız.

mem için dilekçeler

Milli Eğitim Müdürlüğü İçin Dilekçe Örneği : Şikayet ve Talep Dilekçeleri

Sorunlarınızı Dile Getirin

Sadece okullar açılırken değil dönem dönem okulların çeşitli hataları, eksiklikleri ya da yanlışları nedeni ile sorunlar yaşanabiliyor. Bu hatalar her zaman okul yönetimi ile ilgili de olmayabilir. Okullarda ki, sorunları şikayet etmek için günümüzde milli eğitim müdürlüklerine şikayet ederek bu sorunları bildirmek mümkün olabilir. Üstelik internet üzerinden ya da telefon ile şikayet etmek günümüzde çok kolaydır. Sizde internet üzerinden ya da telefonla Milli Eğitim Müdürlüğünü arayarak sorunları bildirebilirsiniz.

Telefonla Milli Eğitim Müdürlüğüne Şikayette Nasıl Bulunabiliriz

Sabit hatlardan ya da cep telefonlarınızı kullanarak artık 147 Alo Şikayet hattını da arayarak dilediğiniz şikayette de bulunabilirsiniz. Şikayette bulunduğunuzda telefonun başında ki kişi size yardımcı olarak şikayetinizi dinleyerek kayıt oluşturmaktadır. Oluşturulan kayıt sonrasında da sizin takip edebilmeniz için size bir numara veriliyor. Numara ile sizde şikayetinizin son durumunu öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca aradığınız ya da size bilgi gelmesini istediğinizi numarayı vererek de şikayetiniz ile ilgili tüm gelişmeleri mesaj yolu ile telefonunuza gelecek kısa mesajla takip edebiliyorsunuz. Hızlı ve pratik bir şekilde şikayetinizi oluşturarak istediğiniz her konuda Milli Eğitim Müdürlüğüne şikayette bulunabilirsiniz. Günümüzde birçok kişi telefon ile şikayette bulunmakta ve oku ile ilgili sorunları bildirmektedir.

İnternet Üzerinden Şikayet Nasıl Oluşturulur

İnternetin aktif olarak kullanıldığı bu yıllarda sizde interneti kullanarak okulunuzda gördüğünüz sorunları BİMER şikayet edebilirsiniz. Üstelik şikayet etmek oldukça kolay ve hızlıdır. İnternete girerek BİMER sayfasına girdiğinizde şikayet alanına tıklayarak ilgili kurumları seçerek şikayetiniz ile ilgili detayları yazıyorsunuz. Daha sonra ise şikayetinizi Başbakanlık tarafından değerlendirilerek ilgili kuruma aktarılmakta ve takibi yapılmaktadır. Artık eskisi gibi olmayıp, her şikayet değerlendirilerek takibi yapılmamaktadır. Çocuklarımızın daha güzel okullarda ve daha güzel öğretim görevlileri tarafından yetiştirilmesini istiyorsanız, ister telefonla isterseniz de internetten yaşadığınız tüm sorunları şikayet ederek aktarabilirsiniz. Tüm şikayetler değerlendirilerek ilgili kuruma aktarılarak takibi yapılıyor. Sizde okulunuzda ki sorunları internet üzerinden BİMER ya da telefondan 147 Alo Şikayet Hattı ile şikayet kaydınızı oluşturabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Belediye Park Başvurusu Dilekçe Örneği (Nasıl Yapılır)

Milli Eğitim Müdürlüğüne Dilekçe İle Talep ve Şikayetlerinizi İletebilirsiniz

Eğer mevcut işleyiş ya da farklı konu ile ilgili herhangi bir talep, öneri ya da şikayetiniz var ise; bu durumda Milli Eğitim Müdürlüğüne dilekçe ile de başvuruda bulunabilirsiniz. Dilekçelerinize ilgili kurum tarafından yasal süresi içerisinde bir cevap verilerek, konu ile ilgili dönüş sağlanacaktır.

Milli Eğitim Müdürlüğüne Dilekçe Örneği

milli eğitim müdürlüğünden talep dilekçesi

Milli Eğitim Müdürlüğünden Talep Dilekçesi Örneği

Milli Eğitim Müdürlüğüne Şikayet Dilekçesi Örneği

mem öğretmen için nakil dilekçesi

Milli Egitim Mudurlugunden ogretmen icin nakil dilekce ornegi

Milli Eğitim Müdürlüğü Dilekçesi Örneklerimizi PDF olarak indirmek için;

Milli Egitim Mudurlugunden ogretmen icin nakil dilekce ornegi

Milli Egitim Mudurlugunden talep icin dilekce ornegi

Milli Egitim Mudurlugune Ogretmen Sikayeti icin dilekce ornegiZİYARETÇİ YORUMLARI - 172 YORUM
 1. Sıla dedi ki:

  Okulumuzda etkinlik yapılıyor izinli yazacağız deyip devamsız yazıyorlar.
  Devamsızlığım 6.5 gün olmuş fakat gitmediğim gün sayısı 3.Ayrıca öğretmenler hiçbir öğrenciye saygılı değil öğrencilere hakaret ediliyor ve müdür yardımcımız öğrencileri başkalarının etrafında bağırarak rencide ediyor.okul değil tımarhane!!

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Sıla hanım,
   Okul ile ilgili şikayet ve taleplerinizi, öğretmen, müdür ve müdür yardımcıları ile ilgili eleştirilerinizi, Milli Eğitim Bakanlığının şikayet ve talep hattı olan MEBİM ALO 4440632 nolu telefon numarasını arayarak iletişim merkezi yetkililerine bildirebilirsiniz, ayrıca il veya ilçe millî eğitim müdürlüklerine bizzat başvurarak şikayette bulunabilirsiniz.

 2. Nurdan Deveci dedi ki:

  Ehliyet sınavında kaldığımız yerden devam etmeyi talep ediyorum hem zamandan tasarruf hemde hata yaptığımız şeyi daha çok çalışırız

 3. Sevgi dedi ki:

  Merhaba iletisime nasil gecerim ogrencilere cok ciddi haksizlik yapiliyo sisli final okulunda

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Sevgi hanım,
   Milli Eğitim Bakanlığının şikayet ve talep hattı olan MEBİM ALO 4440632 nolu telefon hattını arayarak iletişim merkezi yetkililerine şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

 4. bahar demir dedi ki:

  Akdeniz mersin gazipaşa ortaokul öğretmen lerimiz ders esnasında cep telefonları ile ilgileniyorlar dersle anlamalarını kesiyorlar çocuklara sadece akılı tahtada ders veriyorlar rehberlik desen hiç ilgilenmiyor özelikle nazlı beydoğan lütfen buna bir el atın çocuklarımız heba olmasın

 5. bahar demir dedi ki:

  Akdeniz mersin gazipaşa ortaokul öğretmen lerimiz ders esnasında cep telefonları ile ilgileniyorlar dersle alakalarını kesiyorlar çocuklara sadece akılı tahtada ders veriyorlar rehberlik desen hiç ilgilenmiyor özelikle nazlı beydoğan lütfen buna bir el atın çocuklarımız heba olmasın

1 3 4 5

Önceki yazıyı okuyun:
Millenicom Abonelik İptali ve İtiraz Dilekçesi Örneği

Millenicom nedir, ne gibi hizmet vermektedir ve Millenicom aboneliği iptal ve itiraz işlemlerin hangi durumlarda gerçekleştirilir gibi konularda sizleri bu...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016