Milli Eğitim Şikayet Hattı MEBİM ALO 4440632

A+
A-

Vatandaşlardan gelecek olan talep, öneri, görüş ve olumsuzluklara ilişkin kayıt oluşturmak, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki okul ve kurumlarda çalışan öğretmen ve aday öğretmenlerin özlük ve diğer işlemlerine ilişkin bilgilendirme yapmak amacıyla kurulan Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi artık farklı bir numara ile hizmet vermeye başladı.

mebim iletişim no 4440632

alo mebim 4440632

MEBİM ALO 147 Ne Zaman Kapatıldı

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul ve diğer kurumlara ilişkin bilgi edinme, talep, öneri, görüş ve okul ve okul idareci ve öğretmenlere yönelik olumsuzluklara ilişkin şikayetlere yönelik kayıt oluşturulması amacıyla, daha önce MEBİM ALO 147 nolu telefon hattı faal hale getirilerek vatandaşların hizmetine sunulmuştu. Ayrıca bu birimin daha etkin ve hızlı çalışması amacıyla her ilçede bu birimde çalışmak üzere iki personel görevlendirilmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından MEBİM ALO 147 nolu çağrı merkezi telefon hattı 29/07/2018 tarihinde kapatılarak, aynı kapsamda faaliyet göstermek amacıyla yeni bir çağrı merkezi hayata geçirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi Alo 147 telefon hattı kapatıldıktan sonra, yurt içinde 4440632, yurt dışında ise +904440632 telefon hattından aynı konularda hizmet vermeye devam edilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezinin (MEBİM) Amacı Nedir

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından faaliyete geçirilen MEBİM’in amacı, bakanlık bünyesinde faaliyet gösteren okul ve diğer kurumlarla ilgili vatandaşların dile getirmek istedikleri talep, öneri, görüş ve olumsuzluklara ilişkin kayıt açmak ve açılan kayıt doğrultusunda yetkili birimler tarafından en kısa sürede gerekli işlemlerin yapılmasını sağlamaktır. Ayrıca MEBİM kendi personeline, öğretmen ve aday öğretmenlerin özlük ve diğer işlemlerine ilişkin olarak da hizmet vermektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Dilekçe Örneği Talebi

Milli Eğitim Bakanlığı MEBİM’e Nasıl Ulaşabilirim

Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezine MEBİM’e yurt içinden 4440632, yurt dışından +904440632 telefon hattından ulaşılabilir, bütün telefon operatörlerinden yapılacak olan aramalar ile Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezine ulaşılabilir.

MEBİM Talep, Görüş ve Şikayet Bildirme Hattı “4440632”

MEB’e şikayette bulunmak isteyen kişiler yurt içinden 4440632, yurt dışından ise +904440632 numaralı telefon hattını arayarak, Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezine  (MEBİM) ulaşabilirler. Yapılan talep, görüş, öneri ve şikayetler kısa bir süre içerisinde dikkate alınarak, 3 iş günü gibi kısa süre içerisinde sonuca bağlanmaktadır. MEBİM’e yapılan talep, öneri, görüş ve şikayetlerin 3 iş günü içerisinde sonuca bağlanmasının mümkün olmaması halinde, MEBİM personelleri tarafından talep, öneri, görüş veya şikayette bulunan kişilere geri dönüş yapılarak konuyla ilgili bilgilendirme yapılarak sürecin tamamı hakkında bilgi verilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı Okul Şikayetlerinde Kimlik Gizli Tutulabilir mi

Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezine (MEBİM) 4440632 nolu telefonu arayarak yapacağınız şikayetlerde kimlik bilgilerinizin gizli tutulmasını talep edebilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi yetkilerinden, şikayette bulunan veli, öğrenci veya personelin kimlik bilgilerinin gizli tutulmasını talep etmesi halinde hiçbir şekilde buna ilişkin bir paylaşım yapılmayacaktır.

Böylelikle velilerin en çok çekindikleri durumlardan birisi olan, çocuklarına bundan sonraki süreçte okulda sıkıntı yaşatılacağı ve şikayet ettikleri öğretmen veya okul yöneticileri tarafından baskıya maruz kalacakları yönündeki kaygılarının da önüne geçilmiş olacaktır. Okul ve okul idarecilerini şikayette bulunan velilerin bu nedenle çekimser davranışlarda bulunmalarını ve korkmalarını gerektirecek bir durumda olmayacaktır. Dolayısıyla veli, öğrenci veya personelin çekimser davranışların ya da yaptırım korkusunun üstesinden gelinmiştir. Daha önce de belirttiğimiz gibi şikayette bulunan kişinin mutlaka isminin (kimlik bilgilerinin) gizli tutulmasını talep etmesi gerekmektedir.

MEBİM ALO 4440632 Talep, Görüş, Öneri ve Şikayet Hattı

Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi Van Depremi sonrasında bölgede istihdam yaratmak ve eğitimi ile ilgili talep, görüş, öneri ve olumsuzlukların dile getirilmesi, ayrıca personel, öğretmen ve aday öğretmenlere ilişkin özlük ve diğer işlemlerine ilişkin daha etkin işlem yapılabilmesi amacıyla Van ili Erciş ilçesinde faaliyete geçirilmiştir. MEBİM de istihdam edilen personellerin % 85’i depremzede % 50’si ise engelli vatandaşlardan oluşmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Uzlaştırma Raporu Örneği

Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi (MEBİM) Çalışma Gün ve Saatleri

MEBİM haftanın her günü 24 saat süresince (7/24) hizmet veren bir çağrı merkezi donanımına sahiptir. MEBİM yurt içinden aranılabildiği gibi yurt dışından arayan vatandaşlara yönelik de hizmet vermektedir. Yurt dışındaki vatandaşlarımızda +904440632 nolu telefon hattını arayarak çağrı merkezine bağlanabilirler.

Milli Eğitim Şikayet Dilekçesi

Şikayet ve taleplerini MEBİM ALO 4440632 aracılığıyla yapmak istemeyen ve bunu yazılı bir belge ile gerçekleştirmek isteyen vatandaşlarımız şikayet ve taleplerini dilekçeyle gerçekleştirebilirler. Söz konusu şikayet ve taleplerin, okulun ya da ilgili okul veya kurumun bağlı olduğu ilçe ya da il Milli Eğitim Müdürlükleri’ne ihbar edilmesi gerekmektedir.

Dilekçede talep, görüş, öneri veya şikayetin açıkça ifade edilmesi gerekmektedir. Ayrıca dilekçe yazıldıktan sonra ilgili il ya da ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri bizzat teslim edilmelidir. Konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı görevlileri 60 gün içerisinde dilekçenizi yazılı olarak yanıtlamak zorundadır. 60 günlük süre içerisinde halen tarafınıza bir geri dönüş yapılmadıysa şikayet sırasında almış olduğunuz kayıt numarasıyla birlikte ilgili Valilik ya da Kaymakamlık makamlarına başvurarak dilekçe ile ilgili gerekli işlemin yapılmasını talep edebilirsiniz.

Sitemizde bulunan Okul Şikayet Dilekçesi Örneklerinden ya da Milli Eğitim Müdürlüğü Şikayet Dilekçesi faydalanarak talebinize uygun şekilde uyarlama yapabilirsiniz.

MEBİM 4440632 Asılsız İhbar Yapılırsa Ne olur

Gerek MEBİM 4440632 nolu telefon hattına gerekse dilekçe ile kişi ya da kurum isimlerinin belirtilerek şikayette bulunulması herhangi bir soruna yol açmayacaktır, ancak talep ve şikayetlerin internet ya da sosyal medya üzerinden halka açık şekilde yapılması ve çeşitli ithamlarda bulunulması kişilik haklarına saldırı kapsamında değerlendirilebilir. Bu nedenle talep ve şikayetlerin internet ya da sosyal medya üzerinden paylaşılması yerine dilekçe ya da MEBİM aracılığıyla Milli Eğitim Bakanlığına iletilmesi gerekir. Bu konuda herhangi bir cezai yaptırımla karşılaşmamak amacıyla oldukça hassas davranılması büyük önem arz etmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 43 YORUM
 1. Aynur dedi ki:

  Gürültü çocuk ağlaması çocuklarla iletişim kötü etrafa verilen rahatsızlık komşular olarak rahatsız oluyoruz ilgilenmenizi rica ederim adres .koruturk mahalesi ahlat şok no 35 balcova izmir

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Aynur hanım, Milli Eğitim Şikayet ve önerilerinizi MEBİM ALO 4440632 nolu telefon hattını arayarak iletişim merkezi yetkililerine iletebilirsiniz. Talep, şikayet ve önerileriniz 3 gün içerisinde ilgili birimlere iletilecektir.

 2. Hilal dönmez dedi ki:

  Sayın milli eğitim bakanlığı ali kul çok programlı lisesi sozlesmeli anaokulu öğretmeni olan damla acar ve serhap temir öğretmenlerden kişisel hesabımdaki gruptan yazismalarimi çıkarıp okul toplantısında açığa çıkarmasından insan içinde insanı rencide edici hareketlerinden bir öğretmene yakışmaz üslubundan ve bir veliyle sakalasma adı altında dalga geçmesinden müdür isa özden beyin bunlara göz yummasindan şikayetçiyim özelimdeki konuşmaları cikarip ortaya dokmesini konuşma üslubunun zayif olmasını siz milli eğitim bakanlığına şikayet ediyorum dilekçem için gerekenin yapılmasını rica ediyorum

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Hilal Hanım,
   Makalemizde belirttiğimiz gibi Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul ve idarelerle ilgili yapacağınız şikayet ve taleplerinizi Milli Eğitim Bakanlığı iletişim merkezi olan MEBİM ALO 4440632 nolu telefon hattına yaparak iletişim merkezi yetkililerine iletebilirsiniz.

 3. Aylin dedi ki:

  Ü*** k**** tarafından mağdur olup eğitim öğretim yılımı ondan tek kuruş para almadan mektebim mersin okullarında hamile ve düşük tehlike raporlarım olmasına rağmen tamamlamam adalet istiyorum hakkımı istiyorum beni madd manevi mağdur eden şahsa dava açamıyoruz eşi avukat olduğu için herşeyi kılıfına uydurarak ilerletilmiştir kendisinin refah ve vicdanı sızlamayan yeni yollara başvurmasının önünü kesilmesini başka hayatları da ziyan etmemesi için desteğinizi istiyorum.

  1. Ayben dedi ki:

   Umarım cezasız kalmaz yapılan dolandırıcılık Ü**** K**** bir dolandırıcısıyla ..Hakkınız olanı almanızı temenni ederim Aylin hanım ..

  2. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Aylin hanım,
   Milli eğitim bakanlığının şikayet ve talep hattı olan MEBİM ALO 4440632 nolu telefon hattını arayarak iletişim merkezi yetkililerine şikayetlerinizi iletebilirsiniz. Ya da Milli Eğitim Bakanlığı İl veya ilçe müdürlüğüne başvurarak şikayette bulunabilirsiniz.

 4. Yunus dedi ki:

  Şikayetim var çevremde bir suru lise varken öğrencimiz 15 km uzaklıktaki adrese mize uzak olan okula verdiler servise verecek durumun yok nasıl gidip gelecek bu çocuk bizi hiç düşünen yok ne yapacağım bilmiyorum bu nasıl bir sisten nasil iş anlamadım itiraz edeceğim eğer degistirmezlerse cocugçocuğu liseye gondermiyecem okusalarda cahil bir nesil yetişiyor…..

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Yunus bey,
   Milli eğitim bakanlığına şikayet de bulunabilmek icin şikayet ve taleplerinizi milli eğitim bakanlığına ait şikayet ve talep hattı olan MEBİM ALO 4440632 nolu hattı arayarak iletişim merkezi yetkililerine bildirebilirsiniz.

 5. satı vural dedi ki:

  Sayın Milli Eğitim Bakanlığı,
  “Ataköy Mimar Sinan Devlet Okulu” kantin ihalesine katılabilmek için gerekli tüm evraklarımı hazırlamış,beklemedeydim. Meb ihale ilanları sayfasında herhangi bir gerekçe sunulmadan hiçbir bilgi yayınlanmadı. Sonrasında edindiğim bilgiyle ihale bir kişinin katılım ile yapılmış ve sonuçlanmış. İhalelerin bir okul da olsa İnternet de yayınlanıp kamuoyuna sunulması gerekmez mi? İhalelerin resmi sayfada verilmemesinin nedeni bilmek ve durumla ile ilgili şikayette bulunmak istiyorum. Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Satı Vural,
   Okul kantin ihalesi ile ilgili şikayet ve taleplerinizi Milli Eğitim Bakanlığına ait MEBİM ALO 4440632 nolu telefon hattını arayarak iletişim merkezi yetkililerine iletebilirsiniz.

 6. Funda Mil dedi ki:

  Sayın yetkili
  Oğlum lgs sınavından 439.7 puan almıştır. İlk tercihlerimiz bizden yüksek olan okulları tercih ettik son olarak Antalya Gülveren Anadolu Lisesini tercih ettik puan ve yüzdelik olarak tutmasına rağmen yerleşemedik. Aile olarak bu duruma çok üzüldük. Bu konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Funda hanım,
   Milli Eğitim Bakanlığına ait MEBİM ALO 4440632 nolu telefon hattını arayarak iletişim merkezi yetkililerine şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

 7. Edip dedi ki:

  Ben mordoğan karaburun da oturuyorum çocuğum u ana okulu na yazdırmak zorundayım ama bana verilen
  Ihtiyaç listesi 1000 tl hepsi marka zorunluluğu artı türkiye nin hicbir yerinde olmayan aylık 200 tl bu konuda acil bi yardımınıza ihtiyaç imiz vardir

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Edip bey,
   Okul, anaokulu ve milli eğitim bakanlığına bağlı diğer kurumlarla ilgili şikayet ve taleplerinizi Milli Eğitim Bakanlığına ait şikayet ve talep hattı olan MEBİM ALO 4440632 nolu hattı arayarak iletişim merkezi yetkililerine iletebilirsiniz.

  2. Şahin dedi ki:

   Teogun son yılı sınava girdim 410.858 puan yaptım gitmek istediğim okudan sadece 1,2puan düşük yaptım yetkililere sesleniyorum benim gibi niceleri istemedikleri okullarda okumaya mecbur kılınıyor bu duruma biran önce çare gelmeli yoksa daha hayal bile edemediğimiz geleceğimiz gözlerimizin önünde eriyip gidicek

  3. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Şahin bey,
   TEOG sınavı ile ilgili şikayet ve taleplerinizi makalemizde belirttiğimiz şekilde Milli Eğitim Bakanlığının şikayet ve talep hattı olan MEBİM ALO 4440632 nolu telefon numarasını arayarak iletişim merkezi yetkililerine iletebilirsiniz.

  4. Emel KARADAŞ dedi ki:

   Kilis şemsi ahmet ünlükahraman anaokulu idarecileri ve ogretmenlerinin cocuklarimiza gosterdigi ilgiden dolayi tesekkur ederim ogretmenler gününü kutlarim

 8. mesut bastan dedi ki:

  benım sıkayetım ehlıyet dıreksıyon sınavı hakkında ben ıkıncı kez dıreksıyon sınavına gırdım ılkınde cızgıye 5 santım kala bıraktılar benı ıkıncıye bugun gırdım 1 hamle fazla yaptım dıye bıraktılar boyle sacmalık varmı mıllı egıtıme seslenıyorum benım her sınava verecek 280 lıra param yok bu rezıllıkdır ben carsıda bı yerde arabayı park yaparken 3 hamledemı park yapmam lazım boyle bı kanunmu var bu kadarda degıl amac para kazanmaksa baska iş yapsınlar her seyı tam yaptım sınavda 4 dupa arasında 1 hamle fazla yaptım dıye benı bıraktılar ıstersenız benım kursda dosyamı ınceleyın sakarya sem surucu kursu kursun amacı para kazanmak bence

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Mesut bey,
   Milli eğitim bakanlığına bağlı kurumları ve bunlardan biri olan sürücü kurslarını milli eğitim bakanlığının şikayet ve talep hattı olan MEBİM ALO 4440632 hattını arayarak iletişim merkezi yetkililerine iletebilirsiniz.

  2. Gönül dedi ki:

   Merhaba MEBIM ALO 4440632 Hattını arayarak öğretmenimiz ve idarecimize olan memnuniyetimizi bildirdik. Fakat bir takip numarası verildi ve bize gelen mesajdan sonra aramamız istendi. Bu aramayı yapmak zorunda mıyız? Arama sebebimiz ne olacak bu konuyu anlayamadım. Yardımcı olur musunuz lütfen…

 9. Yaren dedi ki:

  Okul kayıt adı altında para ödemesi yapılmasın diye bildirim yapılmasına rağmen sınıf toplantılarında 500tl ödeme yapılması için liste gönderiliyor şimdi bu arada listede belirtilen bilgisayar internet projeksiyon cihazı parasını verilerin mi karşılaması gerekiyor konu hakkında bilgi almak istiyorum

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Yaren hanım,
   Okullarda kayıt parası adı altında herhangi bir ücret alınmaması için milli eğitim bakanlığı tarafından bir genelge gönderilmiştir, Yine de okul yönetimi tarafından böyle bir para alındığı iddia ediyorsanız Milli Eğitim Bakanlığının şikayet ve talep hattı olan MEBİM ALO 4440632 nolu telefon hattını arayarak iletişim merkezi yetkililerine şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

 10. Sedat atala dedi ki:

  Benim sikayetim kızımın çok düşük bir okula gitmesi ve okulda 1000ogrencinin içinde on tane kız olması sınıfında 33erkek öğrencinin içinde benimki kız ayrıca evimize uzak servis yok çok mağdur durumdayız okul hakkında hiç iyi şeyler duymadım bize yardımcı olurmusunuz anne olarak çok korkuyorum

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Sedat Atala,
   Okul ile ilgili şikayet ve taleplerinizi makalemizde belirttiğimiz şekilde Milli Eğitim Bakanlığının şikayet ve talep hattı olan MEBİM ALO 4440632 nolu telefon numarasını arayarak iletişim merkezi yetkililerine iletebilirsiniz.

 11. Fatma damir dedi ki:

  İsmim fatma 6çocuk annesiyim 4 çocukum liseye giti en büyüküm kız bu yıl üniverste hazırlık yapi bir çocukum bu yıl gidecek maddi imkandan dolayı göndermedm evim kira eşim madde bağımlısı hiç bir yerde gelirim yok çocuklarımı eğitimi için destekte bulunmasını arz ederim

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Fatma hanım,
   Bu konudaki taleplerinizi yerleşim yerindeki kaymakamlık bünyesinde bulunan sosyal yardımlaşma birimine ve belediye yetkililerine iletebilirsiniz ayrıca CİMER aracılığıyla e-devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz, çocuklarınızın eğitimi konusunda il veya ilçe millî eğitim müdürlüğüne başvurarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 12. Berke dedi ki:

  Ben berke 75.yıl devlet malzeme ofisi teknik meslekte okuyordum okulumuz yıkıldı ve Şehit Öğretmen Nurgül kale Ortaokulu na geçtik edebiyat öğretmenizim beni sürekli tehdit ediyor ve hakaretlerine mahruz kalıyorum lütfen bu konuyla ilgili beni bilgilendirin

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Berke,
   Tehdit ve hakaret suçu Türk Ceza Kanununa göre ceza gerektiren bir suçtur bu konuda yazılı veya görsel delilleriniz varsa veya bu olaylara ilişkin tanıklarınız varsa Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunabilirsiniz, ayrıca Milli Eğitim Bakanlığının şikayet ve talep hattı olan MEBİM ALO 4440632 nolu telefon hattını arayarak iletişim merkezi yetkililerine şikayetlerinizi ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

 13. Lale okyay dedi ki:

  Milli egitim bakanligina suc duyurusunda bulunmak istiyorum.Aydin Nazilli ilcesinde Yavuz selim ilkokuluna oğlumu 1.ci sınıfa yazdirmaya gittim bagis adi altinda iyi bir öğretmen icin 1000tl istedi veremicegimi ancak 200tl verecegimi söyledim yazdirdim.Amasinifta 34 35 ogrenci var hepsinden 1000lirayi almis.Okula bagislarla biseyler yapilsa neyse okul dőkuúlüyo hic bir bakim yok.ustune sinifa klima yazici laptop sinif aidati okul aidati vedikve ek kitap paralari 310da oyle verdik simdide sinifa cocuklar icin dolap yaptiricaz 2700de o peki biz o bagislari mudur 1 aylik izne ciksin diyemi verdik.cocuklarimizlada hic ilgilenmiyolar cocuklar yaralandiginda ailelere haber bile verilmiyo.Derdimizi konusamiyoruz bile .lutfen ilgilenin.

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Lale hanım,
   Ana Okulu öğretmen ve yöneticilerini hakkında yapacağınız şikayet ve taleplerinizi makalemizde belirttiğimiz şekilde Milli Eğitim Bakanlığının şikayet ve talep hattı olan MEBİM ALO 4440632 nolu telefon hattını arayarak iletişim merkezi yetkililerine iletebilirsiniz.

 14. Elif ok penek dedi ki:

  Merhaba 26 eylülde istanbulda olan depremde sakaryada etkilendi Sakarya Ahmet akkoç ilköğretim okulunda 2 kizim okuyor deprem olunca bütün öğretmenlerimiz panik yapmadan dikkatlice çocuklarımızı okuldan çabucak çıkardılar evim okula çok yakın herşeye şahit oldum raporlu olan öğretmenler bile taksiyle okula geldiler Bazı veliler birseyden habersiz düşüncesizce okulumuzu ve öğretmenlerimizi şikayet etmişler ben bir veli ve anne olarak okulumuzdaki tüm öğretmenlere çok teşekkür ediyorum onlarında çocukları var ama hiç biri bizim çocuklarımızı bırakıp bizler gibi kendi çocuklarına koşmadılar lütfen bilip bilmeden herşeyi bir marifet gibi şikayet etmeyin milli eğitimden tüm velilerimiz adına Okulumuza bir teşekkür istiyorum Hepsinden Rabbim razı olsun Elif penek

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Elif hanım,
   Okul yöneticileri, öğretmenler ve çalışanları ile ilgili şikayet veya memnuniyetlerinizi Milli Eğitim Bakanlığının şikayet ve talep hattı olan MEBİM ALO 4440632 nolu telefon hattını arayarak iletişim merkezi yetkililerine iletebilirsiniz.

 15. Muhammet dedi ki:

  Merhabalar Şeyh Edebali Kız Anadolu İmamhatip Lisesi’nde ve Ortaokulu’nda 3 çocuğum okuyor okula girişler kart ile yapılmaktadır ve kart ücretinin 50₺ olduğunu söylediler neden acaba çocuklar devlet okuluna girebilmek için para ödemek zorunda lütfen buna bir çare bulun.

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Muhammed bey,
   Milli eğitim bakanlığına bağlı kurumlar ile ilgili şikayet ve taleplerinizi makalemizde belirttiğimiz şekilde Milli Eğitim Bakanlığının şikayet ve talep hattı olan MEBİM ALO 4440632 nolu telefon hattını arayarak iletişim merkezi yetkililerine iletebilirsiniz.

 16. Züleyha dedi ki:

  Merhaba ben züleyha esenler oruç reis ilköğretim okuluna giden oğlum var okulun müdürü zorlama yapıp kitap satıyor birinci kitap fiyatı 70 tl olup ayrıca ingilizce kitap fiyatı 30 tl aidat parası 120 tl bilgisayar parası 100 tl olup zorunda bırakıyor lütfen yardımcı olun bizim okulda sabahçı öğlenci olup iki gruba ayrılıyor müdür sirtimiz dan para kazanıyor Allah rızası için yardımcı olun.şimdiden teşekkürler.

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Züleyha hanım,
   Milli eğitim bakanlığına bağlı okul müdürleri, müdür yardımcıları, öğretmen ve hademeleri makalemizde belirttiğimiz şekilde Milli Eğitim Bakanlığının şikayet ve talep hattı olan MEBİM ALO 4440632 nolu telefon hattını arayarak iletişim merkezi yetkilileri ile iletişime geçerek şikayet ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

 17. Gönül dedi ki:

  Merhaba MEBIM ALO 4440632 Hattını arayarak öğretmenimiz ve idarecimize olan memnuniyetimizi bildirdik. Fakat bir takip numarası verildi ve bize gelen mesajdan sonra aramamız istendi. Bu aramayı yapmak zorunda mıyız? Arama sebebimiz ne olacak bu konuyu anlayamadım. Yardımcı olur musunuz lütfen…

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Gönül hanım,
   Millî eğitim bakanlığına yapmış olduğunuz şikayetin hangi aşamada olduğunu öğrenmek ve takip etmek için aramak zorundasınız.

 18. Şerife Berkil dedi ki:

  Merhaba ben şerife berkil bursa yıldırım davutkadı ilkögretim okulunda 2 sınıfa giden kızım bir arkadaşıyla tartışmış ve kolunu cimciklemis okulda bulunan bayan güvenlik görevliside öğretmene yada velisine söylemek yerine kızımın kolunu 5 parmağıyla tırnağını batırarak cimciklemis bana yardımcı olurmusun sikayetciym güvenlik görevlisinden hiç bir çocuğa bunu yapamaz

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Şerife hanım,
   Makalemizde belirttiğimiz şekilde Milli Eğitim Bakanlığının şikayet ve talep hattı olan MEBİM ALO 4440632 nolu telefon hattını arayarak iletişim merkezi yetkililerine şikayetlerinizi iletebilirsiniz ayrıca il veya ilçe millî eğitim müdürlüğüne de şikayette bulunabilirsiniz, bunlardan önce okul idaresi ile görüşmenizi şikayetlerinizin sonuçsuz kalması halinde yukarıda belirttiğimiz yollara başvurmanızı tavsiye ederiz.

 19. ahmet dedi ki:

  okullarda müdür ve yardımcıları sivil giyinebilirmi.. bazı okullarda müdür ve yardımcıları sıradışı giyimler saç sakal birbirine karışmış şekilde. öğrenci bunlardan ne alabilir ki.. ciddiyetlikten yoksun kalmış

 20. İsmet dedi ki:

  Adana Kozan ilçesinde bulunan 100.yıl ilköğretim okulunda okul yönetimi okul ihtiyaçlarını karşılayamamaktadir.ogrencisi bulunduğum okulda daha önce okul sınıfları temizlenmesi için velilere gelin okulu temizleyin diyen bir bir okul yöneticileri bugün de klima bozuldu klima alacaksiniz diyen Bir okul yönetimi ile karşı karşıyayız.neden bu ülkenin en önemli olan yeni nesil öğrencilerin geleceği eğitimi eğitim verilirken bu çocuklar sağlığı konusunda neden ilgili yoneticiler ilgilenmiyor


Önceki yazıyı okuyun:
Milli Eğitim Müdürlüğü İçin Dilekçe Örneği : Şikayet ve Talep Dilekçeleri

Her yıl okullar açılırken, veliler ile okul müdürleri arasından çeşitli sorunlar yaşanmaktadır. Bunun yanı sıra yine öğretmenler ile veliler arasında...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016