Nüfus Kaydı Düzeltme Dilekçe Örnekleri

| , , ,

Nüfus kayıtları ile ilgili düzenleme yapılabilmesi mahkeme kararı ile olan bir işlemdir. Bunun için yetki nüfus müdürlüğünde değil Mahkemelerdedir. Mahkeme bu konuda bir karar verdikten sonra ilgili kararın gereğini Nüfus Müdürlüğü yerine getirecektir. Ancak burada Nüfus Müdürlüğü ‘nün herhangi bir inisiyatifi olmamakla birlikte sadece kararı uygulamaktadır. Nüfus Kaydı düzeltme dilekçe si hazırlayıp, gerekli harçları da yatırdıktan sonra bildiğimiz üzere mahkeme davanın kabulüne karar vererek işlemleri başlatacaktır.

Bu konuda aslına bakıldığında kapsamlı bir konu olmakla birlikte, bu konu ilgili yazımızda en ince ayrıntısına kadar izahat yapıldığı için bu bölümde fazla uzatmadan, nüfus kaydı düzeltme dilekçe örnekleri paylaşımında bulunmaya çalışacağız.

Nüfus Kaydı Düzeltme Dilekçe Örnekleri

Nüfus Kaydının Düzeltilmesi Dilekçesi

Nüfus Tescil İstemi Dilekçe Örneği

Nüfusta Cinsiyet Kaydının Düzeltilmesi Davası Dilekçe Örneği

 

Aşağıdaki linklere tıklayarak ister bu dilekçe örneklerini word formatında bilgisayarınıza indirebilir, isterseniz de üzerinde düzenleme yapabilirsiniz.

Nüfus Kaydının Düzeltilmesi Dilekçesi

Nüfus Kaydının Düzeltilmesi Dilekçesi Avukatlar İçin

Nüfusa Tescil İstemi Dilekçesi

Nüfusta Cinsiyet Kaydnın Düzeltilmesi Davası Dilekçesi

Dilekçelerimizi incelemeden önce muhakkak Nüfus Kaydının Düzeltilmesi Davası adlı yazımıza burayı tıklayarak göz atmanızı tavsiye ediyoruz. 

NOT: Sitemiz üzerinde yayımlanan dilekçe örnekleri tamamen bilgilendirme amaçlı olup, herhangi bir hak kaybına uğramamak için yine de konusunda uzman bir hukukçudan yardım alarak, nihai kararın tarafınızca verilmesi ve buna göre bir dilekçe yazılıp resmi merciilere müracaatta bulunulmasında fayda vardır.

Önceki Yazı

Nüfus Kaydının Düzeltilmesi Davası

icra Takibi Nedir Nasıl İtiraz Edilir

Sonraki Yazı

Yorum yapın

Önceki yazıyı okuyun:
Nüfus Kaydının Düzeltilmesi Davası

Nüfus kaydının düzeltilmesi ile ilgili açılan bir çok değişik dava türü mevcuttur. Nüfus kaydının düzeltilmesi davaları; yaşla ilgili, isim veya...

Kapat