Okul Müdürlüğüne Dilekçe Örneği Lise ve Ortaokul

A+
A-

Resmi kurumlarda her ne kadar çoğu işlemimizi sözlü beyanlarla halledebiliyor olsak da; aslına bakıldığında hem sonradan herhangi bir hak kaybı yaşamamak adına hem de işin resmiyete bindirilmesi amacıyla yazılı başvuru her zaman daha doğru bir davranış olacaktır. Sitemizde siz değerli okurlarımız için yüzlerce dilekçe örneği paylaştığımız üzere; bugünkü yazımızda ise; okul müdürlüğüne dilekçe örneği paylaşımında bulunacak ve yine Okul Müdürlüğüne dilekçe yazarken ne yapmalı ve nelere dikkat etmeli kısaca bahsedeceğiz.

okul müdürlüğüne dilekçe

Okul Müdürlüğüne Dilekçe Örneği Lise ve Ortaokul

Okul Müdürlüklerine Dilekçe İle Başvurun

Gerek öğrenciler ve gerekse de öğrencilerin velileri; okul müdürlüğüne herhangi bir konuda şikayette ya da herhangi bir konu için talepte bulunacağı zaman bunu dilekçe ile yapması daha sağlıklıdır. Bunun sebebi ise; dilekçeyi alan Okul müdüriyetinin, Anayasa gereğince dilekçeyi işleme alıp, bu dilekçe ile ilgili gereğini yaparak ya da neden yapılamadığına dair başvurucu kişiye bilgi vermesi gerekecektir. Bunun için de yasal süre kanunlarda belirtilmiştir.

Okul Müdürlüğüne Dilekçe Yazarken Neye Dikkat Edilmeli

Genel itibariyle dilekçe yazarken dikkat edilmesi gereken kurallar belli olup, Okul Müdürlüğüne hitaben yazacak olduğunuz dilekçelerde de bunları uygulamanız gerekecektir. Yine de genel anlamda bu kurallardan bahsedelim.

Tarih

Dilekçenizde muhakkak bir tarih olmalıdır. Günün tarihini atmanız gerekmektedir.

Muhatap

Okul Müdürlüğüne dilekçe örneği lise, ortakul artık hangi okula hitaben hazırlanacaksa, ilgili kurum yazılmalıdır.

Talep ve Açıklamalar

Talebiniz ile ilgili konuyu kısa ve öz bir şekilde çok hikayeye kaçmadan anlatmak gerekecektir. Üst makam olduğu için dilekçenin sonu ise “Arz ederim” şeklinde bağlanmalıdır.

Ad Soyad İmza

Dilekçenizi bitirdikten sonra adınızı soyadınızı ve imzanızı atmanız gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İki Kişi Arasında Düzenlenen Sözleşme Örneği : Nasıl Düzenlenir

Ekler

Dilekçeniz ekinde herhangi bir belge ibraz ediyorsanız, bu durumda muhakkak bunu da dilekçeniz sonunda EKLER diye bir bölüm açarak belirtmelisiniz.

Okul Müdürlüğüne Ne Tür Dilekçeler Verilebilir

Okul Müdürlüğüne verilebilecek dilekçeler arasında; öğretmen şikayeti, okul ile ilgili bir talep hakkında, vs. gibi bir çok konuda olabilecektir. Dilekçe örneklerimizdeki talepler tamamen kurgu olup, bunları kendinize göre uyarlamanız gerekecektir.

Okul Müdürlüğüne Dilekçe Örneği Lise Ortaokul

okul müdürlüğüne dilekçe

Okul Müdürlüğüne Talep Dilekçesi

Okul Müdürlüğünden Öğrenci Belgesi Talebi Dilekçesi Örneği

okul müdürlüğüne dilekçe

Okul Müdürlüğüne Dilekçe Örneği Lise

Okul Müdürlüğüne Dilekçe Örneği Lise ve Ortaokul PDF indirmek için;

Okul Mudurlugune Aile Birligi Odemeleri ile ilgili dilekce ornegi

Okul Mudurlugune Ogrenci Belgesi Talebi icin dilekce ornegi

Okul Mudurlugune Ogretmen Sikayeti icin dilekce ornegi

Sitemizde yer alan diğer okul dilekçe örnekleri için buraya tıklayınız.

 ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Okul Dilekçe Örnekleri

Okul hayatımızda da çoğu işlemler için gerek okul idaresine yani okul müdüriyetine ve de gerekse Okul Aile Birlikleri 'ne dilekçe...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016