Özel Okul Teşvik Başvurusu Nasıl Yapılır ve Başvuru Tarihleri

A+
A-

MEB tarafından açıklanan Özel Okul Teşvik Başvurusu hakkında merak ettiğiniz bütün soruların cevaplarını bu makalemiz üzerinden bulabilirsiniz. Son zamanlarda eğitim öğretim alanında yapılan düzenlemelerden sonra, özel okullarda eğitim alacak olanları teşvik etmek amacıyla çıkartılan bu programın detaylarını açıklamak istiyoruz.

10 Ağustos 2017 tarihinde başlanacak olan bu teşvik çalışmalarının 6 Eylül tarihine kadar devam edeceği açıklandı. 2017 yılı içerisinde alınacak olan teşviklerinin tamamını buradan açıklayan MEB’in yayınladığı rehberin buradan açıklayalım.

özel okullarda devlet teşviği

ozel okul devlet tesvik odemesi basvurulari ne zaman basliyor

Başvuru nasıl yapılır?

Bu destekten faydalanmak isteyenler E-okul üzerinden veya MEBSİS üzerinden başvurularını yapabilmektedir. Burada sizlerden istenecek olan bilgileri eksiksiz olarak ve doğru şekilde dolduranız son derece önemlidir. Aksi durumda yapmış olduğunuz başvuruların geçersiz sayılacağını belirtmek istiyoruz. MEBSİS veya E-okul üzerinden yapılacak olan başvurunun olumlu sonuçlanmasından sonra kazananların listesi MEB’in internet sitesi üzerinden açıklanacaktır. 14 Eylül tarihinde sona erecek olan tercih süresinden hemen sonra 15 Eylül ile 22 Eylül tarihleri arasında başvuru yapma fırsatını kaçıran öğrenciler için ek kontenjan süresi açılacaktır.

Özel Okul Teşvik Başvurusunun şartları

  • Öncelikli olarak T.C vatandaşı olmanız gerekmektedir.
  • Okul öncesinde eğitim alacak olanlar yani 2002 yılı ile 2013 yılları arasında doğmuş olma şartı aranmaktadır.
  • İlkokul 1. Sınıfa kayı yaptıracak olan öğrenci adayları için 30 Eylül 2017 tarihine kadar kayıt yaptırma şartlarına sahip olması gerekmektedir.
  • Orta öğretimin ilk aşaması olan 5. Sınıflar için ortaokul veya imam hatip ortaokuluna kayıt yaptırma şartlarına sahip olması,
  • Orta öğretim kurumlarından eğitimlerine devam edecek olanlar için orta öğretime devam şartları aranmaktadır.
  • Bu desteği alacak olan öğrencilerde aranacak olan şartlardan bir tanesi de kayıt yapılacak olan yıldan bir önceki yıl içerisinde herhangi bir sınıf tekrarı yapmamış olmaktır.
  • Özel okul teşvik başvurusunu yapmak için o eğitim öğretim yılı içerisinde herhangi bir sürede eğitim ve öğretim hayatına ara vermemek aranan şartlar arasında gelmektedir.
  • Özel okul teşvik başvuru yapmak istediği okulun bu şartlara uyuyor olması da dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer almaktadır. Özellikle kayıt yaptırmak istediğiniz okulun bu türden bir okul olup olmadığına dikkat ediniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Vergi Borcu Yoktur Yazısı Dilekçe Örneği (Nasıl-Nereden Alınır)

MEB tarafından açıklanan yerleştirme takvimi

10 Ağustos ile 6 Eylül 2017 tarihleri arasında MEBSİS üzerinden başvurular alınacaktır. Aynı süre içerisinde E-okul üzerinde de başvurunuzu yapabilirsiniz. 7 Eylül tarihinden itibaren öğrencilerin tercih yapacakları liste yayınlanacaktır. 7 ile 14 Eylül tarihleri arasında ise öğrencilerin tercih işlemleri yapması gerekmektedir.

özel okullara teşvik başvuru işlemleri

ozel okul tesvik basvurusu nasil yapilir ve basvuru tarihleri nedir

15 Eylül 2017 tarihi itibarıyla öğrencilerin yerleştirme sonuçları MEB tarafından açıklanacaktır. 15 ile 22 Eylül tarihleri arasında ise Nakil ve Kesin kayıt işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

25 Eylül tarihinde yapılacak olan sürenin ise ek yerleştirme için açılan kontenjan olduğunu açıklamak istiyoruz. Son olarak ise 25 ile 29 Eylül 2017 tarihleri arasında Ek yerleştirme kayıt işlemleri açıklanacaktır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Özel Numaradan Arayanı Bulma Programı Var mı

Son günlerde sıkça karşılaştığımız sorunlardan biriside, Özel Numaradan Aranma ve Rahatsız edilme konusudur. Bu makalemizde bu konu ile ilgili neler...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016