PTT Kargo Cumartesi Çalışıyor mu PTT Kargo Çalışma Saatleri

A+
A-

PTT’nin özelleştirilmesinden sonra farklı sektörlerde hizmet vermeye başlamasıyla hizmet standartları ciddi şekilde artmış oldu. 2008 yılı itibariyle kargo taşımacılığına başlanıldığı da açıklandı. Kısa süre içerisinde büyük talep gören PTT Kargo, bu talep doğrultusunda bazı şubeleri için cumartesi günü de mesai kararı aldı. Bu kapsamda bazı PTT şubeleri cumartesi günü de açık ve dağıtım yapmaya devam ediyor.

Mesafeye göre değil ağırlığa ve kargonun boyutuna göre ücretlendirme yapması, genel itibariyle en ucuz ve kaliteli hizmeti sunması, ülkenin her yerinde şubesi bulunması, VIP servisi barındırması, SMS ya da mail ile kargo takibi yapılmasına imkan vermesi, personel olmasa dahi kargonun teslim alınmasını sağlayan kargomatik girişiminde bulunması PTT kargonun tercih edilmesinin başlıca sebeplerindendir.

ptt kargo hafta sonu açık mı

PTT Kargo Cumartesi Çalışıyor mu PTT Kargo Çalışma Saatleri

PTT Kargo ile ilgili genel anlamda bilgi verdikten sonra şimdi siz değerli okurlarımız için bu yazımızda PTT Kargo Cumartesi çalışıyor mu sorusuna cevap verecek ve genel anlamda ptt kargo çalışma saatlerini paylaşmaya çalışacağız.

PTT Kargo Çalışma Saatleri 2018-2019

PTT Kargo’nun ülke genelinde bazı istisnaları olsa da çoğu şubesi sabah saat 08:30’da açılır, akşam 17:00’da kapanır. 12:30 ile 13:30 arası öğle tatili süresince herhangi bir şekilde PTT şubesinden hizmet almak merkez ve dağıtım şubeleri haricinde mümkün değildir.

PTT Kargo Açılış Saati: PTT Kargo hizmeti sabah saat 08:30’da başlamaktadır.

PTT Kargo Öğle Tatili: PTT Kargo öğlen 12:30 ile 13:30 saatleri arasında hizmet vermemektedir. Bazı merkezler ve dağıtım şubeleri ise öğle arası yapmamaktadır.

PTT Kargo Kapanış Saati:  PTT Kargo 17:30’da hizmet vermeyi durdurmaktadır. Fakat bazı dağıtım şubelerinde sayım nedeniyle 18:30’a kadar şubede personel bulundurulabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Adliyeler Saat Kaçta Kapanıyor 2019

PTT Kargo Dağıtımı Ne Zaman Başlıyor: PTT Kargo saat 08:30’da hizmet vermeye başlar ve bu saat itibariyle şubeye uzaklığa bağlı olarak kargonun teslim edilmesi mümkündür. Dağıtım 17:00’da bitirilir.

PTT Kargo Hafta Sonu Çalışır Mı: PTT Kargo’nun bazı bölgelerdeki şubeleri Cumartesi günleri de çalışmakta ve dağıtım yapmaktadır. Şubeden şubeye farklılık gösteren bu durumda kişilerin kendisine dağıtım yapacak şubenin çalışma saatlerini öğrenebilmesi için En Yakın PTT uygulamasından yararlanması gerekir.

PTT Kargo Resmi Tatillerde Çalışır Mı: Yine bazı merkez ve dağıtım şubelerinin resmi tatillerde çalışması mümkündür. Bu PTT’nin kendi içerisinde alacağı bir karar olacağı için önceden bilinmesi söz konusu değildir. Resmi Tatiller genellikle VIP ve yüksek öneme sahip materyallerin teslimi için değerlendirilir.

ptt kargo hafta sonu açık mı

ptt kargo subeleri haftasonu calisiyor mu

PTT Kargo Kaç Günde Teslim Edilir: PTT Kargo, oldukça verimli bir iş sürecine sahiptir. Dolayısıyla kargonun teslim edilmesi konusunda tek belirleyici mesafe olacaktır. Kargonun taşra ve köylere normalde olduğundan daha uzun sürede ulaştırılması da söz konusu olabilir. PTT yine de kargonun kaç günde ilgili ile ulaştırılacağının bilinmesi adına bir web uygulaması hazırlamıştır. Kargosunun kaç gün sonra gönderim yapılacak ile ulaşacağını merak eden vatandaşlar PTT Kargo Teslim Süresi aracından yararlanabilir. Buradan elde edilen sonuç kargonun kaç gün sonra ilgili ile ulaşacağıdır, dağıtıma çıkarılması için en az 1 gün geçmesi gerektiği unutulmamalı ve gün sayısına en az artı 1 eklenmelidir.

PTT Kargo ya da PTT ile ilgili bir talebiniz veya şikayetiniz için PTT ye dilekçe yazabilirsiniz. Bu dilekçe örneğine sitemiz üzerinden de ulaşabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hamdi dedi ki:

    Ben PTT Kargo gibi ağır çalışan bir kargo görmedim. Diğer kargoların 24 saat dahi dolmadan teslim ettiği mesafedeki bir kargoyu PTT Kargo 5-6 günde teslim etmektedir. Ben Karabükte yaşıyorum telefon ile Karabük merkez, 100. yıl ve safranbolu şubelerini defalarca aramama rağmen bir Allahın kulu telefona bakmamaktadır. Bu 6 ay önce böyle idi bugün aradım durum yine aynı. Herhalde Türkiye geneli olarak telefonlar cevaplanmayacak diye bir genelge yayınlamış olmalılar. Çünkü başka bir anlam veremiyorum, bu nasıl bir vurdumduymazlıktır anlamıyorum. PTT ölmüş ama ağlayanı yok durumundadır. Mecbur kalmadıkça PTT kargonun yanından geçersem namerdim bu kadar illallah ettim. Bu kadar nefret ettim, o kadar şubeden birisi neden bir telefona bakmaz mantığıma sığmıyor. Kimseye tavsiye etmiyorum.


Önceki yazıyı okuyun:
PTT den Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır Kısa Anlatım

PTT’den para göndermek isteyenlerin merak ettiği sorunun cevabını buradan açıklamak istiyoruz. Özellikle bu konuda yapmanız gereken ilk adımın en yakın...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016