PTT Kargo Takip İşlemi Nasıl Yapılır En Kolay Yöntem

A+
A-

PTT’nin kargosu ile gönderilen ürünlerinizin takibini yapmak için izlemeniz gereken yolları buradan açıklamak istiyoruz. Son derece uygun fiyat garantisi ile gönderim sağlayan PTT’den göndermiş olduğunuz kargonun takibini de kolay yoldan yapabilirsiniz.

Uzun yıllardır ülkemizde kargo işlemlerini başarılı bir şekilde yerine getiren PTT’nin teknolojik gelişmelere de yakından ayak uydurması kargo takibinin yapılmasını kolaylaştırmıştır. Bu konuda birçok farklı yöntemi kullanarak sizlerde kargonuzun takibini kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

ptt kargo takip işlemi

ptt kargo takip islemi nasil yapilir en kolay yontem

PTT Şubelerinden Takip Etmek

Göndermiş olduğunuz kargonun takibini yapmak için PTT’nin en yakın şubesine giderek kargonuzun ne durumdPTTa olduğunuz öğrenebilirsiniz. Burada kargo gönderimi sırasında sizlere verilen kağıt üzerinde yazan gönderim numarasından kargonuzun takibi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Eğer elinizde kargo gönderim numarası yoksa bu sefer de gönderen kişinin T.C kimlik numarası ile birlikte bu işlem hakkında detaylı bilgi alma fırsatınız bulunmaktadır.

Barkod Numarası ile Takip Etmek

Kargo takip sırasında en sık karşılaşılan işlemlerin başında gelen bir diğer takip etme yöntemi de barkot numarası ile takip etmektedir. Bunu da isterseniz PTT’nin şubelerinde veya PTT’nin internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz kargo eğer gönderilen kişiye ulaşmamış ise barkot numarasını giriş yaparak kargonun şu an için nerede olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz. Bu işlemden sonra kargonuzun nerede olduğunu öğrenerek gönderilen kişiye bilgi verebilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan bu işlemi yaparak kargonuzun takibini yapabilirsiniz.

E-devlet Üzerinden Takip Etmek

Hayatımızı kolaylaştıran uygulamaların başında gelen E-devlet sistemi ile de PTT’den göndermiş olduğunuz kargoların takibini yapabilirsiniz. E-devlet sistemi üzerine giriş yaptıktan sonra buradan PTT bölümüne giriş yaparak “ Kargom Nerede “ bölümünden kargonuz hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Özellikle internetin olduğu her noktadan bu sisteme giriş yaparak dilediğiniz her an kargonuzun anlık olarak takibini yapmak bu sistem sayesinde artık giderek daha kolay bir hal almaktadır. E-devlet sisteminden giriş yaptığınız bu kargo takip bölümünde sizlerden istenecek olan bilgiler “ kargo takip numarası “ ve “ Barkot Numarası”dır. Bu iki numarayı sisteme girdikten hemen sonra karşınıza çıkacak olan güvenlik anahtarını da doğru bir şekilde girdikten hemen sonra kargonuzun takibini kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İzmir Büyükşehir Belediyesi Dilekçe Örneği ve İletişim Bilgileri

Cep Telefonlarından Takip Etmek

Kullanmakta olduğunuz cep telefonları ile de PTT kargo takip işlemini başarılı bir şekilde yapabilirsiniz. Android ve İOS işletim sistemi sahipleri cep telefonlarının mağazalarında bulunan PTT kargo uygulamasını cep telefonlarına indirerek buradan takip gerçekleştirme fırsatını bulabilirler. Sizlerde bu uygulamayı cep telefonlarınıza indirerek göndermiş olduğunuz kargoların takiplerini kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

ptt kargo takip sorgulama işlemi

ptt kargo takip ekranindan sorgulama islemi

PTT’nin kargo teslimat süreleri ise sabah 08.30 ile akşam 18.00 arasında yapılmaktadır. Gün içerisinde göndermiş olduğunuz kargonun teslimi sırasında kurye cep telefonu numarası ile gönderilen kişi ile iletişime geçerek kargonun gelmesine yakın bilgi vermektedir.

PTT ile ilgili talep ve şikayetlerinize konu dilekçe örneği için sitemizden bilgilere ulaşabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
PTT Kargo Cumartesi Çalışıyor mu PTT Kargo Çalışma Saatleri

PTT’nin özelleştirilmesinden sonra farklı sektörlerde hizmet vermeye başlamasıyla hizmet standartları ciddi şekilde artmış oldu. 2008 yılı itibariyle kargo taşımacılığına başlanıldığı...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016