Sağlık Bakanlığı Şikayet Hattı SABİM ALO 184 (Tüm Detaylar)

A+
A-

Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezinin kısaltılmış adı olan SABİM, Sağlık Bakanlığı birimleri ile ilgili vatandaşların daha etkin ve hızlı bir şekilde talep, öneri, görüş ve şikayetlerini iletebilmeleri amacıyla faaliyete geçirilmiş bir uygulamadır. Bu yazımızda SABİM ile ilgili ayrıntılı bilgi vermeye, Sağlık Bakanlığı bünyesinde bulunan birimler ile ilgili (Devlet Hastanesi, Sağlık Ocağı vb.gibi) yapılacak talep ve şikayetlerinizin SABİM ile nasıl yapılacağı konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

sabim şikayet hattı

sabim alo sikayet

SABİM Nedir

SABİM Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezinin kısaltılmış adıdır, 2004 yılında dönemin Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından faaliyete sokulmuştur. SABİM’in kurulmasındaki amaç Sağlık Bakanlığında yaşanan sorunlarla ilgili hızlı ve etkin bir şekilde çözüm üretmek ve yaşanan sorunlarla ilgili Sağlık Bakanlığı teşkilatının en üst noktasına kadar zaman kaybı olmadan bilgilendirme yapmaktır. Bununla birlikte SABİM’e başvuran vatandaşların yaşadıkları sorunlara da zamanında ve etkili çözüm üretmek amaçlanmaktadır.

SABİM’e Nasıl Başvuru Yapılır

Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi olan SABİM aracılığıyla, vatandaşlar SABİM ALO 184 nolu telefon hattını kullanarak Sağlık Bakanlığına bağlı Hastane, Sağlık Ocağı, Aile Sağlığı Merkezi veya diğer birimlerde yaşadıkları sorunlarla ilgili eleştiri, talep, öneri ve şikayetlerini dile getirebilirler. Ayrıca vatandaşlar hastanelerde yaşadıkları olumsuzluklarla ilgili ALO 184 nolu telefon hattı aranarak yaşadıkları problemlerin çözüme kavuşturulmasını talep edebilirler.

Sağlık Bakanlığı birimleri, Hastane ve Sağlık Ocakları ile ilgili yapılan eleştiri ve şikayetler SABİM yetkilileri tarafından değerlendirilerek sorunun çözümü amacıyla İllere göre sevki sağlanır, İllerde bulunan SABİM çözümleyicileri kendilerine iletilen problemleri (eleştiri ve şikayetleri) en kısa sürede çözümlemeye çalışır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kişisel Verilerin Kullanılması Kanunu Amaç ve Kapsamı

SABİM ALO 184 Çağrı Merkezi Çalışma Saatleri

SABİM ALO 184 Çağrı Merkezine vatandaşlar haftanın 7 günü günün her saatinde yani 7/24 ulaşabilirler. Vatandaşlar ALO 184 çağrı merkezindeki yetkililere Sağlık Bakanlığında, Hastanede, Sağlık Ocağında ve Aile Sağlığı Merkezinde yaşadıkları sorunları ve şikayetlerini günün her saatinde iletebilirler.

Sağlık Bakanlığı, Hastane, Sağlık Ocağı ve Aile Sağlık Merkezi Şikayet Dilekçesi

Vatandaşlar SABİM ALO 184 telefon hattını kullanarak çağrı merkezine eleştiri, öneri, talep ve şikayet kaydı oluşturabilecekleri gibi bunun haricinde 03122861357 numaralı hatta Faks çekilerek şikayet dilekçelerini gönderebilirler. Ayrıca vatandaşlar, Sağlık Bakanlığı, Hastane, Sağlık Ocağı ve Aile Sağlık Merkezi ile bu birimlerde çalışan doktor, hemşire ve diğer çalışanlarla ilgili şikayet dilekçelerini SABİM’in Ankara Balgat’da bulunan Ziyabey Caddesi 1419. Sokak’da bulunan adresine bizzat başvurarak verebilirler.

SABİM ALO 184 Çağrı Merkezine yapılacak olan ihbarların, asılsız ve iftira niteliğinde olması halinde bunun yasal sorumluluğu ihbarda bulunan kişiye ait olacaktır, bu nedenle yapılacak şikayetlerin asılsız ve iftira niteliğinde olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. İlgili ve alakalı daha önceden yayımladığımız İl Sağlık Müdürlüğüne Dilekçe Örneği konulu yazımızı da okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 31 YORUM
 1. Elvan Gözüpek dedi ki:

  Merhaba,Tekirdağ Namık Kemal üniversite hastanesi ile şikayetlerimi bildirmek istiyorum,yatan hastaların tahlilleri için 5 lt pet şişelerde biriktirilen idrarların belli bir saatte hastane koridorunda tartılması gibi bir uygulama söz konusu,bidonunu kapan sıraya giriyor,nasıl bir hijyen açığıdır bu anlayamadım.diğer konuda hastane çalışanlarının gece vardiyasında bu kadar gürültü yapması tahammül edilecek gibi değil,kimse uyumaya gelmiyor evet ama hastanın beden yorgunluğunu da gidermesi gerektiğini düşünüyorum

  1. Hikmet Ilgaz dedi ki:

   Merhaba Elvan Bey,
   Söz konusu şikayetinizi platformumuzda dile getirmenizin yanı sıra; yazımız içeriğinde belirttiğimiz şekilde süreci devam ettirmenizde yarar vardır. Özellikle bir dilekçe ile başvuruda bulunmanız, başvurunuzun daha fazla resmiyet kazanmasını sağlayacaktır. Ayrıca üniversite hastaneleri Rektörlüğe bağlı olduğu için konuyu ilgili üniversitenin rektörlüğüne ulaştırmanızda da fayda vardır.

  2. Nezaket ipek dedi ki:

   Sayın Sağlık Bakanı Sizden ricam önceden aile Polikliniği’nde ilaçlarımı yazdırıyorum şimdi yaz yazılan ilaçları eczanelerden alamıyorum diyabet tansiyon ve ilaçların bitiyor hastanede kendi doktoruma sıra alana kadar ilaçsız kalıyorum ve sıkıntı yaşıyorum Niye böyle bir program uyguladınız eskiden olduğu gibi aile polikliniklerinde tekrar almak istiyoruz �zellikle kalp cerrahi sıra almak için 15 gün beklemem lazım ve İlacım bitmiş alamıyorum Bence ürünlerin bitiyor alamıyorum bu konuda çok şikayetçiyim biraz sağlığımızı düşünse sayın Bakanım çok memnun oluruz Sizden ricam yine eskisi gibi aile polikliniklerinde ilaçlarımızı Eczaneden tekrar aynı şekilde almak istiyoruz o zaman aile polikliniklerinin niye kurdunuz sayın Bakanım Hiçbir işe yaramıyorsun zaman bir tahlili yapamıyorsun hasta olduğunda gittiğinde Hiçbir şey yapamıyorsun boşu boşuna Fuzuli olarak niye oralara vergi veriyoruz ilaçlarımızı yazıyorduk ne güzel niye böyle bir kanun çıkartınız bu konuda sizden yani şikayetçiyim Sağlık Bakanlığı’ndan şikayetçiyim

 2. hediye dedi ki:

  bugün catalca devlet cokayhastanesine gttim annmı götürdüm acile gttik ordaki dr by diyorum halil saral elinde telefon yüzümüze bkma gereği bile duymyn bi doktor diyorm annm 75 yaşında bi kadın bnde bizm sayemizde paranızı aliyosunz dedim sinirlenip bna bagrmaya basladi yorumu size birakiyorm

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba hediye hanım,
   Hastane doktor, hemşire ve hastane çalışanları ile ilgili şikayet ve talepleriniz SABİM ALO 184 hattını arayarak yapabilirsiniz, bu konuda daha ayrıntılı bilgi edinmek için ilgili makalemizi okuyabilirsiniz.

  2. Mihriban dedi ki:

   Merhaba Sinop Atatürk Devlet Hastanesi ile ilgili şikayetim olacak.Hastanedeki mr makinesi aylardır bozuk madur oluyoruz. Bir an önce müdahale edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

  3. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Mihriban hanım,
   Hastane ile ilgili şikayet ve taleplerinizi makalemizde belirttiğimiz şekilde SABİM ALO 184 nolu iletişim hattını arayarak sağlık bakanlığı iletişim merkezi yetkililerine bildirebilirsiniz.

  4. Pınar dedi ki:

   Merhabalar Hakkari Devlet Hastanesinde yaklaşık 6 aydır Üroloji doktoru yok. Çok zor durumda olan insanlar var neden doktor göndermiyorsunuz. Babam böbrek hastası ve sürekli başka bir şehire gitmek zorunda kalıyoruz. Buna artık bir çözüm bulun

  5. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Pınar hanım,
   Sağlık bakanlığına yapmak istediğiniz şikayetlerinizi makalemizde belirttiğimiz şekilde SABİM ALO 184 nolu telefon hattını arayarak iletişim merkezi yetkililerine iletebilirsiniz ayrıca CİMER aracılığıyla e-devlet üzerinden şikayette bulunabilirsiniz.

 3. Mukaddes Kırma dedi ki:

  İstanbul Siyami Ersek Kalp hastahanesi 16.katta kalp yetmezliğin den yatmakta olan Mehmet Kaplan’ın refakatin de bulundum.Hijyen ve duyarlılığın üst sınırda olması gereken bir bölüm olması gerekir iken,Oda içerisinde diğer hastanın eşi tarafından yapılan,idrar torbası Yıkama, (bir nevî diyaliz) işlemi sırasın da oda asitli idrar kokusu ve sağlıksız ortamın hepsi mevcut oluyor.Hemşireler den bazıları asla yüzümüze bakmayıp,kendi ara ların da alaycı ve küçümseyici davranıyorlar.Vicdanlı ve çok liyakatli hemşireler de var.İstediğimiz insani davranışlardır.Görevlerini yaparken,hasta yakınlarına insanî davranmaları,bizler hasta oluyoruz ki Türkiye Cumhuriyet’inin hastahaneleri de bize hizmet vermek için,o elemanları hastahanede görevlendiriyor.Duyarsız,robot gibi hemşireler istemiyoruz.Bu konu da görevliler sürekli uyarılmalı, uzakta ki yakınları hastanın durumunu sorduğun da kesinlikle bilgi akışı yoktur deyip,duyarsız kalıyorlar.Kimdir bu personel ler.Bu vatanın evlatlarıyız.Bilgi edinme hakkımız vardır.Hizmet isteme hakkımız vardır.Kişilik sorunları olan egolu kişilerle bizi muhatap etmeyin.Hastamız var.Üzgünüz.Kaygılıyız.Uzak şehirlerden gelip,ilkel bir şekilde oralarda yaşamaya çalışıyoruz.Merhamet ve vicdanlı davranabilmek zor değil.Hastamıza birşey olur diye,çoğu davranışlara sessiz kalıyoruz.Olmaz olmaması gerek.şu an Ankara’ya döndüm.Yaşadığım stresten üç kez kriz geçirdim.Lütfen bu konuda gereğini yapın.

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Mukaddes hanım,
   Hastane, diyor, hemşire veya diğer hastane çalışanları ile ilgili şikayet ve taleplerinizi Sağlık Bakanlığı’nın iletişim hattı olan SABİM ALO 184 nolu telefon numarasını arayarak iletişim merkezi yetkililerine iletebilirsiniz, ayrıca e-devlet üzerinden CİMER aracılığıyla da başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 4. Erdoğan Turker dedi ki:

  Açıklamalı uygun

 5. Ceylan dedi ki:

  Merhaba Kars Harakani devlet hastanesi hakkında ki şikayetlerimi bildirmek istiyorum .
  Hastanede doktor kıtlığı var gibi 1 aydan beri cildiye polikliniğine geliyorum ve her seferinde ya doktor olmuyor ya da dolu. Randevusuz hasta almıyoruz deniyor randevu alıyoruz ertesi gün randevunuz doktorunuza uymadığı için iptal edilmiştir diyor. Personelin suratsızlığı da cabası. Yine Kars üniversite hastanesine gidiyoruz orda da aynı şeyle karşılaşıyoruz. madem hastane var hastaların ihtiyaçlarını sorunlarını gidersin. Gösteriş için yapılmasın bazı şeyler ve bu sorun giderilmeye çalışılsın.

 6. macit pehlivan dedi ki:

  Boğazlıyan(Yozgat) Devlet hastanesi diş kliniği Dr. Muhammed Çalış’a alt üst protez için tedavi oldum. Tedavim sonucunda gelen protezler ağzıma uyum sağlamadı.Yeniden ölçü alınıp protezimin düzeltilmesi yerine labratuardan gelen protezin kullanılması yönünde dayatma yapıldı. Yapılan protezi kabul etmeyip doktoruma iade ettim.Edevlet üzerinden protez hakkımı sorguladığımda 08.07.2023 tarihine kadar protez hakkım olmadığını gördüm. Kullanmadığım iade ettiğim protezimin kullanılıyormuş gibi işlem görmesi kabul edilemez bir durumdur. Durumun incelenip uğradığım maduriyetin giderileceğini umut ediyorum İlginize şimdiden teşekkür ederim

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Mecit bey,
   Sağlık Bakanlığı’nın iletişim hattı olan SABİM ALO 184 nolu telefon hattını arayarak hastanede karşılaştığınız sorunları, doktor, hemşire ve sağlık çalışanları ile sorunları iletişim merkezi yetkililerine iletebilirsiniz.

 7. Zafer karakaya dedi ki:

  İzmir ilinde 2 gündür cildiye doktoruna randevu almak istiyorum malesef hiç bir ssk ve devlet hastanesinde doktor yok bu nasıl bir hizmettir anlayamadım acaba ben mi yanlış arıyorum dedim farklı dallarda doktor baktım var ama cildiye yok izinli iseler hepsine birden mi izin verilir bunu da anlamış değilim lütfen kısa sürede çözüm uretiniz tüm hastalar adına teşekkür ederim

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Zafer bey,
   Hastane, doktor ve hastane çalışanları ile ilgili şikayet ve taleplerinizi Sağlık Bakanlığı’nın iletişim hattı olan SABİM ALO 184 nolu telefon numarasını arayarak iletişim merkezi yetkililerine iletebilirsiniz.

  2. Dilek Seven dedi ki:

   Merhaba bugun bornova türkan öz ilhan devlet hastenesi semt polikliniğinden saat 8 de sıra aldım çocuk dr burcak kitiş dr gec geldi üstelik gelir gelmez hasta başlama yerine içersini düzenletti telefona baktı saat 9.33 2 inci sırayız hala bakılamadık

  3. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Dilek hanım,
   Sağlık bakanlığı çalışanları doktor ve hemşireler ile ilgili şikayet ve taleplerinizi makalemizde belirttiğimiz şekilde Sağlık Bakanlığı’nın şikayet ve talep hattı olan SABİM ALO 184 nolu telefon hattını arayarak iletişim merkezi yetkililerine iletebilirsiniz.

 8. Hamdi dedi ki:

  Yatalak Ağır hasta Anneme elektronik yatak istedik.Karabük il sağlık müdürlüğü çalışanı o gün gelen yatakları dağıtıp bize hurda çalışmayan arızalı hasta yatağını zimmetledi.bu mu yatalak hastaya reva görmek.hiç vermese bu kadar aşağılandığımızı hissetmezdik.nerde devlet vatandaşına sağır kör olmuş.hiç bir kuruma derdini anlatamaz oldu vatandaşımız.suriyeli ıraklı göçmenlere muhatap var bize niyr yok acaba.

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Hamdi bey,
   Sağlık bakanlığı çalışanları, hemşire veya doktorlarla ilgili şikayetlerinizi Sağlık Bakanlığı’nın şikayet ve talep hattı olan SABİM ALO 184 nolu telefon numarasını arayarak iletişim merkezi yetkililerine iletebilirsiniz.

 9. Leventkaya dedi ki:

  Ben Levent
  Yurt dışında yaşıyorum . Tatil için vatana geldim, ailem ile . 10 yaşındaki kızım 12/08/2019 tarihinde köyümüzde 3 metre yüksekliğindeki evden düştü ilk müdahale ilçede yapıldı . Görevliler imkanlar yetersiz diye Kayseri şehir hastanesine sevk ettiler . toplamda 60-70 dakikada Acile ulaştık . Ameliyat kararı alındı . Çünkü omuz çıkmıştı ve omuz çıkarken kemikleri parçalayıp çıkmıştı …. 13/08/2018 günü kızım narkoz ile ameliyat oldu sargı ile odaya geldi 14/08/2019 taburcu olduk
  Ama bütün gece çocuğum acılar içinde kıvrandı
  15/08/2019 günü evime en yakın acil e gittik . Ortobedi uzmanı doktor bey çocuğun durumu iyi değil acilen ameliyat olması gerek dedi. Günlerdir zaten Psikolojik olarak perişan olmuştuk . İkinci ameliyat haberi bizi iyice yıktı . Aynı gün kızım ameliyat oldu. Şükür ki ikinci ameliyat başarılı geçti
  Bir gün önce taburcu edilen çocuğa beş tane platin takıldı ….
  Benim sorum : önceki doktor …neden… böyle bir hata yaptı ve 10 yaşındaki bir çocuğa bu eziyeti yaptı

  Ben hiç kimseden bir şey istemiyorum . sadece bana ulaşırsanız bu doktor arkadaşın başka birisini acı yaşatmasın istemiyorum
  Saygılarımla

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Levent bey,
   Öncelikle geçmiş olsun, Sağlık Bakanlığı’nın şikayet ve talep hattı olan SABİM ALO 184 nolu telefon hattını arayarak iletişim merkezi yetkililerine şikayetlerinizi iletebilirsiniz, sağlık bakanlığı iletişim merkezi yetkilileri tarafından sikayetiniz ilgili birimlere aktarılacaktır.

 10. Şenol dedi ki:

  Bu aksam saat 20 00 da konya Kadınhanı devlet hastanesine gittim oğlum kötü şekilde öksürüyodu sıra aldım bir buçuk saat sıra bekledim 120 sıra benimdi sonra 121 122 123 bunlar geldi girdiler benim sıra noldu dedim biz çagirinca girin içeri diye beni tersledilir muane olmadan çıktım geldim bu tür olayları neden hiç kimse denetlemiyor doktorun elinde tel msj yazio yazık değilmi bizlere hakkımızı aradikmiydi suçlu biz oluyor devlet yok yiyen çok devleti

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Şenol bey,
   Hastane çalışanları, hemşire, ebe ve doktorlar ile ilgili şikayet ve taleplerinizi makalemizde belirttiğimiz şekilde sağlık bakanlığına ait şikayet ve talep hattı olan SABİM ALO 184 nolu telefon hattını arayarak iletişim merkezi yetkililerine iletebilirsiniz.

 11. Leyla erors dedi ki:

  Merhaba ben hemsireyim ayni zamanda tıp 1 dm hastasiyim vardiyalı işlerde çalıştırılamaz diye bir heyet raporum var bu rapordan ötürü verildigim yer çocuk kan alma plk sadece mesai çalışıyorlar diye beni böyle yoğun ve stresli bir birime verdiler bunun için o kadar çok uğraştım ki idare takmiyo bile çok sıkıntılı zamanlar yaşadım ve artık nöropati de başladı ben bu durumu kime şikayet edeceğimi gerçekten bilmiyorum sabim böyle bir konuda bana destek olabilecek bir platform mu

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Leyla hanım,
   İl sağlık müdürlüğüne basvurarak rahatsız olduğunuzu belirtip buna ilişkin raporları ibraz edebilirsiniz, ayrıca CİMER başvurusu da yapabilirsiniz,

 12. selim ömeroğlu dedi ki:

  Esenler avicenna hastanesinde Serçin Ordu hanımefendiye 6-7 aydan beri gidip geldik çocuğumuzun sağlam olduğunu hiçbir sıkıntısı olmadığını söyledi eşimin 26.06.2019 16.00 gibi sancısı tutunca işten eve sonrada avicenna ya geldik 16.35 gibi doktor yoktu sekreteri NST den kayıt açmamızı söyledi,kayıt açtım doğumhaneye çıktık.kübraebe aldı eşimi NST ye gerek yok deyip paranızı iade alın dedi. Direk doğumhaneye aldı. Doğum başladı dendi. 6 cm açıklık var dendi.Doğumhanedede NST ye bağlamadılar.(normalde doğum esnasında muhakkak kalp atışlarının dinlenmesi gerekiyormuş)Direk müdahale etti.kübraebe Eşime ‘bir bana bak-sakin ol- panik atak hastasımısın-bu senin 2. Doğumun olduğuna eminmisin-niye ağlıyorsun-kendine gel-çocuk gibi ağlıyosun-acı çekicenki anne olasın-bunları derken çocuğun kafasını çeviriyor çok acı çektirdiler doktor hala yok.şerife ebede bunları görünce napıyor gibisinden bakmış eşimde ben seni istemiyorum acıtıyorsun deyince. ebekübra eldivenlerini yere fırlatarak bu hastalar senden yüz buluyor kolaysa gel sen yap diyor. burda çocuk doğuyor ebe yere eldiven fırlatıyor ya çocuğuma o esnada bir şey olmuşsa diye düşünüyor insan.ıkınma isteğim geldiğinde bana dur ıkınma doktor gelmedi doktorun gelmesiyle çocuğun doğması bir oldu.OĞLUM 54CM 3.900 GR DOĞDU.direk yoğun bakıma aldılar birisi Kordon dolandı dedi biri nefessiz kaldı dedi solunum sıkıntısı çekiyor dedi KİM NE YAPMIŞSA ALLAH’INDAN BULSUNLAR. Ben bunları duyunca baş hemşireye çıktım 6. Kat şikayetlerimi dile getirdim yanlış anlaşılma var iletişimsizlik var gibisinden söyleyip dilekçe yazmamı söyledi. Yazdım. Ertesi gün tekrar 6. Kata çıktım dilekçenin sonucunu öğrenmek istedim baş hemşire odaya geldi 2. Dilekçeyi yazdım verdim.Ben elemanıma güveniyorum dedi. 1 hafta sonra tekrardan baş hemşireye çıktım dilekçenin sonucunu öğrenmek için söylediği ‘ ne yapmamı istiyorsun o benim 5 yıllık çalışanım hemen dışarı atamam ancak uyarı cezası verebilirim.istersen git avukata sor buranın sahibinin haberi varmı dedim yok peki onla görüşmek istediğimi söyledim görüşebilirsin dedi.1 haftayı buldu onunla görüşmem gittim yok,gelmedi dediler.görüşmem gayet iyi geçti dinledi hak verdi o ebe 5 seneden beri burda nasıl çalıştı bugibi şikayetlerden haberimiz yok deyip en kısa sürede işten çıkaracağını söyledi ona güvenerek üstüne düşmedim bugun öğreniyorumki hala çalışıyor.TEK GAYEM EŞİME YAPILANLAR SİZEDE YAPILMASIN
  en bunları duyunca baş hemşireye çıktım 6. Katta
  şikayetlerimi dile getirdim. Kübraebeyle arasında yanlış anlaşılma var iletişimsizlik
  var gibisinden söyleyip geçiştirdi. Dilekçe yazmamı söyledi. Yazdım. Ertesi gün
  tekrar 6. Kata çıktım dilekçenin sonucunu öğrenmek istedim baş hemşire odaya
  geldi 2. Dilekçeyi yazdım verdim. Ben elemanıma güveniyorum dedi.**3 gün sonrada
  oğlum vefat etti**1 hafta sonra tekrardan baş hemşireye çıktım dilekçenin
  sonucunu öğrenmek için bana söylediği söylediği ** ne yapmamı istiyorsun o
  benim 5 yıllık çalışanım hemen dışarı atamam ancak uyarı cezası verebilirim.
  İstersen sen git avukatına sor işten çıkartma gibi bir şey benden bekleme **buranın sahibinin haberi var mı dedim yok diyor *bunun gibi konuları onla
  paylaşmıyoruz peki *burada çocuk vefat etti şaibeli nedeni belli değil ebe
  doğum esnasında yere eldivenleri fırlatıyor belki o esnada nefes alamadı
  diyorum bu kadar basit konu mu? Sahibiyle görüşmek istediğimi söyledim görüşebilirsin
  dedi. 1 haftayı buldu sahibiyle görüşmem gittim yok dediler, gelmedi dediler
  cumadan sonra gelecek dediler. Bir aracı sayesinde randevu alıp görüştük.
  Görüşmem gayet iyi geçti dinledi beni hak verdi empati yaptı kübra ebe burda 5 seneden beri burda nasıl
  çalıştı bunun gibi şikayetlerden neden haberimiz yok*eşime kübra ebenin yaptıklarını başkalarına da yapmış ama şikayetlerin üstünü baş
  hemşire örtmüş* en kısa sürede işten
  çıkaracağını söyledi. İçimi rahatlattı ona güvenerek üstüne
  düşmedim. Çünkü ben kendi kendimi yiyorum eşime eziyet edilmiş hem fiziki hem psikolojik oğlumun hakkını yedirmiyecem oğlum vefat etti
  acaba ne oldu ne olacak diye. İçim içimi yiyordu. Allah’a havale ediyorum hepsini 2 buçuk ay olacak bugün öğreniyorum ki
  hala çalışıyormuş. İşten çıkmamış. Tek gayem eşime yapılanlar başkalarına yapılmasın.

  Eşim psikolojik anlamda çöktü sürekli ağlıyor
  ilaçlarla ayakta duruyor uyku düzeni kalmadı evimizde odamız boş kaldı. Veren Allah Alan Allah amenna ama hastanedeki ebenin ve baş hemşirenin tavrı kabul edilir gibi değil. Şunu anladım ki
  doktorun bir fonksiyonu yok ebede iş bitiyor doktor serçin in 7 aylık hastasına
  bu kadar yapılanlardan haberi yok vede eşimi arayıp bir başın sağ olsun dahi
  demedi. 7 ay lik bir geçmişin var. Yazık 2 adet dilekçe ellerinde mevcut
  hala işten çıkartılmamış

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Selim bey,
   Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde çalışan tüm doktor, hemşire, ebe ve prsinelle ilgili şikayet ve taleplerinizi makalemizde belirttiğimiz şekilde Sağlık Bakanlığı’nın şikayet ve talep hattı olan SABİM ALO 184 nolu telefon numarasını arayarak iletişim merkezi yetkililerine iletebilirsiniz.

 13. Emrah Çağatay dedi ki:

  Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi cildiye kliğin de görevli Uzm. Dr Ömür Kocaoğlu nun 30.09.2019 tarhinde şahsıma verilen reçetenin başka bir hastaya olduğunu bugün eczanede ilaç alımı sırasında fark ettim böyle bir dikkatsizlik ciddi sorunların teşkil edebilr gerekinin yapılmasını önemle rica ederim

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Emrah bey,
   Sağlık bakanlığı çalışanları ile ilgili şikayet ve taleplerinizi makalemizde belirttiğimiz şekilde SABİM ALO 184 nolu telefon hattını arayarak iletişim merkezi yetkililerine iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
RTÜK e E Devlet Üzerinden Şikayet ve Memnuniyet Bildirme

e-Devlet aracılığıyla gerçekleştirilebilecek işlemlerin arasında RTÜK şikayeti de eklendi. Söz konusu hizmet sayesinde televizyon programlarıyla ilgili şikayet, öneri ve taleplerin...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016