Şekerbank ‘tan Konut Kredisinde Rekor Vade – 360 ay Taksit

A+
A-

Şekerbank’ın özellikle Mortgage kredileri için yönlendirdiği iştiraki Şeker Finans, Denizaşırı Özel Yatırım Kurumu (Overseas Private Investment Corparation – OPIC) ile yaptığı anlaşma sonucunda 200 milyon doların üzerinde kaynak elde etti ve bu kaynak sayesinde konut kredisi çekmek isteyen tüketicilere 30 yıla kadar vade imkanı sunmaya başladı.

Yalnızca bireysel tüketicilere sağlanan bu finansman ile uzayan vadeler tıpkı kira öder gibi ev sahibi olmayı mümkün kılıyor. Özellikle dar gelirli aileleri hedef alan bu girişim, milyonlarca asgari ücretli işçinin ev sahibi olmasına bir nebze daha imkan veriyor.

şekerbank konut kredisi

sekerbanktan konut kredisinde rekor vade 300 ay taksit

Kimler 30 Yıl Vadeli Konut Kredisi Kullanabilir?

30 yıl vadeli konut kredisi çekmek isteyen tüketicinin;

 • C. vatandaşı olması,
 • En az 18, en fazla 45 yaşında olması,
 • SGK bildiriminin yapılmış olması,
 • Başvuru sırasında geriye dönük en az 6 aylık maaş bordrosunun bulunması,
 • Gelir belgesi beyan edilebilmesi,
 • Gelir belgesi beyan edilemiyorsa veya serbest meslek icra ediliyorsa geçmişe dönük en az 12 aylık SGK bildiriminin yapılmış olması gerekiyor.

45 yaşından büyük tüketiciler, kullanacakları konut kredileri için vade yılı ile yaşları toplamı 75’i geçmeyecek şekilde ödeme planı oluşturabilir. Örneğin 60 yaşındaki bir tüketici konut kredisi başvurusu yapacaksa kullanabileceği maksimum vade 15 yıldır, ancak 65 yaşındaki bir tüketici en fazla 10 yıl vade ile kredi çekebilir.

şekerbanktan uzun vadeli konut kredisi

konut kredisi veren bankalar arasinda en uzun vade hangi bankada ? Cevap Şekerbank !

Şekerbank 30 Yıl Vadeli Konut Kredisi

Şekerbank’a bağlı Şeker Finans tarafından başlatılan kampanya kapsamında tüketiciler 30 yıla kadar vade ile kredi kullanabilme imkanına sahip. Vade fark etmeksizin razı olunması beklenen faiz oranı ise % 1,19.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Esnaf İçin Özel Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu kapsamda Şeker Finans aracılığıyla 30 yıl vadeli konut kredisi için başvuru yapan ve 100 bin TL kredi çekmek isteyen tüketicinin her ay 1207,07 TL taksit ödemesi yapması gerekir. Taksit ödemelerine ek olarak başvuru sırasında 560 TL’lik ekspertiz ücreti ve 150 TL’lik taşınmaz rehin ücretinin de ödenmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Şekerbank 30 Yıl Vadeli Konut Kredisi Başvurusu

Şekerbank’ın 30 yıl vadeli konut kredisi için başvuru iletecek tüketicilerin bunu Şekerbank şubeleri aracılığıyla yapması gerekir. Şekerbank, şimdilik tüketicilerin internet, SMS ya da çağrı merkezi aracılığıyla konut kredisi başvurusu yapmasına imkan sağlamamaktadır.

Kredi başvurusu yapacak tüketicilerin başvuru iletmeden önce satın alınması planlanan konutun krediye uygun olup olmadığını araştırması gerekir. Bunun belirlenebilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yetkilendirilen bir ekspertizin inceleme yapması gerekir. Bu incelemeden sonra konutun krediye uygun olduğu saptanırsa ekspertiz değerinin % 75’ine kadar kredi çekilebileceği hatırlanmalı ve % 25’lik peşinat hazır edilmelidir. Peşinat ile ilgili sürecin de tamamlanmasına istinaden;

şekerbanktan konut kredisi nasıl alınır

en uzun vadeli konut kredisi sekerbankta 360 ay olarak belirlenmistir. Şekerbanktan 360 ay vadeli konut kredisi nasıl çekilir ?

 • Konut kredisi başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı
 • Maaş bordrosu veya vergi levhası ( Belgelenebilecek bir gelir yoksa teminat ya da ipotek gösterilebilecek mal varlıklarının beyanı)
 • Oturmaya hazır/tamamlanmış daire için alınacak inşaat ruhsatı ve kat irtifakı belgesi,
 • Kat mülkiyet tapusu,
 • Ekspertiz raporu gibi belgelerle şubeye gidilmesi gerekir.

Bu belgelerin ibraz edilmesi sonrasında çok kısa sürecek bir konut kredisi başvuru talebi oluşturularak, operasyon birimine gönderilecek ve kredi notuyla ilgili son incelemenin de yapılmasıyla konut kredilendirme süreci başlamış olacaktır.

şekerbank konut kredisi

sekerbank konut kredisi 360 ay vade icin ornek odeme plani

Şekerbank 30 Yıl Vadeli Konut Kredisi Özellikleri

 • Kredi başvurusu ilettikten ve krediyi kullanmaya başladıktan sonra erken kapama yapmak isteyen tüketicilerin şubelerle iletişime geçmelidir, erken ödeme komisyonu kalan vade ve ödeme miktarına bağlı olarak değişkenlik gösterecektir.
 • Kredi taksit ödemesinin gününden önce ödenmesi halinde erken ödeme cezası uygulanır,
 • Gerekli belgeler eksiksiz şekilde bulunuyorsa başvuru yapıldığı gün ön onay verilir, ikinci gün ekspertiz konutla ilgili inceleme yapar, üçüncü gün tapu idaresine gidilir ve beşinci gün de konut kredilendirilir.
 • Satın alınması planlanan konutun ekspertiz değerinin en fazla % 75’ine kadar kredi sağlanabilir, % 25’lik kısım tüketici tarafından peşinat olarak bulundurulmalıdır.
 • En fazla 900 bin TL kredi çekilebilir.
 • Satın alınacak konutun tamamlanmış ve oturmaya hazır olması gerekir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kredi Notu Düşük olanlara Bu Bankalar Kredi VeriyorZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
SEÇSİS Nedir Güvenli midir

Dünyada ki benzer örnekleri gibi ülkemizde de bilgisayar ve bilişim teknoloji sistemleri kullanılarak elektronik yolla seçim işlemlerinin yapılması amacıyla çalışmalar...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016