Sıfır Faizli KOSGEB Kredisi 2019 Yılında da Verilecek 50 bin TL Hibe

A+
A-

2019 yılı içerisinde verilecek olan KOSGEB destek projeleri açıklandı. 2017 ve 2018 yılı içerisinde girişimcilere ve KOBİ’lere özel olarak sunulan 50 Bin TL hibe kredi türüne olan başvuru sayısının çok fazla olmasından sonra KOSGEB 2019 yılı içerisinde de aynı destek programı ile hizmet vereceğini açıkladı. 2017 yılı ile 2018 yılları arasında farklı hizmet programlarını da açıklayacak olan KOSGEB bunun sistem üzerinden kullanıcılarına duyuracağı açıklandı. KOSGEB veri tabanı üzerinden sisteme giriş sağlayarak sizlerde bu detaylar hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz.

sıfır faizli kosgeb kredisi

Sıfır Faizli KOSGEB Kredisi 2019 Yılında da Verilecek 50 bin TL Hibe

KOSGEB Hibe Kredi destek programları

2018 yılında geçerli olan birçok destek programının 2019 yılı içerisinde de devam edeceği açıklandı. Aynı zamanda daha farklı hibe programları ile girişimcilere de destek vermesi düşünülen KOSGEB’in 2016 yılının başlarında bu programları açıklaması beklenmektedir. 2018 yılı içerisinde yer alan programlar kapsamında 32 saatlik eğitim alan girişimcilerin almış olduğu 50 Bin TL hibe kredi türünün aynı şekilde devam edecek olması beklenmektedir. 50 Bin TL hibe kredinin yanı aynı zamanda 100 Bin TL 0 faizli kredi imkanı da sunan KOSGEB’in bu rakamı biraz daha yukarıya çekmesi bekleniyor. Özellikle üst limit olarak 1.000.000 TL Belirleyen kurumun bu konuda girişimcilerden beklentilerini program dahilinde açıklaması beklenmektedir.

Ancak 2018 yılı bütçe kanunu içerisinde açıklanması beklenen bu hibe kredi türlerinin ne zaman netlik kazanacağı konusunda henüz bir şey söylemek doğru olmaz. Ancak bu hibe kredi türlerinden 2019 yılında en kötü ihtimal aynı şekilde devam etme fırsatını da bulacaksınız. Daha önce bu kredi türlerinden almış olanların programa başvurma şansları konusunda da henüz netlik kazanan bir durum söz konusu değildir. Ancak gelen taleplerin çok fazla olması durumunda daha önce bu hibe krediden almış olanların programdan yararlanmayacağı tahmin edilmektedir.

Destek programları kapsamında 6 ana bölgenin olması alınacak olan rakamlarında farklılık göstermesine neden olmaktadır. Bu yüzden sizlerde artık sistem üzerinden alacağınız hibe kredi türlerinin hangi bölge içerisinde yer aldığını veri tabanı üzerinden öğrenme şansını bulmuş olacaksınız.

kosgeb sıfır faizli kredi

kosgeb 2019 de sifir faizli kredi verecek mi 

İşbirliği ve Güç birlik destek programları KOSGEB

KOSGEB tarafından 2016 yılında başlatılan ve 2018 yılında da devam etmesi beklenen bu proje kapsamında destek üst limitinin 1.000.000 TL olduğunu biliyoruz. Bu rakamın % 30’u yani 300 Bin TL’si hibe kredi olarak verilirken geri kalan % 70’i yani 700 Bin TL’si 0 faizli olarak sunulmaktadır. 2 yıldır devam eden bu programın aynı zamanda 2018 yılı içerisinde de devam etmesi beklenen programlar arasında yer almaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  KOSGEB Mülakatında Dikkat Edilmesi Gerekenler?  Ne Gibi Sorular Geliyor?

KOBİ’lere destek programları

KOBİ’lerin ortaya sunduğu projeler için destek programlarını açıklayan KOSGEB bu konuda 3 yıllık bir çalışma programı oluşturdu. 2016 yılı içerisinde faaliyete geçirdiği bu projenin 2019 yılına kadar devam etmesi planlanmaktadır. Ancak bu projeye başvuruda bulunmak isteyen KOBİ’lerin özelikle alacakları üst limit kredi oranın 150 Bin TL olduğunu belirtmek istiyoruz. KOBİ’lerin açtığı iş yerlerinde sundukları projeleri desteklemek amacıyla sunulan bu destek programından dilediğiniz zaman bilgi alabilirsiniz.

kosgeb sıfır faizli kredi

kosgeb sifir faizli geri odemeli kredi 2018

KOBİGEL programları ve detayları

KOSGEB’in sunduğu destek programları arasında yer alan bu hizmet kapsamında verilen hibe kredi türünün 300 Bin TL olduğunu belirtelim. Özellikle girişimcilere özel olarak sunulan bu kredi türünde şirketlere aynı zamanda avans ödeme sisteminin de getirilecek olması dikkatlerden kaçmadı. Bu yüzden 2019 yılının KOSGEB için son derece hareketli geçmesi beklenmektedir. Sizlere bu hibe kredi türlerinden gelen haberlerin detaylarını öğrenmek için sitemizde bulunan yazıları sıklıkla takip edebilirsiniz. Aynı zamanda merak ettiğiniz soruların cevaplarını sitemizde bulunan yorumlar kısmına da yazarak detaylı bilgi alabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 41 YORUM
 1. Sevinç dedi ki:

  Merhaba 10 şubat kredi başvurular başlatacak söylentisi var dogrumudur

 2. Sevinç dedi ki:

  Marhaba kosgeb kredi başvurular hakkında son gelişme nedir bilgi verirseniz sevinirim

 3. Sevinç dedi ki:

  Merhaba kosgeb krediler için neden yetkililer bir açıklama yapmıyor olumlu olumsuz hiç açıklama yok

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Sevinç hanım, bildiğiniz üzere ülkemiz son zamanlarda hayli zor bir dönemden geçmekte, öncelikli olarak iç ve dış güvenlikle ilgili çalışmalar ele alınmakta ve gündemde tutulmaktadır, ancak yakın zamanda KOSGEB ile ilgili olumlu gelişmelerin olacağını düşünüyoruz.

 4. Sevinç dedi ki:

  Merhaba kosgeb kredi baş vurulardan başlama tarihî belli olucakmı

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Sevinç hanım, KOSGEB kredisi başvurusu için gerekli şartları taşımanız halinde proje dosyası ile birlikte dilediğiniz tarihte başvurabilirsiniz. Projeniz KOSGEB yetkilileri tarafından değerlendirilerek tarafınıza bilgi verilecektir.


Önceki yazıyı okuyun:
Siyasi Parti Üyeliği İle İlgili Tüm Detaylar

Bu makalemizde siyasi parti üyeliği ile ilgili merak edilen siyasi parti üyeliği nasıl yapılır, kimler siyasi parti üyesi olamaz gibi...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016