Sıfır Faizli KOSGEB Kredisi 2019 Yılında da Verilecek 50 bin TL Hibe

2019 yılı içerisinde verilecek olan KOSGEB destek projeleri açıklandı. 2017 ve 2018 yılı içerisinde girişimcilere ve KOBİ’lere özel olarak sunulan 50 Bin TL hibe kredi türüne olan başvuru sayısının çok fazla olmasından sonra KOSGEB 2019 yılı içerisinde de aynı destek programı ile hizmet vereceğini açıkladı. 2017 yılı ile 2018 yılları arasında farklı hizmet programlarını da açıklayacak olan KOSGEB bunun sistem üzerinden kullanıcılarına duyuracağı açıklandı. KOSGEB veri tabanı üzerinden sisteme giriş sağlayarak sizlerde bu detaylar hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz.

Sıfır Faizli KOSGEB Kredisi 2018 Yılında da Verilecek 50 bin TL Hibe

KOSGEB Hibe Kredi destek programları

2018 yılında geçerli olan birçok destek programının 2019 yılı içerisinde de devam edeceği açıklandı. Aynı zamanda daha farklı hibe programları ile girişimcilere de destek vermesi düşünülen KOSGEB’in 2016 yılının başlarında bu programları açıklaması beklenmektedir. 2018 yılı içerisinde yer alan programlar kapsamında 32 saatlik eğitim alan girişimcilerin almış olduğu 50 Bin TL hibe kredi türünün aynı şekilde devam edecek olması beklenmektedir. 50 Bin TL hibe kredinin yanı aynı zamanda 100 Bin TL 0 faizli kredi imkanı da sunan KOSGEB’in bu rakamı biraz daha yukarıya çekmesi bekleniyor. Özellikle üst limit olarak 1.000.000 TL Belirleyen kurumun bu konuda girişimcilerden beklentilerini program dahilinde açıklaması beklenmektedir.

Ancak 2018 yılı bütçe kanunu içerisinde açıklanması beklenen bu hibe kredi türlerinin ne zaman netlik kazanacağı konusunda henüz bir şey söylemek doğru olmaz. Ancak bu hibe kredi türlerinden 2019 yılında en kötü ihtimal aynı şekilde devam etme fırsatını da bulacaksınız. Daha önce bu kredi türlerinden almış olanların programa başvurma şansları konusunda da henüz netlik kazanan bir durum söz konusu değildir. Ancak gelen taleplerin çok fazla olması durumunda daha önce bu hibe krediden almış olanların programdan yararlanmayacağı tahmin edilmektedir.

Destek programları kapsamında 6 ana bölgenin olması alınacak olan rakamlarında farklılık göstermesine neden olmaktadır. Bu yüzden sizlerde artık sistem üzerinden alacağınız hibe kredi türlerinin hangi bölge içerisinde yer aldığını veri tabanı üzerinden öğrenme şansını bulmuş olacaksınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  KOSGEB Parayı Ne Zaman Ödüyor (Hibe ve Kredi Ödemesi)

kosgeb 2018 de sifir faizli kredi verecek mi 

İşbirliği ve Güç birlik destek programları KOSGEB

KOSGEB tarafından 2016 yılında başlatılan ve 2018 yılında da devam etmesi beklenen bu proje kapsamında destek üst limitinin 1.000.000 TL olduğunu biliyoruz. Bu rakamın % 30’u yani 300 Bin TL’si hibe kredi olarak verilirken geri kalan % 70’i yani 700 Bin TL’si 0 faizli olarak sunulmaktadır. 2 yıldır devam eden bu programın aynı zamanda 2018 yılı içerisinde de devam etmesi beklenen programlar arasında yer almaktadır.

KOBİ’lere destek programları

KOBİ’lerin ortaya sunduğu projeler için destek programlarını açıklayan KOSGEB bu konuda 3 yıllık bir çalışma programı oluşturdu. 2016 yılı içerisinde faaliyete geçirdiği bu projenin 2019 yılına kadar devam etmesi planlanmaktadır. Ancak bu projeye başvuruda bulunmak isteyen KOBİ’lerin özelikle alacakları üst limit kredi oranın 150 Bin TL olduğunu belirtmek istiyoruz. KOBİ’lerin açtığı iş yerlerinde sundukları projeleri desteklemek amacıyla sunulan bu destek programından dilediğiniz zaman bilgi alabilirsiniz.

kosgeb sifir faizli geri odemeli kredi 2018

KOBİGEL programları ve detayları

KOSGEB’in sunduğu destek programları arasında yer alan bu hizmet kapsamında verilen hibe kredi türünün 300 Bin TL olduğunu belirtelim. Özellikle girişimcilere özel olarak sunulan bu kredi türünde şirketlere aynı zamanda avans ödeme sisteminin de getirilecek olması dikkatlerden kaçmadı. Bu yüzden 2019 yılının KOSGEB için son derece hareketli geçmesi beklenmektedir. Sizlere bu hibe kredi türlerinden gelen haberlerin detaylarını öğrenmek için sitemizde bulunan yazıları sıklıkla takip edebilirsiniz. Aynı zamanda merak ettiğiniz soruların cevaplarını sitemizde bulunan yorumlar kısmına da yazarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 41 YORUM
 1. Adnan dedi ki:

  Borcu olmayan esnafa değil olan esnafa verilsin ihtiyacı olmayana kredi verilmesi neye yarar tam bir saçmalık

 2. Admin dedi ki:

  Merhabalar Adnan Bey;

  Elbette borçlu olan esnafın en azından borçlarını kapaması adına bu yönde bir destek olması herkes adına daha doğru bir karar olacaktır. Dileriz 2018 yılı KOSGEB esnaf kredisi ile ilgili bir çalışma yapılırken, bu beklentimiz yönünde de adımlar atılır. Bekleyip hep birlikte göreceğiz.

 3. mehmet balcıoğlu dedi ki:

  2018 de sıfır faizli kredi verilecekmi? bu konuda bilgilendirme yaparsanız seviniriz.

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey;
   Bu konuda yetkili ağızlardan net bir açıklama yok. Ancak mevcut gidişata göre 2018 yılında da yine Sıfır Faizli KOSGEB kredisi verileceğini düşünmekteyiz. Herhangi bir duyuru ya da bildirimde bulunulması halinde anında sizlere aktaracağız. Sürecin takipçisiyiz. Bizi takip etmeye devam ediniz. Dilerseniz Facebook sayfamızı takipte kalarak, tüm yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.
   İyi günler dileriz.

 4. Deniz dedi ki:

  Merhabalar 50 bin hibe durumunu biraz daha açar mısınız ? Önce kendi cebimizden mi harcıyoruz yoksa masrafları parça parça olmak üzere geri ödemesiz 50 bin tl limit ile kosgep mi karşılıyor ?

  1. Admin dedi ki:

   Deniz Hanım Merhaba;

   Yazımızın konusunda özetleyecek olursak; KOSGEB ‘in 2018 yılında da 50 bin TL Sıfır faizli kredi vereceğini ve bunun yanı sıra 2018 yılında da hibe desteklerinin devam edeceğini belirtmekteyiz. Tabii ki bunlar kesin olmamakla birlikte; bizim görüşümüzdür. Kesinleşmesi ile birlikte; yine dilekcesepeti.com farkıyla anında sizlerle paylaşılacaktır.
   KOSGEB 2018 Faizsiz Kredi şartları; 2017 yılındaki ile aynı olursa, ilk yılı geri ödemesiz, kalanı da 24 eşit taksitte ödenecek şekilde olacaktır.
   Hibe şartları ise; desteklenen sektörlerden olması ve projenin onay alması şeklindedir.
   Lütfen çekinmeden sorularınızı sorunuz.

 5. Sevinç dedi ki:

  2017 kredim onaylanmasına rağmen finans bank beni son güne kadar bekletip sonrada limitim doldu ben veremiyorum deyip bana kendi banka kredisini kullandirdi yani bankalar bu durumu çok güzel kullanıyor

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Sevinç Hn.;
   Maalesef bu konuda bankalar biraz daha seçici davranabiliyor. Belki de farklı sebeplerden dolayı reddedildi. Her ne kadar 2017 de yararlanamamışsanız da; dileriz KOSGEB Faizsiz Kredi 2018 yılında size de çıkar ve kullanırsınız.

   1. Sevinç dedi ki:

    Teşekkür ederim inşallah

 6. Ihsan dedi ki:

  Sıfır faizli kredi icin bi gel8sme varmı?

  1. Admin dedi ki:

   Merhabalar İhsan Bey;
   KOSGEB 2018 Faizsiz Kredi ile ilgili şu an için yetkili bir ağızdan açıklama bulunmuyor. Dilekcesepeti.com olarak sürecin takipçisiyiz. Gerek KOSGEB Sıfır Faizli Kredi 2018 yılı konuları ve gerekse de diğer gelişmeler için Facebook sayfamızı takip edebilir, sitemizi ziyaret edebilirsiniz. KOSGEB Hibe Kredisi ile ilgili süreç ise aynı şekilde devam etmektedir. Hibe destekleri aynı rakamlar üzerinden devam ediyor.

   1. Ihsan dedi ki:

    Tesekkurler

 7. Ali Acar dedi ki:

  Sa arkadaşlar. 100 bin tl faizsiz kredi için 10 bin dosya parası alıyorlarmış. Bu doğru mu doğruysa bu para dosya parası olarak çok değil mi?

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhabalar Ali bey, KOSGEB kredilerinde dosya parası altında herhangi bir ücret alınmamaktadır, bu şekilde komisyon karşılığı KOSGEB kredisi sağladığı iddia eden kişilerin kanun dışı ve hukuksuz işlem yaptıkları unutulmamalı mümkün olduğunca bu talepte bulunan kişiler ilgili birimlere şikayet edilmelidir.

 8. Orhan dedi ki:

  Merhaba ben işyerini2017 de devraldım bunun için KOSGEB hibe kredisinden yararlanarak bilirmi.başvurular ne zaman olur

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Orhan bey, mevcut işletmelere daha önce KOSGEB hibe kredisi verilmemekteydi, işletmenin yeni açılıyor olması ve projesinin kabul edilmesi şartı vardı ancak projenizi sunmanız ve sunduğunuz projenin kabul edilmesi halinde 2018 yılında mevcut işletmelerin büyütülmesi ve işin geliştirilmesi amacıyla hibe desteği sağlanmaktadır, devredilen işletmelerde KOSGEB desteği sağlanmamaktadır.

 9. emre dedi ki:

  merhaba,

  hibe desteği için 2017 öncesinde, kosgeb ten onay çıkıyor sonrasında iş yerini açma işlemlerine başlıyorduk, yeni yıl ile birlikte bu konuda bir değişiklik varmı?

  1. Admin dedi ki:

   Merhabalar Emre Bey;
   Doğrudur. Bu aşamada sistemin işleyişinde herhangi bir değişiklik yok. İşletmenin kurulmamış olması gerekiyor. İşletmeyi kurduktan sonra KOSGEB ‘e başvurmanız halinde yardımlardan faydalanamazsınız.

 10. Sevinç dedi ki:

  Merhaba 2018 esnaf 1 yıl geti ödemesiz faizsiz krediler açıklamaya basladımı bana mail gelmiş kazandiniz diye fakat her hangi bir limit belirtmemiş

 11. Admin dedi ki:

  Merhaba Sevinç Hn.;

  2018 yılı KOSGEB Sıfır Faizli kredi için henüz başvurular başlamadı diye biliyoruz. Lütfen size gelen mailin herhangi bir danışmanlık şirketinden gelmediğini, gelen maildeki adresin “[email protected]” adresi uzantılı olup olmadığını teyit ediniz.

 12. sedat dedi ki:

  kosgeb hibe destek kredim 2017 de onaylandı fakat hala alabilmiş değilim bütçe bekliyoruz dediler.ne zaman ödenecek bilginiz varsa sevinirim

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Sedat bey, KOSGEB yetkilileri ile görüşerek bu konuda detaylı bilgi almanız daha doğru olacaktır

 13. Burcu Özkan dedi ki:

  Merhaba
  2018 yilinda once onay alip sonra isletmeyi acma konusunda bir degisiklik oldu mu?Yani once isletmeyi acmamiz mi gerek?
  Şimdiden tesekkurler

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Burcu hanım, şu anda 2017 yılında olduğu gibi uygulamaya devam edildiği yönünde bilgiye sahibiz, bu konuda KOSGEB tarafından 2018 yılı içerisinde düzenleme yapılacağını düşünmekteyiz.

 14. Sevinç dedi ki:

  İyi akşamlar iş yeri büyütme geliştirme kredisinin sıfır faizsiz krediyle alakası varmı yani ikisinde baş vuru yapabiliyormuyum var olan iş yerimin alt katı boş ve kirası ödüyorum orayı gelinlik abiye tarz yapmak istiyorum nasıl bir yol izlemem gerek şimdiden teşekkür ederim

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Sevinç Hanım; konuyla ilgili KOBİGEL hakkındaki yazımızı okumanızı öneririz. Bildiğimiz kadarıyla birisine başvurmanız diğerine engel olmayacaktır.

 15. Sevinç dedi ki:

  Teşekkür ederim

 16. Ihsan dedi ki:

  0 faizli kredi başvuruları ne zaman başlayacak

 17. Sevinç dedi ki:

  Merhaba sıfır faizli destek kredi bu yıl hiç bir kıbırdama yok sanırım bütçe yok esnafı oyalıyorlar gibi bi durum var sessizlik var krediler için hiç bir duyuru yapılmadı

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Sevinç Hn;
   Malum ülkemizin gündemi şu an için dış güvenlik. Bu meseleler, bu aşamada biraz daha ertelenebilir diye düşünüyoruz. Ancak olağan dışı bir gelişme olmadığı sürece, 2018 yılında da bu konu için bir bütçe ayrılmasının muhtemel olduğunu düşünüyoruz.

 18. Aynur ŞİRVAN dedi ki:

  Merhabalar; oğlum için bir işyeri açmak istiyoruz. 2017 yılında girişimcilik eğitimini aldı. Sormak istediğim şey, kurmak istediğimiz şahıs işletmesini hiçbir kurulum işlemi yapmadan önce mi KOSGEB e hibe kredi için müracaat ediyoruz? Eğer öyleyse harcamalarımızı KOSGEB e nasıl faturalayacağız.
  Şimdiden Teşekkür ederim.

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Aynur hanım, Yapmak istediğiniz işle alakalı olarak hazırlayacağınız iş planı dosyasını (buna ilişkin örnekler internette veya KOSGEB müdürlüklerinde ve resmi internet sayfasında bulunmaktadır) KOSGEB müdürlüğüne sunmanız, iş planının kabul edilmesinden sonra işletmenin faal hale getirilerek kurulumu ile ilgili yapılacak olan ödemelerin faturalandırılması sonrasında KOSGEB ödeme yapmaktadır. yine de bu konuda daha sağlıklı bilgi almak için KASGEB’e danışmanız daha faydalı olacaktır.

 19. Sevinç dedi ki:

  Kosgeb yetkilileri esnafı unuttu sanırım

 20. Tülay dedi ki:

  Merhaba, sıfır faizli kredi başvuruları ne zaman başlayacak ve bu başvurular ne kadar sürede sonuçlanıyor? bilgi verirseniz sevinirim.

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Tülay Hn.;

   Konuyla ilgili takipteyiz. Bu aşamada henüz bir bildirimde bulunulmadı. Malum ülkemizin gündemi şu an dış güvenlik olduğu için bir süre daha beklenilebilir. Konuyla ilgili yaşanacak ilk gelişmede KOSGEB 2018 Sıfır Faizli Kredi Başvurusu başladığı an sizlerle paylaşacağız. Genel itibariyle başvurulardan takribi 1 ay sonra sonuçlar açıklanmaktadır. Bu süre bir miktar kısalabilir ya da azalabilir.

 21. Sevinç dedi ki:

  Merhaba 10 şubat kredi başvurular başlatacak söylentisi var dogrumudur

 22. Sevinç dedi ki:

  Marhaba kosgeb kredi başvurular hakkında son gelişme nedir bilgi verirseniz sevinirim

 23. Sevinç dedi ki:

  Merhaba kosgeb krediler için neden yetkililer bir açıklama yapmıyor olumlu olumsuz hiç açıklama yok

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Sevinç hanım, bildiğiniz üzere ülkemiz son zamanlarda hayli zor bir dönemden geçmekte, öncelikli olarak iç ve dış güvenlikle ilgili çalışmalar ele alınmakta ve gündemde tutulmaktadır, ancak yakın zamanda KOSGEB ile ilgili olumlu gelişmelerin olacağını düşünüyoruz.

 24. Sevinç dedi ki:

  Merhaba kosgeb kredi baş vurulardan başlama tarihî belli olucakmı

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Sevinç hanım, KOSGEB kredisi başvurusu için gerekli şartları taşımanız halinde proje dosyası ile birlikte dilediğiniz tarihte başvurabilirsiniz. Projeniz KOSGEB yetkilileri tarafından değerlendirilerek tarafınıza bilgi verilecektir.

Önceki yazıyı okuyun:
KOSGEB Mülakatında Dikkat Edilmesi Gerekenler?  Ne Gibi Sorular Geliyor?

KOSGEB girişimcilere özel olarak hazırladığı hizmet programları kapsamında hibe kredi türlerini vermeden önce girişimcilere özel olarak mülakatlar hazırlamaktadır. Özellikle burada...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016