Şikayet Dilekçesi Örneği | Dilekcesepeti.com

Şikayet Dilekçesi Örneği

Şikayet konusunda izlenebilecek birkaç yöntem olduğunu, bunlardan birisinin kolluk görevlilerine ( yani polis ya da jandarma ) müracaat etmek diğerinin de direkt olarak Cumhuriyet Başsavcılığına gidip şikayet etmek olduğunu daha önceki yazılarımızda belirtmiştik. Tabii ki  bunun için bir şikayet dilekçesi hazırlanması ve bununla birlikte gidilmesi işleri daha da kolaylaştıracak hem de ilgili birimdeki işinizin daha çabuk sona ermesini sağlayacaktır. Şikayet dilekçesi yazmak isteyenlere faydalı olabileceği düşüncesiyle bu yazımızda çeşitli şikayet sebeplerine konu olaylarla ilgili şikayet dilekçesi örneği paylaşımında bulunmaya çalışacağız.

Şikayet Dilekçesi Örnekleri

Dolandırıcılık Nedeni İle Şikayet Dilekçesi

Hakaret ve Sövme Suçundan Dolayı Şikayet Dilekçe Örneği

Kız Kaçırma Alıkoyma ve Kızlık Bozma Suçundan Dolayı Şikayet Dilekçe Örneği

İcra Hukuk Mahkemesine Şikayet Dilekçe Örneği

Savcılığa Şikayet Dilekçe Örneği

Şikayetten Vazgeçme Dilekçesi

Olayın ilk sıcaklığı ile hemen şikayetçi olma yoluna gitsekte; kimi zaman olay sonradan bir şekilde tatlıya bağlanmakta, taraflar birbirlerinden özür dileyerek helalleşmektedir. Tabii ki karşılıklı anlaşma olsa da; bu durum için adli merciilere de bilgi verilmesi gerekecektir. Bunun için yapılması gereken ise şikayetten vazgeçme dilekçesi hazırlamak ve ibraz etmek olacaktır. Ancak burada bir parantez açarak hatırlatalım ki; o da her suçun şikayetten vazgeçme ile düşmeyeceğidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kesin Kat'i Rapora İtiraz Dilekçesi Örneği

Tedbir Kararına Muhalefet Suçu İle İlgili Şikayet Dilekçe Örneği

Tehdit ve Darp Suçu Nedeniyle Şikayet Dilekçe Örneği

Tehdit ve Telefonla Rahatsız Etme Şikayet Dilekçe Örneği

Şikayet Dilekçe Örnekleri Word Formatı

Vermiş olduğumuz dilekçeleri arzu ederseniz word formatında da bilgisayarınıza indirerek üzerinde düzenleme yapabilirsiniz.

Kız Kaçırma, Alıkoyma ve Kızlık Bozma Suçundan Dolayı Şikâyet Dilekçesi

Şikâyet Dilekçesi (İcra Hukuk Mahkemesine)

Şikâyet Dilekçesi(Savcılık)

Şikâyetten Vazgeçme Dilekçesi

Tedbir Kararına Muhalefet Suçu ile İlgili Şikâyet Dilekçesi

Tehdit ve Darp Suçundan Dolayı Şikâyet Dilekçesi

Tehdit ve Telefonla Rahatsız Etme Suçundan Dolayı Şikâyet Dilekçesi

Şikayet Nedir, Nasıl şikayette bulunulur konularında daha ayrıntılı bilgilenmek için Şikayet Nedir adlı yazımıza bir göz atmanızı, şikayet için dilekçenizi hazırlamadan önce bu yazımızdaki bilgileri de nazara alıp, buna göre bir dilekçe doldurmanız yararınıza olacaktır. Ayrıca mümkünse bu konularda bir avukat ya da konusunda uzman bir hukukçudan yardım almanızda da fayda vardır. Şikayet nedir adlı yazımıza ulaşmak için buraya tıklayınız. 

Bir mum diğerini yakmakla ışığından birşey kaybetmez ! Yazımızı Facebook ve Twitter üzerinden paylaşmak ya da beğenmek için sosyal medya butonlarımızı kullanabilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. A.Hamit dedi ki:

  T.C

  ÇANKAYA KAYMAKAMLIĞI

  İlçe Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığı

  ŞİKAYETÇİ TÜKETİCİNİN

  Adı: M******

  T.C KİMLİK NO:

  TEL NO: 507*******

  ÖĞRENİMİ: Doktora

  İlgili Abone, Hizmet veya Telefon Numarası : 5….

  Adres: İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu

  Kocatepe Mahallesi, Yüksel Cad. No:23, 06420

  Çankaya ANKARA

  ŞİKAYET EDİLEN SATICI –SAĞLAYICI FİRMANIN

  Adı: Vodafone Telekomünikasyon Anonim Şirketi

  Mersis No: 925035326100017

  ADRES: Büyükdere Caddesi No:251 Maslak, Şişli/İstanbul

  ŞİKAYET KONUSU: istem dışı tarife değişikliğinin iptali ve ücret iadesi talebi

  AÇIKLAMALAR: Vodafone “Kamululara özel Akil Küpü 3 GB paketi” tarifesinde bulunan ( 507…. ) nolu telefonum için gelen faturadaki ücretteki yükselme üzerine Vodafone e müşteri temsilcini arayıp bu hattaki ücret yükselmesinin nedenini sordum. Verilen cevapta “tarife değişikliği yapmışsınız” dendi. Hattın bana ait olduğunu ve benim böyle bir talebimin olmadığını söyledim. Ayrıca ben hiçbir şekilde talep yapmadım ve hiçbir onay da vermedim. Bu konuda benimle hiçbir görüşme ve müzakere de yapılmadı. Dolayısıyla benim süresi dolmamış olan tarifeme dönmem için gerekli değişikliğin yapılmasını ve tarafıma tahakkuk ettirilen fatura ücret farkının da iade edilmesini istediğimi ifade ettim. Müşteri temsilcisi telefonda talep kaydedemediklerini bana yardımcı olamayacağını ifade ederek internete yönlendirdi. İnternet üzerinden yaptığım iki başvuruma da olumlu bir cevap verilmedi.

  Geçen sene bu Operatöre (Vodafone) abonelik sözleşmesi yaptığım zaman benden “Avantajlı kampanya ve ürünler hakkında bilgi verebilmek,“ için onay istendi. Onayladığım ifadede oluşturulan net algı şu; ben sadece faydalanmam için avantajlı kampanyalar hakkında bilgi verebilmelerine izin veriyorum. Oysa Telefon Operatörü, bilgi vermeleri için verdiğim onayı beni yükümlülük altına koymak için kullanıyor ve yükümlülük altına koymanın birinci onay aşaması olarak kabul ediyor. Talebim olmadan beni daha pahalı bir üst pakete aldıklarında, böyle bir pakete geçiş talep etmediğimi ve yapılan değişikliğin iptalini istediğim zaman, verilen cevap: ikili bir onay sistemlerinin olduğunu ve güya bana gönderilen bir sms e telefonumdan onay verdiğimi (ikinci onay kabul ediliyor) söyleyerek beni yeni pakete dolayısıyla daha yüksek bir ücret tarifesine ve bir yıl daha bu pakette kalmak için onay vermiş sayıldığımı söylediler.

  Talebim olmaksızın bir tuzak gibi ihtiyacım olmayan daha yüksek ücretli bir tarifeye güya telefonuma gönderilen bir sms’e onay vermişim iddiası ile isteğim dışında bir geçiş yapılmıştır.

  Hiçbir talebim olmaksızın ve kimlik doğrulaması yapılmaksızın tarife değişikliği yapılmıştır. İtirazım üzerine eski paketime geçiş yapılmış ancak (kullanımlarımda bir değişiklik olmadığı halde) benden fazla ücret ve cezalar tahsil edilmiştir.

  İtirazım üzerine (açık rızam ile girdiğim) “Kamululara özel Akil Küpü 3 GB paketine” geri geçişim sağlanmış ancak haksız bir şekilde benden fazla ücret ve cezalar alınmıştır.

  SONUÇ VE İSTEM : Karşılıklı müzakere yapılmadan, talep ve kabul olmaksızın ayrıca kimlik doğrulaması da yapılmaksızın bana ek bir yükümlülük getirilmiştir. Borçlar kanunu 20 ve 21. maddeleri kapsamında bir değerlendirmenin yapılmasını ve tahsil edilen ücret farkının (yeni paket ücreti-eski paket ücreti) ve eski tarifeme geçiş için (Kampanya Cayma Bedeli adı altında) tahsil edilen tüm tutarların iade edilmesini talep ediyorum. Ayrıca bu operatörde bir yıl kalma sözü vermiştim bu süre tamamlandığı için ceza ödemeden başka bir operatöre geçme hakkımın verilmesini istiyorum. Gereğini bilgilerinize arz ederim. 28 Aralık 2017

  İSİM SOYAD
  İMZA
  Ekler
  Telefon Faturaları

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba A Hamit bey; bu dilekçenizi kağıda dökmeli, daha sonrasında imzalayıp ilgili kuruma ibraz etmelisiniz. Dileriz lehinize bir sonuç çıkar.

BİR YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
Şikayet Nedir ( Polis – Savcılık )

Şikayet; ceza davasına konu belli bir suçtan dolayı zarar görenin ( mağdurun veya müştekinin )  Cumhuriyet Savcılığına  ya da kolluğa...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016