Su Faturasına İtiraz İçin Dilekçe Örneği : Nasıl İtiraz Edilir

A+
A-

Biliyoruz ki faturalar hayatımız boyunca bizlere eşlik eden ve mutlaka ödeme zorunluluğumuz olan kullanım belgeleridir. Özellikle su ve elektrik faturaları bu konuda ön plana çıkıyor. Su faturaları bazı illerde 2 ayda bir gelmesine rağmen, bazı illerde ayda 1 defa gelmektedir. Aslında birçok kişi, su faturalarının yüksek gelmesinden şikayetçidir diyebiliriz. Yani hergeçen gün artan vergiler ve tonaj fiyatları, halkımızın canını bir hayli sıkıyor. Eğer sizler su faturalarınızın sizlere ait olmadığını düşünüyor ya da tutarı farklı buluyor veya herhangi bir şekilde şikayet bildirmek ve itiraz etmek istiyorsanız, bunu dilekçeyle yani yazılı olarak bildirmeniz gerekir. Bu yazımızda su faturasına nasıl itiraz edilir sorusuna cevap vereceğiz. Ayrıca bu konuda ihtiyaç duyacağınız Su Faturasına İtiraz İçin Dilekçe Örneğimizi sizlerle paylaşacağız. Dilekçe örneğimizi kendinize uyarlamayı unutmayınız.

su faturası itiraz dilekçesi

Su Faturasına İtiraz İçin Dilekçe Örneği : Nasıl İtiraz Edilir

Su Faturasına İtiraz Etme

İllerin su dağıtım şirketleri, birbirinden farklı bir ilerleme gösterir. Yani bu konuda itiraz dilekçenizi, ya maliye baknalığı’na ya da il su işleri’ne iletmeniz gerekir. Mesela Kocaeli ilinde ikamet ediyorsunuz ve İSU ile su hizmeti alıyorsunuz. Bu konuda İSU il müdürlüğüne bizzat yazılı dilekçe vermeniz gerekir. Ya da az öncede belirtmiş olduğumuz gibi, dilekçenizi Maliye Makanlığı’na iletebilirsiniz. Su faturasına itiraz etmek için, itiraz dilekçesi oluşturmanız gerekir. İtiraz dilekçesi nasıl oluşturulur gibi bir soru işaretiniz varsa eğer, alt tarafta bulunan dilekçe örneğini incelemenizi öneririz. Bu dilekçe örneği kabataslak oluşturulmuştur ve sizler kendinize göre bunu düzenleyebilirsiniz.

Su Faturasına İtiraz İçin Dilekçe Örneği

…………. Su İşleri Genel Müdürlüğü’ne

İlimizin ………. sayaç numaralı ……………………………………….. adresinde ikamet eden ………………………………….. ve ………………….. kimlik numaralı su tüketicisiyim. 20.08.2016  son ödeme tarihli temmuz ayı faturamda bazı sorunlar görmekteyim. Fatura tutarım 108 TL ve bu tutar bana ait değildir. Bizim ortalam su tüketimimiz ….. metreküp ve gelen ortalama tutar 58 TL. Bu konuda gerekli sorunların ve hataların düzeltilmezini arz ederim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  SİDAŞ Sivas Doğalgaz Dilekçe Örneği (Abonelik, Fatura,vs)

Tarih: …. / …. / 20..

Adı-Soyadı
İmza

Ek :
ADRES:
TEL:

Sizler bu dilekçe örneğini kendinize göre oluşturabilir ya da düzenleyebilirsiniz. Fakat mutlaka İl Su İşleri’ne göndermeniz ya da posta yolu ile ulaştırmanızı öneririz.

su faturasına itiraz dilekçesi

Su Faturasına İtiraz İçin Dilekçe Örneği

Su Faturasına İtiraz İçin Dilekçe Örneğimizi PDF olarak indirmek için;

su Faturasina itiraz icin dilekce ornegiZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. erim daban dedi ki:

  Benim abonem eV sahibinin uzerine kayitli.. dilekce yazarken ev sahibini ismiyle tc nosunu mu? Yazmam gerekiyo

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Erim bey,
   Abonelik sözleşmesi kimin adına düzenlenmiş ise o şahsın su faturasına itiraz hakkı vardır.


Önceki yazıyı okuyun:
Sözleşmeli Memur Olmak İçin Başvuru Dilekçe Örneği : Nasıl Başvuru Yapılır

Devlet kadrolarında çalışan memurların bir bölümü 4A 'lı yani kadrolu memur, bir bölümü ise 4B 'li yani sözleşmeli memur olarak...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016