Taşeron İşçi Başvurusunun Reddine İtiraz Dilekçe Örneği

A+
A-

Uzun yıllardır kadroya geçmek isteyen sözleşmeli personellerin hayallerinin gerçekleşmesi için 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname bir umut oldu ancak bir çok taşeron işçinin sevinci almış olduğu olumsuz haber ve talebinin reddedilmesi nedeniyle maalesef fazla uzun sürmedi. Peki hayal kırıklığı yaşayan taşeron işçiler kadroya geçebilmek için ne yapmaları gerektiği ve kadroya geçiş taleplerinin reddine nasıl itiraz edecekleri gibi merak ettikleri sorulara yanıt bulmaya çalışmakta. Bu yazımızla kadro geçiş talepleri reddedilen sözleşmeli işçilerin ne yapmaları gerektiği ile ilgili olarak bilgi vermeye çalışacağız.

taşeron işçi başvuru reddi

taseron isci itiraz

Taşeron İşçi Kadroya Geçiş Talebinin Reddine İtiraz Edilebilir mi

Taşeron işçilerin kadroya geçiş için yapmış oldukları başvurunun reddine karar verilmesi halinde bu karara itiraz etme hakları bulunmaktadır.

Değerlendirmelere taşeron işçilerin itiraz hakkı bulunmaktadır. Ancak başvurunun komisyona üç gün içerisinde yapılması gerekmektedir. Üç gün içerisinde komisyona itiraz talebinde bulunulmaması halinde başvuru dikkate alınmayacaktır. İtirazlar komisyon tarafından değerlendirilecek ve başvuran kişiye yazılı olarak tebliğ edilecektir.

Taşeron İşçi Kadroya Geçiş Süreci ve İtiraz Tarihleri

Taşeron İşçi kadro geçiş sürecinde edilen ilana itiraz süresi 3 gün ve tavsiye edilen itiraz tarihleri 21/03/2018 – 23/02/2018 olarak belirlenmiştir. Yapılan bu itirazın incelenmesi ve kesin listenin ilanı 7 gün içerisinde 24/02/2018 -02/03/2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Taşeron işçi kadro geçiş süreci 03/03/2018 – 22/03/2018 tarihleri arasında 20 günlük süre içerisinde gerçekleştirilecek, sınav kuruluna itiraz ise 4 günlük 23/03/2018 – 26/03/2018 tarihleri arasında yapılacaktır. İtirazın incelenmesi ve kesin listenin ilanı 27/03/2018 -31/03/2018 tarihleri arasında 5 günlük süresi içerisinde yapılacaktır.  Topluca işçi kadrosuna geçirilmesi için son gün 02/04/2018 tarihi olarak belirlenmiştir. Belirtilen tarihler resmi gazetede yayınlanan tarihler ve günler olup tasfiye niteliğinde olduğu belirtilmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İptal Davası Dilekçe Örneği (Hazır Dilekçe)

Taşeron İşçi Kadro Talebinin Reddine Nasıl İtiraz Edilir, İtiraz Dilekçesi Örneği

Kadro talebinde bulunan taşeron işçi kadro başvurusunun reddine dilekçe ile itiraz edebilir. Sitemizde yayınladığımız taşeron işçi kadro itiraz dilekçesi örneğinden faydalanarak ilgili kuruma itiraz talebinde bulunabilirsiniz. Taşeron işçi kadro başvurusunun reddine itiraz dilekçesi örneği aşağıda istifadenize sunulmuştur.

 

Taşeron İtiraz Dilekçe Örneği

taşeron işçi kadro başvuru reddi

Taseron isci Kadro Basvurusunun Reddine itiraz Dilekce ornegi-1

Dilekçemizi PDF olarak indirmek için;

Taseron isci Kadro Basvurusunun Reddine itiraz Dilekce ornegi

Sitemizde yer alan Taşeron İşçiler Kadro Başvurusu Yaparken Bunlara Dikkat konulu yazımızı da okuyarak itiraz öncesi süreç hakkında daha fazla bilgi edinmeniz yararınıza olacaktır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Tasarrufun İptali Davası Nasıl Açılır

Bu yazımızda sizlere; tasarrufun iptali davası nedir kısaca izah ederek, bu konuda örnek dilekçemizi de paylaşarak tasarrufun iptali davası nasıl açılır...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016