Taşeron İşçi Kadro Başvurusu Dilekçe Örneği (Detaylar)

A+
A-

696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile uzun süredir kadroya geçmek için bekleyen taşeron işçilere müjdeli haber verildi. Birçok taşeron işçi bu haberle sevinirken bir çoğu ise hayal kırıklığına uğradı, Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren bu kararnamede neler var, hangi taşeron işçilere kadro verilecek, kadroya geçmek için ne yapmam lazım, taşeron işçi kadro başvuru dilekçesi nasıl yazılmalı, başvuru dilekçesi örneğini nereden bulabilirim, sınav yapılacak mı yapılacaksa şartları ne olacak gibi bir çok merak edilen soruya taşeron işçiler yanıt bulmaya çalışıyor.

Taşeron İşçilerde Kadroya Geçiş Başvuru Tarihleri

696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin yayınlanması ile 850 bin taşeron işçiye kadroya geçiş şansı doğmuş oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun yapmış olduğu açıklamalarla taşeron işçiye verilecek olan kadro durumu da netlik kazanmış oldu, Taşeron işçilerin kadroya geçiş işin başvuru tarihi 02 Ocak 2018 olarak belirlendi, 02 Ocak’da başlayacak olan başvurular 12 Ocak’da son bulacak.

taşeron işçi kadrosu

taseron isciye kadro verildi

Taşeron İşçi Kadroya Geçiş Süreci ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şartları tutan taşeron işçilerin yasal süresi içerisinde başvurularını tamamlamaları gerekmektedir, 01 Ocak 2018 de başlayacak olan başvurular 12 Ocak 2018 tarihinde son bulacak 10 günlük başvuru süresi içerisinde başvurunun tamamlanması gerekmekte.

Taşeron İşçi Kadroya Geçiş Süresi Ne Kadar

Başvurusu tamamlanan ve diğer şartları da yerine getirmiş olan taşeron işçilerin kadroya geçiş süresi 3 ay içerisinde yani 90 günde tamamlanacak.

Kadroya Geçişte Esas Alınacak Tarih

Taşeron işçinin kadroya geçebilmesi için 4 Aralık 2017 tarihinden önce çalışıyor olması ve Sosyal Güvenlik Kurumuna iş girişinin yapılmış olması gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  OSKİ Dilekçe Örneği Yeni Abone Fatura İtiraz Adres Değiştirme

Kadroya Geçiş Sınavı Nasıl Olacak

Taşeron işçilerin çalışmış oldukları kurumların belirleyecekleri şartlara göre sınavları yapılacak,  bu sınav yazılı sınav olabileceği gibi sözlü sınav da olabilecek, genel olarak sınavın basit bir şekilde yapılacağı ve kurumların da bu şekilde hazırlık yapacakları düşünülmekte.

Taşeron İşçi Kadro Başvurusu İçin Yaş Şartı Var mı

Taşeron işçilerin kadroya geçişlerinde yaş ve eğitim durumuna bakılmayacak, kadroya geçecek olan taşeron işçiler emekli oluncaya kadar çalışabilecekler.

Taşeron İşçiler Başvurularını Nereye Yapacak

Taşeron işçiler başvurularını 02 Ocak 2018 tarihi ile 12 Ocak 2018 tarihleri arasında 10 günlük süre içerisinde alt işveren şirketlere değil, istihdam edilecekleri kamu kurumlarına başvuracaklardır. Başvurular başvurdukları kurumlarca elektronik ortama aktarılacaktır. İşçilerin çalıştıkları alt şirketlere herhangi bir feragat belgesi vermelerine gerek yoktur, Kanun Hükmünde Kararnamede böyle bir uygulama yer almamaktadır.

Taşeron İşçi Kadro Başvurusu Dilekçesi Örneği  ve Eklenecek Belgeler

Kadroya geçiş için taşeron işçilerin öncelikli olarak dilekçe (başvuru formu) doldurmaları gerekmektedir.  Başvuru yapacakların başvuru dilekçesi ile birlikte aşağıdaki belgeleri de ilgili kuruma sunmaları gerekmektedir.

Kadroya Geçiş İçin Gerekli Belgeler

  1. Başvuru Dilekçesi (Başvuru Formu)
  2. Feragat Beyan Dilekçesi (Bu dilekçe sadece daha önce çalıştığı kuruma açılmış olması halinde verilecektir, dava açmamış olanların feragat dilekçesi vermesine gerek yoktur)
  3. Güvenlik Soruşturması ve arşiv araştırması formu
  4. 5 adet vesikalık fotoğraf
  5. Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak emekli, malullük, yaşlılık aylığı hak kazanılmadığına ilişkin belge (Bu belgeyi herkesin vermesine gerek yoktur, başvuru formunun alt kısmında belirtilen başvuru sahiplerinin vermesi gerekmektedir)

Aşağıda hazırlamış olduğumuz taşeron işçi kadro başvurusu dilekçesi örneği, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu ve Dava Feragat Beyan dilekçesi örneği üzerinde gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Taşeron İşçi Dilekçe Örneği Resim İndir

taşeron işçi başvuru dilekçe örneği

Taşeron İşçi Başvuru Dilekçesi

Taşeron İşçi Başvuru Dilekçesi sf 2

taşeron işçi başvuru dilekçe örneği ek 1

Taşeron İşçi Başvuru Dilekçesi

taşeron işçi

Taşeron İşçi Başvuru Dilekçe Örneği

taşeron işçi başvuru dilekçe örneği

Taşeron İşçi Başvuru Dilekçesi

Taşeron İşçi Dilekçe Örneği Word İndir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sakarya SASKİ Dilekçe Örneği (Abonelik, Fatura İtiraz, vs.)

Guvenlik sorusturmasi ve arsiv arastirmasi formu

Belediye Taseron Isci Kadro Dilekce Ornegi

Merkezi idare Taseron isci kadro dilekce ornegi ve formu

Taseron isci dava feragat beyan dilekcesi

Taşeron İşçi Dilekçe Örneği PDF İndir

Taseron isci dava feragat beyan dilekcesi

Merkezi idare Taseron isci kadro dilekce ornegi ve formu

Guvenlik sorusturmasi ve arsiv arastirmasi formu

Belediye Taseron Isci Kadro Dilekce OrnegiZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Taşeron İşçi Başvurusunun Reddine İtiraz Dilekçe Örneği

Uzun yıllardır kadroya geçmek isteyen sözleşmeli personellerin hayallerinin gerçekleşmesi için 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname bir umut oldu ancak bir...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016