Taşeron İşçilere Müjde : Eski Hükümlülere de Kadro Geliyor

| ,

Yakın zaman önce bilindiği üzere; ilgili şartları taşıyan taşeron işçiler bakımından kadroya başvuru süreci başlamış ve yoğun bir şekilde işçiler tarafından kadro başvuruları yapılmıştı. Sürecin halen sonuna gelmiş olmakla birlikte 2 Nisan 2018 ‘e kadar devam ettiğini de bir kez daha siz değerli okurlarımıza hatırlatalım. Taşeron İşçi Başvuru Süreci ve İlgili Dilekçe Örneği konusunda yaptığımız paylaşımda konunun ayrıntılarını sizlere aktarmış ve ihtiyacınız olacak dilekçe örneğini de istifadenize sunmuştuk. Şimdi yeni bir müjde ile sizleri bilgilendirmenin heyecanı içerisindeyiz. Kısaca; Taşeron Çalışanlara Müjde : Eski Hükümlülere de Kadro Geliyor diyoruz ve ayrıntıları hemen sizlere aktarıyoruz.

taseron iscilere mujde eski hukumlulere de kadro geliyor

 

Çalışma programı kapsamında Malatya ilinde, Büyükşehir Belediyesinde görevli olan ve kadroya geçiş süreçleri tamamlanan işçiler ile birlikte bir araya gelip bazı konularda açıklamalar yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn Julide Sarıeroğlu ‘nun eski hükümlüler konusunda yaptığı açıklamalar da bir çok kişiye umut olacak gibi duruyor.

Açıklamanın detaylarında; “Buradan ilk defa açıklıyorum. Taşeron işçilerle ilgili süreç 2 Nisan’a kadar devam edecek, sonra terörle bağlantısı olmayan, cinsel saldırı, çocuk istismarı gibi suçları asla kabul etmeyeceğiz. Ama bunun dışında şimdiye kadar çalışan eski hükümlü kardeşlerimizin de kadroya geçişlerindeki belirsizliği gideceğiz. 3 Nisan’dan itibaren inşallah bu geçişleri gerçekleştireceğiz” şeklinde beyanlarda bulunduğunu görmekteyiz.

Geçici İşçilere de Kadro Şansı

Bakan tarafından yapılan açıklamalarda; doğum izni ya da askerlik gibi durumlardan ötürü alınan geçici işçilerin de hizmet sözleşmelerinin devam ediyor olması halinde aynı şekilde kadroya alınacakları da belirtildi.

Taşeron Kadro Başvurusu Nasıl Yapılır

Dilekcesepeti.com olarak siz değerli okurlarımıza konuyu bir önceki yazımızda detaylı bir şekilde anlattığımız ve yukarıda paylaştığımız üzere, konuyla ilgili olan Taşeron Kadro Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler konulu yazımızı da okumanız; süreçte mağduriyetler yaşamamanız adına sizleri bilgi sahibi yapacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Transkript Nedir ve Nereden Alınır (Gerekli İşlemler)

Dilekcesepeti.com olarak tüm eski hükümlü taşeron işçileri hayırlı olması dileğiyle diyoruz.

Önceki Yazı

Vergi Borcu Yapılandırmak İçin Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır

Tutuklama Talebinin Reddine İtiraz Nasıl Yapılır

Sonraki Yazı

Yorum yapın

Önceki yazıyı okuyun:
Vergi Borcu Yapılandırmak İçin Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır

Vergi borcunu yapılandırmak isteyen mükelleflerin aklındaki en önemli soru vergi borcu yapılandırmak için başvuru işleminin nasıl yapılacağıdır. Mükellefler yaptığı yapılandırma...

Kapat