Taşeron İşçilere Müjde : Eski Hükümlülere de Kadro Geliyor

A+
A-

Yakın zaman önce bilindiği üzere; ilgili şartları taşıyan taşeron işçiler bakımından kadroya başvuru süreci başlamış ve yoğun bir şekilde işçiler tarafından kadro başvuruları yapılmıştı. Sürecin halen sonuna gelmiş olmakla birlikte 2 Nisan 2018 ‘e kadar devam ettiğini de bir kez daha siz değerli okurlarımıza hatırlatalım. Taşeron İşçi Başvuru Süreci ve İlgili Dilekçe Örneği konusunda yaptığımız paylaşımda konunun ayrıntılarını sizlere aktarmış ve ihtiyacınız olacak dilekçe örneğini de istifadenize sunmuştuk. Şimdi yeni bir müjde ile sizleri bilgilendirmenin heyecanı içerisindeyiz. Kısaca; Taşeron Çalışanlara Müjde : Eski Hükümlülere de Kadro Geliyor diyoruz ve ayrıntıları hemen sizlere aktarıyoruz.

eski hükümlülere kadro imkanı

taseron iscilere mujde eski hukumlulere de kadro geliyor

 

Çalışma programı kapsamında Malatya ilinde, Büyükşehir Belediyesinde görevli olan ve kadroya geçiş süreçleri tamamlanan işçiler ile birlikte bir araya gelip bazı konularda açıklamalar yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn Julide Sarıeroğlu ‘nun eski hükümlüler konusunda yaptığı açıklamalar da bir çok kişiye umut olacak gibi duruyor.

Açıklamanın detaylarında; “Buradan ilk defa açıklıyorum. Taşeron işçilerle ilgili süreç 2 Nisan’a kadar devam edecek, sonra terörle bağlantısı olmayan, cinsel saldırı, çocuk istismarı gibi suçları asla kabul etmeyeceğiz. Ama bunun dışında şimdiye kadar çalışan eski hükümlü kardeşlerimizin de kadroya geçişlerindeki belirsizliği gideceğiz. 3 Nisan’dan itibaren inşallah bu geçişleri gerçekleştireceğiz” şeklinde beyanlarda bulunduğunu görmekteyiz.

Geçici İşçilere de Kadro Şansı

Bakan tarafından yapılan açıklamalarda; doğum izni ya da askerlik gibi durumlardan ötürü alınan geçici işçilerin de hizmet sözleşmelerinin devam ediyor olması halinde aynı şekilde kadroya alınacakları da belirtildi.

Taşeron Kadro Başvurusu Nasıl Yapılır

Dilekcesepeti.com olarak siz değerli okurlarımıza konuyu bir önceki yazımızda detaylı bir şekilde anlattığımız ve yukarıda paylaştığımız üzere, konuyla ilgili olan Taşeron Kadro Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler konulu yazımızı da okumanız; süreçte mağduriyetler yaşamamanız adına sizleri bilgi sahibi yapacaktır.

Dilekcesepeti.com olarak tüm eski hükümlü taşeron işçileri hayırlı olması dileğiyle diyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Tutuklamaya Kimler İtiraz EdebilirZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Taşeron İşçiler Kadro Başvurusu Yaparken Bunlara Dikkat

Taşeron işçilerin uzun zamandır merakla bekledikleri kadro müjdesi Hükümet yetkilileri tarafından açıklandı. Taşeron işçilere ilişkin kadro için neler yapılması gerektiği...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016