TBMM de Kabul Edildi : Vergi Yapılandırması 2019 Dilekçe Örneği

A+
A-

Yakın zaman önce 25 Kasım 2016 tarihinde hükumet yetkilileri tarafından; Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda ve KHK’larda Değişiklik Yapan Kanun kapsamında vatandaşların vergi borçları, belediyeye olan borçları, SGK borçları, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ‘na olan borçları, vs. gibi borçlar ile ilgili olarak yapılandırma imkanı verilmiş, bu kanun kapsamında bir çok vatandaşımız gecikmiş olan borçları nedeniyle faiz ve ceza ödemelerinden kurtularak, bu borçlarını taksitlendirme imkanı bulmuştu. Bu kanundan yararlanan vatandaşımız olduğu gibi maalesef zamanında başvuruda bulunarak yararlanamayan da bir çok kişi olmuş, hükumet tarafından yeni yapılandırma yapılabileceğinin sinyalleri de verilmişti. Bugün itibariyle konu TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) Genel Kurulu ‘nda görüşülmüş ve kabul edilmiş, böylelikle vergi affı 2019 yılında vatandaşlar için ikinci bir şans olmuştur. Şimdi siz değerli okurlarımız için vergi yapılandırması 2019 dilekçe örneğimizi sizlerle bu yazımızda paylaşacak, ancak bundan hemen önce sizlere süreç ile hangi borçlar 2019 vergi affı kapsamına giriyor izah etmeye çalışacağız.

Hangi Borçları Kapsıyor

Maliye Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, SGK, belediyeler, İl Özel İdaresi borçları, su ve kanalizasyon idarelerinin alacakları; Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda ve KHK’larda Değişiklik Yapan Kanun ile 2017 vergi affı kapsamına girmiştir. Bir önceki yapılandırmadan imkanından yararlananların; önceki yasa kapsamında yapılandırdıkları borçları, bu kapsamda tekrar yapılandırılamayacaktır.

Vergi Borcu Yapılandırması 2017 Hangi Tarihten Önceki Borçları Kapsıyor

Bir önceki yapılandırmadan yararlanmayan vatandaşlar için sunulan bu ikinci şans kapsamında; 31 Mart 2017 tarihinden önceki gecikmiş ve ödenmemiş borçların yapılandırılması mümkün olacak.

2017 Vergi Affı Kapsamında Hangi Borçlar Silinecek

Bu borç kapsamında; vergi, vergi cezası, gümrük vergisi, idari para cezası, SGK prim ödemesi, emekli kesintileri, işsizlik sigorta prim ödemesi, vs. gibi ödemelerden; kabul edilen yasa kapsamında, tüm zam, faiz, gecikme zammı, cezai faiz, gecikme faizi, gecikme cezası gibi  paralar silinecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Çiftlikbank Dolandırıcılığı Şikayet Dilekçesi Örneği (Savcılık İçin)

Vergi Affı 2019 Dilekçesi Nasıl Yazılır

2019 Vergi yapılandırmasından yararlanmak isteyenlerin takdir edeceğiniz üzere bir dilekçe ile ilgili kuruma başvuruda bulunması gerekmektedir. Şimdi sizlere tüm kurumlar için örnek vergi yapılandırma 2019 dilekçe örneklerimizi sizlerin istifadesine sunalım.

Belediye Vergi Borcu Vergi Yapılandırma 2019 Dilekçe Örneği

vergi yapılandırması dilekçe örneği

Belediye Borcu Vergi Yapılandırma 2019 Dilekçe Örneği

Maliye Vergi Borcu Vergi Yapılandırma 2019 Dilekçe Örneği

vergi yapılandırma borcu dilekçesi

Maliye Vergi Borcu Yapılandırma 2019 Dilekçe Örneği

SGK Borcu Vergi Yapılandırma 2019 Dilekçe Örneği

vergi yapılandırma dilekçesi

Sgk Borcu Vergi Yapılandırma 2019 Dilekçe Örneği

Dilekçe örneklerimizi PDF formatında indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Belediye Vergi Borcu Yapılandırma 2019 Dilekçe Örneği

Maliye Vergi Borcu Yapılandırma 2019 Dilekçe Örneği

SGK Vergi Borcu Yapılandırma 2019 Dilekçe ÖrneğiZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Tazyik Hapsi Nedir

Ceza Muhakemesi Kanununda tazyik hapsi ile ilgili herhangi bir tanım yapılmış değildir. Ancak, tazyik hapsinin  de disiplin hapsine benzer özelliklere...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016