Tüketici Hakem Heyeti Dilekçe Örneği

A+
A-

Tüketici Hakem Heyeti Dilekçe Örneği

Tüketici Hakları kapsamında sınırı 3 610 TL ‘ye kadar olan uyuşmazlıkların çözülmesi ve karara bağlanması konusunda yetki Tüketici Hakem Heyet ‘indedir. Bu rakamdan sonrasında ise Tüketici Mahkemesi ‘ne dava açılması gerekecektir. Tüketici Hakem heyeti başvurusu yapabilmek için tabii ki  de bir dilekçe ile müracaat edilmesi gerekecektir. Bu dilekçe çok fazla önem arz etmektedir ki; çünkü tüm iddia ve taleplerimiz bu dilekçede yer alacak, kararı verecek Hakem Heyeti de bu dilekçedeki beyanlarımıza göre bir karar tesis edecektir. Dilekcesepeti.com olarak bu yazımızda; siz değerli okurlarımızın dilekçe hazırlama aşamasında işinin kolaylaşması için Tüketici Hakem Heyeti Dilekçe Örneği paylaşımında bulunacağız.

Tüketici Hakem Heyeti Dilekçe Örneği

Satın Alınan Malın Ayıplı Çıkması Nedeniyle Tüketici Sorunları Hakem Heyetine Başvuru

tüketici hakem heyeti için dilekçe

Tüketici hakem heyeti şikayet dilekçesi

tüketici hakem heyeti

Tüketici hakem heyeti şikayet dilekçesi

Tüketici Sorunları Hakem Heyetine Yapılan Başvuru Dilekçesi

tüketici heyeti şikayet dilekçesi

Tüketici heyeti

tüketici heyeti dilekçesi

Tüketici heyeti dilekçe örneği

Resimleri büyütmek için lütfen üzerine tıklayınız.

Tüketici Hakem Heyeti Dilekçe Örneği Word Formatında

Satın Alınan Malın Ayıplı Çıkması Nedeniyle Tüketici Sorunları Hakem Heyetine Başvuru

Tüketici Sorunları Hakem Heyetine Yapılan Başvuru Dilekçesi

Buradaki linklere tıklayarak dilekçe örneklerini bilgisayarınıza indirip, üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz.

Tüketici Hakları

Tüketici hakları konusunda daha ayrıntılı bilgilenmek isteyen okurlarımızın, özellikle bu konuda bir dilekçe hazırlamadan önce Tüketici Hakem Heyetine Başvuru adlı yazımızı gözden geçirmelerini tavsiye ediyoruz. Yazımızı okumak için lütfen buraya tıklayınız. 

Tüketici Kanunu 2017

Asıl adı 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun olan ve halk arasında Tüketici Kanunu diye bilinen kanunu okumak ve bilgilenmek isteyenler 09/01/2017 tarihi itibariyle güncel olan kanuna PDF formatında ulaşmak için aşağıdaki linkte tıklayabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yoksulluk Nafakası Nedir Nasıl Alınır

Tüketici Kanunu 2017

Tüketici Şikayet Hattı

Şikayeti olan tüketicilerin başvurabileceği bir kanal da Tüketici Şikayet Hattı olan Alo 175 ‘tir. Bu numarayı arayarak şikayetlerinizi dile getirebilir ve yine başvuru süreçleri hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 53 YORUM
 1. atakan dedi ki:

  ayrıca ürünü taksitli aldım hala ödüyorum

 2. Huri BAŞ dedi ki:

  Merhaba. Facebook üzerinden Taç marka nevresim takımı aldım. 160tl. kapıda ödeme yaptım..ancak ürünler istediğim gibi değildi. Yamalı kullanılmayacak bez parçaları çıktı.. iletişim no sürekli meşgul olduğu için iade talebinde de bulunamadim.. iade yapıp paramı geri almak istiyorum..

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Huri Baş,
   Tüketici hakem heyetine başvurarak ürünün iadesini talep edebilirsiniz, bu konuda ne yapmanız gerektiği ile ilgili detaylara sitemizde bulunan makaleleri okuyarak ulaşabilirsiniz.

 3. EŞREF dedi ki:

  Merhaba bir tur sirketinden tatil satin aldim.Ama turu iptal ettiler.parami iade etmediler. Hakem heyetine bas vurabilirmiyim

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Eşref bey,
   Tüketici Hakem Heyetine başvurmak en doğal hakkınızdır, muhtemelen lehinize karar verilecektir paranız iade edilmediği takdirde tüketici hakem heyeti kararı ile birlikte icra takibi başlatabilirsiniz ancak karşı tarafında tüketici hakem heyetinin kararına itiraz ederek tüketici mahkemesine dava açma hakkı vardır.

 4. Ahmet Akar dedi ki:

  Kargo firması, gönderdiğim kargoyu başkasına kimlik kontrolü yapmadan teslim etmiş. Tazmin talebinde bulundum ama hiçbir sorumlukuk almıyorlar. Tüketici Mahkemesine başvuru yapacağım, süreç nasıl işler acaba? Teşekkürler

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Ahmet bey,
   Tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz ancak sonucun ne olacağı ile ilgili kesin bir şey söylememiz mümkün değil karşı tarafta bir şekilde savunma yapacaktır.

 5. Hamiyet KILIÇARSLAN dedi ki:

  İyi günler
  Vodafone hattımın üzerine iki adet cihat tanımlanmış benim isteğim dışında ve telefonumun tarifesi de isteğim dışında değiştirilmiş. vodafone arıyorum bir cevap verilmedi hattım aramalara kapalı mağduriyetim nasıl çözümlenebilir

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Hamiyet hanım,
   Mobil telefon hattını sorgulama sisteminde bilginiz olmadan açılmış hat tespit etmeniz durumunda, bir an önce vakit kaybetmeden GSM firmasına müracaat etmeniz gerekmektedir. GSM operatörleri mağduriyetinize hızlı şekilde yanıt vermek zorundadır. Yine bu konuda BTK Mobil sorgulama sistemi ile ilgili sorunuz veya destege ihtiyacınız olduğunda 11820 Teknoloji Destek Hattı’nı arayabilirsiniz. Adıma bilgim dışında hat açılmış mı, adıma hat varmı nereden öğrenebilirim gibi merak ettiniz bu konularda e-devlet den sorgulama yaparak adınıza açılmış telefon hattı olup olmadığını sorgulayabilir varsa tüm hatları görebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
Tüketici Hakem Heyeti Başvuru Nasıl Yapılır

Tüketici Hakem Heyeti Nedir Tüketici Hakem Heyeti; tüketici işlemleri ile tüketiciye yönelik uygulamalardan doğabilecek uyuşmazlıkları çözmek amacıyla il ve  ilçe...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016