Tüketici Hakem Heyeti Dilekçe Örneği | Dilekcesepeti.com

Tüketici Hakem Heyeti Dilekçe Örneği

Bağlantı Reklamları

Tüketici Hakem Heyeti Dilekçe Örneği

Tüketici Hakları kapsamında sınırı 3 610 TL ‘ye kadar olan uyuşmazlıkların çözülmesi ve karara bağlanması konusunda yetki Tüketici Hakem Heyet ‘indedir. Bu rakamdan sonrasında ise Tüketici Mahkemesi ‘ne dava açılması gerekecektir. Tüketici Hakem heyeti başvurusu yapabilmek için tabii ki  de bir dilekçe ile müracaat edilmesi gerekecektir. Bu dilekçe çok fazla önem arz etmektedir ki; çünkü tüm iddia ve taleplerimiz bu dilekçede yer alacak, kararı verecek Hakem Heyeti de bu dilekçedeki beyanlarımıza göre bir karar tesis edecektir. Dilekcesepeti.com olarak bu yazımızda; siz değerli okurlarımızın dilekçe hazırlama aşamasında işinin kolaylaşması için Tüketici Hakem Heyeti Dilekçe Örneği paylaşımında bulunacağız.

Tüketici Hakem Heyeti Dilekçe Örneği

Satın Alınan Malın Ayıplı Çıkması Nedeniyle Tüketici Sorunları Hakem Heyetine Başvuru

Tüketici Sorunları Hakem Heyetine Yapılan Başvuru Dilekçesi

Resimleri büyütmek için lütfen üzerine tıklayınız.

Tüketici Hakem Heyeti Dilekçe Örneği Word Formatında

Satın Alınan Malın Ayıplı Çıkması Nedeniyle Tüketici Sorunları Hakem Heyetine Başvuru

Tüketici Sorunları Hakem Heyetine Yapılan Başvuru Dilekçesi

Buradaki linklere tıklayarak dilekçe örneklerini bilgisayarınıza indirip, üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz.

Tüketici Hakları

Tüketici hakları konusunda daha ayrıntılı bilgilenmek isteyen okurlarımızın, özellikle bu konuda bir dilekçe hazırlamadan önce Tüketici Hakem Heyetine Başvuru adlı yazımızı gözden geçirmelerini tavsiye ediyoruz. Yazımızı okumak için lütfen buraya tıklayınız. 

Tüketici Kanunu 2017

Asıl adı 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun olan ve halk arasında Tüketici Kanunu diye bilinen kanunu okumak ve bilgilenmek isteyenler 09/01/2017 tarihi itibariyle güncel olan kanuna PDF formatında ulaşmak için aşağıdaki linkte tıklayabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Hatsu Dilekçe Örneği : Yeni Abonelik-Adres Değişikliği-İtiraz

Tüketici Kanunu 2017

Tüketici Şikayet Hattı

Şikayeti olan tüketicilerin başvurabileceği bir kanal da Tüketici Şikayet Hattı olan Alo 175 ‘tir. Bu numarayı arayarak şikayetlerinizi dile getirebilir ve yine başvuru süreçleri hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bağlantı Reklamları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. nasuh özcan dedi ki:

  gıttıgıdıyor sıtesınden aldıgım urun ucretı aynı gun kesıldı ve urunum elıme gelmedı
  19,11,2018 de sıparısım verdım verdıgım urun satıstan kalkdıgı gozukmekde sıtede arkadasımın kartı ıle yaptıgım alısverısımde param kesılmıs olup geregının yapılmasını arz ederım 39,90 tl

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Nasuh Bey,
   Konuyla ilgili olarak öncelikle Gittigidiyor ‘un müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeye çalışınız. Sonrasında eğer herhangi bir dönüş olmuyor ise; Tüketici Hakem Heyetine başvuruda bulunmayı düşünebilirsiniz. Ancak miktar çok küçük olduğu için yapacağınız masraflar, vs. dikkate almayı da unutmayınız. Öncelikle şirket ile aranızda çözmeniz daha makul gibi duruyor. Tüm delillerinizi (kredi kartı ekstreleri, ürünün satıştan kaldırıldığına dair ekran görüntüleri, vs.) şirkete ulaştırıp problemin giderilmesini talep edebilirsiniz.
   Elbette tercih size ait. Eğer Tüketici Hakem Heyetine başvuruda bulunmak istiyorsanız, yazımız içeriğindeki işlemleri silsilesi ile yerine getirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
Tüketici Hakem Heyeti Başvuru Nasıl Yapılır

Tüketici Hakem Heyeti Nedir Tüketici Hakem Heyeti; tüketici işlemleri ile tüketiciye yönelik uygulamalardan doğabilecek uyuşmazlıkları çözmek amacıyla il ve  ilçe...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016