Tüketici Hakem Heyeti Dilekçe Örneği | Dilekcesepeti.com

Tüketici Hakem Heyeti Dilekçe Örneği

Tüketici Hakem Heyeti Dilekçe Örneği

Tüketici Hakları kapsamında sınırı 3 610 TL ‘ye kadar olan uyuşmazlıkların çözülmesi ve karara bağlanması konusunda yetki Tüketici Hakem Heyet ‘indedir. Bu rakamdan sonrasında ise Tüketici Mahkemesi ‘ne dava açılması gerekecektir. Tüketici Hakem heyeti başvurusu yapabilmek için tabii ki  de bir dilekçe ile müracaat edilmesi gerekecektir. Bu dilekçe çok fazla önem arz etmektedir ki; çünkü tüm iddia ve taleplerimiz bu dilekçede yer alacak, kararı verecek Hakem Heyeti de bu dilekçedeki beyanlarımıza göre bir karar tesis edecektir. Dilekcesepeti.com olarak bu yazımızda; siz değerli okurlarımızın dilekçe hazırlama aşamasında işinin kolaylaşması için Tüketici Hakem Heyeti Dilekçe Örneği paylaşımında bulunacağız.

Tüketici Hakem Heyeti Dilekçe Örneği

Satın Alınan Malın Ayıplı Çıkması Nedeniyle Tüketici Sorunları Hakem Heyetine Başvuru

Tüketici Sorunları Hakem Heyetine Yapılan Başvuru Dilekçesi

Resimleri büyütmek için lütfen üzerine tıklayınız.

Tüketici Hakem Heyeti Dilekçe Örneği Word Formatında

Satın Alınan Malın Ayıplı Çıkması Nedeniyle Tüketici Sorunları Hakem Heyetine Başvuru

Tüketici Sorunları Hakem Heyetine Yapılan Başvuru Dilekçesi

Buradaki linklere tıklayarak dilekçe örneklerini bilgisayarınıza indirip, üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz.

Tüketici Hakları

Tüketici hakları konusunda daha ayrıntılı bilgilenmek isteyen okurlarımızın, özellikle bu konuda bir dilekçe hazırlamadan önce Tüketici Hakem Heyetine Başvuru adlı yazımızı gözden geçirmelerini tavsiye ediyoruz. Yazımızı okumak için lütfen buraya tıklayınız. 

Tüketici Kanunu 2017

Asıl adı 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun olan ve halk arasında Tüketici Kanunu diye bilinen kanunu okumak ve bilgilenmek isteyenler 09/01/2017 tarihi itibariyle güncel olan kanuna PDF formatında ulaşmak için aşağıdaki linkte tıklayabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ecrimisil Davası Dilekçe Örneği

Tüketici Kanunu 2017

Tüketici Şikayet Hattı

Şikayeti olan tüketicilerin başvurabileceği bir kanal da Tüketici Şikayet Hattı olan Alo 175 ‘tir. Bu numarayı arayarak şikayetlerinizi dile getirebilir ve yine başvuru süreçleri hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016