Tüketici Mahkemesi Dava Dilekçe Örneği | Dilekcesepeti.com

Tüketici Mahkemesi Dava Dilekçe Örneği

Tüketici Mahkemesi Dava Dilekçe Örneği

Tüketici Hakları Kanunu ‘na konu uyuşmazlıkların karara bağlanması ve sonuçlandırılması görevi Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri ‘ne aittir. Bu konuda görevlerin ayrıştırılması için bir sınır belirlenmiştir. 2017 Yılı Tüketici Mahkemesi sınırı 3610 TL olarak belirlenmiş, bu rakamdan daha aşağıda olan tüketici şikayetleri ile ilgili olarak yetki ise Tüketici Hakem Heyetleri ‘ndedir. Tüketici Mahkemesi ‘ne dava açmak ya da Tüketici Hakem Heyeti ‘ne başvuruda bulunmak için bir dilekçe gerekecektir. Bu dilekçenin hazırlanması çok önem arz edecektir, çünkü kararı verecek merciiler bizim dilekçemiz üzerinden bir karar tesis edecektir. Bugünkü yazımızda sizlere Tüketici Mahkemesi Dava Dilekçe Örneği paylaşımında bulunacağız.

Tüketici Mahkemesi Dava Dilekçe Örnekleri

Ayıplı Mal Veya Hizmet Halinde Açılacak Dava Dilekçesi

İmalatçının Hukuki Sorumluluğundan Doğan Tazminat Davası Dilekçesi

Satış Bedelinin İadesi Davası Dilekçesi

Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Kararına İtiraz Dilekçesi

Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Kararına Karşı İtiraz Dilekçesi

Resimleri büyütmek için dilekçe örnekleri üzerine tıklayınız.

Tüketici Mahkemesi Dava Dilekçe Örnekleri Word Formatında

Dilekçe örneklerimizi bilgisayarınıza indirmek ve üzerinde düzenleme yapmak için lütfen aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

Ayıplı Mal veya Hizmet Halinde Açılacak Dava Dilekçesi

İmalatçının Hukuki Sorumluluğundan Doğan Tazminat Davası Dilekçesi

Satış Bedelinin İadesi Davası Dilekçesi

Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Kararına İtiraz Dilekçesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  KYK Üniversite Yatay Geçiş Bölüm Değişikliği Dilekçe Örneği

Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Kararına Karşı İtiraz Dilekçesi

Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Kararına Karşı Yapılan İtiraza Cevap Dilekçesi

Tüketici Mahkemesi Dava Dilekçe si hazırlamadan önce; bu konuda hazırlamış olduğumuz Tüketici Mahkemesi Dava Açma adlı yazımıza göz atmanız yararınıza olacaktır. İlgili yazımıza ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız. 

Sitemizde paylaşmış olduğumuz dilekçe örnekleri tamamen bilgi paylaşımı amaçlı olup, sonradan bir hak kaybı yaşamamak adına alanında uzman bir hukukçudan yardım almanız yararınıza olacaktır.

Bir mum diğerini yakmakla ışığından birşey kaybetmez ! Yazımızı Facebook ve Twitter üzerinden paylaşmak ya da beğenmek için sosyal medya butonlarımızı kullanabilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Ahmet bugra dedi ki:

  Dilekçe örnekleriniz için tesekkurler. Iyi çalismalar

 2. Faruk dedi ki:

  Seat servisini tuketici hakem heyetine sikayet etmistim ve hakli bulundum. Servis avukati araciligiyla tuketici mahkemesinde dava acmis. Yani davali olmusum.
  mahkemeye bende dilekce mi yazmaliyim savunmami yazmaliyim bilmiyorum. Bu konuda yardimci olun lutfen. Taslak seklinde cok acil mail adresime mahkemeye vermem gereken neyse yollayiniz lutfen. Tesekkurler.

 3. Admin dedi ki:

  Merhaba Faruk Bey;

  Tüketici Hakem Heyeti kararlarına taraflar itirazda bulunabilir. İtirazın inceleneceği mercii ise; Tüketici Mahkemeleridir. Yani sizin Hakem Heyeti tarafından haklı görüldüğünüze dair karara muhtemelen Seat Servisi avukatı aracılığıyla itiraz etmiş diye düşünüyoruz. Bu noktada mahkeme tarafından size muhtemelen bir duruşma günü verilmiş olması lazım. Hakem heyetine ibraz ettiğiniz ve yine varsa o aşamada ibraz edemediğiniz delilleriniz bunları hazırlamanızda yarar var. Öncelikle şunu sormak istiyoruz; tarafınıza tebligat ile gelen evrakta tam olarak ne yazıyor; söylediğimiz şekilde bir itirazdan ötürü mü Tüketici Mahkemesine dava açılmış ? Bunu biliyor musunuz?

 4. özden dedi ki:

  mrb tatil borsasına hiç tatile gitmediğimiz halde 7000 tl ödedik yinede bize icra açmışlar. şikayet için ne yazmam lazım.

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba;
   Öncelikle geçmiş olsun. Yapmanız gereken; ödediğinize ilişkin tüm belgeleri toplayıp, bununla birlikte size ödeme emri gönderen İcra Müdürlüğüne dilekçe ile başvurup, icraya itiraz etmek olacaktır. Ödemeyi yaptığınıza dair makbuz, dekont, banka hareketi, vs. varsa bunu muhakkak dilekçeniz ekinde sunmalısınız. Bu işlerin süreli olduğunu unutmayın, vakit geçirmeden başvurunuzu yapınız. Sitemizde İcraya İtiraz Dilekçe Örneği bulabilirsiniz.

  2. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhabalar Özden, Kesinlikle vakit kaybetmeden icraya itirazınızı yapın, ödemiş olduğunuz belgeleri de dilekçenize ekleyin, ayrıca ödeme yaptığınız halde sizden bu parayı tahsil etmeye çalışan firma yetkilileri hakkında dolandırıcılık iddasıyla savcılığa şikayette bulunabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Önceki yazıyı okuyun:
Ayıplı Mal Nedir

Ayıplı Mal Nedir Ayıplı mal, tüketiciye teslimi anında, taraflarca kararlaştırılmış olan örnek ya da modele uygun olmayan  ya da objektif...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016