Türk Telekom Dilekçe Örneği Şikayet, İtiraz ve İptal İşlemleri İçin

A+
A-

Türk Telekom 176 Yıllık köklü geçmişi ile Türkiye’nin ilk entegre Telekomünikasyon operatörüdür. Türk Telekom müşterileri hızlı değişen iletişim ve teknoloji ihtiyaçlarına daha etkin ve hızlı bir şekilde cevap verebilmek amacıyla 2015 yılında Türk Telekomünikasyon A.Ş., Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. ve TTNET A.Ş. tüzel kişiliklerini mevcut şekliyle muhafaza ederek, “müşteri odaklı” ve entegre bir yapıya geçmiştir. Türk Telekom, bireysel ve kurumsal hizmetler alanında geniş bir hizmet ağına sahip olup Ocak 2016 tarihi itibariyle mobil, internet, telefon ve TV. Ürün hizmetlerini “Türk Telekom” adı altında tek bir çatı altında toplamıştır.

Türk telekom dilekçeleri

Türk Telekom Dilekçe Örneği Şikayet, İtiraz ve İptal İşlemleri İçin

Türk Telekom, 30 Haziran 2017 itibarıyla 13,2 milyon sabit erişim hattı, 9,1 milyon genişbant ve 18,8 milyon mobil aboneye, 81 ilde 33.621 çalışanıyla hizmet vermektedir. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan Türk Telekom, bunun yanında bir çok sosyal sorumluluk projesini oluşturarak, destek verilmekte, sosyal sorumluluk projeleri yürütülmektedir. Kalkınmada öncelikli ve internet penetrasyonu düşük bölgelerde internet okuryazarlığı eğitimleri ile internet kullanımını teşvik eden “İnternetle Hayat Kolay” projesi  Birleşmiş Milletler tarafından dünyaya örnek gösterilmiştir. Ayrıca, erken müdahale eğitimi ile az gören çocukların bağımsız ve kendinden emin bireyler olarak yaşamlarını sürdürmesini destekleyen “Günışığı” projesi gibi, dezavantajlı grupların bilgiye erişimindeki engelleri ortadan kaldırmaya yönelik çok sayıda kurumsal sosyal sorumluluk projesi yürütmektedir.

Türk Telekom, çalışan kadrosu ve perakende satış mağazalarındaki elamanlarına öncelikli olarak müşteri memnuniyeti konusunda eğitim vermekte ve müşterilerden gelen şikayet ve sorunları bir an önce çözülmeye çalışılmaktadır. Ancak, ister istemez müşteri memnuniyetini yüzde yüz bir seviyeye çıkarmak, gerek iletişim kopukluğu gerekse teknik sebeplerden dolayı mümkün olmamaktadır. Özellikle tarifelerde yapılan değişiklik veya fatura tutarları müşteriler tarafından en çok itiraz ve şikayet edilen konuların başında gelmektedir.

Türk Telekom, Bireysel veya Kurumsal Aboneliklerde Karşılaşılacak Olan Şikayet, İtiraz ve İptal Talepleri İçin Ne Yapılması Gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Doğum Yardımı Başvuru Dilekçesi Örneği : Ayrıntılı Anlatım

Türk Telekom şikayet, itiraz ve iptal işlemleri için internet üzerinden https://www.turktelekom.com.tr/destek/sayfalar/bireysel-musterilerimiz-sikayet-kaydi.aspx web sayfasına giriş yaparak şikayet kaydı oluşturabilir. Bununla birlikte 4441444 nolu telefon hattında müşteri temsilcisi ile bağlantı kurularak hattınızla ilgili şikayet, itiraz veya iptal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İçindekiler

Türk Telekom Şikâyet, İtiraz ve İptal Taleplerinin Ele Alınması Süresi

Türk Telekom aboneleri, kendilerine sağlanan erişim kanallarından diledikleri şekilde Türk Telekom firması müşteri hizmetleri ile iletişime geçip şikâyet, itiraz ve iptal taleplerini iletebilirler. Türk Telekom çağrı merkezi ile yapılan veya internet üzerinden yapılan şikâyetler ve talepler ilk aşamada yetkililer tarafından çözüme kavuşturulmaya çalışılarak abonelere bilgi verilir. İlk kontakta çözümü mümkün olmayan şikâyet, itiraz ve iptal talepleri kayıt altına alınır ve şikayet ve sorunların çözümü için ilgili birimlere iletilir. Abonelerin talepleri ilgili birimler tarafından incelenerek en kısa zamanda çözüm sağlanmaya ve abonelere geri dönüş yapılarak şikayet, itiraz ve iptal talepleri hakkında bilgi verilmeye çalışılır.

Türk Telekom, İnternet Şikayet Hattı ve Çağrı Merkezinden İstenilen Sonucun Alınamaması Halinde Yapılması Gerekenler

Türk Telekom internet şikayet hattı ve çağrı merkezi ile yaptığınız görüşmelerde istediğiniz sonucu alınamaması ve sorunlarınızın devam etmesi halinde şikayet, itiraz veya iptal taleplerinizi dilekçe yazarak Türk Telekom Genel Müdürlüğüne iletip olumlu veya olumsuz tarafınıza geri dönüş yapılmasını isteyebilirsiniz. Türk Telekom Genel Müdürlüğüne yazmış olduğunuz dilekçeye olumlu veya olumsuz olarak geri dönüş yapılacaktır.

Türk Telekom Genel Müdürlüğüne yapmış olduğunuz başvurunuza olumsuz yanıt verilmesi ve talebinizin yerine getirilmemesi halinde, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna şikayet ve ihbarda bulunabilirsiniz.  Şikayet ve ihbarlarınızı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Bölge Müdürlüklerine bizzat başvurarak yapabileceğiniz gibi elektronik ortamda https://tuketici.btk.gov.tr web adresinden de yapabilirsiniz. Ayrıca, kaymakamlık bünyesinde faaliyet gösteren Tüketici Hakem Heyetlerine de dilekçe ile başvuruda bulunabilirsiniz. Tüketici Hakem Heyetlerine nasıl başvuruda bulunulacağına ilişkin olarak daha önce yazmış olduğumuz, “Tüketici Hakem Heyeti Başvuru Nasıl Yapılır” konulu makalelerimizden faydalanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Vasiyetnamenin Tenfizi İptali Davaları

Türk Telekom Şikayet, İtiraz ve İptal Dilekçesi Nasıl Yazılır

Türk Telekom Genel Müdürlüğüne hitaben yazmış olacağınız dilekçede, talepte bulunanın abonenin adı soyadı, T.C. kimlik numarası, iletişim adresi (abone tüzel kişilikse tüzel kişiliğin adı ve adresi)  ve şikayet, itiraz ve iptale konu abonelik numarası, talebinizin ne olduğunun dilekçede açık ve net bir şekilde belirtilmesi sorunun çözümü açısından faydalı olacaktır.

Türk Telekom Şikayet İtiraz ve İptal Dilekçesi Örneği

Sitemizde örnek olarak hazırlanmış olan Türk Telekom şikayet, itiraz ve iptal dilekçesi örneği üzerinde gerekli değişiklikleri yaparak talebinize uygun şekilde uyarlayabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz şikayet, itiraz ve iptal dilekçesini aşağıda belirttiğimiz Türk Telekom Genel Müdürlüğüne gönderebilirsiniz.

Türk telekom şikayet iptal ve itiraz dilekçesi

Türk Telekom Şikayet İtiraz ve İptal Dilekçe Örneği

Türk Telekom Şikayet İtiraz ve İptal Dilekçe Örneği PDF olarak indirmek için;

Türk Telekom sikayet itiraz ve iptal Dilekcesi ornegi

Türk Telekom Genel Müdürlük İletişim Adresleri

Ankara

Turgut Özal Bulvarı 06103 Aydınlıkevler Ankara
Telefon: 444 1 444 / 444 4 564 (KMH)
Faks: +90 312 306 07 32

İstanbul

Gayrettepe

Gayrettepe Mah. Yıldız Posta Cad. No:40 Gayrettepe Beşiktaş İstanbul
Telefon: +90 212 309 9000

Esentepe

Esentepe Mahallesi, Salih Tozan Sokak, Karamancılar İş Merkezi, D Blok, No:16 Şişli 34394 İstanbul
Telefon: 0 212 309 10 00 – Faks: 0 212 306 10 10

Güneşli

Bağlar Mah. Yalçın Koreş Cad. Fidan Sk. Erdinç İş Merkezi No: 1 34209 Güneşli / İstanbul

Ümraniye Teknopark

Çakmak Mahallesi Balkan Cad No:49 Ümraniye / İstanbul
Telefon: +90 216 460 6000

Ümraniye A4

Saray Mahallesi Ahmet Tevfik İleri Cad. No:5 Ümraniye / istanbul
Telefon: 444 1 444

Müşteri İletişim Merkezi

E-Posta: iletisim@turktelekom.com.tr
Telefon:444 1 444 / 444 5 444 (KMH)
SMS: 6616 (Mesaj No) – “YARDIM (boşluk) Bilgi Talebiniz” (Mesaj Metni) (ÖRN: YARDIM Ofise gitmeden fatura tebligat adresimi değiştirebilir miyim?)
Faks: 0 312 306 07 32ZİYARETÇİ YORUMLARI - 54 YORUM
 1. Serhat dedi ki:

  Arkadaş güzel açıklamış da btk Tüketici Hakem heyeti bunların hepsi şirket paslaşıyorlar o bildiğiniz şirket değil Google da arayın şimdiye kadar kim kazanmış davayı TTNet de hep şikayet bakın Arkadaşlar ben haklı olarak bütün mercilere şikayet de bulunmuş biri olarak Cimer btk Tüketici Hakem heyeti hep firmaları haklı bulur Hanginiz TTNet den kaynaklanan arızalar da 15 gün veya 20 boş ver 1 gün bile olsa sizden ücretini alıyor ama arızadan sen kullanmadigin halde hizmet almıyorsun niye ücretini alıyorlar bu örnekti kota kalkınca 2 yıl taahhüt yapan firma hemen 1 yıla düşürdü zamlı tarife den 2 yıl a devam etti yani yağmur nereye yağıyorsa tarlayı oraya çekiyor TTNet Arkadaşlar kullanmayın TtNet mafya gibi girmesi kolay çıkması zor çok mağdur olursunuz.

 2. Abdullah Yantur dedi ki:

  Mahallemizde internet altyapısı yok yetkililerden Yardım istiyoruz İstanbul Sultanbeyli Necip Fazıl Mahallesi düz Sokak

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Abdullah bey,
   Makalemiz içeriğinde belirttiğimiz şekilde Türk Telekom yetkilileri ile iletişime geçerek talep ve şikayetlerinizi yetkililere bildirebilirsiniz.

 3. Seher dedi ki:

  1 ayı geçti evime internet bağlatmak istiyorum bütün internetlere başvuru yaptım hepside olduğunuz yerde alt yapı yok dedi daha 2 hfta önce alt katımdakiler taşındı ve türk telekom kullanıyorlardı gelip bi bakın diyorum alt yapınız olmadığı için görevliler gelmek istemiyolar dediler oysaki ben uydu sistemiyle kendi evimi buldum internet üzerinden ve türk telekom da hangi paketi kullana bilirim onu bile buldum ama bu durumu söylediğimde kimse benimle ilgilenmiyo

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Seher hanım,
   Bulunduğunuz yerdeki Türk Telekom Müdürlüğüne başvurarak bu konuda ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 4. Seher dedi ki:

  1 ayı geçti evime internet bağlatmak istiyorum bütün internetlere başvuru yaptım hepside olduğunuz yerde alt yapı yok dedi daha 2 hfta önce alt katımdakiler taşındı ve türk telekom kullanıyorlardı gelip bi bakın diyorum alt yapınız olmadığı için görevliler gelmek istemiyolar dediler oysaki ben uydu sistemiyle kendi evimi buldum internet üzerinden ve türk telekom da hangi paketi kullana bilirim onu bile buldum ama bu durumu söylediğimde kimse benimle ilgilenmiyo birde söyle bir durum var 444 1 444 dü aradım tc mı alıp telesekreter üzerinden teli kapattılar cvp vermeden

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Seher hanım,
   Bulunduğunuz yerdeki Türk Telekom Müdürlüğüne başvurarak bu konuda ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 5. Hakkım hukukta arayacan şikayetçi yim türktelekom telefon arıyorum baştan sayılar cevap vermiyor dedi ki:

  535 3130984 telefon numarası nın sahibinin türktelekom bir yıllık fatura tarifine geçtim Nisan 26 2019 tarihinde tavut bitti son fotura ödedim 31 TL 3gün içinde bimsele geçtim 3günluk 23tl 60 Kr ben türktelekom müşteri hizmetlerini aradım 3günluk para gelir dediler gelen para 23.60 şikâyet

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba
   Türk Telekom müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek şikayetlerinizi bildirebilirsiniz çözüm üretilmemesi halinde Bilgi teknolojileri ve iletişim başkanlığına (BTK) şikayet edebilirsiniz.

 6. yuksel arpacı dedi ki:

  merhaba adım yuksel 45 tl paketım var yetmedıgı ıcın 19 tl ınternet paketı aldım yetmedı esms paketı aldım sımdı demem suku bana 420 tl fatura geldı bu nasıl bır sey kımı aradıysam sonuc alamadım ben boyle bır seye ben ıntıraz edıyom artı ardından bıde 200 tl bı fatura daha allah askına ben sakıp sabancının torunumuyum ya

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Yüksel bey,
   Makalemizde belirttiğimiz şekilde Türk Telekom iletişim merkezi ile iletişime geçerek şikayet ve talebinizi iletebilirsiniz.

 7. SEBAHATTİN KÖM dedi ki:

  ALTINDAĞ BAŞPINAR MAHALLESİ 1066 CADDE HALA İNTERNET ALT YAPI YOK YETKİLİLER LÜTFEN İLGİLENİN

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Sebahattin bey,
   Türktelekom ile ilgili şikayet ve başvurularınızı makalemizde belirttiğimiz iletişim numaralarını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

 8. Kazım GÜRLEYEN dedi ki:

  Kardeşim bana tivibu üçreti yansıtıyorsunuz. Size bu hakkı kim verdi. Sizi tüketici mahkemesine verecem ayıptır günahtır ya millet geçim derdinde siz geçirme derdindesiniz. Bana tivibu aletimi bağladınız bu parayı kesiyorsunuz.

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Kazım bey,
   Türk Telekom ile ilgili şikayet ve taleplerinizi makalemizde belirttiğimiz iletişim numaralarını kullanarak iletişim merkezi yetkililerine iletebilirsiniz.

  2. Demet demirhan dedi ki:

   Merhaba ben direk yüzünden evime internet bağlanmadı lütfen bana yardım edin pandemi sürecinde çocuklarım uzaktan eğitime giremiyor

 9. Cihan dedi ki:

  Dakika aşımı yaptığım için 50 liralık faturamı 560 lira olmuş yrdımcı olurmusunuz

 10. Ahmet Samer dedi ki:

  İnternet çalışmıyor 4441444 bir işe yaramıyor sadece müzik dinletiyor türk telefon anca reklam versin kendi kendinizi övün

 11. mustafa dedi ki:

  ttnet kullanıcısıydım int taşıma yaptım ya gittiğim adreslerde alt yapı yoktru yada başka sebeplerden bağlamadılar kendi eksiklikleriş olduğu için int süresiz dondurduk dediler dün 957 tl fatura çıkardılar haberimiz olnadan devamlı aç kapama yapmışlar ve her birine fatura kesmişler şimdide çözüm arıyor soruyorum bir tane düzgün ulaştığım ttnet yetkilisi yok müşteri hizmetleri yüzüme telefon kapatıyor bu kadarınada pes artık sizin kadar soyguncu şirket varmıdır aboneliğimi haber sizce aktif edip lkafanıza göre fatura kesmek nerdir?

 12. Sultan çavdar dedi ki:

  Turktlelekom mobil uygulamsidaki değişiklik lerden menun degilim bu uygulamayi kullanmanin ne anlamı kaldi fatura detaylarını goremiyorum .zaten ne odeyecgimi biliyorum.. önemini kaybenden bu uygulamayi lutfen ilk haline getirin ben çocuklarımı bu sekilde kimle ne kadar görüşüyor biliyor ve içim rahttı şimdi hiç bir sey goremiyorum uygulamnin ilk halini istiyorum .yoksa silelelim gitsin


Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016