Türkiye Finans Katılım Bankasından Sağlık Harcamalarına Finansman

A+
A-

Sağlık harcamaları yapmak için nakit sıkıntısı çekenlere faizsiz sağlık finansmanı sağlayamaya başlayan Türkiye Finans, cazip kar oranlarıyla tüketicilerin ihtiyaç duyduğu medikal ürünlere ulaşımını kolaylaştırmayı hedefliyor. Kurulduğu günden bu yana Katılım Bankacılığı faaliyetlerine devam eden Türkiye Finans geçtiğimiz dönemde aldığı yatırımlarla kredi havuzunu ciddi şekilde genişletti ve bu kapsamda kredi başvuru şartlarında da bazı esneklikler yapılması söz konusu oldu.

Türkiye finans bankası

turkiye finans katilim bankasindan saglik harcamalarina finansman

Türkiye Finans Katılım Bankası Sağlık Finansmanı

Katılım Bankacılığı, İslami prensiplere uygun ve faizsiz olarak gerçekleştirilmelidir. Bu kapsamda sağlanacak kredilerin de bu prensiplere uygun olması ve mutlaka nihai mal ya da hizmet alımının gerçekleşmesi gerekir, dolayısıyla her konuda finansman sağlanması söz konusu değildir. Başlattığı çalışmayla sağlık harcamalarını da İslami prensiplere uygun düşecek şekilde kredilendirmeye başlayan Türkiye Finans, tüketicilerin ihtiyaç duyduğu ameliyat ya da medikal ürünler için lazım olan sermayeyi sağlamayı taahhüt ediyor.

Prosedür olarak ihtiyaç kredilerinden ya da faizle hizmet veren diğer bankalardan çekilecek sağlık kredilerinden farklı şekilde kullanılabilen sağlık finansmanı kapsamında tüketiciler nakit sermayeye sahip olamıyor, ancak elde edecekleri proforma fatura ile yapacağı tüm harcamaların Türkiye Finans tarafından karşılanmasını sağlayabiliyor.

Türkiye Finans Sağlık Finansmanı Kar Payı ve Hesaplaması

Türkiye Finans’ın sağlayacağı sağlık finansmanı için teklif ettiği kar oranı 12-48 ay vade fark etmeksizin % 1,39. % 0,5’lik finansman tahsis ücretinin de alındığı bu ürüne başvuru yapan tüketicilerin 1 yıl vade için yıllık maliyeti % 23.12; 2 yıl vade için yıllık maliyeti % 22,58; 3 yıl vade için yıllık maliyeti % 22,39 ve 4 yıl vade için ise yıllık maliyeti % 22,30 olmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Şekerbank ‘tan Konut Kredisinde Rekor Vade - 360 ay Taksit

Türkiye Finans aracılığıyla ihtiyaç duyduğu 10 bin TL’lik sağlık harcamasını kredilendirmek isteyen tüketicilerin 48 ay süresince ödemesi gereken taksit tutarı 304,39 TL, 36 ay vade için 371,72 TL, 24 ay vade için 509,04 TL, 12 ay vade için ise 926,42 TL olacaktır. Vade fark etmeksizin hayat sigortası yaptırılmalı ve 50 TL finansman tahsis ücreti ödenmesi gerekecektir.

Türkiye finans bankası sağlık harcaması desteği

saglik harcamalari icin turkiye finans uygun kar orani ile finansman destegi saglamaktadir

Sağlık Finansmanı Gerekli Belgeler

Türkiye Finans’ın sağlık finansmanı kullanacak tüketicilerden talep ettiği belgeler şu şekildedir:

  • C. kimlik, ehliyet ya da pasaport,
  • Gelir belgesi ya da maaş bordrosu,
  • Düzenli bir geliri olmayan esnaf için vergi levhası, yıl sonu bilançosu ve imza sirküleri ek olarak ortaklık yapısını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi kaydı,
  • Finansmanın kullanımına gerekçe harcamanın yapılacağı kurumdan temin edilecek proforma fatura.
Türkiye finans bankası

turkiye finans saglik finansmani sartlari nedir

Normal şartlar altında kefil ya da ek teminat gösterilmesi zorunlu değildir, ancak kredi notunun düşük olması ya da şubenin ihtiyaç duyması halinde kefil veya ek teminat talep edilebilir.

Türkiye Finans Sağlık Finansmanı Başvurusu

Türkiye Finans, sağlık finansmanı için başvuru yapacak tüketicileri şubelerine davet etmektedir. Kredinin tahsisi proforma faturadaki bedele istinaden yapılacağından dolayı internetten ya da farklı bir yolla kredi başvurusu iletilmesi söz konusu değildir. Finansman için başvuru iletildikten sonra bedel doğrudan proforma faturayı düzenleyen kuruma ödenecek, krediyi kullanan tüketicinin sağlık hizmetinden yararlanması sağlanacaktır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Turkcell Dilekçe Örneği Şikayet İtiraz ve İptal İşlemleri İçin

Ülkemizin en büyük kurumsal firmalarından biri olan Turkcell 23 Şubat 1994 kurulmuş olup Telsim (Vodafone) firması ile birlikte ülkemizde ilk...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016