Üniversite Cumartesi Günü Açık mı (Rektörlük, Öğrenci İşleri)

A+
A-

Üniversiteler öğrencilere çeşitli hizmetler  vermekle yükümlü akademik kurumlardır ve bu kapsamda hafta sonunda da çeşitli kollarının hizmet vermeye devam etmesi yani açık olması gerekir. Yine de çeşitli birimleri için mesai kavramı bulunur ve bu kapsamda cumartesi günü açık olan veya pazar günü açık olan birimlere ayrıca değinmek gereklidir.

Üniversite Çalışma Saatleri

Üniversitelerin çalışma saatleri kendi bünyesinde belirlenir. Öğrenciler, akademisyenlerin yaptığı duyurulara ve Öğrenci İşleri’nin açıklamalarına istinaden ders saatlerini öğrenir. Buna ek olarak üniversiteler mesai kavramının en esnek olduğu kurumlar arasında yer alır. Yalnızca öğrenci işleri vb. hizmetlerden yararlanılabilmesi için mesai saatlerine uyum sağlamak gerekir. Bu hizmetlerden yararlanmak isteyen kişiler sabah 08:30 ile akşam 17:00’a kadar hizmet alabilmektedir. Öğrenci işleri birimi hafta sonlarında hizmet vermemektedir.

Öğrenci İşleri Çalışma Saatleri

Öğrenci işleri sabah 08:30’da açılır, akşam 17:00’a kadar da çalışmalarına devam eder. Öğlen 12:30 ile 13:30 arasında mola verilmekte ve bu saatler arasında öğrenci işlerinden hizmet alınamamaktadır.

Öğrenci işleri saat kaçta açılıyor? 

Öğrenci işleri birimi 08:30 itibariyle açılmaktadır.

Öğrenci işleri saat kaçta kapanıyor? 

Öğrenci işleri 17:00’da çalışmalarına son vermektedir.

Öğrenci işleri öğle molası kaçta?

Öğrenci işleri 12:30 ile 13:30 arasında öğle molası vermektedir.

Üniversiteler Cumartesi Günü Açık Mı?

Üniversitelerin spor salonları, kütüphaneleri, çalışma odaları ve çok amaçlı merkezleri hafta sonlarında da öğrencilerin kullanımına açıktır. Üniversitenin idari görevlileri makamlarında olmasa da hizmetlerin yürütülmesinden sorumlu personeller ilgili saatlerde görev yerinde bulunmaktadır.

Yeterli katılım olmaması nedeniyle kütüphane, spor salonu vb. hizmetlerini hafta sonlarında kullanıma kapatan üniversiteler olabilmektedir. İlgili üniversiteler konuyla ilgili duyuruyu öğrenci işleri birimi aracılığıyla web sitesi üzerinden mutlaka duyurmaktadır. Duyuruların takip edilmesi yeterli olacaktır.

üniversiteler hafta sonu açık mı

universite cumartesi gunu acik mi rektorluk ogrenci isleri

İstisnai olarak başta özel üniversiteler olmak üzere bazı üniversiteler hafta sonlarında da eğitim verebilmekte ya da sınav yapabilmektedir. Söz konusu üniversiteler istisna tutulmuştur ve kararları önceden tahmin edilebilir değildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Noter Cumartesi Açık mı Satış Yapılabilir mi (Mesai Saatleri)

Yine üniversite bünyesinde faaliyet gösteren Sürekli Eğitim Merkezleri de hafta sonlarında açıktır.

Sitemizden Üniversite Dilekçe Örneklerine ulaşabilir, bunun yanı sıra diğer kamu kurumlarının da çalışma saatleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Uluslararası Kredi Derecelendirme Kurumlarına Göre Türkiye Kredi Notu

Siyasetin önde gelen isimleri tarafından sıkça eleştirilmeye başlanan uluslararası kredi derecelendirme kuruluşları geçtiğimiz aylarda 2017 yılı için Türkiye'nin kredi notunu...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016