Üniversite Rektörlüğüne Dilekçe Örneği : Nasıl Başvuruda Bulunulur

A+
A-

Öğrenim hayatımız boyunca bazı sorunlar ve problemler ile karşılaşmanız mümkündür. Yani öğrenim süreniz devam ederken, okul yetkilileri ve görevlilerine taleplerinizi aktarabilir ve bu aktarımları da yazılı olarak gerçekleştirebilirsiniz. Üniversite diğer öğrenim kurumlarına göre, oldukça disiplinli ilerleyen kurumlar arasındadır. Her Üniversite’nin kendine ait bir rektörlük binası, rektörü ve sekreterleri vardır. Sizler eğer bir talepte bulunmak istiyorsanız eğer, bunu yazılı yolla ifade etmelisiniz. Bu yazımızda Üniversite rektörlüğünden bir konuda nasıl talepte bulunulur sorusuna yanıt verecek ve yine bu konuda ihtiyaç duyacağınız üniversite rektörlüğüne dilekçe örneğimizi sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

üniversite rektörlüğüne dilekçeler

Üniversite Rektörlüğüne Dilekçe Örneği : Nasıl Başvuruda Bulunulur

Üniversite Rektörlüğüne Dilekçe Yazmak

Eğer aklınıza takılan bir soru işaret, ya da iletmek istenen bir şikayet, talep, istek vb gibi durumlar var ise eğer, bunu az öncede belirtmiş olduğumuz gibi yazılı olarak aktarmalısınız. Çünkü rektörlük binalarında sistemin ilerleyiş şekli bu durum ile gerçekleşir. Bu konuda dilekçe örneklerimizi incelemenizi öneririz. Eğer dilekçe ile bu durumları iletmez iseniz, sizlerin talepleri pek değerlendirilmez. Aşağıda yazılmış olan dilekçe örneğini, kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

Rektörlüğe Dilekçe Nasıl Yazılır

 

                                         ………………… ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜGÜNE

                                                                  ………. /İSTANBUL

Üniversitenizin  ……………. Fakültesi ,………………………bölümü…….sınıf,……….no’lu ögrencisiyim. …………………… Egitim-Ögretim Sınav Yönetmeligin’de aranan not ortalamasını sağlayamadığım için ilişkinin kesilme duruma geldim. Yaz Dönemi Egitim-Ögretim Yönetmeliğinin 15. maddesinin ”ilişiği kesilen ögrenciler yaz dönemine kayıt yaptıramazlar ” hükmü ve diger ilgili maddeleri nedeniyle yaz dönemi telafi sınavı haklarından yararlanamıyorum.

Üniversitemiz idaresince çıkarılan bu iki yönetmelik, anılan hükümleri itibariyle 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu’nun 44.Maddesine aykırılık teşkil etmektedir. Çünkü ; bu kanun maddesi ile akademik not ortalamasını sağlayamadığı için ilişiği kesilme durumuna gelen öğrencilere pek çok telafi hakkı tanınırken ,adı geçen yönetmeliklerde bu haklar Yaz Döneminde tanınmamaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  TCK 207 Madde : Özel Belgede Sahtecilik Suçu Dilekçe Örneği

Sonuç olarak ; not ortalaması Şartının Kaldırılması , program derslerinden geçer not almanın mezuniyet için yeterli olması,söz konusu düzenlemenin yürürlük tarihinden önce kayıtlı olduğumdan tarafıma uygulanmaması ve her durumda yaz dönemi sınav hakkımın tanınması yönünde usul işlemlerinin yapılmasını talep eder ,gereğini bilgilerinize arz ederim.

TARİH : ../../….

ADI SOYADI :

İMZA :

Dilekçedeki talep tamamen bir kurgudan ibaret olup, rektörlükten talebinizin ne olduğuna göre dilekçemizi uyarlamalısınız.

Üniversite Rektörlüğüne Dilekçe Örneği

rektörlük için dilekçe

Üniversite Rektörlüğüne Dilekçe Örneği

Üniversite Rektörlüğüne Dilekçe Örneğimizi PDF olarak indirmek için;

universite rektorlugune dilekce ornegi

Üniversiteler ile ilgili diğer tüm dilekçelerimize ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.

 ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Üniversite Öğrenci İşleri Saat Kaçta Kapanıyor 2019

Üniversite öğrenci işleri saat kaçta kapanıyor 2019 yılı için bilgilendirme yapacak olursak; üniversiteden üniversiteye değişiklik gösterse de genellikle saat 17:00 cevabını...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016