Üniversite ve Lise Sınava Girmeyenler İçin Mazeret Dilekçesi Örneği

A+
A-

Üniversiteler, yükseköğrenim olarak geçen ve önlisans, lisans ve yüksek lisans olmak üzere eğitim dallarına ayrılan resmi kurumlardır. Ülkemizdeki eğitim sistemlerinin ileri seviyede olmasından dolayı, üniversitelerde oldukça gelişmiş okullardır. Bilindiği üzere üniversitelerde vize ve final sınavı olmak üzere 2 farklı sınav bulunuyor. Öğrencilerin iki sınav ortalaması alınarak, asıl puanı hesaplanıyor ve desten başarılı olup olmadığı ortaya çıkıyor. Fakat bazı durumlarda öğrenciler bu sınava, çeşi,tli nedenlerden dolayı giremiyor. İşte bu noktada mazeretin Üniversite yetkililerine bildirilmesi gerekiyor. Bu yazımızda Üniversitede sınava girilmediğinde nasıl mazeret bildirilir sorusunu cevapladık ve bu konuda ihtiyaç olabilecek mazeret dilekçesini sizlerle paylaşmaya çalıştık.

lise ve üniversite sınavına giremeyenlere dilekçe

Üniversite ve Lise Sınava Girmeyenler İçin Mazeret Dilekçesi Örneği

Sınava Girilmediğinde Mazeret Nasıl Bildirilir?

Eğer ortaya çıkan durumlarda, sınava girmenize engel oluyorsa, bu durumu dilekçe olarak üniversite dekanlığı’na ya da bölüm başkanına iletmeniz gerekiyor. Aksi takdirde sizler bu durumu bildirmezseniz, sizlerin notu girilmiyor ve o dersten başarısız sayılıyorsunuz. İşte bu noktada mutlaka ve mutlaka sınava girmediğinize dair bir resmi dilekçe göndermenizi öneririz. Eğer mazeretiniz geçerli bulunur yani sınava giremediğinizin kanıtı olursa, telafi sınavlarına girmeye hak kazanırsınız. Bu sınav sınava giremeyen ve durumunu açıklayan öğrenciler için yapılmaktadır. Aşağıda sınava girilmediği zaman nasıl bir yol izlenmesi hakkında dilekçe örneği hazırladık. Bu dilekçe örneğini kendinize göre oluşturabilir ve bölüm başkanınıza ya da dekanlığa iletebilirsiniz. Dilekçe öğrnektir ve hiçbir geçerliliği yoktur.

…………. ÜNİVERSİTESİ
…………….. FAKÜLTESİ DEKANLIĞINA

Üniversitenizin .………….…Bölümü………………………..numaralı öğrencisiyim. 20…- 20… Öğretim Yılı Güz / Bahar Yarıyılı Ara sınav / Final sınavlarına mazeretimden ötürü katılamadım. Mazeret belgelerim dilekçemin ekinde olup, mazeret sınavına girebilmem için gereğinin yapılmasını arz ederim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  MASKİ Dilekçe Örneği : Abonelik İptal Şikayet Fatura İtiraz

Tarih: …. / …. / 20..

Adı-Soyadı
İmza

Ek :
ADRES:
TEL:

Yukarıdaki dilekçeyi sınav tarihi gelmeden en az 1 hafta önceden bildirmenizi öneririz. Eğer sonrada bir işlem yaparsanız, yani dilekçeyi sınavdan sonra gönderirseniz, mazeret raporlarınızı detaylı olarak sunmanız gerekir. Yani sınava neden giremediğinizi, belgelemenizi şiddetle önermekteyiz.

Okulda Üniversitede Sınava Girmeyenler İçin Mazeret Dilekçesi Örneği

lise sınavına giremeyenlere mazeret dilekçesi

Lise Sınava Girmeyenler İçin Mazeret Dilekçesi Örneği

Üniversite Sınava Girmeyenler İçin Mazeret Dilekçesi Örneği

Sınava giremeyenler için mazeret dilekçesi örneğimizi PDF olarak indirmek içiin;

sinav giremeyenler icin mazaret dilekce ornegi Lise

sinav giremeyenler icin mazaret dilekce ornegi universite

Okullar ile ilgili diğer dilekçe örneklerimiz için buraya,

Üniversite ile ilgili diğer dilekçe örneklerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Üniversite Rektörlüğüne Dilekçe Örneği : Nasıl Başvuruda Bulunulur

Öğrenim hayatımız boyunca bazı sorunlar ve problemler ile karşılaşmanız mümkündür. Yani öğrenim süreniz devam ederken, okul yetkilileri ve görevlilerine taleplerinizi...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016