Van Büyükşehir Belediyesi Dilekçe Örneği (Talep, İletişim, vs)

| , , ,

Doğu Anadolu Bölgesinin ve Ülkemizin en güzel şehirlerinden biri olan Van ilinde yaşayan vatandaşlarımızın ulaşım, su, kanalizasyon, çöp ve imar gibi bir çok ihtiyacını karşılamaya yönelik çalışmalarda bulunan Van Büyükşehir Belediyesi son zamanlarda yaptığı çalışmalar ve hizmetlerle bölge halkının takdirini kazanmıştır. Van Büyükşehir Belediyesi özellikle merkez ilçeler İpekyolu, Tuşba ve Edremit ilçeleri Van ilinde bulunan diğer ilçelerde ikamet eden vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda yaşayabilmeleri amacıyla çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. Bu yazımızla Van Büyükşehir Belediyesi hakkında merak edilen abone işlemleri, hizmet alanları, çalışma saatleri,  iletişim bilgileri ile diğer genel konularda okurlarımıza bilgi vermeye ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlığına hitaben yazılacak olan dilekçe örneklerini paylaşarak okurlarımızın istifadenize sunmaya çalışacağız.

van buyuksehir belediyesi dilekce ornegi

Van Belediyesi İletişim

Van belediyesi bünyesinde yer alan hemen hemen bütün birimlere ulaşım için tek bir telefon numarası kullanmaktadır. 444 44 65 numaralı telefondan vatandaşların Van Büyükşehir belediyesi ile temasa geçerek bilgi alması ya da istediği bir belediye alt birimi ile görüşmesi mümkündür. Ayrıca info@vbb.bel.tr adresine e-posta gönderilerek gerçekleştirilen taleplere de mümkün olan en kısa sürede hızlıca geri dönüş sağlanmakta ve bu sayede vatandaşlara birden fazla iletişim kanalı sunulmuş olmaktadır.

Van Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binaları

 Van’ın Merkez’inde yer alan Van Büyükşehir belediyesi ana binasının yanı sıra Edremit ilçesinde de belediye bir ek bina ile vatandaşlara hizmet vermektedir. Her iki hizmet binasının da Büyükşehir belediyesi çatısı olması dolayısıyla bütün hizmetler Edremit ilçesinden de talep edilebilmekte ve işlemler aynı şekilde gerçekleştirilebilmektedir.  Van Büyükşehir Belediyesi anasayfası üzerinden gerçekleştirilme imkanı bulunan işlemler için mesai saatleri içerisinde olunmasına geek bulunmamaktaıdr.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Gediz Elektrik Abonelik İptali Fatura İtiraz Dilekçe Örneği

Van Belediyesi Çalışma Saatleri

Gün içerisinde 08.30-12.00 saatleri arasında, öğleden sonra ise 13.30-17.30 periyodunda hizmet veren Van Belediyesi bir kamu kuruluşu olarak mesai saatleri içerisinde vatandaşların her türlü talebinin değerlendirilmesi ve işlemlerin yapılması için kapılarını açık tutmaktadır. Çalışma saatleri dışında van.bel.tr adresi üzerinden e-belediye hizmetleri kullanılabilmekteddir. Bu hizmetler arasında arsa ve gayrimenkul rayiç bedeli hesaplama ve benzeri hizmetler yer almaktadır.

Van Büyükşehir Belediyesi Abonelik Başvuruları

Van Büyükşehir Belediyesi su ve su şebekesi ile ilgili hizmetler için VASKİ’yi görevlendirmiştir. Su aboneliği konularında VASKİ kişilerin başvurularını kabul etmektedir. 432 217 17 43 numarası ile VASKİ’ye ulaşmak mümkündür. VEDAŞ, Van genelinde elektrik dağıtımı sağlamaktadır. Elektrik taşıma ve dağıtım hizmetlerine abone olarak elektrik sayacını ismine kaydettirmek isteyen kişiler iletişim telefonlarını kullanarak başvurmaları gereken kurum ve vermeleri gereken evraklar konusunda bilgi alabilmektedir

Van Belediyesi Şikayet

Şehircilik anlayışı ve hizmetleri ile dikkat çeken ve Van gibi gelişmiş bir Kentin belediyesi olmanın gerektirdiklerini yapmayı hedefleyen Van Belediyesi vatandaşların şikayetlerini 444 44 65  iletişim telefonuna iletmeleri halinde gerekli geri dönüşlere ya da isteklerinin sonuçlarına dair bilgilendirmelere erişebilmektedir. Bunun yanında e-posta adresini kullanarak şikayetleri iletmek de mümkündür. Van Büyükşehir belediyesinin şikayetlerle ilgilenmek için özelleşmiş bir alt birimi bulunmamaktadır.

Van Belediyesi E-Belediye

Vatandaşlarına birçok hizmeti alabilecekleri ve ihaleler gibi genel kamuyu ilgilendiren konulara dair bilgilendirici güncellemelerin iletildiği anasayfasında Van Büyükşehir Belediyesi anasayfasında belediye meclisinin aldığı kararları da vatandaşların incelemesine sunmaktadır.

Van Belediyesi Birimleri

Belediyeye bağlı olarak görev yapan diğer alt birimler Hukuk İşleri Şube Müdürlüğü, Hakla İlişkiler Şube Müdürlüğü, Basın Yayın Şube Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı,  İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Makine İkmal-Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı,  Fen işleri dairesi Başkanlığı’dır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İcra Yoluyla Çocuk Almada Yeni Dönem : Adli ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğü

Van Belediyesi Dilekçe Örneği

Van Buyuksehir Belediyesi Dilekce Ornegi-1
Van Buyuksehir Belediyesi Basvuru Dilekcesi Ornegi-1

Dilekçe örneklerimizi indirmek için PDF formatı;

Van Buyuksehir Belediyesi Dilekce Ornegi

Van Buyuksehir Belediyesi Basvuru Dilekcesi Ornegi

Sitemiz üzerinden Belediye Dilekçe Örnekleri bölümümüzde daha fazla alternatife ve kapsamlı bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Önceki Yazı

Mersin Belediyesi Dilekçe Örneği (İşlemler, İletişim, Saatler)

Başkent Gaz Dilekçe Örneği : Fatura İtiraz, Abonelik İptali, Vs.

Sonraki Yazı

Yorum yapın

Önceki yazıyı okuyun:
Mersin Belediyesi Dilekçe Örneği (İşlemler, İletişim, Saatler)

Akdeniz Bölgesinin en güzel ve büyük illerinden biri olan Mersin kuşkusuz ülkemizin ve dünyanın da en güzel şehirlerinden biridir. Mersin...

Kapat