Vasi Tayini Dilekçe Örneği

Vasi Tayini

Bazı durumlarda devlet tarafından; bazı kişilerin kendilerini temsil etme gücü olmaması, vs. gibi durumlarda ya da kişilerin kendisinin talep etmesi halinde, bu kişiler adına işlem yapabilecek ve temsil edebilecek tayinler yapmaktadır. Bu işleme vasi tayini denmektedir. Vasi tayini yapılabilecek kişiler için gerekçe olarak; yaş küçüklüğü, kısıtlılık, savurganlık, uyuşturucu madde – alkol bağımlılığı, kötü yaşam tarzı, cezaevinde bulunma veya istek üzerine olabilecektir. Tabii ki  bu tayin mahkeme tarafından verilen bir kararla olmaktadır. Mahkeme tarafından böyle bir karar tesis edilebilmesi için ise vesayet davası açılmalıdır. Dava açabilmek için ise bir dilekçe ile Mahkemeye başvurulmalıdır. Bu yazımızda sizlere vasi tayini dilekçe örneği, vesayet dilekçesi örneği paylaşımında bulunmaya çalışacağız.

Vasi Tayini Dilekçe Örneği 2017 Güncel

Vasi Tayini Dilekçesi

Vasilik Nedeni İle Ücret İstemi Dilekçesi

Vasilikten Kaçınma Hakkının Kullanılması İstemi Dilekçesi

Vasilikten Kaçınma Hakkının Kullanılması İstemi Dilekçesi

Vasinin Azline Karar Verilmesi İstemi Dilekçesi

Vasinin Azline Karar Verilmesi İstemi Dilekçesi

Velayetin Nezi’i ve Vasi Tayini Dilekçesi

Velayetin Nezi’i ve Vasi Tayini Dilekçesi

Resim formatındaki dilekçe örneklerini büyütmek için lütfen üzerine tıklayınız.

Vasi Tayini Dilekçe Örneği Word Formatında 2017 Güncel

Yukarıda vermiş olduğumuz vasi tayini dilekçe örneklerine word formatında aşağıdaki linklerden ulaşabilir, bilgisayarınıza indirerek üzerinde düzenleme yapabilirsiniz.

Vasi Tayini Dilekçesi

Vasilik Nedeni İle Ücret İstemi Dilekçesi

Vasilikten Kaçınma Hakkının Kullanılması İstemi Dilekçesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Borca itiraz Dilekçe Örneği

Vasinin Azline Karar Verilmesi İstemi Dilekçesi

Velayetin Nez’i ve Vasi Tayini İstemi Dilekçesi

Vasi tayini konusu ciddi bir hukuki işlem olduğu için; vasi tayini davası açmadan önce muhakkak konunun ayrıntılı olarak anlatıldığı Vasi Ne Demek Vasi Tayini Nasıl Yapılır adlı yazımıza göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Bu yazımıza ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.

Dilekçe örneklerimiz bilgi paylaşımı amaçlı olup, herhangi bir hak kaybına uğramamak adına alanına uzman bir avukat ya da hukukçudan yardım almanız yararınıza olacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Önceki yazıyı okuyun:
Vasi Tayini Vasi Ne Demek

Vasi Tayini ve Vesayet nedir Vesayet nedir baktığımızda, çeşitli sebeplerden dolayı kendi işlerini sürekli olarak yerine getiremeyecek durumda olan ve...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016