Vasi Tayini Dilekçe Örneği

A+
A-

Vasi Tayini

Bazı durumlarda devlet tarafından; bazı kişilerin kendilerini temsil etme gücü olmaması, vs. gibi durumlarda ya da kişilerin kendisinin talep etmesi halinde, bu kişiler adına işlem yapabilecek ve temsil edebilecek tayinler yapmaktadır. Bu işleme vasi tayini denmektedir. Vasi tayini yapılabilecek kişiler için gerekçe olarak; yaş küçüklüğü, kısıtlılık, savurganlık, uyuşturucu madde – alkol bağımlılığı, kötü yaşam tarzı, cezaevinde bulunma veya istek üzerine olabilecektir. Tabii ki  bu tayin mahkeme tarafından verilen bir kararla olmaktadır. Mahkeme tarafından böyle bir karar tesis edilebilmesi için ise vesayet davası açılmalıdır. Dava açabilmek için ise bir dilekçe ile Mahkemeye başvurulmalıdır. Bu yazımızda sizlere vasi tayini dilekçe örneği, vesayet dilekçesi örneği paylaşımında bulunmaya çalışacağız.

Vasi Tayini Dilekçe Örneği 2019 Güncel

Vasi Tayini Dilekçesi

vasilik dilekçesi

Vasilik tayin dilekçesi

Vasilik Nedeni İle Ücret İstemi Dilekçesi

vasilik sebebiyle ücret istemi dilekçe örneği

Vasilik Nedeni İle Ücret İstemi Dilekçesi

Vasilikten Kaçınma Hakkının Kullanılması İstemi Dilekçesi

vasilikten kaçınma hakkının kullanılması

Vasilikten Kaçınma Hakkının Kullanılması İstemi Dilekçesi

Vasinin Azline Karar Verilmesi İstemi Dilekçesi

vasinin azline kaar verilmesi

Vasinin Azline Karar Verilmesi İstemi Dilekçesi

Velayetin Nezi’i ve Vasi Tayini Dilekçesi

velayetin nezi i vasi tayin dilekçe örneği

Velayetin Nezi’i ve Vasi Tayini Dilekçesi

Resim formatındaki dilekçe örneklerini büyütmek için lütfen üzerine tıklayınız.

Vasi Tayini Dilekçe Örneği Word Formatında 2019 Güncel

Yukarıda vermiş olduğumuz vasi tayini dilekçe örneklerine word formatında aşağıdaki linklerden ulaşabilir, bilgisayarınıza indirerek üzerinde düzenleme yapabilirsiniz.

Vasi Tayini Dilekçesi

Vasilik Nedeni İle Ücret İstemi Dilekçesi

Vasilikten Kaçınma Hakkının Kullanılması İstemi Dilekçesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Avukatsız Boşanma Dilekçesi

Vasinin Azline Karar Verilmesi İstemi Dilekçesi

Velayetin Nez’i ve Vasi Tayini İstemi Dilekçesi

Vasi tayini konusu ciddi bir hukuki işlem olduğu için; vasi tayini davası açmadan önce muhakkak konunun ayrıntılı olarak anlatıldığı Vasi Ne Demek Vasi Tayini Nasıl Yapılır adlı yazımıza göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Bu yazımıza ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.

Dilekçe örneklerimiz bilgi paylaşımı amaçlı olup, herhangi bir hak kaybına uğramamak adına alanına uzman bir avukat ya da hukukçudan yardım almanız yararınıza olacaktır.

 ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. tamer yıldırım dedi ki:

  mahkeme tarafından muhtara gönderilen vasi tayini ilanının askıda ilanından sonra yazması gereken tutanak örnegini de yayınlarsanız insanlara çok büyük hizmet etmiş olursunuz zıra muhtarların hiç bir şeyden haberi yok vatandaşa soruyorlarnasıl olacak diye

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Tamer bey,
   İlginiz ve öneriniz için teşekkür ederiz, belirttiğiniz hususta gerekli incelemeyi yaparak konu ile ilgili makale ve tutanak örneğini en yakınn zamanda paylaşmaya çalışacağız.


Önceki yazıyı okuyun:
Vasi Nedir Kimler Vasi Olabilir | Vasilik Kararı İçin Yapılması Gerekenler

Çeşitli nedenlerle kendi işlerini sürekli olarak yapamayacak durumda olan kişilerin, koruma altına alınması amacıyla hukuki koruma olarak vasi tayini yapılır....

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016