Vergi Dairesi Cumartesi Açık mı (Güncel Çalışma Saatleri)

A+
A-

Vergi ödemeleri, vergi  yapılandırmaları vb. konular nedeniyle oldukça yoğun şekilde kullanılan Vergi Daireleri’nin cumartesi günü açık olup olmadığı oldukça önemli bir konudur. Dönemsel bazda düzenlediği yapılandırma teklifleri ve indirimler nedeniyle neredeyse her zaman yoğun çalışan Vergi Dairesi istisnai durumlarda çalışma saatlerinde esneklik yapabilmektedir.

vergi dairesi hafta sonu açık mı

vergi dairesi cumartesi acik mi guncel calisma saatleri

Vergi Dairesi Çalışma Saatleri

Vergi Daireleri sabah 08:30’da açılmakta akşam 17:30’a kadar da çalışmalarına devam etmektedir. Fakat resmi işlemlerinin halledilmesi için vezneye gitmek durumunda olan vatandaşlar en son 16:30’da işlem yapabilmektedir zira 16:30’dan sonra vezneler kapatılmaktadır.

Vergi dairesi mesai saatleri 

Vergi daireleri 08:30 – 12:30 / 13:30 – 17:30 saatleri arasında çalışmaktadır.

Vergi dairesi sabah kaçta açılır? 

Vergi daireleri saat 08:30’da açılmaktadır.

Vergi dairesi öğle arası ne zaman? 

Vergi daireleri 12:30 ile 13:30 arasında öğle molası vermektedir.

Vergi dairesi saat kaçta kapanıyor? 

Vergi daireleri 17:30 itibariyle kapanmaktadır.

Vergi Daireleri Cumartesi Günü Açık Mı?

Vergi daireleri normal şartlarda hafta sonları hizmet vermemektedir. Fakat yukarıda da değinildiği gibi dönemsel bazda düzenlenen kampanyalar, yapılandırma teklifleri ve sicil affı gibi konular nedeniyle aşırı yoğunluk olması durumunda çalışma saatlerinde değişikliğe gidilebilmektedir. Böyle bir değişiklik yapıldığında tüketiciler Vergi Dairesi’nin web sitesi ya da çağrı merkezi aracılığıyla bilgi edinebilmektedir.

Ek olarak dijital dönüşümünü neredeyse tamamlayan Vergi Dairesi, dönemsel bazdaki uygulamalarına internetten ya da çağrı merkezi aracılığıyla katılım yapılabilmesine de imkan vermektedir. Bu kapsamda vatandaşlar aciliyeti olan işlemleri için Vergi Dairesi’nin yoğunluğuna maruz kalmadan internetten ya da çağrı merkezi aracılığıyla tüm işlemlerini yapabilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Karakol Cumartesi Açık mı Hangi İşlemler Kabul Ediliyor

Vergi Ödemeleri

Geçtiğimiz dönemlerde başlatılan bir uygulama sayesinde vatandaşların vergi ödemeleri için Vergi Dairesi’ne gitme zorunluluğu tümden ortadan kaldırıldı. Bu kapsamda gelişmelerden halen haberi olmayan vatandaşların ödemelerini bankalar aracılığıyla yapabileceğini de bilmesi gerekir.

Yapılması gereken vergi ödemesi internet bankacılığı, mobil bankacılık, telefon bankacılığı veya şubeler aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. Bankadan vergi ödemesi hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve sürecin nasıl devam edeceğini öğrenebilmek için bankanın çağrı merkeziyle iletişime geçilmesi gerekir.

Sitemiz üzerinden Kamu Kurumlarının çalışma saatlerine ulaşabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Vergi Daireleri Saat Kaçta Kapanıyor 2019

Vergi daireleri ilgili firmaların vergilerinin kontrol edilmesinde aktif olarak rol alırlar. Vergi daireleri devlete bağlı bir kurumdur. Her ilçede vergi...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016