Vodafone Dilekçe Örneği : Şikayet, İtiraz ve İptal İşlemleri

Ülkemizde ilk olarak Telsim adı ile faaliyete başlayan Vodafone firması, yaklaşık 23 milyon abonesi ile ülkemizin ikinci büyük mobil iletişim şirketidir. Vodafone firmasının Türkiye’ye doğrudan veya dolaylı olarak yapmış olduğu yatırım miktarı 20 Milyar TL’ye ulaşmış durumdadır. Bireylere ve kurumlara mobil ses, sabit ses, mobil internet, ADLS ve fiber hizmetleri sunan Vodafone firması ülkemizde yaklaşık olarak 3300 kişiyi bünyesinde çalıştırmakta 1200 perakende mağazası ile müşterilerine hizmet sunmaya çalışmaktadır.

Vodafone Dilekçe Örneği : Şikayet, İtiraz ve İptal İşlemleri

Vodafone, gerek çalışan kadrosu ve gerekse perakende satış mağazalarında öncelikli olarak müşteri memnuniyetine önem vermekte ve müşterilerden gelen talep ve sorunlar bir an önce çözülmeye çalışılmaktadır. Buna bağlı olarak da, koşulsuz müşteri memnuniyeti, kişisel bilgilerin gizliği, tüm müşterilere eşit ve objektif davranma ve  geri bildirim firmanın müşteri memnuniyeti adına en çok önem verdiği konuların başında gelmektedir.

Her ne kadar Vodafone ve buna benzer kurumsal firmalar müşteri memnuniyetini yüzde yüz sağlamaya çalışmak isteseler bile, bunu tam anlamıyla sağlamak mümkün olmamaktadır. Özellikle tarifelerde yapılan değişiklik veya fatura tutarları müşteriler tarafından en çok itiraz ve şikayet edilen konuların başında gelmektedir.

Peki, Vodafone ile ilgili bireysel veya kurumsal aboneliklerde karşılaşılacak olan itiraz ve iptal talepleri için ne yapılması gerekmektedir.

Vodafone itiraz ve iptal işlemleri için Vodafone hatlı telefonlardan sadece 542 tuşlanarak veya diğer operatörler veya sabit hatlı telefonlardan 542 5420000 nolu telefon numarası aranılarak müşteri hizmetlerine ulaşılabilir ve hattınızla ilgili problemleriniz, itiraz veya iptal işlemleriniz müşteri temsilcisine iletilebilir.

Vodafone Şikayet, İtiraz ve İptal Taleplerinin Ele Alınması Süresi

Vodafone müşterileri, firmanın kendilerine sağladığı erişim kanalları üzerinden diledikleri şekilde vodafone firması çalışanları ile iletişime geçip şikayet, itiraz ve iptal taleplerini iletebilirler. Vodafone çağrı merkezi ile yapılan ilk kontakta çözülmesi mümkün olan şikayet, itiraz ve iptal talepleri çözüme kavuşturularak abonelere bilgi verilir. İlk kontakta çözümü mümkün olmayan şikayet, itiraz ve iptal talepleri kayıt altına alınır ve ilgili birimlere iletilir. Müşterinin talebi ilgili birimler tarafından incelenerek en kısa zamanda çözüm sağlanmaya ve abonelere geri dönüş yapılarak şikayet, itiraz ve iptal talepleri hakkında bilgi verilir.

Vodafone Çağrı Merkezinden İstenilen Sonucun Alınamaması Halinde Yapılması Gerekenler

Vodafone çağrı merkezi ve müşteri hizmetleri ile yaptığınız görüşmelerde istediğiniz sonucu alamamanız ve sorunlarınızın devam etmesi halinde itiraz veya iptal taleplerinizi dilekçe yazarak Vodafone Genel Müdürlüğüne iletip olumlu veya olumsuz tarafınıza geri dönüş yapılmasını isteyebilirsiniz. Vodafone genel müdürlüğüne yazmış olduğunuz dilekçeye olumlu veya olumsuz olarak geri dönüş yapılacaktır.

Yapmış olduğunuz başvurunuza olumsuz yanıt verilmesi ve talebinizin yerine getirilmemesi halinde, şikayet, ihbar ve önerilerinizi Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Bölge Müdürlüklerine bizzat başvurarak yapabileceğiniz gibi elektronik ortamda https://tuketici.btk.gov.tr adresinde bulunan linki kullanabilirsiniz. Ayrıca, haklılığınızın ispatının mümkün olduğuna inandığınız takdirde Tüketici Hakem Heyetlerine de başvuruda bulunarak şikayette bulunabilirsiniz. Tüketici Hakem Heyetlerine nasıl başvuruda bulunulacağına ilişkin olarak daha önce yazmış olduğumuz, “Tüketici Hakem Heyeti Başvuru Nasıl Yapılır” konulu makalelerimizden faydalanabilirsiniz.

Vodafone Şikayet, İtiraz ve İptal Dilekçesi Nasıl Yazılır

Vodafone Genel Müdürlüğüne hitaben yazmış olacağınız dilekçede, talepte bulunanın hat sahibinin adı soyadı, T.C. kimlik numarası, iletişim adresi ve şikayet, itiraz ve iptale konu hattın numarası, talebinizin ne olduğunun dilekçede açık ve net bir şekilde belirtilmesi sorunun çözümü açısından faydalı olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İstihkak Davası Nedir Dilekçe Örneği

Vodafone Şikayet İtiraz ve İptal Dilekçesi Örneği

Sitemizde örnek olarak hazırlanmış olan Vodafone itiraz ve iptal dilekçesi örneği üzerinde gerekli değişiklikleri yaparak talebinize uygun şekilde uyarlama yapabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz şikayet, itiraz ve iptal dilekçesini aşağıda belirttiğimiz Vodafone  Genel Müdürlüğüne gönderebilirsiniz.

Vodafone Şikayet İtiraz ve İptal Dilekçe Örneği

Vodafone şikayet itiraz ve iptal dilekçe örneğini PDF formatında indirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Vodafone sikayet itiraz ve iptal Dilekcesi ornegi

Şikayet ve canlı destek hizmeti için vodafone.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Vodafone Genel Müdürlüğü İletişim Adresi

Şirket Ünvanı               : Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.

Ticaret Sicil No            :564625-512207

Adres                          : Vodafone Plaza Büyükdere Cd. No: 251 Maslak 34398 İstanbul

Vodafone Merkez

Telefon Numarası         : 90 850 542 00 00

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 100 YORUM
 1. Fatih DİŞÇİ dedi ki:

  Vodafone dan hat almak çok kolay da iptal etmesi neden bu kadar zor. 10 gün oldu hala iptal ettiremedim. Müşteri temsilcisi topu vodafon merkezine atıyor. Vodafone merkezide müşteri temsilcisine atıyor. Ben hakkımı size helal etmiyorum. Haram olsun

 2. Yasemin tibik dedi ki:

  Kısa süre önce evde internet kudurdum fakat faturalarımı düzenli odeyemedigim için hattım iptal olmuş ve cayma bedeli olarak 600 lira bir bedel kesilmiş siz vodofone olarak bunu doğru buluyormusunuz bu bir soygunculuk degilmi kurarken bunu neden bildirmiyorsun su anda 1000 lirayı gecik borçlanırdınız kendinize bir durumun 30 40 lira faturayı ödeyememişim bunu sizce ödeyebilirmişim böyle cayma bedeli olurmu

 3. Mesut ünsal dedi ki:

  Fatura gecikme ücreti yansımış faturama bunun itirazı için başvuru yapmaktayim.cenaze dolayısıyla geç ödeme olmuştur.adima iki tane hat vardır.gereğinin yapılmasını arz ederim

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Mesut bey, Vodafone şikayet ve taleplerinizi 0542 5420000 nolu telefon hattını arayarak müşteri temsilcisine iletebilirsiniz.

 4. Hakan çakır dedi ki:

  Bir yankınım okuma yazması olmadıgı için daha iyi tarife diyerek kandırıp dakikasından 250 dk düşürülerek tarifesini degiştirler 2 tl fazla veriyor yeni tarifeden tekrar eski tarifesine geri geçmesini istiyorom bu vodafona yakışmaz

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Hakan bey, bu durumu 05425420000 nolu telefon hattını arayarak Vodafone müşteri hizmetlerine iletmenizi tavsiye ederiz.

 5. hacı arpacı dedi ki:

  YILLARDIR VODAFONE HAT KULLANICISIYIM VE ÇOK MEMNUNUM.BU SEBEPLE EVİME DE VODAFONE EV İNTERNETİ TAKTIRDIM FAKAT 08504801542 NOLU NUMARADAN DAMLA HANIM TARAFINDAN ISRARLA SORMAMA RAGMEN ALACAĞIM HİZMET KONUSUNDA YANLIŞ BİLGİLENDİRİLDİM.ALACAĞİM HİZMET 24MBİT OLMASI GEREKİRKEN 16MBİT HİZMET GETİRİLDİ. 2YIL TAAHHÜT SÜREMİN İLK YILI 53+6TLİKİNCİ YILI 69+6TL OLARAK KONUSMAMIZA RAGMEN SONRADAN ÖĞRENDİĞİME GÖRE BİLGİM OLMADAN İLK YIL YERİNE İLK 6 AY 65TL GERİ KALAN 18 AY 80 TL GİBİ BİR ÜCRETE TABİ OLDUM. MARUZ KALDIĞIM İŞ AHLAKINA UYMAYAN TAMAMEN KANDIRMACAYA DAYALI BU SATIŞ TAKTİĞİNİ İSE 02124350585 NOLU VODAFONE ARACI KURULUŞUNA YAPTIĞIM 100’E YAKIN ŞİKAYETE RAĞMEN DÜZELTİCİ İŞLEM YAPILACAK SÖZÜ VERİLMESİNE RAĞMEN HER DEFASINDA GEÇİŞTİRİLDİM.( İSİMLERİ DAMLA,NURÇİN,ARİF,NURAY,AYLİN). ÖZET OLARAK VODAFONE DAN MEMNUN OLMAMA RAĞMRN BU ARACI YAPIDAN ŞİKAYETÇİYİM 3KURUŞ PARA KAZANMAK İÇİN MÜSTERİ MEMNUNİYETİNİ BİR KENARA BIRAKARAK İNSANLARI KANDIRMA ,YALAN SÖYLEME, GEÇİŞTİRME ,DALGA GEÇME( DAMLA HANIMA ŞİKAYETİMİ İLETTİM KENDİSİ HAYIRLISI BÖYLEDİR ŞEKLİNDE CEVAP VERDİ) YOLUNA BAŞ VURARAK VODAFONE GİBİ BÜYÜK BİR MARKAYI KÖTÜLEMEKTEN VE BİNLERCE MAĞDUR OLUSTURMAKTAN BAŞKA BİR HİZMET VERMEMEKTEDİRLER. TALEBİM 05****** NOLU TELEFONDAN TARAFIMA ULAŞILIP MAĞDURİYETİMİN GİDERİLMESİ VE BU ŞAHISLARA GEREKLİ İKAZLARIN YAPILMASI..

  1. Hikmet Ilgaz dedi ki:

   Merhaba Hacı Bey,
   Yaşadığınız mağduriyetiniz ile ilgili olarak Vodafone müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz anladığımız kadarıyla pek bir işe yaramamış gözüküyor. Dolayısıyla size tavsiyemiz, yazımız içeriğinde de belirttiğimiz üzere; bir dilekçe hazırlamanız ve bu dilekçe kapsamında yazılı olarak resmi bir başvuru yapmanızdır. Yazımızda paylaştığımız Vodafone Şikayet Dilekçesi Örneğini kendinize göre uyarlayıp, aynı burada anlattığınız şekilde hazırlayabilirsiniz. En azından yazılı başvurunuzu yazılı olarak bir dönüş yapılacaktır.
   Sorunlarınızı çözebilmeniz dileğiyle.

 6. Mualla Kalan Canbolat dedi ki:

  Önceki gün 25tl yükledim ve DOLDUR 4GB paketi yaptım 15tlmi aldılar ve 4gb İnternetim gelmedi üstüne üstlük te ben istemeden 5tl ye 250mb 24saatlik paket yaptılar 25tlnin hattım geri yüklenmesini istiyorum teşekkürler

  1. Hikmet Ilgaz dedi ki:

   Merhaba Mualla Hn,
   Konuyla ilgili sadece buraya yazı yazmanız maalesef tek başına bir anlam teşkil etmeyecektir. Vodafone Müşteri Hizmetlerini aramanız ya da yazımız içeriğinde belirttiğimiz şekilde bir dilekçe ile başvuruda bulunmanız sizin adınıza en doğru karar olacaktır.
   Sorunlarınızı çözebilmeniz dileğiyle.

 7. Ertuğrul dedi ki:

  Sayın müdürüm insanın kendi kendine bir anda puanı düşer mi bi güncelleme yaptınız puan yok her ay arıyorum tmm bu ay düzelecek diyorlar aynı yani pişman oldum vodefone ye geçtiğim için

 8. İsmayıl mammadov dedi ki:

  Vodafon katkıları altında hayat su benim hakım olan suyu başka birine para ile satılmış olduğunu öğrendim ve bayiyi aradım suyunuzu almısız gözüküyor diyolar ama ben gidiyom konya bayisine orası ise diyor iptal edilmiş benim suyu para ile başka birine satmışlar

 9. ABDULLAH DERE dedi ki:

  2018 12 25 tarihinde toplam 105.60 tutarinda faturami ödedim tekrar bu fatura bana kesilmiş tesisat no fc 81253b5dd30b 5358835015 hedef ilt 5079476785 bu bilgiler fatura sahibi abdullah dere. Ve fatura ödedigi iletisime ait bu en kisa zamanda cevabini talep ediyorum

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Abdullah bey, Vodafone ile ilgili taleplerinizi müşteri hizmetlerine iletebilirsiniz. Müşteri Hizmetlerine Vodafone Hatlarından 542’yi; diğer operatörlerden ve Sabit hatlardan 0 (542) 542 00 00’ı arayarak ulaşabilirsiniz

 10. Aytaç dedi ki:

  Vodofoneden 1.5 yıldır ev interneti kullanıyorum fakat internet bağlantısıyla ilgili bir sorun yaşadığımda vodofonu aradım ve bana şöyle söylendi ;bölgenizde oluşan bir sorun nedeniyle bağlantınızda sorun olduğunu ve en kısa zamanda çözüleceği söylendi bende tamam çözümü bekliyim dedim 2 hafta geçmesine rağmen ne bir çözüm oldu ne de geri dönüş yapıldı aradığımdada aynı şeyler yine tekrarlandı ve yine beklediğim bir çözüm olmadı bu sorun benim defalarca aramama rağmen 2 ay sürdü ve geri dönüş yapılmadı sadece msj olarak bu geçen iki ayın faturası ve geçikme faizi istendi daha sonra müşteri hizmetlerini arayıp yardım ekibi istediğimde bana borcunuzdan dolayı yardım ekibi yollayamayacağını ancak borcumu ödersem yollacaklarını söylediler bende hem iki ay internet sorunu çekiyorum hem kullanmadığım internetin faturası ödemek zorunda kalıyorum bu sorun bu şekilde üç ayı tamamladığında vodofone beni arayıp eğer borcumu yarına kadar ödemezsem hakkımda adli işlem başlatacağını söyledi bende bu sorunumu tekrardan anlatınca siz ödeyin sonra biz yardım ekibi yollayacaz ve itiraz dilekçesi oluşturarak kullanmadığınız aylar geri ödenecektir diye söylendi bende faturaları ödeyip yardım ekibi istedim ve gelen yardım ekibi bize bu şekilde bir sorun olduğu belirtilmedi başka ekip yönlendirilecek diyip birşey yapmadan gitti ve iki gün sonra telefonuma gelen bir msj la aboneliğim iptal edildiği ve cayma bedelinin 650 lira olup belirtilen tarihe kadar ödemem gerektiği falan benim böyle bir isteğim olmamasına rağmen nasılda aboneliğim iptal oluyor daha ne kadar uğraşmam gerekiyor ne kadar müşteri hizmetlerini arayıp çözümü gelmeyen konuşmalar yapmam gerekiyor ? Bu durumdan sonra ne yapmam gerekiyor????

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Aytaç bey,
   Vodafone servis sağlayıcısının kusurlu olması halinde bu durumun düzeltilmesi amacıyla dilekçe ile genel müdürlüğüne başvurarak, ihtarname çekerek veya tüketici hakem heyetine başvurarak aboneliğin iptalini isteyebilirdiniz. Bu süreç devam ederken herhangi yükümlülük altında kalmamak amacıyla da abonelik ücretini düzenli olarak ödemeniz gerekmekteydi. Bu aşamadan sonra cayma bedelini ve aidatlarınızı ödemenizi tavsiye ederiz.

 11. Ramazan ceylan dedi ki:

  Sayın vodafene yetkilileri bulundugumuz bölgede telofon ve internetimiz cekmiyor bahsettigim bölge ankara mamak ilcesi bostancık mah ödedigimiz faturanın karsılıgı hizmeti bekliyoruz feregininin yapilmasını yetkililere arz ediyoruz acil cözüm bekliyoruz

 12. Ramazan ceylan dedi ki:

  Bulundugumuz bölgede telofon ve internetimiz hic cekmiyor burası ankara mamak bostancık mah .ödedigimiz ücretin karşılıgını alamıyoruz gereginin yapılmasıni yetkililerden acil bekliyoruz

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Ramazan bey,
   Vodafone yetkilileri ile makalemizde belirttiğimiz şekilde iletişime geçebilirsimiz.

 13. Ramazan ceylan dedi ki:

  Sayın vodafone yetkilileri ankara mamak ilcesi bostancık mah oturuyoruz nahelle olarak telofonlarımız ve internetimiz cekmiyor cok avil cözüm bekliyoruz

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Ramazan bey,
   Makalemiz içerisinde belirttiğimiz şekilde Vodafon şikayet ve taleplerinizi yapabilirsiniz.

 14. canpolat koksal dedi ki:

  Ben bir yildir vodafon kullaniyorum iki tane hattim var ev internetimi de vodafon a tasittim faturalarim hic aksatmadan 450.500 oduyorum cihaz almak istedim bana cihaz cikmadi neden baska bir hat kullansaydim simdiye 3 tane cihaz alirdim hepsini iptal ettiricem cevremde 130 140 kisi var hepsini de vaz geciricem 533******* numaram bana yardimci olursaniz sevinirim saygilar

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Canpolat bey,
   Vodafone ile ilgili şikayet ve taleplerinizin nasıl yapılacağı ile ilgili ayrıntılı bilgiyi makalemizi okuyarak edinebilirsiniz. Talebinizi ilgili makalemizde belirttigiz Vodafon iletişim yollarıni kullanarak ilgililere izleyebilirsiniz.

 15. Celal ikiz dedi ki:

  Vodofon a geçecek arkadaşlar geçmeden bı daha düşünmeniz isterim çünkü beni çok nadir ettiler benden kullanmadığım intertin parasını istediler onu alamayınca beni avukata verip bana icra geleceğini söyleyip bu seferde cayma bedeli odeyeceksin dediler o yüzden bı daha düşünün derim daha çok şeyler var mağduriyetini gidermek için muhatap bulamıyorsun

Önceki yazıyı okuyun:
Sulh Ceza Hakimliğine İtiraz Dilekçe Örneği

28/06/2014 tarihinde 6545 Sayılı Türk Ceza Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanunun resmi gazetede yayınlanması ve yürürlüğe girmesi...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016