Vodafone Dilekçe Örneği : Şikayet, İtiraz ve İptal İşlemleri

| , ,

Ülkemizde ilk olarak Telsim adı ile faaliyete başlayan Vodafone firması, yaklaşık 23 milyon abonesi ile ülkemizin ikinci büyük mobil iletişim şirketidir. Vodafone firmasının Türkiye’ye doğrudan veya dolaylı olarak yapmış olduğu yatırım miktarı 20 Milyar TL’ye ulaşmış durumdadır. Bireylere ve kurumlara mobil ses, sabit ses, mobil internet, ADLS ve fiber hizmetleri sunan Vodafone firması ülkemizde yaklaşık olarak 3300 kişiyi bünyesinde çalıştırmakta 1200 perakende mağazası ile müşterilerine hizmet sunmaya çalışmaktadır.

Vodafone Dilekçe Örneği : Şikayet, İtiraz ve İptal İşlemleri

Vodafone, gerek çalışan kadrosu ve gerekse perakende satış mağazalarında öncelikli olarak müşteri memnuniyetine önem vermekte ve müşterilerden gelen talep ve sorunlar bir an önce çözülmeye çalışılmaktadır. Buna bağlı olarak da, koşulsuz müşteri memnuniyeti, kişisel bilgilerin gizliği, tüm müşterilere eşit ve objektif davranma ve  geri bildirim firmanın müşteri memnuniyeti adına en çok önem verdiği konuların başında gelmektedir.

Her ne kadar Vodafone ve buna benzer kurumsal firmalar müşteri memnuniyetini yüzde yüz sağlamaya çalışmak isteseler bile, bunu tam anlamıyla sağlamak mümkün olmamaktadır. Özellikle tarifelerde yapılan değişiklik veya fatura tutarları müşteriler tarafından en çok itiraz ve şikayet edilen konuların başında gelmektedir.

Peki, Vodafone ile ilgili bireysel veya kurumsal aboneliklerde karşılaşılacak olan itiraz ve iptal talepleri için ne yapılması gerekmektedir.

Vodafone itiraz ve iptal işlemleri için Vodafone hatlı telefonlardan sadece 542 tuşlanarak veya diğer operatörler veya sabit hatlı telefonlardan 542 5420000 nolu telefon numarası aranılarak müşteri hizmetlerine ulaşılabilir ve hattınızla ilgili problemleriniz, itiraz veya iptal işlemleriniz müşteri temsilcisine iletilebilir.

Vodafone Şikayet, İtiraz ve İptal Taleplerinin Ele Alınması Süresi

Vodafone müşterileri, firmanın kendilerine sağladığı erişim kanalları üzerinden diledikleri şekilde vodafone firması çalışanları ile iletişime geçip şikayet, itiraz ve iptal taleplerini iletebilirler. Vodafone çağrı merkezi ile yapılan ilk kontakta çözülmesi mümkün olan şikayet, itiraz ve iptal talepleri çözüme kavuşturularak abonelere bilgi verilir. İlk kontakta çözümü mümkün olmayan şikayet, itiraz ve iptal talepleri kayıt altına alınır ve ilgili birimlere iletilir. Müşterinin talebi ilgili birimler tarafından incelenerek en kısa zamanda çözüm sağlanmaya ve abonelere geri dönüş yapılarak şikayet, itiraz ve iptal talepleri hakkında bilgi verilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Babalık Davası Soybağı Davaları

Vodafone Çağrı Merkezinden İstenilen Sonucun Alınamaması Halinde Yapılması Gerekenler

Vodafone çağrı merkezi ve müşteri hizmetleri ile yaptığınız görüşmelerde istediğiniz sonucu alamamanız ve sorunlarınızın devam etmesi halinde itiraz veya iptal taleplerinizi dilekçe yazarak Vodafone Genel Müdürlüğüne iletip olumlu veya olumsuz tarafınıza geri dönüş yapılmasını isteyebilirsiniz. Vodafone genel müdürlüğüne yazmış olduğunuz dilekçeye olumlu veya olumsuz olarak geri dönüş yapılacaktır.

Yapmış olduğunuz başvurunuza olumsuz yanıt verilmesi ve talebinizin yerine getirilmemesi halinde, şikayet, ihbar ve önerilerinizi Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Bölge Müdürlüklerine bizzat başvurarak yapabileceğiniz gibi elektronik ortamda https://tuketici.btk.gov.tr adresinde bulunan linki kullanabilirsiniz. Ayrıca, haklılığınızın ispatının mümkün olduğuna inandığınız takdirde Tüketici Hakem Heyetlerine de başvuruda bulunarak şikayette bulunabilirsiniz. Tüketici Hakem Heyetlerine nasıl başvuruda bulunulacağına ilişkin olarak daha önce yazmış olduğumuz, “Tüketici Hakem Heyeti Başvuru Nasıl Yapılır” konulu makalelerimizden faydalanabilirsiniz.

Vodafone Şikayet, İtiraz ve İptal Dilekçesi Nasıl Yazılır

Vodafone Genel Müdürlüğüne hitaben yazmış olacağınız dilekçede, talepte bulunanın hat sahibinin adı soyadı, T.C. kimlik numarası, iletişim adresi ve şikayet, itiraz ve iptale konu hattın numarası, talebinizin ne olduğunun dilekçede açık ve net bir şekilde belirtilmesi sorunun çözümü açısından faydalı olacaktır.

Vodafone Şikayet İtiraz ve İptal Dilekçesi Örneği

Sitemizde örnek olarak hazırlanmış olan Vodafone itiraz ve iptal dilekçesi örneği üzerinde gerekli değişiklikleri yaparak talebinize uygun şekilde uyarlama yapabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz şikayet, itiraz ve iptal dilekçesini aşağıda belirttiğimiz Vodafone  Genel Müdürlüğüne gönderebilirsiniz.

Vodafone Şikayet İtiraz ve İptal Dilekçe Örneği

Vodafone şikayet itiraz ve iptal dilekçe örneğini PDF formatında indirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Vodafone sikayet itiraz ve iptal Dilekcesi ornegi

Şikayet ve canlı destek hizmeti için vodafone.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Vodafone Genel Müdürlüğü İletişim Adresi

Şirket Ünvanı               : Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  TCK 125 Madde : Hakaret Suçu Dilekçe Örneği

Ticaret Sicil No            :564625-512207

Adres                          : Vodafone Plaza Büyükdere Cd. No: 251 Maslak 34398 İstanbul

Vodafone Merkez

Telefon Numarası         : 90 850 542 00 00

Önceki Yazı

İhtiyati Tedbir Talebi Dilekçe Örneği

Valilik Saat Kaçta Kapanıyor 2019 Çalışma Saatleri

Sonraki Yazı

“Vodafone Dilekçe Örneği : Şikayet, İtiraz ve İptal İşlemleri” üzerine 154 yorum

 1. Vodafondan şikayetçiyim şebeke sıkıntısı var internet sıkıntısı var herkes turksele geçiş yapıyor turksel çekim iyi tarifeler hediyeler gayet iyi 3 aydan beri her gün aramama ramen ilgilenen yok ilgi sıfır günlük kayıtlarım var ama ilgilenen yok çözüm yok bi an ünce bize dönüşüm yapmalarini istiyorum

  Cevapla
  • Merhaba Murat bey,
   Vodafone şikayet ve taleplerinizi makalemizde belirttiğimiz şekilde Vodafone müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek gerçekleştirebilirsiniz.

   Cevapla
 2. Vodafon dan şikayetciyim her yurt dışına cıkışı da faturalı hatıma ek üçret gönderiyor arıyorum şu kapalımı bu kapalımı diyip oyalıyorlar her yurt dışında böyle oluyor dün yine aynı oldu 35 TL üçret fazladan geldi hiç bir konuşma yok üyelik yok yurt dışı paketi kapalı ayarlar kapalı ama direk gönderiyor nasıl Bi şirket anlamadım bu işi tüketici hakları cözecek anlaşıldı

  Cevapla
 3. 54 tl faturam geliyodu 230 tl geldi ve bunu bana müşteri temsilcisi net bir açıklama yapmadı örtbas etmek içinde 3 GB internet gönderdi gereken işlemlerin yapılmasını arz ederim

  Cevapla
 4. vodofon şuanda ahlakdışi hıç bır talebım olmadan bana yurtdişi paket vermiş gibi
  telefonumu hıç acmadiğim ve kullanmadığim halde 166 tele fatura cıkartmiş halbukı benım paketım 25 tl ve hıç bır zaman dakıkalarım bıttımı uzatılmaması için hattı alırken sözleşmey yazdırdım .bu halde ıken yapılan hırsızlığın boyutunu sizler düşünün

  Cevapla
 5. Vodofon faturamdan dolayı avukata verilicem ben taksit yapın diyorum cihaz aldım 2 kere cihaz ödedim dolandırıcılık bu

  Cevapla
  • Merhaba Arif bey,
   Vodafone müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek şikayet ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

   Cevapla
 6. 18/08/2019 tarihinden itibaren hattımı türkcelden vodafoneye taşıdım internet üzerinde hat taşıma işlemi gerçekleştiği için 18/08/2019 tarihinde buyana hattım kapalı hangi müşteri temsilcisini arıyorsam sonuç alamıyorum lütfen bana yardımcı olun 530******** tel numaram

  Cevapla
  • Merhaba Enver bey,
   Vodafone müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek talebinizi iletebilirsiniz, probleminizin müşteri temsilcisi tarafından çözüleceği kanaatindeyiz.

   Cevapla
 7. Kişisel verilerimi benden habersiz kullanma yetkisini kim Vodafone verdi acaba benim hattım mobil ödemeye kapalı olduğu halde öyelik satın alabiliyor derhal benim hattım özerinden yapılan tum öyelik işlemlerin iptali ve paramın iadesini talep ediyorum ayrıca mahkeme yoluyla tazminat davası açacağım kişisel verileri in Vodafone tarafından korunması gerekirken tam aksini yapmaktadır kurumsal bir firma olarak nasıl buyle Bişey musade edersiniz

  Cevapla
  • Merhaba Serder bey,
   Vodafone ile ilgili şikayet ve taleplerinizi makalemizde belirttiğimiz şekilde Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak iletişim merkezi yetkililerine iletebilirsiniz.

   Cevapla

Yorum yapın

Önceki yazıyı okuyun:
İhtiyati Tedbir Talebi Dilekçe Örneği

İhtiyati tedbir, 6100 Sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanununun, Geçici Hukuki Korumalar başlığının birinci bölümünde 389 – 406 sayılı maddeleri arasında ele...

Kapat