Vodafone Dilekçe Örneği : Şikayet, İtiraz ve İptal İşlemleri

Ülkemizde ilk olarak Telsim adı ile faaliyete başlayan Vodafone firması, yaklaşık 23 milyon abonesi ile ülkemizin ikinci büyük mobil iletişim şirketidir. Vodafone firmasının Türkiye’ye doğrudan veya dolaylı olarak yapmış olduğu yatırım miktarı 20 Milyar TL’ye ulaşmış durumdadır. Bireylere ve kurumlara mobil ses, sabit ses, mobil internet, ADLS ve fiber hizmetleri sunan Vodafone firması ülkemizde yaklaşık olarak 3300 kişiyi bünyesinde çalıştırmakta 1200 perakende mağazası ile müşterilerine hizmet sunmaya çalışmaktadır.

Vodafone Dilekçe Örneği : Şikayet, İtiraz ve İptal İşlemleri

Vodafone, gerek çalışan kadrosu ve gerekse perakende satış mağazalarında öncelikli olarak müşteri memnuniyetine önem vermekte ve müşterilerden gelen talep ve sorunlar bir an önce çözülmeye çalışılmaktadır. Buna bağlı olarak da, koşulsuz müşteri memnuniyeti, kişisel bilgilerin gizliği, tüm müşterilere eşit ve objektif davranma ve  geri bildirim firmanın müşteri memnuniyeti adına en çok önem verdiği konuların başında gelmektedir.

Her ne kadar Vodafone ve buna benzer kurumsal firmalar müşteri memnuniyetini yüzde yüz sağlamaya çalışmak isteseler bile, bunu tam anlamıyla sağlamak mümkün olmamaktadır. Özellikle tarifelerde yapılan değişiklik veya fatura tutarları müşteriler tarafından en çok itiraz ve şikayet edilen konuların başında gelmektedir.

Peki, Vodafone ile ilgili bireysel veya kurumsal aboneliklerde karşılaşılacak olan itiraz ve iptal talepleri için ne yapılması gerekmektedir.

Vodafone itiraz ve iptal işlemleri için Vodafone hatlı telefonlardan sadece 542 tuşlanarak veya diğer operatörler veya sabit hatlı telefonlardan 542 5420000 nolu telefon numarası aranılarak müşteri hizmetlerine ulaşılabilir ve hattınızla ilgili problemleriniz, itiraz veya iptal işlemleriniz müşteri temsilcisine iletilebilir.

Vodafone Şikayet, İtiraz ve İptal Taleplerinin Ele Alınması Süresi

Vodafone müşterileri, firmanın kendilerine sağladığı erişim kanalları üzerinden diledikleri şekilde vodafone firması çalışanları ile iletişime geçip şikayet, itiraz ve iptal taleplerini iletebilirler. Vodafone çağrı merkezi ile yapılan ilk kontakta çözülmesi mümkün olan şikayet, itiraz ve iptal talepleri çözüme kavuşturularak abonelere bilgi verilir. İlk kontakta çözümü mümkün olmayan şikayet, itiraz ve iptal talepleri kayıt altına alınır ve ilgili birimlere iletilir. Müşterinin talebi ilgili birimler tarafından incelenerek en kısa zamanda çözüm sağlanmaya ve abonelere geri dönüş yapılarak şikayet, itiraz ve iptal talepleri hakkında bilgi verilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  TCK 86.Madde Kasten Yaralama Suçu Tüm Detaylar

Vodafone Çağrı Merkezinden İstenilen Sonucun Alınamaması Halinde Yapılması Gerekenler

Vodafone çağrı merkezi ve müşteri hizmetleri ile yaptığınız görüşmelerde istediğiniz sonucu alamamanız ve sorunlarınızın devam etmesi halinde itiraz veya iptal taleplerinizi dilekçe yazarak Vodafone Genel Müdürlüğüne iletip olumlu veya olumsuz tarafınıza geri dönüş yapılmasını isteyebilirsiniz. Vodafone genel müdürlüğüne yazmış olduğunuz dilekçeye olumlu veya olumsuz olarak geri dönüş yapılacaktır.

Yapmış olduğunuz başvurunuza olumsuz yanıt verilmesi ve talebinizin yerine getirilmemesi halinde, şikayet, ihbar ve önerilerinizi Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Bölge Müdürlüklerine bizzat başvurarak yapabileceğiniz gibi elektronik ortamda https://tuketici.btk.gov.tr adresinde bulunan linki kullanabilirsiniz. Ayrıca, haklılığınızın ispatının mümkün olduğuna inandığınız takdirde Tüketici Hakem Heyetlerine de başvuruda bulunarak şikayette bulunabilirsiniz. Tüketici Hakem Heyetlerine nasıl başvuruda bulunulacağına ilişkin olarak daha önce yazmış olduğumuz, “Tüketici Hakem Heyeti Başvuru Nasıl Yapılır” konulu makalelerimizden faydalanabilirsiniz.

Vodafone Şikayet, İtiraz ve İptal Dilekçesi Nasıl Yazılır

Vodafone Genel Müdürlüğüne hitaben yazmış olacağınız dilekçede, talepte bulunanın hat sahibinin adı soyadı, T.C. kimlik numarası, iletişim adresi ve şikayet, itiraz ve iptale konu hattın numarası, talebinizin ne olduğunun dilekçede açık ve net bir şekilde belirtilmesi sorunun çözümü açısından faydalı olacaktır.

Vodafone Şikayet İtiraz ve İptal Dilekçesi Örneği

Sitemizde örnek olarak hazırlanmış olan Vodafone itiraz ve iptal dilekçesi örneği üzerinde gerekli değişiklikleri yaparak talebinize uygun şekilde uyarlama yapabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz şikayet, itiraz ve iptal dilekçesini aşağıda belirttiğimiz Vodafone  Genel Müdürlüğüne gönderebilirsiniz.

Vodafone Şikayet İtiraz ve İptal Dilekçe Örneği

Vodafone şikayet itiraz ve iptal dilekçe örneğini PDF formatında indirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Vodafone sikayet itiraz ve iptal Dilekcesi ornegi

Şikayet ve canlı destek hizmeti için vodafone.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Enerya Doğalgaz Dilekçe Örneği Fatura İtirazı Abonelik İşlemleri

Vodafone Genel Müdürlüğü İletişim Adresi

Şirket Ünvanı               : Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.

Ticaret Sicil No            :564625-512207

Adres                          : Vodafone Plaza Büyükdere Cd. No: 251 Maslak 34398 İstanbul

Vodafone Merkez

Telefon Numarası         : 90 850 542 00 00

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 139 YORUM
 1. Ünal yilmaz dedi ki:

  Haberim olmadan hat açılmıştır ne yapabiliriz

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Ünal bey,
   Bilginiz dışında açılan telefon hattı nedeniyle Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunabilirsiniz ayrıca ilgili operatörle iletişime geçerek hattın kapatılmasını talep edebilirsiniz.

 2. Ünal yilmaz dedi ki:

  Acil dönmenizi bekliyorum

 3. Miray dedi ki:

  Vodafone yanimdadan tlfn siparisi verdim fatura yansıdı ama tlfn yok aciklama yapilmiyor mng kargoda deniliyor kargoları arıyorum yok boyle bir kargo deniliyor kargo takip noda verilmiyor akli olan vodafoneden birsey almaz

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Miray,
   Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak şikayet ve taleplerinizi iletebilirsiniz, müşteri hizmetleri tarafından gerekli bilgilendirme yapılarak mağduriyetinizin giderileceği kanaatindeyiz.

 4. Aa dedi ki:

  Cok rezil Bi hat 15 dk baglanaöadım en son olan dk bitti tel kapandı Bi müşteri hizmetleri bu kadar zor ola bilir ya. Allah belasını versin

 5. Esma Arslan dedi ki:

  Hatlarim ve evde internet vadofona ve ev internetini tasidigim gunden beri cok pismanim kullammadigim abonelige para oduyorum hep sikayet kopmalar icin arıyorum calisma var deniyor bu neyin calismasi hangi cagdayiz da bitmiyor rahatca kullanamiyoruz araninca dondurabolirsiniz ama dondurursanizda para odiceksiniz deniyor nedir bu zoraki hixmet aldirmak ama o hixmeti aldiramamak nasil birsey bu ya kimseye tavsiye etmem yollar once telsim bile cok daha iyiydi ki zamanin sartlari kötüyken

 6. Orhan ergeven dedi ki:

  Vodafone wv İnterneti den ayrıldım bana sadece cayma bedeli odemesı yapılacağını soylendı ve sımdı musterı hizmetleri bana taahut bedeli cıkardı bunun ben odemek zorunda aldıgım sozleşmede boyle bırsey yazmıyor geregını yapılmasını arz ediyorum aksi takdirde yaptırımlarım mahkeme ve tuketıcı hakları olacak

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Orhan bey,
   Vodafone Müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek şikayet ve taleplerinizi bildirebilirsiniz, sorununuzun çözülmemesi halinde tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz.

 7. Orhan ergeven dedi ki:

  Vodafone wv İnterneti den ayrıldım bana sadece cayma bedeli odemesı yapılacağını soylendı ve sımdı musterı hizmetleri bana taahut bedeli cıkardı bunun ben odemek zorunda aldıgım sozleşmede boyle bırsey yazmıyor geregını yapılmasını arz ediyorum

 8. Yagmur dedi ki:

  Merhabalar benim üstüme açılan hat artı o hattın üstüne alınan telefon var ama benim bilgim dışında olan bişey napılması gerekiyor şu an

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Yağmur hanım,
   E-devlet üzerinden adınıza açılan hatları görebilirsiniz, bilginiz dışında adınıza açılmış bir hat varsa bununla ilgili olarak Vodafone bayilerine başvurarak hatların kapatılmasını talep edebilirsiniz ayrıca bilginiz dahilinde adınıza hat açanlarla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunabilirsiniz.

 9. Okan elmas dedi ki:

  Vodafonluyum ne zaman yanımdadan çarkı çevirsem sürekli işime yaramayan sözde süpriz geliyor . Kaç aydır vodafondan hediye internet alamıyorum .bu durumdan çok rahatsızım ,faturalıyım diye bana internet vermiyo vodafone

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Okan bey,
   Vodafone Müşteri Hizmetlerini arayarak size uygun daha uygun bir tarifeye geçiş yapabilirsiniz.

 10. Ali ocak dedi ki:

  14 ay önce telefon aldım. Düzenli olarak faturamı ödüyorum. Bulunduğum bölgede vodofon hattından iyi hizmet alamayışımdan dolayı Türk Telekom gecmiş yaptım. Vodafondan bir uyarı gelmedi. 1200 TL borc cıkarttılar. Ne yapmam gerekiyor.

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Ali bey,
   Muhtemelen taahhütü ihlal etmeniz nedeniyle böyle bir işlem yapılmış olabilir, bu konuda daha fazla bilgi edinmek ve sorununuzu çözmek amacıyla Vodafone Müşteri Hizmetlerini arayarak ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz,

 11. Oya akkaya dedi ki:

  Merhabalar…
  Bugün annemin faturasını ödemek için gittiğim vodofone bayiisinde fatura tutarının 1.204 lira olduğunu öğrendim.her ay düzenli olarak ödenen 27.30 kr nasıl böyle gelir diyerek fatura detaylarına baktım.adimiza 3 cihaz alinmis ve bu cihazlar 6 taksite bölünmüş. Yapilan bu işlemden hat sahibinin yani annemin haberi yok imza yok tahmin edersiniz ki cihazlar da yok biz hemen vodofone müşteri hizmetlerini arayarak bildirdik ve şikayette bulunduk bundan sonraki süreçte ne yapmamız gerek lütfen yardımcı olun.alinan cihaz toplam bedel 8.790 tl

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Oya hanım,
   Hemen savcılığa giderek suç duyurusunda bulunun ayrıca Vodafone müşteri hizmetleri ile görüşerek işlemin iptalini talep edin muhtemelen Vodafone yetkilileri sizi bilgilendirecektir, burada işlemi yapan bayinin sorumluluğu vardır.

 12. Oya akkaya dedi ki:

  Merhabalar…
  Bugün annemin faturasını ödemek için gittiğim vodofone bayiisinde fatura tutarının 1.204 lira olduğunu öğrendim.her ay düzenli olarak ödenen 27.30 kr nasıl böyle gelir diyerek fatura detaylarına baktım.adimiza 3 cihaz alinmis ve bu cihazlar 6 taksite bölünmüş. Yapilan bu işlemden hat sahibinin yani annemin haberi yok imza yok tahmin edersiniz ki cihazlar da yok biz hemen vodofone müşteri hizmetlerini arayarak bildirdik ve şikayette bulunduk bundan sonraki süreçte ne yapmamız gerek lütfen yardımcı olun.alinan cihaz toplam bedel 8.790 tl ………Bu işlemi yapan vodofone bayisinin sahibi inkar etmedi ben sizin hattinizin üzerine cihaz aldım diyor….

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Hemen savcılığa giderek suç duyurusunda bulunun ayrıca Vodafone müşteri hizmetleri ile görüşerek işlemin iptalini talep edin muhtemelen Vodafone yetkilileri sizi bilgilendirecektir, burada işlemi yapan bayinin sorumluluğu vardır. bayi sahibi kendisinin aldığını kabule ediyorsa ondan yazılı imzalı bir belge almaya çalışın.

 13. Sevim dedi ki:

  Öncelikle iyi günler.. Vodafone nda yanlışlıkla faturamı iki kez ödedim. Ve 2 ay olmasına rağmen geri ödemesi yapılmadı..

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Sevim hanım, Vodafone müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek talebinizi iletebilirsiniz, muhtemelen probleminizin çözüleceği kanaatindeyiz.

 14. Eyyüp dedi ki:

  Merhaba ben şanlıurfa haliliye güçlü mahallesinde oturuyorum mahalle merkeze 15 km uzakliginda 380 hane ve bi çoğumuz vodafonluyuz yanliz şebeke sorunumuz var okadar yere başvurduk şikayet ettik hiç bir gelişme olmadi yardimci olacak kimseyi bulamadik ne yapmaliyiz son çare olarak hatlarimizi mi değiştirmeliyiz

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Eyyüp bey,
   Vodafone müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz ayrıca Vodafone genel müdürlüğüne dilekçe ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

   1. Numan Aladag dedi ki:

    Türk Milleti olarak, Vodafone’den iyi ders almalıyız! Bilerek veya bilmeyerek iki adet 39 liralık futura benden alındı, bende diyorum ki, toplam tutar 82 lira oldu ve ödedim. Bu 82 Lira Kahraman Türk Mehmetçik vakfına bağışlansın, ben istemiyorum. Ne yazık ki Vodafone diyor ki, Kahraman Mehmetçik vakfına 82 Lira bağış yapma gibi bir iş akışımız yok. Bende Vodafone’nin bu iş akışının gerçek olduğuna dair o zaman, Türkiye de ki tüm müşterilerinize Dini-Milli Bayramlarda gönderdiğiniz kutlama mesajlarını göndermeyin ki, Vodafone’nin, özde-sözde bir olduğunu Türk kamuoyuna kanıtlasın. Hem böyle bir iş akışımız yok diyeceksin, hem de Dini-Milli Bayramlarda kutlama mesajı göndereceksin. Bu, özü-sözü bir olmayanların işidir.

    SORU? Vodafone, siz onun Türk Telekom isminin olduğuna bakmayın basın açıklamasını, Türk ismine olan saygınızı mı belirtiyorsunuz? Ayrıca Vodafone 82 Lira için niye bukadar işi büyütüyor?

    82 Lira için çözüm önerisi: Genel müdür bay Colman Deegan’nın haberi varsa op zaman, 82 Lira’yı Vodafone genel müdürlüğüne, PTT mektup havalesi ile adrese göndermemi onaylıyor musunuz? Bu konuda belirttiğimiz hususlar aynen geçerlidir. Vodafone’nin kuralları varsa, iyi bilmelisiniz ki, Türk Milleti olarak, binlerce yıldır değişmeyen tarihi geleneklerimiz vardır.

    Edebiyat cevaplandırmalar yerine çözüm bekliyorum.

    Sizin için 82 lira çok mu önemlidir ki, bu kadar direniyorsunuz?

    Yaptıklarınızı Vodafone’nin bulunduğu ülkelerdeki, Türk dünyasına anlatılmasını iftira atmamak şartı ile anlatılmasını onaylıyor musunuz? Acil net cevap verin.

    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    BİLGİNİZE SAYGILARIMLA

 15. Savaş ALTEKİN dedi ki:

  Ben bartın kumluca hisar köyü hocaoğlu
  mahallesinde oturuyorum bizim orda vodafone hatti kullanan kimse doğru düzgün gorusme yapamıyor internete giremiyor telefonlarımız çekmiyor tukcell kullanmak istemiyorum lütfen yardımcı olun ne yapmalıyiz

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Savaş bey,
   Makalemizde belirttiğimiz şekilde Vodafone müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek talebinizi iletebilirsiniz.

 16. ahmad dedi ki:

  Maltepe Piazza Vodafone şikayet etmek için Genel Müdürlüğü aradım bayi kudu paylaşmanız lazım diyor bayi kodunu nereden alabilirim Dedem mağazayı arayıp alabilirsiniz ya da mağazaya uğrayıp alabilirsiniz oraya gittim bayi kodu paylaşamıyoruz diyor geldi bir türlü şikayet edemiyoruz ve hiç biri sornunu çüzamiyor
  yetkilileri müdahale etmesi gerekiyor

 17. M A dedi ki:

  Adıma kayıtlı fakat bir arkadaşımın kullandığı hattı bir Vodafon çalışanı imzamı taklit edip kimlik bilgilerimi kullanarak iznim olmadan Turkcell den vodafona taşımış ve taahhüt yapmış şimdi hattı kapatamıyorum arkadaşıma devirde yapamıyorum tekrar Turkcell e taşımam gerekiyormuş kurumsallıktan bahsediyorsunuz çalışanlarınız üç kuruş prim kazanacak diye yasal suç işleyip imza taklit ediyorlar yargı önündede ben prim için yaptım diyebilecekmi bakalım

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba,
   Sahte evrak düzenlemek Türk Ceza Kanununa göre suçtur, bu nedenle bu tür işlem yapan ilgililer hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunabilirsiniz, sitemizde bulunan şikayet dilekçesi örneklerinden faydalanarak dilekcenizi kendiniz oluşturabilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
Sulh Ceza Hakimliğine İtiraz Dilekçe Örneği

28/06/2014 tarihinde 6545 Sayılı Türk Ceza Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanunun resmi gazetede yayınlanması ve yürürlüğe girmesi...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016