Vodafone Dilekçe Örneği : Şikayet, İtiraz ve İptal İşlemleri

Ülkemizde ilk olarak Telsim adı ile faaliyete başlayan Vodafone firması, yaklaşık 23 milyon abonesi ile ülkemizin ikinci büyük mobil iletişim şirketidir. Vodafone firmasının Türkiye’ye doğrudan veya dolaylı olarak yapmış olduğu yatırım miktarı 20 Milyar TL’ye ulaşmış durumdadır. Bireylere ve kurumlara mobil ses, sabit ses, mobil internet, ADLS ve fiber hizmetleri sunan Vodafone firması ülkemizde yaklaşık olarak 3300 kişiyi bünyesinde çalıştırmakta 1200 perakende mağazası ile müşterilerine hizmet sunmaya çalışmaktadır.

Vodafone Dilekçe Örneği : Şikayet, İtiraz ve İptal İşlemleri

Vodafone, gerek çalışan kadrosu ve gerekse perakende satış mağazalarında öncelikli olarak müşteri memnuniyetine önem vermekte ve müşterilerden gelen talep ve sorunlar bir an önce çözülmeye çalışılmaktadır. Buna bağlı olarak da, koşulsuz müşteri memnuniyeti, kişisel bilgilerin gizliği, tüm müşterilere eşit ve objektif davranma ve  geri bildirim firmanın müşteri memnuniyeti adına en çok önem verdiği konuların başında gelmektedir.

Her ne kadar Vodafone ve buna benzer kurumsal firmalar müşteri memnuniyetini yüzde yüz sağlamaya çalışmak isteseler bile, bunu tam anlamıyla sağlamak mümkün olmamaktadır. Özellikle tarifelerde yapılan değişiklik veya fatura tutarları müşteriler tarafından en çok itiraz ve şikayet edilen konuların başında gelmektedir.

Peki, Vodafone ile ilgili bireysel veya kurumsal aboneliklerde karşılaşılacak olan itiraz ve iptal talepleri için ne yapılması gerekmektedir.

Vodafone itiraz ve iptal işlemleri için Vodafone hatlı telefonlardan sadece 542 tuşlanarak veya diğer operatörler veya sabit hatlı telefonlardan 542 5420000 nolu telefon numarası aranılarak müşteri hizmetlerine ulaşılabilir ve hattınızla ilgili problemleriniz, itiraz veya iptal işlemleriniz müşteri temsilcisine iletilebilir.

Vodafone Şikayet, İtiraz ve İptal Taleplerinin Ele Alınması Süresi

Vodafone müşterileri, firmanın kendilerine sağladığı erişim kanalları üzerinden diledikleri şekilde vodafone firması çalışanları ile iletişime geçip şikayet, itiraz ve iptal taleplerini iletebilirler. Vodafone çağrı merkezi ile yapılan ilk kontakta çözülmesi mümkün olan şikayet, itiraz ve iptal talepleri çözüme kavuşturularak abonelere bilgi verilir. İlk kontakta çözümü mümkün olmayan şikayet, itiraz ve iptal talepleri kayıt altına alınır ve ilgili birimlere iletilir. Müşterinin talebi ilgili birimler tarafından incelenerek en kısa zamanda çözüm sağlanmaya ve abonelere geri dönüş yapılarak şikayet, itiraz ve iptal talepleri hakkında bilgi verilir.

Vodafone Çağrı Merkezinden İstenilen Sonucun Alınamaması Halinde Yapılması Gerekenler

Vodafone çağrı merkezi ve müşteri hizmetleri ile yaptığınız görüşmelerde istediğiniz sonucu alamamanız ve sorunlarınızın devam etmesi halinde itiraz veya iptal taleplerinizi dilekçe yazarak Vodafone Genel Müdürlüğüne iletip olumlu veya olumsuz tarafınıza geri dönüş yapılmasını isteyebilirsiniz. Vodafone genel müdürlüğüne yazmış olduğunuz dilekçeye olumlu veya olumsuz olarak geri dönüş yapılacaktır.

Yapmış olduğunuz başvurunuza olumsuz yanıt verilmesi ve talebinizin yerine getirilmemesi halinde, şikayet, ihbar ve önerilerinizi Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Bölge Müdürlüklerine bizzat başvurarak yapabileceğiniz gibi elektronik ortamda https://tuketici.btk.gov.tr adresinde bulunan linki kullanabilirsiniz. Ayrıca, haklılığınızın ispatının mümkün olduğuna inandığınız takdirde Tüketici Hakem Heyetlerine de başvuruda bulunarak şikayette bulunabilirsiniz. Tüketici Hakem Heyetlerine nasıl başvuruda bulunulacağına ilişkin olarak daha önce yazmış olduğumuz, “Tüketici Hakem Heyeti Başvuru Nasıl Yapılır” konulu makalelerimizden faydalanabilirsiniz.

Vodafone Şikayet, İtiraz ve İptal Dilekçesi Nasıl Yazılır

Vodafone Genel Müdürlüğüne hitaben yazmış olacağınız dilekçede, talepte bulunanın hat sahibinin adı soyadı, T.C. kimlik numarası, iletişim adresi ve şikayet, itiraz ve iptale konu hattın numarası, talebinizin ne olduğunun dilekçede açık ve net bir şekilde belirtilmesi sorunun çözümü açısından faydalı olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İdari Dava İçini Hazır 8 Dilekçe Örneği

Vodafone Şikayet İtiraz ve İptal Dilekçesi Örneği

Sitemizde örnek olarak hazırlanmış olan Vodafone itiraz ve iptal dilekçesi örneği üzerinde gerekli değişiklikleri yaparak talebinize uygun şekilde uyarlama yapabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz şikayet, itiraz ve iptal dilekçesini aşağıda belirttiğimiz Vodafone  Genel Müdürlüğüne gönderebilirsiniz.

Vodafone Şikayet İtiraz ve İptal Dilekçe Örneği

Vodafone şikayet itiraz ve iptal dilekçe örneğini PDF formatında indirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Vodafone sikayet itiraz ve iptal Dilekcesi ornegi

Şikayet ve canlı destek hizmeti için vodafone.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Vodafone Genel Müdürlüğü İletişim Adresi

Şirket Ünvanı               : Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.

Ticaret Sicil No            :564625-512207

Adres                          : Vodafone Plaza Büyükdere Cd. No: 251 Maslak 34398 İstanbul

Vodafone Merkez

Telefon Numarası         : 90 850 542 00 00

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 59 YORUM
 1. Ummahan karayel dedi ki:

  Ben bir vodofonlu olarak mağdurum benim bu hattim 9 ay önce alındı faturalı olarak ama alinali ne ben turkcellleri nede beni turkcel ler arayabiliyor hatta onlar aradinda böyle bir numara kullanılmamaktadır diyor nasil böyle bişey olurki defalarca musteri hizmetleriylede görüşme yaptım hattımi aldığım yerede gittim ama benim sorunuma bir çözüm bulunamadı hatta ben hattını değiştirecek oldum ama bana 600 tl cezası var dediler benden bu parayı isteyeceklerine neden sorunuma çözüm bulamadılar vodofon yanımda nerde müşteri memnuyeti nerde bir dilekçe verdik ama daha sonuç alınamadı nasil bir işlemki bir türlü sonuç alamadım bu kadar zor mu bana faturam bilgisi yolluyorlar defalarcada hatirlatiyor onu yapacaklarina musteri memnuniyetini önplanda tutsunlar ama nerde memnunmuyuz sonuca ulasamadiktan sonra mağdurum vodofon nerdesin

 2. Murat dedi ki:

  Vodafon evde internet kullanicisiyim sürekli kesinti yaşıyorum benim mağduriyetimi bir türlü gideremediler müşteri temsilcilerine de bir türlü ulaşamıyorum mağduriyetimin giderilmesini rica ediyorum

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Murat bey, Vodafone şikayet ve taleplerinizi yazımız içeriğinde belirttiğimiz üzere ilgili birimlere iletmeniz halinde tarafınıza olumlu veya olumsuz bir geri dönüş yapılacağı kanaatindeyiz, ayrıca şikayet kaydı oluşturan internet siteleri üzerinden de şikayet kaydı açarak talebinizin değerlendirilmesini talep edebilirsiniz.

 3. Hasret dedi ki:

  Daha önce Turkcell operatörlüğünden Vodafone ‘a geçtim şu an numaramın son dört hanesinde değişikliğine gidemiyorum . Acil mağduriyetime çözüm bulunmasını istiyorum.

 4. Zeynep dedi ki:

  10 gün önce türkcell den vodafone geçtik hem ev interneti hemde eşim ve benim hatlarım için … 10 gündür ilgili departman gelip ev internetini açmıyor üstelik aranıyoruz 10 dk sonra yarım saat sonra gelicez sonra arıyorlar mesai bitti yarın gelicez … açıkçası bugun 10. Gün 10 gündür hem evde bekletiliyorum hem kurulum yapılmadı. Balık baştan koktu . Müşteri hizmetleri ile de defalarca görüştük . Güya bildirim açıyolar her defasında . Sonuç 10 gündür baplanmadı …. tebrikler vodafone Bu kadar berbat bir firma görmedim . Bugun iptalini sağlayıp başka bir operatörle görüşme sağlayacagım .

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Zeynep hanım, sikayetinizi Vodafone müşteri hizmetlerine veya şikayet kaydı oluşturan internet sitelerine yapmanız halinde geri dönüş yapılacağı kanaatindeyiz.

 5. Mustafa dedi ki:

  Allah b***** vodafon Ailesiymiş İnsan Ailesine kazık atarmı……1yıl Sözleşme yapmış. Kardeşim…1666 tl ödeme yaptım halen son fatuta ödenecek hesaplarıyla para koparıyor vodafone Allah sizi bildiği gibi yapsın..Kuldan Korkmaz Allahtan’da Utanmazmısınız….vodafone’ye Kanlı olmuşuz bi türlü kopamıyoz..iptal edilmîş hattın parasını ödemekten mağdur kalmaktan boğuluyorum.ALMA MAZLUMUN ahını çıkar Aheste Aheste…..

 6. Sadık dedi ki:

  C_m*** r*** medya diye Bir hırsız hattım dan haberim yok Ben uyurken Uyandığımda bir sürü mesaj gelmiş hem yazmış göndermiş mesajı hem de onaylamış bahtın benden para kesilmiş hattımdan aradım müşteri hizmetlerini Sözde Ben Oyun sitesine girmişim uyurken nasıl oluyorsa Evde benden başka kimse de yok yalnızım yalnız yaşıyorum Kapı kilitli baktım benden para kesilmiş müşteri hizmetlerine sordum Dedi bu parayı ödemenlazım

  1. tuncay dedi ki:

   Vodafone 10 gündür ev internetin arızalı hergün arıyorum gelen giden yok bunların birbirinden haberi yok son 3 ay kala iptal edeceğim taahute geldimi 500 tl çıkarmasını biliyorlar halkın bunlara şehir zıpkın olsun kim sorumluydu.

   1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

    Merhaba Tuncay bey, talep ve şikayetlerinizi makalemiz içeriğinde belirttiğimiz şekilde Vodafone yetkililerine iletebilirsiniz. Umarız en kısa zamanda Vodafone yetkilileri tarafından şikayetiniz değerlendirilerek çözüme kavuşturulur.

    1. Zeynep Özney dedi ki:

     Merhaba,
     Biz 2016 Aralık ayında bizi vodafone ev interneti ile ilgli aramaları üzerine, eve vodafone ev interneti bağlattık. Ancak bizim orada fiber olmadığından hiç çalışmadı. Biz de modemi söküp eski sistem devam ettik. Sonra caymak istedik. Evrakları defalarca gönderdik. Fatura çıktı, çağrı merkezini aradık. Dediler ki ben kullanmadığınızı görüyorum, zaten hizmet almamışsınız, ödemenize gerek yok. Neyse, faturalar gelmeye biz de arayıp hayırdır demeye devam ettik, aynı cevap. sonra fatura ödemedik diye bunlar hizmeti iptal etmişler. üstüne bir kaç ay sonra öğrendik ki avukata vermişler. Velhasıl, çok oyalandık vodafone tarafından. ve en sonunda bir gün bile bağlı kalmayan hizmet için 900 lira para ödedik 2 yıl sonra. Buraya gelene kadar bütün süreçlere de geciktik. Hakem heyeti kayıt dinleyemediğinden direkt reddetti. Biz bu kadar şeyin üzerine dava açabilir miyiz vodafone’a? çünkü ancak dava açılırsa o kayıtlar dinlenebilirmiş. Kocaman bir mağduriyet yaşattı bu sıkışık günlerde vodafone. uzak durun!

     1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

      Merhaba Zeynep hanım, miktar olarak Tüketici Mahkemesinin görevine girmiyor ancak Tüketici Hakem Heyetinin red kararını gerekçe göstererek dava açmaayı deneyebilirsiniz, ya da bulunduğunuz yerdeki Tüketici Mahkemesine giderek uygulama ike ilgili daha ayrıntı bilgi edinebilirsiniz.

 7. Sadık dedi ki:

  C*****””” MEDYA HIRSIZ BEN EVDEYİM TEK YAŞIYORUM YALNIZIM EVDE KİMSE YOK SABAHLEYİN UYANDIM BİR SÜRÜ MESAJ GELMİŞ BİR DE ONAYLANMIŞ YOK ŞİFRE İMİŞ SUYMUS BUYMUŞ BAKTIM HATTIMDAN PARA KESİLMİŞ ÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARADIM SÖZDE BEN UYURKEN OYUN OYNAMIŞIM ŞİFREYİ ONAYLAMIŞIMPARA ÖDEMEK ZORUNDAYIM BU HIRSIZLIK DEĞİL BİR DAHA SÖYLÜYORUM BU HIRSIZLIK DEĞİL BU NEDİR SAYIN YETKİLİLER DEVLET KURUMLARI DEVLET YETKİLERİ SİZİ GÖREVE BU İŞİ TAKİBE ÇAĞIRIYORUM BEN DE VATANDAŞIM BU BİR SUÇ DUYURUSUDUR GOOGLE’A BAKTIM BU HIRSIZ BİR SÜRÜ İNSANDAN PARA ÇALMIŞ DEVLET YETKİLİLERİ DİKKATİNİZE SAYIN SAVCILAR BU BİR SUÇ DUYURUSUDUR AÇIN GOOGLE BAKIN BİR SÜRÜ İNSAN MAGDUR BU HIRSIZ İNSANLARIN HABERİ OLMADAN PARA ÇALIYOR HATTAN

 8. Eylül dedi ki:

  Vodafone’un Müşteri hizmetleri dilekçemi göndermedi, böyle bir hizmetimiz bulunmuyor diye. Bu ne saçmalık, genel müdürlük binasını aradığımda fax veya mail ile iletilebileceğini söyledi. Tutarsız bir marka, üstelik sorunun çözümü için iki temsilci farklı şeyler söylüyor biri çözemeyiz diyor biri çözeriz diyor.

 9. Muhammed dedi ki:

  Ben yanlışlıkla istanbul.avrupa diye biryere üye olmuşum bana şifre geldi.bende hemen müşteri hizmetlerini aradım yani sizde bana sesinizki eğer şifreyi onaylamadıysanız para yansımaz bende zaten cevap vermedim hatta ve hatta kendi nomu bile yazmadım ben neden boşuna 78 tl diyim vodofon

 10. BAYRAM TÜRKSEZER dedi ki:

  BEN HATTIMI 12 07 2018 TARİHİNDE FATURALI YAPTIM FATURA KESİM ÖBÜR FATURALI HATTIMLA AYNI OLMASINI TALEP ETTİM BANA KISA ZAMN VAR DİYE 250 DAKİKA GELDİ ŞİMDİ 27 07 2018 BANA GEÇİRDİYİNİZ KAZIK FATURASI 48.3 MUŞTERİ TEMSİLCİSİNİ ARIYORUM BANA DİYOR İNTERNETTEN BİLMEM NERDEN ALIM YAPMIŞSIN DALGAMI GECİYORSUNUZ İNSANLARLA Bİ ACIKLARMISINIZ BEN PARAYI HAMBALLIK YAPARAK KAZANIYORUM BENDE HAYALE ÖDEYECEK PARA YOK ACELE DÜZELTİLİP ACIKLAMA BEKLİYORUM

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Bayram bey, şikayet ve taleplerinizi Vodafone iletişim merkezi veya makalemizde belirttiğimiz yolları takip ederek vodafone ilgili birimlerine yapabilirsiniz.

 11. bahadır dedi ki:

  31.07.2018 Eskişehir Espark alışveriş merkezi içindeki Vodafone bayınde,15:30 da Avea olan hattımın 3 GB 750 dakika 1000 SMS olan bir pakete geçirmek için başvuruda bulundum. Bu işlem için nüfus kağıdımın fotokopisi, adres ve anne kızlık soyadı gibi bir çok özel bilgim kaydedildi. Sözleşme imzalatıldı. Ancak bu sözleşmenin bir örneğini istememe rağmen gerek yok gerekçesi ile bana verilmedi.
  2-6 Gün içerisinde mesaj gelir ve hattınız geçirilir diye söylendi.
  07.08.2018 Tarihinde ilgili şubeye sormaya gittim. İşlerinin çok olduğunu sonra gelmemi istediler. Öğle tatilinde olduğumu ve sadece bilgisayardan takip edilmesini rica ettim. İşlemin düşmüş olabileceğini söylediler. Personel hatası olduğu düşüncemi söylediğimde benimle tartışmaya girdiler. Müşteri temsilcisine telefon ettim. 15 dakika başvurduğum hattın benim üzerime olduğunu kabul ettiremedim. Anlamadılar. Bana beklemeye devam etmemi önerdiler. Ben karşı operatöre cayma bedeli, ödemeyiş kabul ettiğimi ve bir an önce işlemimin yapılmasını rica etmeme rağmen yapabilecek bir şey olmadığı söylendi. Ben imzalamış olduğum sözleşmelerin, bana ait özel bilgilerin suç unsuru olarak kullanılmasından korkuyorum. Bana iade edilmelerini istiyorum.

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Bahadır bey, sitemizde Vodafone şikayet ve itiraz işlemlerinin nasıl yapılacağı ve buna ilişkin dilekçe örneği paylaşılmış olup yazımız içeriğinden bu konuda ayrıntılı bilgiyi edinebilirsiniz, Vodafone müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek mağduriyetinizin giderilmesini talep edebilirsiniz, sorununuzun çözülmemesi halinde bu konuda şikayet kaydı oluşturacağınız internet sitelerinde şikayet kaydı oluşturarak Vodafone yetkililerinin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

 12. Ahmet demirci dedi ki:

  11.09.2018 tarihinde yeni aldığım hatta bildiğim olmadığı halde mobil cihaz huavei mate 10 pro alınmış sıfır açılan bir hatta puan yukeyip telefon almak nedir vodafone ıslak imzam olmadan. Gereğini yapın yada ben şikayet edeceğim tazminat davası açacağım.

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey,
   Eğer gerçekten sizin adınıza, imzanız kullanılmak suretiyle birileri özel/resmi evrak düzenleyip herhangi bir yerde kullandıysa, bu Türk Ceza Kanuna göre suçtur. Bundan eminseniz, savcılıklara suç duyurusunda bile bulunabilirsiniz. Ayrıca bu tarz işlemler için 14 gün içerisinde iade hakkınız bulunuyor olması gerek. Ancak sanırım bu süreyi de geçirmişsiniz. Ancak dediğimiz gibi söz konusu ürünün size tahsisinde belgede sahtecilik yapıldıysa, mahkeme sürecinde bu durumunuz da değerlendirilecektir.
   Sorunlarınızı çözebilmeniz dileğiyle.

  2. Mehmet çanakli dedi ki:

   Kardeş benimde başıma geldi o olay şimdi şikayet ettim bekliyorum benim de onayım olmadan imzam olmadan hattım üzerine vestel venüs iki tane cihaz tanımlanmış senin sikintin giderildimi

 13. Yiğit dedi ki:

  Ben böyle bişey görmedim ya 14 yaşındayken faturalı hat çıkarmışlar adıma bilmedigim bi numara 2015 de açmısim o tarihten bu tarihe 852 tl borç çıkıyor icra var ben e devlet den görmesem haberim olmayacak 14 yaşında bi çocuğu vodafone nasıl faturalı hat cikarta biliyo arkadaş lar böyle bi saçmalık nasıl olabilir ya bu yorum lari vodafone yada ilgili kurumlar göre biliyorsa bi şeyler yapsın haksız kazanç yapıyorlar böyle olmaz ya

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Yiğit bey, size tavsiyemiz bilginiz olmadan adınıza hat çıkartan ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunmanız yani savcılığa başvurarak bu kişiler hakkında şikayetçi olmanız olacak, buna ilişkin işlemleri de ayrıca Vodafone bildirerek icra takibinin durdurulmasını yapılan işlemlerin bilginiz dahilinde olmadığını belirtebilirsiniz, ayrıca icra takibine de borca ve sözleşmedeki imzaya itiraz etmenizi öneririz. bu işlemleri yaparken yasal süreleri kaçırmamaya özen gösterin.

 14. Yiğit dedi ki:

  Hhh

 15. Fatma dedi ki:

  Dün 25 tl yükledim hattıma ne sms nede dk geldi bu nasıl iştir yahu dolandırıcılik resmen ben istiyorum dk sms boşamı yüklüyoz hayret birsey yaaa heryere şiyaket ederim

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Fatma hanım, Vodafone ile ilgili şikayet ve taleplerinizi yazımız içeriğinde de belirttiğimiz gibi Vodafon hatlı numaralardan 542, diğer operatör ve sabit hatlardan 0 542 5420000 nolu çağrı merkezi numarasını arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

 16. Ahnet dedi ki:

  Faturam üzerinden cihaz almak istiyordum müşteri puanım 19.11.2018 tarihinde gözükürken 25.11.2018 tarihinde vadofone guncellemesinden sonra puanlarım gözükmüyor.Baska bir vadafone abonesinin puani yokken guclleme sonrai olmayanda puan olanlarinda puanlari silindi Bu konu hakkında bilgilendirme yapabilirmisiniz.Puanlar geri yükleme yapacakmısınız

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Ahmet bey, bu konudaki talebinizi Vodafone müşteri hizmetlerine iletmenizi tavsiye ederiz. Vodafone müşteri Hizmetlerine Vodafone Hatlarınızdan 542’yi; diğer operatörlerden ve Sabit hatlardan 0 (542) 542 00 00’ı arayarak ulaşabilirsiniz.

 17. Ramazan yüksektepe dedi ki:

  Vodafone net müşterisiyim annelere bir ay olmadı İnternet bağlantım sonra sürekli meşaj geliyor evrak bilgileriniz eksik diye hattınız kapatılacak diye tekrar bayi evrakları gönderdi ve şu an İnternet 2 haftadır kapatıldı 138 tl fatura görülüyor vodafone böyle insanları mağdur etmemesi lazım lütfen bu durumu bir an önce çözmenizi rica ederim

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Ramazan bey, Vodafone itiraz ve iptal işlemleri için Vodafone hatlı telefonlardan sadece 542 tuşlanarak veya diğer operatörler veya sabit hatlı telefonlardan 542 5420000 nolu telefon numarası aranılarak müşteri hizmetlerine ulaşılabilir ve hattınızla ilgili problemleriniz, itiraz veya iptal işlemleriniz müşteri temsilcisine iletilebilir.

 18. Halil bayraktar dedi ki:

  Sorunumla ilgili defalarca fax cektim. Mail attım. Cevaben bekleyin, acil kodu yazıyorum, musteri temsilcisini arayindan öteye gecemedim. Yetkili biri ile görüşmek istiyorum o da yok. 2 aydır uğraşıyorum. Faturamla ilgili yasal islem baslatacaklarmis. Baslatin bakalım. Vodafone a gectigim güne lanet ediyorum

  1. Hikmet Ilgaz dedi ki:

   Merhaba Halil Bey,
   Sizin gibi sorun yaşayan bir çok okurumuz var. Bununla ilgili bir alternatif yöntem olarak, Vodafone Forumu nu kullanabilir ve buraya şikayetinizi belirtip, başvurularınıza cevap alamadığınızı belirtebilirsiniz. Yazılı başvurunuzu yapmışsınız. Bu noktadan sonra Vodafone un gerekli işlemleri yapması ya da en azından yazılı başvurunuza bir dönüş yapması gerekiyor.

 19. Dilek dedi ki:

  Yaklaşık 2 gün önce fatura siz hat kullanırken benim onayım olmadan faturali hatta dönüştü bu durum gerçek ‘ten çok kötü vodofon büyük bir firma olarak görüyordum ve güveniyordum artık değil

 20. halil daldal dedi ki:

  ben bursadan halil 2017 başında vadafondan cumhuryet cad bi firmadan cep telefonu aldı vadofon smart marka 24 ay taahütle 23 aydan beride 106 tl ödedim faturamı son bir ayım kaldı telefonu aldığım günden bugüne kadar tel 4 kez arızaya gitti bakım servisine ve şu an 5 ci kez tel arıza yaptı kartı okumuyor şu an hiç çalışmıyor telefonum bana bu konu hakkında aldığım yere götürdüm telefonumu tüketici heyetine gideceksiniz denildi bende bundan sonra yasal haklarımı kullanacağım ama beni üzen şuki 23 aydan beri telefonu faturasını ödedim son bir ayım kalmış ocak ayının beşinde son ödemedini yapacamarıza yapan bir tel 4 kez ya nenisi ile mutlaka değiştirilmesi lazım değilmi şu an hiç çalışmıyor 5 ci kez arızadan dolayı bende biliyorum tüketici heyetine telefonumu götürmeyi ama vadafon firması bunu neden halledemiyor bunu anlamayorum tüm serviz belgeleri bakıma giden belgeler var faturam vart sayın vadofan firması bana nasıl yardımcı olabiirsiniz acaba
  tel yazayım sizlere allah rızası için beni bi arasın yetkili kişi konuşayım telefon serfislerini arıyorum orayı arayın burayı arayın deyip duruyorlar bi telfon yüzünden çok sıkıntı yaptım bu olaya çok üzülüyorum sizin adınıza beni mutlaka arayın gün içinde 05…….. BURSA

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Halil bey, Vodafone şikayet ve taleplerinizi makalemiz içerisinde belirttiğimiz yolları izleyerek vodafone yetkililerine yapabilirsiniz, ayrıca Tüketici Hakem Heyetine nasıl başvuru yapılır konulu makalemizi de okuyarak bu konuda bilgi edinebilirsiniz. Telefonunuz garanti süresi içerisinde arıza yaptığı için yetkili servise telefonunuzu göndererek aynı arızanın üç kez tekrarlandığını belirtip değişim talep edebilirsiniz. Ayrıca şikayetinizi şikayet kaydı oluşturan internet sitelerine de iletebilirsiniz.

 21. şahin dedi ki:

  59 lıra olan paketimin fatura tutarı 400 lira gelmiş vodafone bayıne gidip sordum internet aşımına ugramıstır dediler..Bu kadar internet aşımımı olur lanet olsun faturaya gectıgım gune.. ilk ayımda 400 lira gecirdiler ..Nasıl iptal edebilirim ben bunu

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Şahin bey, Vodafone şikayet, itiraz ve iptal işlemlerinin nasıl yapılacağı ile ilgili makalemizden ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 22. Bayram Karahan dedi ki:

  Ben Vodafone Net evde internetimi nakil için başvurdum. Kurulum için ekipler 38 gündür evime gelmedi internetimi kurmadılar ve kurmadıkları internet ücreti olan 100₺ yi de faturama yansıttılar bu kadar d….. bir şirket olamaz. Defalarca aradım ama bir sonuça ulaşamadım

 23. Metin durmaz dedi ki:

  Vodafone geçtim iki defa para yükledim ikisininde kullanmadım. Yetkiliye ulaşamıyorum.yüklediğim paralar çalınıyor.yöneticiler uyuyor Dolandırıcılık meslek olmuş İzmir Bayraklı Vodafone’da yükledim

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Metin bey Vodafone Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçerek şikayet ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

 24. Özlem dedi ki:

  Evde internet nakil isteginde bulundum 21 Aralık 2018 den beri hala nakil işlemi gerçek leşmedi hem gelip baglamıyolar hem de iptal ederseniz ceza yersiniz diyorlar rezilk resmen

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Özlem hanım, Bu durumu Vodafone müşteri hizmetlerine iletmeniz halinde sorunun çözüleceği kanaatindeyiz, yine de çözüm üretilmezse internet üzerinden şikayet kaydı oluşturan sitelerden şikayet kaydı oluşturmanızı tavsiye ederiz.

 25. Cuma dedi ki:

  Merhaba,benim cihaz puanlarımı neden 0’çektiniz bu bir haksızlık
  Hiç bir sebep olmamasına rağmen,lütfen yetkililer geteğini yapsın.

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Cuma bey, Vodafone Müşteri Hizmetlerine 0542 542 00 00 nolu telefonu arayarak şikayetinizi iletebilirsiniz.

 26. Emine dedi ki:

  Vodafone kullanıcı olarak yazıyorum bunu size benim taahütümü sistem hatasından dolayı iptal edip bana yüksek fatura ödedip bi de üstüne artık o kampanyadan yararlanamıyorsunuz deyip bana daha yüksek ücretli kampanyaları teklif ediyorsunuz.. Hadi diyelim sistemsel hatadan dolayı iptal oldu bu sizin sorununuz tekrar kampanyamı yenileyip fazla faturamı da iptal etmeniz gerekmez mi ? Bu sizden taşıdığım 2.hattım olacak 3.de yolda bilesiniz .Yaptığınız düpedüz dolandırıcılık ve ödediğim fazla faturayı helal etmiyorum..

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Emine hanım Vodefone ile ilgili sikayet ve taleplerinizi Vodafone müsteri hizmetlerini arayarak iletebilirsiniz.

 27. Fatma dedi ki:

  Nefret ettim ya resmen vidafondan az once kerdi notunu ogren gibi bi siteye girdim aninda 82tl ucret kesildi resmen sok oldum nasil olabilir boyle bisi ya iptal ettim hemen ama gene sonuc ayni kullanmadigim biseyin ucretini oduyorum resmen ilk firsatta vodafondan aytilacam iğrendim resmen ya kapatsinlar ne biçim bi hizmet bu boyle ya resmen adam kazikliyolar

 28. salih ertürk dedi ki:

  11 gündür evime fiber internet hala bağlanmadı çağrı merkezinize defalarca şikayet kaydı oluşturdum hala net bir cevap alamıyorum BTK dan da şikayet kaydı oluşturdum 894748 şikayet numarası ile çekmeköy adresime gelip fiber internet başvurumu alıp diğer kurum internetimi kapattılıp 48 saat içinde kurulum olacakken hala kurulum olmadı salih ertürk – çekmeköy çamlık mah. adresss lütfen net sonuç ile ilgili ne yapmamız gerekiyor daha ne kadar bekleyeceğim sonuca kavuşacakmı bilgi almam bu kadar güç olmamalı . dönüş bekliyorum bugün 08505420542 çağrı merkezi sesli kayıt saat 16,00 da şeyma hanımla konuştum çağprı merkezinizden dinleyip bana dönüş yaparmısınız bu konuda net cevap ile bilgi almak istiyorum lütfen

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Salih bey, Vodofone şikayet ve taleplerinizi 08505420542 nolu müşteri hizmetlerine iletebilirsiniz, Müşteri temsilcisi tarafından yapmış olduğunuz başvurunuza olumsuz yanıt verilmesi ve talebinizin yerine getirilmemesi halinde, şikayet, ihbar ve önerilerinizi Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Bölge Müdürlüklerine bizzat başvurarak yapabileceğiniz gibi elektronik ortamda https://tuketici.btk.gov.tr adresinde bulunan linki kullanabilirsiniz. Ayrıca, haklılığınızın ispatının mümkün olduğuna inandığınız takdirde Tüketici Hakem Heyetlerine de başvuruda bulunarak şikayette bulunabilirsiniz. Tüketici Hakem Heyetlerine nasıl başvuruda bulunulacağına ilişkin olarak daha önce yazmış olduğumuz, “Tüketici Hakem Heyeti Başvuru Nasıl Yapılır” konulu makalelerimizden faydalanabilirsiniz.

 29. salih ertürk dedi ki:

  çağrı merkezinize şikayetimi defalarca bıraktım dönüş olmadı. 11 gündür evde fibere geçiş için yetkilililerle sözleşme imzalayıp diğer kurum internetimi iptal ettrdim ve 48 saat içinde kurulum sözü verildi hala kurulum olmadı ve net birgi paylaşılmıyor bilgi ve çözüm rica ediyorum.

 30. Ali civelek dedi ki:

  Aradığınız Kelime : Vodafone dilekçe sayın Vodafone müdürlüğüne saygılarımla sizleri dahiyi bir yerde görmek isterdik ama hiç böyle bir çalişma yoktur milleti kandırmaktan ve aldatmamaktalar başka be sizin müşterinizin ama hiç bir yetkiliyle görüşemiyoruz maduriyetimizi anlatamıyoruz bana sattınız modem çokmu aradınız bozuk olduğu halde değişim yapmıyorlar

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Ali Bey, makalemiz içeriğinde belirttiğimiz şekide Vodefone müşteri hizmetlerine şikayet ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

 31. Nadir türkmen dedi ki:

  Bir şubat 2019 tarihinde üç hattımında borçlarını ordu okan iletişim vodafon dan elden makbuz karşılığı ödedim. Yedi şubatta vodafon dan 258 TL lık fatura borcum olduğu ve hattın kapanacağı tehdidini aldım ve kredi kartıyla bu borcu tekrar ödedim firmadan kaynaklı bu hatalı işlemde hiçbir suçum yoktur ve vodafon bana bir şirket olarak soruyor borcu ödedşn mi veya neden ödemedin çünkü sadece para peşinde müşteri soyulacak bir obje şimdi paramı işi uzatmadan kısa zamanda en kısa üç gün ödenmezse bütün hatlarımı iptal edeceğim bu konuda her türlü yasal haklara bimere şikayet edeceğim bu ülkede bizleri gavurun adaletine imrendirenlere yazıklar olsun tehdit etmeyi biliyoruz geri iade deyince birhafta bırakın bu işleri artık bıktık.

 32. ŞÜKRÜ TASTEKIN dedi ki:

  modofon acıldı acılalı ben ve aıle fetleri ailece dostlarım hep vodofon kolanıcısıyım ama basıma bır olay geldı
  evraklar ve ımza benım adıma bır hat tahsıs edılmıs ama bende ne hat var ne teelefon buda ıcralık olmus
  benı ılhan duman avukatlık bırosun aranıyor bende onları arıyorum ve lakın borc benım degıl odeyım dıyor
  ana parası neys anlasalım dıyorum anlasmaya yaklasmıyorlar bu durumı sızlerden rıca edıyorum bana bır cıkar yol
  gostermenızı rıca edıyorum
  NOT TEKRAR AILE CE MUSTERINIZ OLMAK ISTIYORUZ BEN 3000 TL BORC KABUL EDIYORUM 10 TAHSIDE ODUYE
  BILIRIM BENIM ODEYECEK YADA UZERIME KAYITLI BIRSEYIM YOK YANLIZ VICDAN AZABI KEKMEMEM ICIN BU ON TAKSITDA ODEYIM BORCMUM KAPANMASI VE ISTIYORUM AVUKATDA 4250 OLUR PESIN DIYOR BUNU ODEYECEK GUCUM YOK YANLIZ 3000 TL 1O AYDA ODEYIM SIZDEN RICAM BU 054…… TELEFON IHTIAR EDEBILIRSINIS

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Şükrü bey, bahse konu telefon hattı size ait değilse yani hattı sizin adınızı kullanarak başkalarının çıkardığını iddia ediyorsanız bu konuda Cumhuriyet Savcılığına şikayette bulunabilirsiniz, İcra takibine de bu nedenle tebligatın yapıldığı günden başlayarak 7 gün içerisinde itiraz edebilirsiniz. e devletten adınıza kayıtlı olan telefon numaralarını görebilirsiniz, size ait olmayan ve sizin adınıza kayıtlı görünen tüm hatların kapatılması için ilgili firmalara başvurabilirsiniz.

 33. Pınar dedi ki:

  Hayatımda vodafone kadar müşteri memnuniyetini umursamayan ıtiraz etsenizde hicbir çözüm sunmadan aynı şeyleri söyleyen bir firma görmedim.Uzun yıllardır vodafone kullanıyordum ama artık tövbe ettim.

 34. Rahime dedi ki:

  Yaklasik 2 ay olacak ev internetimiz yok 01.07.2019 bu zamana ev internetimizi kullanamamaktayiz ve mudahale gerceklesmemistir teknik ekip gelip mudahale etmemektedir bu ne bicim hizmet anlayisi

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Rahime hanım, Vodafone şikayet ve taleplerinizi makalemizde belirttiğimiz şekilde müsteri hizmetlerine iletmeniz halinde ilgililerin sorunu çözecekleri kanaatindeyiz

Önceki yazıyı okuyun:
Sulh Ceza Hakimliğine İtiraz Dilekçe Örneği

28/06/2014 tarihinde 6545 Sayılı Türk Ceza Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanunun resmi gazetede yayınlanması ve yürürlüğe girmesi...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016